• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הייתם עושים במצבי?

Shayois131

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן,
קיבלתי מאמא שלי סכום של כסף שאמור לשמש אותה לקניית דירה בעוד כשנתיים מהיום, כיוון שאין לה שימוש בכסף זה בזמן הקרוב, היא איפשרה לי לעשות בו שימוש במקומה. הסכום הוא 600,000 שקלים.
מחשבה שעלתה לי היא להוסיף סכום זה לתיק ההשקעות שלי, ולקנות בכל הכסף מניות במחקה מדד של Small cup value כמו VBR. המחשבה שלי הייתה היא למעשה לגרוף רווחים קטנים שישמשו אותי עד שאצטרך להחזיר את הכסף לאימי.
הרעיון הוא לחכות לעלייה של בין 1.5%-3% ובכל פעם שיש עלייה כזו, למכור את המניות, לשלם את מס רווחי הון, ואת עמלת המכירה, ולגרוף את הסכום (שנע סביב 10K). וכך למעשה להצליח לנצל בחודשים הקרובים עליות מקומיות (בהנחה שיהיו כאלו בטווח של השנתיים הקרובים).

קו המחשבה הזה הוא למעשה רק מתוך הבנה שאת הכסף הזה עליי להחזיר, ושלא יהיה שייך לי לזמן הרחוק.

דעתכם? גם על הבחירה בVBR, וגם על הטקטיקה של המתנה לעליות מקומיות לאורך השנתיים הקרובות.

מה שאתה מדבר עליו זה מסחר יומי, ומסחר יומי בכסף שלא שלך + כסף שזקוקים לו בעוד שנתיים מהיום הוא מתכון לאסון וטרגדיה.

איך אתה יודע שבמקרה בזמן שאתה מחכה לאותה עליה של 1.5%-3% שוק המניות לא יתרסק ותיהיה מופסד על הנייר ב-200-300 אלף ש״ח? ואולי יקח לשוק לחזור לעצמו הרבה יותר משנתיים, אז מה?

זה רעיון ממש לא טוב. תחשוב שבשנה ועשרה חודשים הקרובים הכל הולך כמו שאתה מתכנן והרווחת כמה אלפי שקלים. הכל טוב ויפה ואז פתאום חודשיים לפני שאתה צריך להחזיר לאמא שלך את הכסף יש אירוע כמו הקורונה עוד פעם והשווקים יורדים ב40 אחוז? אתה באמת רוצה לבוא לאמא שלך ולהגיד לה שאיבדת לה כמעט רבע מיליון שקל? נכון שהסיכוי שזה יקרה הוא לא מאוד גדול אבל תסכים איתי שיש אפשרות שזה יקרה כמו שזה קרה רק לפני 7 חודשים. תחשוב עם עצמך איך תוכל להסתכל לה בעיניים אם זה יקרה.

למה לא לקנות את הדירה עכשיו?

2 יתרונות לרכישה עכשיו
1. מחירי הדיור עלולים לעלות (כמובן שיכולים לרדת אבל היסטורית המחירים עולים בארץ)
2. הקושי של להגן על הכסף, מניות עלול לרדת בטווח קצר, והאופציות הסולידיות היום כמעט ולא עושות (חלקם גם שלילי) ויש סיכון לאינפלציה

שכחת את החלק בתוכנית שהקרן נופלת ב20+ אחוזים, אתה נלחץ כי אתה מבין שזה כסף שלא שלך שאתה חייב להחזיר עוד שנתיים פחות x זמן, מוכר בהפסד וחוזר על התהליך כל כמה חודשים, מניח שאתה מבין כמה מהתיק ישאר אחרי שנתיים פוטנציאליות כאלו.
*לא קורא בקפה ולא חוזה עתידות(כנראה)

נערך לאחרונה ב:
רעיון גרוע. מעבר לזה שיש פוטנציאל להפסד של כמה עשרות אחוזים במקרה של אירוע כלשהו שמבהיל את השווקים, ואף אחד לא מבטיח שהשוק יעוף חזרה למעלה בצורת V כמו שקרה בקורונה.
קשה מאוד לתזמן תנועות קטנות ויש סיכוי גדול שתפסיד רק מלנסות לעשות את זה.

מחשבה שלי הייתה היא למעשה לגרוף רווחים קטנים שישמשו אותי עד שאצטרך להחזיר את הכסף לאימי.
ומה אם תגרוף הפסדים קטנים? תשלים לאמא את ההפסד אחר-כך? ואם יהיו הפסדים גדולים - יש לך איך להחזיר לה?

כסף שאתה צריך עוד שנתיים? תשקיע בפקדון, מקסימום באגח קצר מועד.

אין כסף בחינם

אני שוב חוזר על מה שרשמתי. הצעות לשים את הכסף בפיקדון או משהו סולידי לשנתיים זה רעיון לא טוב ועצה לא טובה

כיוון שהסיכוי שמחירי הדיור יעלו הוא קיים ויכול להיות משמעותי לשנתיים.

כך שקיים סיכוי סביר שקניית הדירה עוד שנתיים תוביל להפסד באחוז לא קטן לעומת רכישה עכשיו (בקיזוז רווחי הון מהשקעת הכסף במסלול סולידי ואינפלציה)

אני שוב חוזר על מה שרשמתי. הצעות לשים את הכסף בפיקדון או משהו סולידי לשנתיים זה רעיון לא טוב ועצה לא טובה
זה שאתה חוזר ואומר עדיין לא מבטיח שזה גם נכון או האמת היחידה. אם האמא רוצה לקנות דירה רק עוד שנתיים, אז לשים את הכסף בכלי חסר סיכונים יחסית הוא רעיון מצוין בעיניי. אני לא רואה טעם לתת עצה לא רלוונטית (הבן אמר עוד שנתיים, אתה מתעקש שהאמא תקנה עכשיו כאילו אתה יודע את סיבותיה).

זה שאתה חוזר ואומר עדיין לא מבטיח שזה גם נכון או האמת היחידה. אם האמא רוצה לקנות דירה רק עוד שנתיים, אז לשים את הכסף בכלי חסר סיכונים יחסית הוא רעיון מצוין בעיניי. אני לא רואה טעם לתת עצה לא רלוונטית (הבן אמר עוד שנתיים, אתה מתעקש שהאמא תקנה עכשיו כאילו אתה יודע את סיבותיה).

מה הסיבה שלה לרכישה עוד שנתיים?
אם יש סיבה הגיונית אשמח לשמוע

מה הסיבה שלה לרכישה עוד שנתיים?
אם יש סיבה הגיונית אשמח לשמוע
זה לא עניין שלנו, הבן מציג דילמה פשוטה - מה לעשות עם סכום גדול שצריך אותו עוד שנתיים במלואו.
הרעיון שלו לשחק עם הכסף בבורסה על חשבונה עד אז נשמע לי גרוע מאד.

זה לא עניין שלנו, הבן מציג דילמה פשוטה - מה לעשות עם סכום גדול שצריך אותו עוד שנתיים במלואו.
הרעיון שלו לשחק עם הכסף בבורסה על חשבונה עד אז נשמע לי גרוע מאד.

הרעיון לשחק עם הכסף גרוע מאוד מסכים
הרעיון לשים בפקדון הוא או
גרוע-אם ניתן לרכוש עכשיו את הדירה.
טוב-אם לא ניתן לרכוש עכשיו את הדירה

לכן חסר מידע אם לא נדע למה אפשר לרכוש רק עוד שנתיים לא נוכל לייעץ בצורה אופטימלית

למעשה לגרוף רווחים קטנים שישמשו אותי עד שאצטרך להחזיר את הכסף לאימי.
הרעיון הוא לחכות לעלייה של בין 1.5%-3% ובכל פעם שיש עלייה כזו, למכור את המניות,

תדמיין רגע שאתה בשנת 2007, השוק ירד והמדד אחריו אתה עוקב חזר לאותה רמה רק באזור 2012.
לאחר השנה החולפת אני מבין שקשה לאנשים לחשוב על חזרה של מספר שנים למצב ערב הירידות כי התיקונים היו מאד מהירים אבל זה אפשרי + לכן טווח ההשקעה סופר חשוב.
בשרה התחתונה, רעיון לדעתי חסר אחריות. תעשה את הפעולות עם כספך הפרטי.

למה לא לשים את זה בפיקדון בבנק ירושלים ולהרוויח 1% ללא סיכונים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
T הייתם עושים הפסקה בקריירה לטובת שליחות? התפתחות אישית 15
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
A העבירו אותי מקרן מחקה לקרן סל והעלו את דמי הניהול - מה הייתם עושים? שוק ההון 23
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
סול מה הייתם עושים במקומי? שוק ההון 13
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
רניהבוס נסיון טיוח של בנק + מה הייתם עושים? שוק ההון 13
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
Y מה הייתם עושים עם כסף שקיבלתם בהפתעה? אוף טופיק 12
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21

נושאים דומים

Back
למעלה