• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה דעתכם על מנהל תיקים

האם אתם מנהלים תיק השקעות דרך מנהל תיקים?

• סך הכל מצביעים
    63
קיימים מנהלי השקעות מצויינים. מכיר כמה באופן אישי.

אחד בוול סטריט ואחד מנהל בקרן פרייבט אקוויטי באירופה
חשבתי שמדברים פה על ניהול של השקעות בורסאיות-סחירות. ברור שיש השקעות יותר משתלמת מסנופי: עובדה שיש מיליארדרים, ולא מעט.

אתה באמת משווה בין תרופה שעוברת טסטים במשך שנים, עם גופים בלתי תלויים כמו FDA לחברה כמו וואנגרד שמממנת מחקר על איך עדיף להשקיע כסף? ואל תשווה לי בכלל בין ה-SEC ל FDA, שני עולמות שונים. וכן אני בהחלט מעדיף לא לגעת בתרופות אבל זה כבר אינדיבידואלי לי.
אתה באמת משווה בין מחקר רפואי/ביולוגי בו היכולת לעשות מניפולציה על המידע/להמציא אותו מהאויר היא אינסופית כמעט ביחס למחקר שמבוסס על מידע שנמצא בידי הציבור ואפשא לשחזר ולבדוק ע"י כל מי שיודע להפעיל אקסל/מחשבון?

הן מדורגות לפי הסכום הכולל שהן הרוויחו.לא לפי שיעור הרווח (ואין שם את המידע הזה). זו רשימה די חסרת משמעות...
בחלקן (לפחות אחת אח"כ הפסקתי לקרוא) הופיע רווח שנתי של 20%+
בכל מקרה הנקודה היא שהן קיימות לא על היכולת לזהות אותן מראש.

נערך לאחרונה ב:
חשבתי שמדברים פה על ניהול של השקעות בורסאיות-סחירות. ברור שיש השקעות יותר משתלמת מסנופי: עובדה שיש מיליארדרים, ולא מעט.
השקעות בשוק ההון הן גם חלק מהפורטופליו. אבל גם שם, אופי הסיכונים ומהות ההשקעות שונים לחלוטין מאופק השקעה של גברת כהן מחדרה. האירוניה היא שרק מי מעמיק בנושא מבין ומפנים זאת ודווקא האדם הממוצע עדיין בטוח שתמורת 1% מהתיק שלו שמסתכם במאות אלפי שקלים, יתקבל לאיזה מועדון סגור וסודי שבו מדפיסים עבורו כסף.

צר לי, כנראה שלא. לדוגמה, תשואה שקלית של תיק עם 22% מניות ארה"ב, 18% מניות עולמיות ללא ארה"ב, 40% אג"ח אמריקאי ו-20% גלובלי (סתם זרקתי מספרים) היא כ-3.4% שנתי בתקופה האמורה.
לדעתי זה לא אומר כלום, אבל שאלת...
3.4 אחוז נומינלי או ראלי (אצלי זה נומינלי)?

אנשים מתבלבלים בין מנהל תיקים למוכר חלומות. מחפשים תשובה מראש לתשואה ומממש מתחננים שישקרו להם. כנראה שהרבה לא מבינים את המהות של ניהול תיקים. אם אני צריך להמר מאלה שהשתתפו פה בדיון אני בספק אם יש פה אחד שרכש ביטקויין בתחילת דרכו, רכש טסלה במאה דולר או אי פעם השיג תשואה מעבר לאחוז או שניים מעל תשואת השוק ושלא תבינו לא נכון, אין רע בזה בכלל אבל נראה לי שאנשים פה "הולכים רק על הקווים"

בחישוב זריז, ומבלי להשקיע מחדש דיבידנדים, VT השיג בטווח הזמן הזה בערך 31% תשואה. מכיוון שרק 40% במניות, אז התשואה על כל התיק (נתעלם מתשואה שלילית על המזומן) מקבלים תשואה על כל התיק של 12.4%, שזה יוצא ממוצע 2.96% תשואה שנתית.
עריכה: לא לקחתי בחשבון את השינוי בשער הדולר... אם לוקחים אותו בחשבון אז נקבל תשואה שקלית של בערך 4.4% בשנה.
4.4 אחוז זה נומילני או ראלי ? (בחישובים שלי נומילני)

מעבר לזה לקחת רק את הצד המנייתי
אני לא מבין מספיק טוב באג"חים או במיוחד במה הגופי השקעות משקיעים את ה60 אחוז הנותרים (לפחות יודע שחלק מזה זה בהלוואות עמיתים)
אז מניח שבחלק הזה אפשר לקבל עוד איזה שהוא אחוז תשואה...

בכל מקרה טוב לדעת שבממוצע בערך קיבלתי את תשואת השוק

הנושא הכואב והשיעור החשוב בשבילי היה לראות שאין שום קורלציה בין כמה דמי ניהול אשלם (או כמה המנהל השקעות תותח או מתהדר בנוצות) לבין כמה תשואה אקבל בברוטו
וכן היה יחס ישר לכמה תשואה אקבל בנטו (יחס הפוך)

כלומר - הם לוקחים סיכונים גדולים עבור הלקוחות שלהם ומרוויחים יפה. אבל את הכסף האישי שלהם הם לא רוצים לסכן כך.
הבנתי נכון?
קרנות PE לא ממש משקיעות במניות, הם או שקונים נכסים לא סחירים ואם סחירים אז קונים שליטה בחברות.
אני מכיר מנהל תיקים שניהל נוסטרו של בנק והרוויח לבנק סכומי כסף גדולים, תבין השיקולים של גורמים מסוימים הם לא כמו שלך או של אדם רגיל.
אתה באמת משווה בין תרופה שעוברת טסטים במשך שנים, עם גופים בלתי תלויים כמו FDA לחברה כמו וואנגרד שמממנת מחקר על איך עדיף להשקיע כסף?
ברור שאני לא משווה, המחקר של ואנגרד הרבה יותר אמין מכמה סיבות:
1. הם לא מחפשים להרוויח כסף.
2. כל הנתונים גלויים ונתונה לביקורת עמיתים, אתה מוזמן לבדוק את הנתונים בעצמך אם אתה רוצה.
3. יש להם טסטים לא של כמה שנים אלא של כמה עשרות שנים.
4. יש מחקרים רבים נוספים לא רק של וואנגרד שכולם מראים את אותו הדבר, בניגוד למחקרים של חברת תרופות שאין מחקרים נוספים זולת שלהם.

אם אני צריך להמר מאלה שהשתתפו פה בדיון אני בספק אם יש פה אחד שרכש ביטקויין בתחילת דרכו
אני.

נערך לאחרונה ב:
כן ולקח לי הרבה זמן להבין את זה
יותר נכון להבין למה המספרים באסקל לא מסתדרים עם מה שאומרים לי
ובערך חודשיים של שיחות טלפון לבית השקעות ולבנק שמסבירים שלי שאני טועה וזה לא המצב
וכל אחד מאשים את השני

בפועל הבית השקעות בעצם קונה את הקרנות האקטיביות שלנו
בממוצע הדמי ניהול של הקרנות אצלי היה 1.1 (זה גם בערך המנעד להבנתי פלוס מינוס עשירית)

בנוסף יש את הדמי אחזקה (ניהול) הרבעוני של הבנק + עמלות כלליות של חשבון בנק (אבל העמלות לפחות אצלי זניחות)
הבית השקעות התחייב שיש לו הסכם עם הבנק של דמי ניהול מופחתים של 0.3 שנתי ואני אקבל לפחות את זה
אבל יכול לבקש מהבנק דמי ניהול יותר נמוכים ואם לא לעבור לבנק אחר שההסכם שם יותר נמוך
כך עשיתי והבנק הסכים לרדת לי לדמי ניהול שנתי של 0.15 בערך
ובמשך כל שנה גם הייתי מתכתב עם הבנק על הדמי ניהול לראות שזה לא משתנה

בפועל הבנק גבהה ממני את הדמי ניהול המקסימלים שהוא יכול שזה 0.8 אחוז שנתי בערך
כמובן ששאלתי את הפקידות אמרו לי שמה פתאום והדמי ניהול הם 0.15 והראתי להם את החישובים שלי ואמרו לי שאני טועהש
הגעתי על מנהלת הסניף שבסוף הסכימו איתי שהיתה "טעות אנוש" ואחרי הרבה מאוד שיחות הסכימו להחזיר לי רק שנה אחורה את ההפרש
מניח שיכולתי לתבוע אבל בסוף זה היה כמה אלפי שקלים בודדים שלא הצדיקו את עלות ובעיקר את זמן התביעה

וכמובן שהבית השקעות התנער מההסכם שלו עם הבנק וגלגל אליהם והוא לקח צד בנושא

וגם אם לא היתה הטעות כנראה הדמי ניהול היו סביב ה1.3 אחוז
ובשום מקום זה לא רשום כי אין דוח ולא באתר הבנק אין דמי ניהול באחוזים (רק סכום רבעוני)
ובדוח של הבית השקעות יש ערב רב של קרנות ולא רשום הדמי ניהול הממוצעים של התיק

רכש ביטקויין בתחילת דרכו, רכש טסלה במאה דולר
עברנו מ"יש מנהלי תיקים שמכים את השוק" ל"יש השקעות שמכות את השוק"? זה מובן מאליו, וחסר משמעות לענייננו.
אי פעם השיג תשואה מעבר לאחוז או שניים מעל תשואת השוק
היי:lol: אבל זה כי השקעתי בנכסים שאינם מניות - עדיין אפס השלכה לשאלת ניהול התיקים.

נערך לאחרונה ב:
רואים בבירור שהתשואות של התיק המנוהל נכשל ביחס לתיקים אחרים ונכווית. לאיזה תובנות הגעת והאם מנהל תיקים פסול אצלך עוד בתור דרך להשקעה?
זה לא כיוויה זה בסוף חלוקת משאבים
מנהל תיקים טוב ככול שהוא יהיה יוכל להציג לי כנראה מה שהוא רוצה ולהסביר לי שהוא הכי טוב שיש
ולי לא תמיד היה (היום יש לי יותר וגם לא מספיק) את הכלים לשפוט את זה
שתבין במשך 4 שנים כל פעם הוא הרי הוציא תשואה יותר נמוכה וכל שנה הייתי עושה איתו שיחה מאוד ארוכה שיסביר לי למה
והוא היה מצליח לשכנע אותי שאני קורא את הנתונים לא נכון, אני לא משווה תפוחים לתפוחים , הוא יותר זהיר בכוונה כי השוק עומד ליפול וכו וכו
בסוף הוא אומר לך תשואות שהוא רוצה להראות לך כמובן שהוא אומר רק תשואה לפני הדמי ניהול
ובוחר מרווחי זמן שתיק שלו יצא בהם יותר טוב
וכמובן משמיץ את כול השאר ומסביר כמה הם מסוכנים יותר
וזה לא היה מנהל השקעות אחד

גם המנהלת השקעות בבנק היתה בפוזיציה דומה (דרך אגב כל התיקים התנהלו אצלה תקופה ארוכה לפני שעשיתי את המעבר)
היא פשוט השכילה לעשות וביום שהסברתי לה שאני עושה עכשיו השוואה חתכה את הדמי ניהול ב80 אחוז (כי עד אז שלמתי תעריף מלא) ופתאום היתה באחוז יותר יעילה מכולם לפני שהתחילה להשקיע בכלל

מעבר לזה שאני לא חושב שניהול אישי של תיק מוכשר ככל שמישהו יהיה יכול להיות יותר טוב לאורך זמן מבית השקעות שמנהלת את הכסף ביחד כמו קרן השתלמות במסלול מסוים כי מן הסתם המנהלים הכי טובים ילכו לשם

אחרי שלמדתי לעומק דרך הבלוג וגם דרך הפורם לאחרונה - אני מבין כמה יחסית זה פשוט
מול שאר הדברים שלמדתי בחיים והדברים מאוד הגיונים לי
אני לא מחפש לעשות היום אקזיט אלה רק לקבל את תשואת השוק בתצורה הכי זולה
(מצחיק שאז השקעתי 40 אחוז מניות וחשבתי שאעשה אקזיט או תשואות דו ספרתיות בשנה וככה גם גרמו לי להאמין המנהלי תיקים, והיום שאני "סולידי" ומנסה רק לקבל את שתשואת השוק אני ב80 אחוז מניות - מעריך שמרגיש הרבה יותר בטוח להשקיע בדברים שאני מבין איך הם עובדים או את ההגיון מאחורי הם)

מה? למה הוא מוכר שקר?
אם אתה משלם לי לצבוע לך לנקות לך את הבית אז אני מוכר לך שקר כי אתה יכול לעשות את זה בעצמך? לא, אתה פשוט לא מעוניין להתעסק בניקיון ומשלם לי בשביל לעשות את זה בדיוק כמו שרוב האנשים לא מעוניינים להתעסק בהשקעות ומשלמים לאדם אחר שיעשה זאת בשבילם.

מקבל.

אבל הייתי מצפה ממנהל השקעות כזה לקנות תעודות סל וללכת לנוח.

אם הוא קונה ומוכר אקטיבית מניות, בידיעה שהוא לא יכול להכות את השוק, איך אפשק להצדיק את זה?

נערך לאחרונה ב:
אבל הייתי מצפה ממנהל השקעות כזה לקנות תעודות סל וללכת לנוח.
חד משמעית :)
הוא לא יכול לעשות כזה דבר, כי:
1. הלקוח מצפה שהוא יעבוד בשביל שכרו, אם הוא רק קונה פעם אחת וזהו אז על מה משלמים לו? לקוחות רואים קניות ומכירות אז מבחינתם המנהל תיקים עובד.
2. לקוחות לא פראיירים, הם רואים שהתיק סטטי ובמוקדם או מאוחר הם יבינו שאת זה הם יכולים לעשות לבד, לא צריך לשלם על זה.

1. הלקוח מצפה שהוא יעבוד בשביל שכרו, אם הוא רק קונה פעם אחת וזהו אז על מה משלמים לו? לקוחות רואים קניות ומכירות אז מבחינתם המנהל תיקים עובד.
2. לקוחות לא פראיירים, הם רואים שהתיק סטטי ובמוקדם או מאוחר הם יבינו שאת זה הם יכולים לעשות לבד, לא צריך לשלם על זה.
אם כך אז הוא באמת פועל בצורה לא אתית. כלומר, אם אלו המניעים שלו. אלא אם כן הוא מעריך שהוא ישיג תשואה זהה או עודפת על השוק ואז זה לא באמת משנה.

אם כך אז הוא באמת פועל בצורה לא אתית. כלומר, אם אלו המניעים שלו. אלא אם כן הוא מעריך שהוא ישיג תשואה זהה או עודפת על השוק ואז זה לא באמת משנה.
אם היה אתי אז לא הייתה לו עבודה ואז היו שוכרים אדם לא אתי, אין לו ברירה.

איך זה שונה מרופא שיניים שיקדח לך בשן בריאה בשביל כסף? אתי זה לא.
מכאן השאלה שלי האם יש כזו חיה מנהל השקעות עם אתיקה.
מדבריך אני מסיק שזה לא אפשרי פשוט.

מכאן השאלה שלי האם יש כזו חיה מנהל השקעות עם אתיקה.
מדבריך אני מסיק שזה לא אפשרי פשוט.
זה אפשרי:
אתה יכול לשלם להם על ניהול התיק שלך סכום קבוע בחודש, יש פמילי אופיס שעובדים ככה ונותנים לך גם גישה להשקעות חוץ בנקאיות ויעוץ נוסף.
יש מנהלי תיקים פרטיים שעובדים תמורת דמי יעוץ חד פעמי, בונים לך תיק ויכולים לעבור פעם בX זמן.

כמה?
(לא מנסה למכור לך משהו... סקרן)
ואתה?
או שאתה לא רואה מצב כזה בשום פנים ואופן?

* גם מבחינתי זה משהו תיאורטי ולא נראה לי שאתקל במנהל השקעות שיציג נתונים כאלו אבל זה מעניין כתרגיל מחשבתי :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
N מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 665
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
T דופלקס - מה דעתכם? נדל"ן 28
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
The Thinker מה דעתכם על NFT? השקעות אלטרנטיביות 103
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
I דעתכם על תמהילי המשכנתא הבאים נדל"ן 9
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
לעניות דעתי חוות דעתכם המלומדת- תמהיל, ריביות ופריסה נדל"ן 26
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
S דעתכם הכלכלית היא? בין 1 ל 10. אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה