• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה האופציות שלי לרכישת דירה?

בייניש

משתמש סולידי
דירוג
12
שלום,
אני בן 26, תכף נשוי ואשמח לשוחח בנוגע לרכישת דירה ואם הדבר הזה בכלל רלוונטי עבורי.

יש לי כ200K נזיל (עו"ש + תיק השקעות). בנוסף עוד שנה בערך נפתחת לי קרן השתלמות עם משהו כמו 70K בתוכה, אז סה"כ כ250K כאשר אוכל אולי להעזר במשפחה בשביל להשלים ל300K בערך.

מבחינת הכנסה שוטפת:
- אני עובד בהייטק, מרוויח כ15K נטו, בת הזוג שלי באונ', עובדת בחצי משרה ומרוויחה בערך 3K.
- אנחנו גרים במרכז, משלמים שכירות של 4300 (לא כולל מסביב כמובן)
- ההוצאות שלנו די סטנדרטיות, מצליחים לחסוך משהו כמו 2000-4000 בחודש, תלוי בחודש.

אז מה בעצם עושים עם 300K? כמו שאני רואה את זה, ויש סיכוי טוב שאני כמובן לא מודע לעצמי:
- מחיר למשתכן
- דירה יד 2 באיזור לא פופולרי בארץ

אשמח לדעת אילו מהאפשרויות יותר ריאלית או כדאית במצב של היום, אם בכלל.
- אני לא יודע איפה מחיר למשתכן עומד בימינו והאם הוא עדיין שווה, אשמח לשמוע חוות דעת על האופציה הזו.
- מבחינת דירות יד2, אני לא יודע איזו משכנתא אני יכול לקבל עם ההון הקטן שיש לי. האם הדרישה היא 25% הון עצמי, משמע אני מכוון לדירות של עד 1.2M?

תודה :)

יש שתי מגבלות עיקריו במשכנתא:
אחוז מימון - בדירה ראשונה מותר 75%
החזר חודשי- פורמלית עד חצי מההכנסה הפנויה, בפועל עדיף עד שליש כדי לקבל תנאים טובים.

לפי 15k נטו תוכל להחזיר עד 5k בחודש כלומר משכנתא של מיליון וקצת, אז זה לא מגביל אותך.

נוסף עוד שנה בערך נפתחת לי קרן השתלמות עם משהו כמו 70K בתוכה, :)
אני אישית חושב שחבל לפדות קרן השתלמות בשלב שלך, בגלל הפטור ממס רווחי הון שלה. אתה יכול לקחת הלוואה כנגדה, אפילו עם גרייס (תשלום נמוך רק של הריבית והסכום עצמו אחרי 7 שנים) בתנאים טובים.

אז לפי ההון העצמי שיש לך והעזרה מההורים תוכל לרכוש דירה בפריפריה, או בפריפריה החברתית של המדינה, במקומות כמו לוד, בת ים וכו.
אני אישית חושב שבממוצע בפריפריה החברתית של המרכז העליות מחירים יהיו יותר גדולות מבפריפריה האמיתית.

אני אישית חושב שחבל לפדות קרן השתלמות בשלב שלך, בגלל הפטור ממס רווחי הון שלה. אתה יכול לקחת הלוואה כנגדה, אפילו עם גרייס (תשלום נמוך רק של הריבית והסכום עצמו אחרי 7 שנים) בתנאים טובים.
תודה, שמעתי את זה מוזכר אבל לא זכרתי שזאת גם אופציה :)

יש עדיין ספיחים של תוכנית מחיר למשתכן. נפתחו הגרלות המשך השבוע, חלקן גם באזור המרכז. אמנם המבחר כרגע קטן וסיכויי הזכייה קלושים, אבל לדעתי אין מה להפסיד, חוץ מאת האגרה הנדרשת להוצאת אישור זכאות.

לקנות דירה להשקעה באחת מהערים: טבריה, חיפה, באר שבע, אשקלון, קרית מלאכי והרשימה עוד ארוכה. העיקר להתחיל ממשהו. כמובן זה אם אתם לא שוקלים בכלל שוק ההון שיש מצב גדול שיהיה הרבה יותר טוב במצב שלכם לצבירת הון ***לא המלצה ולא ייעוץ***

לקנות דירה להשקעה באחת מהערים: טבריה, חיפה, באר שבע, אשקלון, קרית מלאכי והרשימה עוד ארוכה. העיקר להתחיל ממשהו.
הגישה הזו בעייתית. מי שקונה כל דבר בכל מקום רק כדי לקנות משהו, עשוי למצוא את עצמו עם דירה שיתקשה להשכיר או למכור, במקום שאינו מעוניין לגור.

מכיוון שאתם רק בתחילת דרכם אני לא רואה סיבה לרוץ ולקנות דירה (למגורים?)
כאשר מקום מגורכם והמצב הכלכלי יכול להשתנות בקצב די מהיר בשלב זה של החיים.
לדעתי תמשיך להגדיל כל חודש את תיק ההשקעות לבנתיים.

הגישה הזו בעייתית. מי שקונה כל דבר בכל מקום רק כדי לקנות משהו, עשוי למצוא את עצמו עם דירה שיתקשה להשכיר או למכור, במקום שאינו מעוניין לגור.
מסכים בהחלט.
אישית הייתי מנסה להיות יצירתי כדי להשיג את ההון ההתחלתי הדרוש לדירה במרכז ו*לא* בפריפריה, אם מדובר בהשקעה ואין רצון לגור שם.
יש אלטרנטיבות טובות יותר לדעתי בסכומים הנ"ל.

יש עדיין ספיחים של תוכנית מחיר למשתכן. נפתחו הגרלות המשך השבוע, חלקן גם באזור המרכז. אמנם המבחר כרגע קטן וסיכויי הזכייה קלושים, אבל לדעתי אין מה להפסיד, חוץ מאת האגרה הנדרשת להוצאת אישור זכאות.
אחרי שמוציאים אישור זכאות אפשר להירשם להגרלות ללא הגבלה?

וואלה. למה בעצם?

כי החליטו להפסיק את הזרמת הכספים מאחר והיא לא השיגה את מטרותיה. ההגרלות שאתה רואה אלה השאריות האחרונות.

את מחיר למשתכן אמורה להחליף תוכנית "מחיר מטרה", אבל התוכנית הזאת, לפחות כרגע, הרבה פחות אטרקטיבית בהשוואה למחיר למשתכן.

בשורה התחתונה המדינה די התייאשה להוריד את מחירי הדיור וכרגע לא מוכנה (או לא מסוגלת) לסבסד תוכנית דיור בקנה מידה גדול.

נערך לאחרונה ב:
לקחת משכנתא של 1.5 מ' על דירה ששויה 2 מ' תצטרך לגייס הון עצמי ע"י הלוואות שונות מבנקים עם הכנסות כאלו תקבל הרבה יותר תוך ימים או שעות במחיר זול.

לפי חישוב עליית מחירים צנועה של 6% שנתית (120,000) + חיסכון שכ"ד (54,000) בניכוי ריביות ממוצעות של 3% (במציאות יותר זול) על 1,750,000 (52,500)

רווח נטו לשנה (ראשונה) של 6%

ובלי למכור את קרן ההשתלמות.

כמובן טעות סופר וצריך להיות 60%

בשורה התחתונה המדינה די התייאשה להוריד את מחירי הדיור וכרגע לא מוכנה (או לא מסוגלת) לסבסד תוכנית דיור בקנה מידה גדול.
התוכנית העלתה את מחירי הדיור ולא הורידה אותם, סבסוד לא מוריד מחירים, הוא מוריד מחירים רק למי שסיבסדת לו.

מה שנכון - נכון.

סבסדו לאנשים שגם ככה לא היה חסר להם ורק הגדילו עוד יותר את כוח הקנייה שלהם.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M יש לי נזילה מהתקרה ואני גר בשכירות. מה האופציות? אוף טופיק 11
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
S המרת מט״ח - מה האופציות שוק ההון 0
J כמה האופציות שלי שוות? שוק ההון 7
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
N קופת גמל נזילה - מה האופציות שוק ההון 4
oz1987 אמנון לוי - תחקיר האופציות הבינאריות אוף טופיק 38
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
T האם יש יתרון משמעותי בהתארגנות כקבוצה לרכישת דירות? נדל"ן 16
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
yossik הצעת רכש לרכישת מניות של אל על שוק ההון 5
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
B התלבטות לגבי סוג משכנתא לרכישת דירה ראשונה נדל"ן 8
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7
ד הגרלות לרכישת קרקעות נדל"ן 1
P התלבטות בנוגע לרכישת נכס מההורים נדל"ן 30
Z כסף שמיועד לרכישת לדירה - במה להשקיע נדל"ן 15
N הלוואה (לא משכנתא) לרכישת דירה בחו"ל נדל"ן 13
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
ש יעוץ/המלצה לרכישת נכס. נדל"ן 0
נגב שאלות שכדאי לשאול את מי שמציע ליווי לרכישת בוננזה בישראל נדל"ן 24
C התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה אוף טופיק 51
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4