• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה דעתכם על מנהל תיקים

האם אתם מנהלים תיק השקעות דרך מנהל תיקים?

• סך הכל מצביעים
    63
שאלה ראשונה כשבאים לקרוא מחקר זה מי מימן אותו והאם יש לו אינטרס שיצא תוצאה מסויימת מהמחקר.

אם אני הייתי בנעליים של פות"ש (ואני לא, אבל אם..), לא הייתי מקבל בכזו קלות מחקר של מי שהמציא את הקרנות הפאסיביות
שקרנות פאסיביות עדיפות על אקטיביות.

אני מסכים עם כל מילה. מצד שני לפסול מישהו שאומר לך "תראה, צדקתי!" אומר שלא תשאר עם אף אחד. לכן גם כשברורה הפוזיציה של הכותב צריך להבין אם מדובר בגוף/אדם עם אמינות מפוקפקת לפני שפוסלים אד הומינם. בסופו של דבר הכי טוב אם נוכל להתייחס לטיעונים לבדם, אבל בהנחה שיש גם שקרים וחצאי אמיתות צריך לבסס פסילה של טיעונים בצורה טובה כי אחרת כל אחד ישאר לנצח בעמדה שלו.

לא עשיתי את החישוב כמה תיק זהה בVT היה עושה בשנים האלה אבל לדעתי משמעותית יותר
צר לי, כנראה שלא. לדוגמה, תשואה שקלית של תיק עם 22% מניות ארה"ב, 18% מניות עולמיות ללא ארה"ב, 40% אג"ח אמריקאי ו-20% גלובלי (סתם זרקתי מספרים) היא כ-3.4% שנתי בתקופה האמורה.
לדעתי זה לא אומר כלום, אבל שאלת...

לא עשיתי את החישוב כמה תיק זהה בVT היה עושה בשנים האלה אבל לדעתי משמעותית יותר
אם מישהו יכול לחשב לפי 40 אחוז מניות ו60 אגח ומזומן (זה היה הפיזור, נתתי לכל מנהל לבחור בעצמו) ממש אשמח (נובמבר 2015 עד נובמבר 2019)
בחישוב זריז, ומבלי להשקיע מחדש דיבידנדים, VT השיג בטווח הזמן הזה בערך 31% תשואה. מכיוון שרק 40% במניות, אז התשואה על כל התיק (נתעלם מתשואה שלילית על המזומן) מקבלים תשואה על כל התיק של 12.4%, שזה יוצא ממוצע 2.96% תשואה שנתית.
עריכה: לא לקחתי בחשבון את השינוי בשער הדולר... אם לוקחים אותו בחשבון אז נקבל תשואה שקלית של בערך 4.4% בשנה.

נערך לאחרונה ב:
אתה לא משתמש לעולם בבעלי מקצוע שגובים כסף לפי שעה?
האמת שלא יצא לי. מי גובה פר שעה?

מה הניגוד אינטרסים?
בגלל זה
בגדול מאמצי השיווק שלו יעלו על מאמצי ההשקעה. כי הוא לא מסתכל רק כל התשואה, אלא הוא מסתכל על אל הקרן שילך לו אם תחליט לעזוב אותו.
זה יכול להוביל לכל מיני שיקולים מוטעים של הסיכון שנלקח בפועל לעומת זה שצריך לקחת

לכל מי שביקש שם של מנהל או חברה ספציפים, בדיוק בגלל זה לא רציתי לציין אף אחד באופן פרטני וגם לא אעשה זאת.
לא הבנתי.
זה ברור שמנהל מוצלח יתהדר בהישגיו, כמו שספורטאי ברמה של לברון יגיד שהוא הכי טוב בעולם. זה לא מחסיר מהטיעון אבל גם לא תומך בו כמו גורם עצמאי שאומר זאת.

נתונים הם נתונים, אם הם לא שקריים הם הראיה הכי טובה.

לכל מי שביקש שם של מנהל או חברה ספציפים, בדיוק בגלל זה לא רציתי לציין אף אחד באופן פרטני וגם לא אעשה זאת.
הסיבה שאתה לא נותן זה כי אין לך קרן מנוהלת לתת שמנצחת בטווח ארוך זה הכל.

ד"א טווח ארוך זה עשורים...

הסיבה שאתה לא נותן זה כי אין לך קרן מנוהלת לתת שמנצחת בטווח ארוך זה הכל.

ד"א טווח ארוך זה עשורים...
דווקא יש כמה - בודדות
העניין הוא שאי אפשר לדעת מראש.
וגם אם עבר עשור והוא מוצלח קשה לדעת אם זה מזל או שיש שם משהו.
זה דומה לבחירת חברות רק עם תוחלת גרועה יותר.

כי אין לי כוונה ורצון לעבוד בזה, מה גם להיות בעל רשיון מאד מגביל מבחינת קניית ני"ע.

4% זה המון היום, לרוב האנשים תיק כ"כ אגרסיבי לא יתאים, צפי סביר יכול להיות 2% עד 3% אבל בכל מקרה אני מסכים שתיק מנוהל הוא פתרון הרבה יותר טוב מאשר לעשות כלום עם הכסף, במיוחד שיש פתרונות של תיקים רובוטיים מבוססי מדדים כמו וידאה.

כי אתה מממן את הרווח שלו, אם אתה יכול קנות מוצר טוב יותר בפחות כסף זה לא עדיף? נכון שצריך להתאמץ קצת בשביל זה ונכון שעדיף ניהול חיצוני מאשר כלום.

אין.

אציין שאני כן משקיע בעזרת מנהלים חיצוניים אבל לא בהשקעות סחירות, אני משלם הרבה יותר מ1% אגב.
מאיזה בחינה להיות בעל ראשיון מגביל מבחינת רכישת מניירות ערך? מבחינת כיוון הרכישה (לונג שורט) ומחיר למניה, או דברים נוספים...
שאלה נוספת בעל קרן גידור גם נדרש להיות מורשה לניהול תיקים או שמדובר במשהו אחר?

דווקא יש כמה - בודדות
העניין הוא שאי אפשר לדעת מראש.
וגם אם עבר עשור והוא מוצלח קשה לדעת אם זה מזל או שיש שם משהו.
זה דומה לבחירת חברות רק עם תוחלת גרועה יותר.
אמרתי שאין *לו*,

עכשיו מאחר ואתה טוען שיש *לך*, אשמח שתשתף נתעניין בהם אולי נעבור

אז איך אפשר להיות מנהל תיקים בלי בעצם להיות נוכל שיודע שהוא מוכר שקר? יש כזה דבר מנהל תיקים אתי? מה הוא עושה?
אפשר גם אפשר, אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שהמשקיע הממוצע הוא הגולש פה בפורום הממוצע, המצב בפועל רחוק מכך שנות אור, משקיע ממוצע לא מבין דבר וחצי דבר בהשקעות, הוא מבין אולי מה זה פק"מ, לאדם כזה שמפחד מהשקעות אין לו את הרצון/אומץ/זמן ללמוד את הנושא או שסתם הוא רוצה להעביר את האחריות למישהו אחר, ניהול תיקים יכול להיות פתרון מעולה.
רוב האנשים משקיעים בכלל בעזרת קרנות נאמנות בבנק, העמלות שהם משלמים הם הרבה מעל 1% בשנה.
מאיזה בחינה להיות בעל ראשיון מגביל מבחינת רכישת מניירות ערך? מבחינת כיוון הרכישה (לונג שורט) ומחיר למניה, או דברים נוספים...
יש המון, איני זוכר את הרשימה המלאה, תסתכל פה בעמודים 9 ו10:
https://www.boi.org.il/he/BankingSupervision/BankingLegislation/DocLib/185.pdf
ועל זה בתי השקעות מערימים הגבלות נוספות.
שאלה נוספת בעל קרן גידור גם נדרש להיות מורשה לניהול תיקים או שמדובר במשהו אחר?
אין דרישות כלשהן, יש דרישות לגבי כמות המשקיעים שאתה יכול לפנות אליהם.
באתי להגיב על זה אבל ShDan עשה זאת בשבילי. לא רציני בכלל ולא אטרח אפילו לקרוא אותו כשבכותרת מתנוסס לו ואנגרד ושלא תבין לא נכון, כל מחקר מתחיל במימון של גוף כולשהו ותמיד יטו את התוצאות כלפי רצון הגוף המממן אבל פה זה כבר להשתין מהמקפצה.
לפי אותו ההגיון אתה גם לא משתמש בתרופות כי המחקרים שהוכיחו שהם עובדות בוצעו ע"י ובמימון חברות התרופות עצמן.
רק בריאות.

אפשר גם אפשר, אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שהמשקיע הממוצע הוא הגולש פה בפורום הממוצע, המצב בפועל רחוק מכך שנות אור, משקיע ממוצע לא מבין דבר וחצי דבר בהשקעות, הוא מבין אולי מה זה פק"מ, לאדם כזה שמפחד מהשקעות אין לו את הרצון/אומץ/זמן ללמוד את הנושא או שסתם הוא רוצה להעביר את האחריות למישהו אחר, ניהול תיקים יכול להיות פתרון מעולה.
רוב האנשים משקיעים בכלל בעזרת קרנות נאמנות בבנק, העמלות שהם משלמים הם הרבה מעל 1% בשנה.

לפי אותו ההגיון אתה גם לא משתמש בתרופות כי המחקרים שהוכיחו שהם עובדות בוצעו ע"י ובמימון חברות התרופות עצמן.
רק בריאות.
הבנתי. זאת אומרת שכדי לפתוח קרן גידור עדיף לא להיות בעל רישיון לניהול תיקים?
בכללי מה הרגולציה כלפיי גרנון גידור, מחיפוש בגוגל אין תשובה ברורה.

קיימים מנהלי השקעות מצויינים. מכיר כמה באופן אישי.

אחד בוול סטריט ואחד מנהל בקרן פרייבט אקוויטי באירופה. איך אני יודע שהם מצוינים במה שהם עושים (חוץ מהיכרות אישית)? כי הם מרוויחים בחודש יותר ממה שאני (לצערי) מרוויח בשנה. את הכסף האישי שלהם הם שמים ב ETFים.

את הכסף האישי שלהם הם שמים ב ETFים.
כלומר - הם לוקחים סיכונים גדולים עבור הלקוחות שלהם ומרוויחים יפה. אבל את הכסף האישי שלהם הם לא רוצים לסכן כך.
הבנתי נכון?

או שהם פשוט מרוויחים פחות מה- ETF האלה והלקוחות שלהם עדיין מרוצים?

רק בריאות.
אתה באמת משווה בין תרופה שעוברת טסטים במשך שנים, עם גופים בלתי תלויים כמו FDA לחברה כמו וואנגרד שמממנת מחקר על איך עדיף להשקיע כסף? ואל תשווה לי בכלל בין ה-SEC ל FDA, שני עולמות שונים. וכן אני בהחלט מעדיף לא לגעת בתרופות אבל זה כבר אינדיבידואלי לי.

נערך לאחרונה ב:
כלומר - הם לוקחים סיכונים גדולים עבור הלקוחות שלהם ומרוויחים יפה. אבל את הכסף האישי שלהם הם לא רוצים לסכן כך. הבנתי נכון?

לא לא רוצים, אלא לא יכולים. אופי השקעות ומודלים של ניהול סיכונים הם כאלה שרף הכניסה הוא גבוה גם עבור אנשים עשירים. כדי להיכנס למיזם של בניית תחנות כוח סולאריות באפריקה או שכירת שדות קפה בקולומביה ל 15 שנה, צריך סכומים ויכולת לספוג סיכונים, ברמות אחרות לחלוטין.

הנקודה היא, שאין אפשרות לקבל ייעוץ/שירותים מיועצים ברמה כזאת באף בנק או בית השקעות בישראל. מלכתחילה המסלול שלהם מכוון לחו"ל או בארץ לקרנות ייעודיות (כמקפצה לחו"ל). אף אחד לא יתחיל את המסלול שלו כ"מנהל תיקים" בבנק או בית השקעות בישראל. בזבוז זמן ופגיעה בקריירה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
N מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 665
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
T דופלקס - מה דעתכם? נדל"ן 28
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
The Thinker מה דעתכם על NFT? השקעות אלטרנטיביות 103
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
I דעתכם על תמהילי המשכנתא הבאים נדל"ן 9
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
לעניות דעתי חוות דעתכם המלומדת- תמהיל, ריביות ופריסה נדל"ן 26
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
S דעתכם הכלכלית היא? בין 1 ל 10. אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה