• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דופלקס - מה דעתכם?

Therealdeal

משתמש רגיל
דירוג
808
היי,

רקע: מסתכלים על דופלקס-פנטהאוז. הפרטים - קומטת עליונות, בקומות 7-8, 150 מ"ר בנוי ומרפסת של 67.

כניסה בקומה 8, מטבח, סלון שירותי אורחים ומרפסת בקומת כניסה, ירידה במדרגות לקומת המגורים (בקומה 7). שם יש חמישה חדרי שינה, כולל יחידת הורים גדולה (14 מטר, וגם מקלחת ועוד חדר ארונות).

זה פרויקט פינוי בינוי עצום (500 דירות) בלב שכונת נווה שאנן בחיפה. הדירה הזאת היא מבין הדירות האחרונות שנותרו. המחיר הוא 2.75 מהקבלן, ואז עוד 100-200 לשדרוג (אסגר על המספר המדויק בהמשך). יש גם אפשרות לרכוש יחידה זהה ב 3.05, כשהדירה משודרגת בטירוף וכבר כוללת את כל מוצרי החשמל וריהוט (שפכו שם כסף על מטבח, ריצוף, חדרים סינטריים וכו' שמכסה בקלות את ההפרש, לפני מוצרי חשמל ריהוט וכו'). שכירות צפויה היא בין 8 ל 11, יש מספר מאוד מצומצם של דיקות כאלה בשוק השכירות ולכן המרווח הגדול.

לעניין: אנחנו מתכננים לקנות את הדירה ולהשכיר אותה לפחות שנתיים, ואם יתאפשר למכור ברווח משמעותי - נעשה זאת. בכל מקרה, הרכישה לא תעמיד אותנו בבעיה תזרימים גם אם לא יהיה שוכר. יש סיכוי שבעתיד נרצה לגור בה.

נקודה חשובה היא שאין הרבה דירות בגדלים כאלה באזור.

מה שמפחיד אותי בעיקר זה שהדירה היא דופלקס. איכשהו בטעם האישי שלי דירות דופלקס פחות אטרקטיביות, והייתי שמח לדעת מה אתם חושבים על כך, וגם על הרעיון בכלל.

תודה!

היי,

רקע: מסתכלים על דופלקס-פנטהאוז. הפרטים - קומטת עליונות, בקומות 7-8, 150 מ"ר בנוי ומרפסת של 67.

כניסה בקומה 8, מטבח, סלון שירותי אורחים ומרפסת בקומת כניסה, ירידה במדרגות לקומת המגורים (בקומה 7). שם יש חמישה חדרי שינה, כולל יחידת הורים גדולה (14 מטר, וגם מקלחת ועוד חדר ארונות).

זה פרויקט פינוי בינוי עצום (500 דירות) בלב שכונת נווה שאנן בחיפה. הדירה הזאת היא מבין הדירות האחרונות שנותרו. המחיר הוא 2.75 מהקבלן, ואז עוד 100-200 לשדרוג (אסגר על המספר המדויק בהמשך). יש גם אפשרות לרכוש יחידה זהה ב 3.05, כשהדירה משודרגת בטירוף וכבר כוללת את כל מוצרי החשמל וריהוט (שפכו שם כסף על מטבח, ריצוף, חדרים סינטריים וכו' שמכסה בקלות את ההפרש, לפני מוצרי חשמל ריהוט וכו'). שכירות צפויה היא בין 8 ל 11, יש מספר מאוד מצומצם של דיקות כאלה בשוק השכירות ולכן המרווח הגדול.

לעניין: אנחנו מתכננים לקנות את הדירה ולהשכיר אותה לפחות שנתיים, ואם יתאפשר למכור ברווח משמעותי - נעשה זאת. בכל מקרה, הרכישה לא תעמיד אותנו בבעיה תזרימים גם אם לא יהיה שוכר. יש סיכוי שבעתיד נרצה לגור בה.

נקודה חשובה היא שאין הרבה דירות בגדלים כאלה באזור.

מה שמפחיד אותי בעיקר זה שהדירה היא דופלקס. איכשהו בטעם האישי שלי דירות דופלקס פחות אטרקטיביות, והייתי שמח לדעת מה אתם חושבים על כך, וגם על הרעיון בכלל.

תודה!
- ככל שהדירה יותר גדולה לדעתי יהיה יותר קשה להשכיר אותה.
- למה את החושב שיהיה רווח משמעותי?

להשכיר דירה בנווה שאנן ב-11,000₪??
נשמע לי מאוד מאוד אופטימי…
אפילו ה- 8000₪ אופטימי (אלא אם משכירים פר חדר לסטודנטים)

- למה את החושב שיהיה רווח משמעותי?
מסכים באופן עקרוני לגבי השכירות. המחשבה (התמימה שלי) שמדובר בדירה הפונה לסקטור אחר - משפחות אמידות שרוצות/צריכות לגור באיזור. אין ממש דירות לשכירות בגודל כזה או באיכות כזאת באזור.

רווח - אני לא חושב שתהיה עליית ערך מעל המדד הארצי. אבל כיום אין לנו דירה בבעלות ויש לנו כסף מיועד לזה, כך שלמעשה אנחנו פותרים את "בעיית המזכירה" ונראה שזה פתרון good enough. אבל אני לא בטוח ולכן הפוסט.

להשכיר דירה בנווה שאנן ב-11,000₪??
נשמע לי מאוד מאוד אופטימי…
אפילו ה- 8000₪ אופטימי (אלא אם משכירים פר חדר לסטודנטים)
מעבר למה שכתבתי ל yik, משיחות עם חברים שרכשו דירה בפרויקט גיליתי שיש ביקוש די גדול לדירות שם, ושכירויות נסגרות די מהיר ובמחירים גבוהים ממה שדמיינתי (דירת חדרים סטנדטית הושכרה ב 6500). זה אמנם לא מעיד על הדופלקס כלום, אבל ההערכול שקיבלתי מהחברים היו תמיד בטווח הזה. אני לא מכיר אנשים ששוכרים דירות כאלה ולכן גם לא יודע כמה ביקוש יש להם.

מה שכן, גיליתי שאת הפטנהאוז שאת הפנטהאוז של בן אל טבורי משכירים ב 12k.

ועדיין, אני מסכים שמדובר בשכונה שלכאורה אין בה סיבה לעליית מחירים - וזה הפקטור המשמעותי כאן.

דירה בבעלות ויש לנו כסף מיועד לזה,
לא מבין למה דירה בבעלות זה מטרה? לדעתי דירה זה אחד מ2 דברים - או דירה לצורך מגורים או דירה לצורך השקעה(להרוויח עליה תשואה).
לפי מה שאתה מתאר מדובר בדירה לצורך השקעה, אבל במקרה הזה אני לא בטוח שדירה עכשיו זה מהלך השקעתי נכון. אני אישית, אם הייתי בסיטואציה הזו מעדיף יותר שוק ההון(במיוחד עכשיו ששוק ההון למטה ושוק הדירות למעלה).
דירה לצורך מגורים זה סיפור אחר ואז השיקולים אחרים.

לא ייעוץ לא המלצה.

לא מבין למה דירה בבעלות זה מטרה? לדעתי דירה זה אחד מ2 דברים - או דירה לצורך מגורים או דירה לצורך השקעה(להרוויח עליה תשואה).
לפי מה שאתה מתאר מדובר בדירה לצורך השקעה, אבל במקרה הזה אני לא בטוח שדירה עכשיו זה מהלך השקעתי נכון. אני אישית, אם הייתי בסיטואציה הזו מעדיף יותר שוק ההון(במיוחד עכשיו ששוק ההון למטה ושוק הדירות למעלה).
דירה לצורך מגורים זה סיפור אחר ואז השיקולים אחרים.

לא ייעוץ לא המלצה.
מסכים עם הקווים הכללים. יש לנו נכסים פיננסים אחרים, והדירה לצורך גיוון וגידור (כתבתי פוסט על המסע שלנו, נדמה לי שאפילו הגבת שם).

אני חושב שמטרת הדירה היא לא עניין דיכוטומי *עבורנו* - אם כן, היה לנו קל יותר. דירה להשקעה שגם נוכל לגור בה מקבלת העדפה, וייתכן שנעדיף אותה על פני דירה אחרת עם תשואה גבוהה במעט.

כיום אנחנו עם חוזה לשלוש שנים במקום מדהים שלא נרצה לעזוב, ועם שני ילדים קטנים. דופלקס זה הצורך האחרון שלנו. אבל אולי עוד כמה שנים אחשוב אחרת.

(אני מנסה להישמע ניטרלי, יש לי גם אנטי לעסקה הזאת ועדיין לא קיבלנו החלטה)

מסכים באופן עקרוני לגבי השכירות. המחשבה (התמימה שלי) שמדובר בדירה הפונה לסקטור אחר - משפחות אמידות שרוצות/צריכות לגור באיזור. אין ממש דירות לשכירות בגודל כזה או באיכות כזאת באזור.
סכום קצת גדול בשביל כאלו ניחושים, אם המטרה היא השקעה אז עדיף ללכת על דברים שאפשר לדעת מראש, כמו דירות יותר נפוצות.

רווח - אני לא חושב שתהיה עליית ערך מעל המדד הארצי. אבל כיום אין לנו דירה בבעלות ויש לנו כסף מיועד לזה, כך שלמעשה אנחנו פותרים את "בעיית המזכירה" ונראה שזה פתרון good enough. אבל אני לא בטוח ולכן הפוסט.
בעיית המזכירה?

צריך אחת. וגם - משפחה עם תזרים גבוה והון עצמי נמוך זה דבר די נפוץ, ואלו כנראה השוכרים הפוטנציאלים.
משפחה בחיפה, עם הכנסה של 50 ברוטו, שתרצה לגור בנווה שאנן ולא בכרמל, ולא לקנות דירה משל עצמה.. לא יודע כמה זה קהל גדול, אבל אני לא חיפאי.

אני חושב שמטרת הדירה היא לא עניין דיכוטומי *עבורנו* - אם כן, היה לנו קל יותר. דירה להשקעה שגם נוכל לגור בה מקבלת העדפה, וייתכן שנעדיף אותה על פני דירה אחרת עם תשואה גבוהה במעט.
הניסיון לשלב בין דירה להשקעה לדירה למגורים הוא הקושי הגדול פה לדעתי.

בכל אופן, כדי לצמצם את סטיית התקן בתוצאות ההשקעה, הייתי מכוון לדירה יותר פחות יחודית, שיש עוד הרבה דומות לה, כך תוכלו לדעת שאתם רוכשים במחיר טוב ותשארו יחסית צמודים לשוק של האזור, דירות יחודיות יכולות לעלות ולרדת בערכן בשוני גדול יותר משאר השוק.

כיום אנחנו עם חוזה לשלוש שנים במקום מדהים שלא נרצה לעזוב, ועם שני ילדים קטנים. דופלקס זה הצורך האחרון שלנו. אבל אולי עוד כמה שנים אחשוב אחרת.
בגלל שלפחות שלוש שנים לא תשתמשו בדירה שתרכשו למגורים, אז סביר שגם דירה להשקעה במרכז הארץ במקום עם ביקושים חזקים ואוכלוסייה חזקה תיטיב עמכם.

(אני מנסה להישמע ניטרלי, יש לי גם אנטי לעסקה הזאת ועדיין לא קיבלנו החלטה)
ובנוסף להכל, נראה שאשתך שתחייה, או אחד ההורים שלכם לא איתך באותו ראש, אז לדעת לקבל החלטה משותפת שתחיו איתה לאחר מכן בשלום זה גם אתגר לא קטן.

לא רק שלך, דופלקס זה בדרך כלל אילוץ ולא מבחירה.
קל מאד.

משפחה אמידה בשכר דירה כזה תלך לדניה או פרס (עובדי הייטק) או מרכז הכרמל או אפילו גולדה או בגין. היוצא מן הכלל היא משפחה של חרדים שצריכה דירה גדולה וקירבה למרכז החרדי בנווה שאנן.

סכום קצת גדול בשביל כאלו ניחושים, אם המטרה היא השקעה אז עדיף ללכת על דברים שאפשר לדעת מראש, כמו דירות יותר נפוצות.

בעיית המזכירה?

משפחה בחיפה, עם הכנסה של 50 ברוטו, שתרצה לגור בנווה שאנן ולא בכרמל, ולא לקנות דירה משל עצמה.. לא יודע כמה זה קהל גדול, אבל אני לא חיפאי.

הניסיון לשלב בין דירה להשקעה לדירה למגורים הוא הקושי הגדול פה לדעתי.

בכל אופן, כדי לצמצם את סטיית התקן בתוצאות ההשקעה, הייתי מכוון לדירה יותר פחות יחודית, שיש עוד הרבה דומות לה, כך תוכלו לדעת שאתם רוכשים במחיר טוב ותשארו יחסית צמודים לשוק של האזור, דירות יחודיות יכולות לעלות ולרדת בערכן בשוני גדול יותר משאר השוק.

בגלל שלפחות שלוש שנים לא תשתמשו בדירה שתרכשו למגורים, אז סביר שגם דירה להשקעה במרכז הארץ במקום עם ביקושים חזקים ואוכלוסייה חזקה תיטיב עמכם.

ובנוסף להכל, נראה שאשתך שתחייה, או אחד ההורים שלכם לא איתך באותו ראש, אז לדעת לקבל החלטה משותפת שתחיו איתה לאחר מכן בשלום זה גם אתגר לא קטן.
הערות מצויינות, תודה! מקבל את עניין סטיית התקן ורכישת דירה "גנרית". אני בטוח שיש אנשים שעושים כסף טוב מדירות לא סטנדרטיות, אבל כמו שאמרת - זה לא המשחק שאנחנו צריכים לשחק. גם השילוב בין מגורים להשקעה (שאני לא בטוח כמה נצליח להימנע ממנו בהמשך) בעייתי.

מניח שראית את הרפרנס של יעקב לבעיית המזכירה, אחת הבעיות המרתקות (אפילו בניסוחים שלא מתרחקים מאוד מהבעיה הבסיסית). אבל זה נושא לפוסט אחר.

משפחה אמידה בשכר דירה כזה תלך לדניה או פרס (עובדי הייטק) או מרכז הכרמל או אפילו גולדה או בגין. היוצא מן הכלל היא משפחה של חרדים שצריכה דירה גדולה וקירבה למרכז החרדי בנווה שאנן.
אני נזהר מלהכליל כשמדובר בהשקעה, כי אני צריך שוכר אחד וקונה אחד. זה נכון שהביקוש קטן יותר, אבל גם ההיצע שכמעט לא קיים.

לגבי חרדים - בפרייקט כמעט הרבה חרדים, פחות מ 10%. הקביעה שלי מבוססת על תצפית של כמה שעות ושיחות עם ועדי בית.

אני מסכים שזאת לא השקעה טיפוסית (שזאת הסיבה שגם נירד ממנה כנראה), אבל יש בהחלט משפחות אמידות ששוכרות באיזור הזה.

אמנם החלטת לרדת מזה, אבל אשתף מניסיוני לטובת מי שימצא את הדיון הזה בעתיד.
גרתי כשוכר בדופלקס 4 שנים בדירת שותפים בה בקומת הכניסה 3 חדרי שינה ושירוקלחת, בקומה העליונה מטבח, סלון ומרפסת. כלומר כמו הדירה שתיארת רק שהכניסה בקומת המגורים.
לנו כשותפים ההפרדה היתה מעולה, כי היה אפשר לארח בקומה מעל בלי להפריע למי שבחדר למטה. לדעתי בזה נגמר היתרון, למשפחה עם ילדים קטנים זה מאוד לא פרקטי ולא משנה באיזו קומה הכניסה.

אפשר גם נדל"ן צנוע יותר.
כמובן, קשה לנו להגיע לקונצנזוס לגבי דירה (מיקום, גודל וכו'), ולכן נסינו להשתמש גם בהיוריסטיקה של "איפה היינו מוכנים לגור". כפי שנכתב למעלה, זה כנראה מועד לכשלון...

כמובן, קשה לנו להגיע לקונצנזוס לגבי דירה (מיקום, גודל וכו'), ולכן נסינו להשתמש גם בהיוריסטיקה של "איפה היינו מוכנים לגור". כפי שנכתב למעלה, זה כנראה מועד לכשלון...
אני לא חושבת ככה. לדעתי לדירה להשקעה שיכולה לשמש גם למגורים דווקא יש יתרון גדול (כל עוד יש לכם את ההון הדרוש ואתם לא קופצים מעל הפופיק בשביל זה).
רק חשוב לא להטות את החישובים של הכדאיות של ההשקעה בגלל הרצון למגורים (כמו דמי השכירות המוגזמים למשל).
וזה בסדר גם לבחור דירה שהיא יותר ״למגורים״ ופחות כדאית ״להשקעה״, כל עוד ברור שזה מה שעושים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג מחיר למשתכן - דופלקס או 6 חדרים בנתניה - האם כדאי כהשקעה לטווח ארוך? נדל"ן 14
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
N מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 665
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
The Thinker מה דעתכם על NFT? השקעות אלטרנטיביות 103
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
I דעתכם על תמהילי המשכנתא הבאים נדל"ן 9
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
לעניות דעתי חוות דעתכם המלומדת- תמהיל, ריביות ופריסה נדל"ן 26
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
S דעתכם הכלכלית היא? בין 1 ל 10. אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה