• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה אתם הייתם עושים?

תגובה לא נאותה, אף אחד לא אונס אותך להישאר בפורום של ׳מרובעים׳.
גם התשובה שלך לשאלה ששאלת כאן הייתה מתריסה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/תעודה-מחקה-נאסדק-100-מגודרת-מט-ח.15347/#post-354246
אתה יורק לבאר שאתה שותה ממנה ואתה מוזמן לעזוב את הפורום ולהצטרף לתפוז או רוטר...

לא הייתה כוונה להעליב סה"כ ביקורת, בכל אופן ערכתי.

היה מי שהציע לך לסגור את המשכנתא, את המסלולים עם הריבית הגבוהה, ספציפית.
אני מבין שאתה רוצה חיזוק לרצונך להשקיע.

אז... שיטה נוספת לצמצום ההלוואות, ללכת דווקא על מה שיצמצם לך יותר את ההחזר החודשי (לא בהכרח הריבית הגבוהה ביותר), כך שיהיה לך "שקט נפשי" מההחזר החודשי.
נניח צמצמת ב-חצי מהכסף העומד ברשותך ואת היתר "תשקיע"/"תהמר" בבורסה.

נ.ב.
אני מציין "מהמר" כי ככה אתה תארת את מעשייך
ההימור השתלם והרווחתי כ70 אלף ברוטו לפני מס.
הרווח מההימור הגדיל את סך שווי התיק

מה היתרון של המשכנתא?
ומה יתן לך הקטנת ההחזר החודשי?
לעניות דעתי שלא קובעת כלום
סגור את המשכנתא ותהיה ללא חובות.
את הכסף שיתפנה לך בתזרים תפקיד בהוראת קבע
מוגדרת תאריך בחודש להשקעה.
מה שזה נותן לך זה שקט שאף אחד לא יזרוק אותך מהבית.
(חוץ מאשתך אבל זה תלוי בך)
בהסתכלות כוללת על השווי הנקי זה אותו דבר
בהסתכלות על העובדה שיש הפתעות בחיים
עדיף לך לא להיות חייב כסף לאף אחד.
גילוי נאות: הייתה לי משכנתא של 3,500,000 שקל..
(הייתה כי סגרתי אותה)

את הסכום שהתפנה לי חסכתי והשקעתי כל חודש, אכן בשוק ההון עם חשיפה גבוהה למניות.
תסתכל כל זה הפוך - למה לא שאלת את עצמך למה לא להגדיל את המשכנתא עד לתקרה (למשל 70%), ולהשקיע את כל הכסף בשוק ההון? הרי מתמטית, זה עשוי להשתלם לך, לא?
אין לי שום דרך לענות מה היה קורה אם הייתי משאיר את הכסף בהשקעות וממשיך עם המשכנתא. אולי הייתי מתפתה ומבזבז את הכסף?
אולי הייתי מתנהל אחרת כאשר שוק המניות היה נחתך ב40% בזמן הקורונה, כאשר אני יודע שבעצם אני מופסד על הנייר על כסף שלא שייך לי (כי יש לי חוב משכנתא על הראש). אולי הייתי נלחץ ומממש את ההפסד?
לעומת זאת, אני כן יודע, שהרגשתי מאוד בנוח לא לגעת בתיק השקעות בזמן הקורונה, ואפילו להכניס עוד כסף למניות (לאזן את התיק), כי ידעתי שזה כסף שלי, ויש לי מרווח נשימה גדול.

תודה על התשובה, הצגת לי את ההשפעות העתידיות של סילוק משכנתא וחייב לציין שזה נשמע מפתה מאוד.
לגבי הגדלת משכנתא,
הגדלת המשכנתא לצורך השקעה זאת הלוואה לכל מטרה שבה הריביות גבוהות משמעותית מהלוואת משכנתא לדיור, הפער בריביות מבטל כמעט לחלוטין את כדאיות ההשקעה.

היה מי שהציע לך לסגור את המשכנתא, את המסלולים עם הריבית הגבוהה, ספציפית.
אני מבין שאתה רוצה חיזוק לרצונך להשקיע.

אז... שיטה נוספת לצמצום ההלוואות, ללכת דווקא על מה שיצמצם לך יותר את ההחזר החודשי (לא בהכרח הריבית הגבוהה ביותר), כך שיהיה לך "שקט נפשי" מההחזר החודשי.
נניח צמצמת ב-חצי מהכסף העומד ברשותך ואת היתר "תשקיע"/"תהמר" בבורסה.

נ.ב.
אני מציין "מהמר" כי ככה אתה תארת את מעשייך

תודה, אכן זה זה מה שחשבתי לעשות, להקטין את ההחזר החודשי למרות שבמקרה שלי פער הריביות למעט מסלול הפריים במשכנתא אינו משמעותי.
לגבי המהמר, אני יודע שבפורום יש קונוטציה שלילית להימור, אולי לא רק בפורום.
מבחינתי כל עוד המהמר יודע מה הוא עושה ומבין את ההשלכות זאת פעולה לגיטימית לחלוטין.

בהסתכלות כוללת על השווי הנקי זה אותו דבר
בהסתכלות על העובדה שיש הפתעות בחיים
עדיף לך לא להיות חייב כסף לאף אחד.

המשפט של השווי הנקי לא נכון.
אם התשואה הצפויה על השקעה היא כ5% נטו (תשואת עבר ממוצעת על מדדי מניות) והריבית שאני משלם על המשכנתא היא 2%, אז כמובן שההחלטה של לסלק את המשכנתא תשפיע על השווי הנקי העתידי שלי.
לגבי ההפתעות מסכים לגמרי ולכן מתלבט.

ויכול להיות שעכשיו בתקופת משבר הקורנה ישנן הזדמנויות שניתן לנצל שלא קיימים במצב רגיל.
אז אתה משכנע את עצמך שמדובר ב"הזדמנויות" ולא בהימורים מפוקפקים שאין לך שום הבנה בהם מפני שזה נורא מלהיב ובטח שאתה שייך למיעוט יחסי שמבין את זה ויעשה מזה תשואה נהדרת ועודפת ביחס לשאר השוק.
כי אני יודע שיש פה אנשים חושבים שאולי יזרקו לי כמה רעיונות שהם "מחוץ לקופסא".
כמו למשל שאתה לוקח סיכונים חסרי בסיס ומיותרים ומסכן את העתיד הפיננסי של משפחתך? סתם רעיון מחוץ לקופסה (בלי מרכאות), אבל אולי אני לא מהחושבים.

אז אתה משכנע את עצמך שמדובר ב"הזדמנויות" ולא בהימורים מפוקפקים שאין לך שום הבנה בהם מפני שזה נורא מלהיב ובטח שאתה שייך למיעוט יחסי שמבין את זה ויעשה מזה תשואה נהדרת ועודפת ביחס לשאר השוק.

אני לא חושב שאני משכנע את עצמי שיש "הזדמניות", אני חושב שהקורונה גרמה למשבר ומשבר יוצר הזדמניות השקעה.
אני לא שייך למיעוט יחסי שיעשה תשואה עודפת אבל אני כן שייך לאוכלוסייה שהמשבר לא פגע כרגע בהכנסה שלה ובנוסף יש לי כמעט חצי מליון ש"ח שיוכלים להיות מנותבים להשקעה, אז כן מבחינתי יש פה סוג של הזדמנות שלכל הפחות כדי לשלקול ולכן רשמתי את הפוסט.

]כמו למשל שאתה לוקח סיכונים חסרי בסיס ומיותרים ומסכן את העתיד הפיננסי של משפחתך? סתם רעיון מחוץ לקופסה (בלי מרכאות), אבל אולי אני לא מהחושבים.

מסכים עם החלק של הסיכונים, לא מסכים עם החלק של החסרי בסיס ומיותרים.
לגבי מסכן את העתיד הפיננסי של משפחתי:
כבר רשמתי מקודם, אני ואשתי החלטנו לקחת 100K הלוואה ולהמר איתם מתוך הבנה ברורה שיכול להיות שנפסיד את כל הסכום ויכול להיות שנרוויח.
מבחינתו הסיכון היה שווה את הסיכוי וכנראה שמבחינתך לא וזה לגיטימי לחלוטין.
אם אני ואשתי מרגישים עם זה בנוח ומודעים לסיכונים למה אתה מרגיש צורך לרשום את זה?
אם זה בשביל להזהיר אחרים שקוראים בפורום מקובל לגמרי, אם זה בשביל להבהיר לי את המצב אז מיותר לגמרי מבחינתי.

מה שכן, אין שום דבר "מחוץ לקופסא" ברעיון שלך, זה הגישה הנורמטיבית.

אני במצב דומה

המסקנה שהגעתי אליה היא סגירת חלק המשכנתא שבקל"צ. אצלי הקלצ הוא 3.4%.
מה שהוביל אותי למסקנה הוא השוואה בין שני מצבים
1. “קבלת“ ריבית מובטחת בגובה הקלצ, ללא סיכון ונטו ממס
2. סיכוי להרוויח בטווח ארוך ריבית גבוהה יותר, נגיד פי 2 או 3, אך יש לנטרל את הריבית שאני משלם, ולנטרל מס.

הגעתי למסקנה שעדיף 3.4% נטו ביד מאשר נניח 9% ברוטו על עץ מתנדנד בעיצומה של סופה.
מה גם שתוספת התשואה (בתרחיש האופטימי ביותר מבחינתי), מסתכמת אבסולוטית לסכום של בין 20 ל-30 אלף שקל בשנה לפני מס. סכום מכובד ללא ספק, אך לא משהו שישנה את חיי מהותית.

בקיצור, תוספת התשואה לא שווה, לי, את תוספת הסיכון.

אותו ניתוח נכון גם לחלק הפריים של המשכנתא שלי, אבל את חלק זה אני לא פורע, פשוט כי הוא יחסית נמוך ולא כל כך מפריע לי, לא מבחינת ריבית ולא מבחינת תזרים.

המשפט של השווי הנקי לא נכון.
אם התשואה הצפויה על השקעה היא כ5% נטו (תשואת עבר ממוצעת על מדדי מניות) והריבית שאני משלם על המשכנתא היא 2%, אז כמובן שההחלטה של לסלק את המשכנתא תשפיע על השווי הנקי העתידי שלי.
מציע לך ללטש את כדור הבדולח שלך..
אתה יודע רק מה המצב נכון להיום.
אם היית יודע מה יקרה בעתיד אז כנראה שלא היית צריך אף אחד..
לא נביא ולא כלום רק יודע שהקורונה שינתה את העולם
תעשיות שלמות נמחקו ואחרות עלו.
מסכים איתך לחלוטין שיהיו היזדמניות בשוק
מסכים עם הרעיון של לגדר את הסיכון לסכום מוגדר.
אני הייתי מסלק את כל החובות וההתחייבויות לפני.
ותשואה עתידית היא נעלם.
ברכה והצלחה!

ומשבר יוצר הזדמניות השקעה
בהחלט, אבל משברים כאלו ואחרים מתרחשים כל הזמן ובכל מקום, ומה הן ההזדמנויות אנחנו יודעים רק בדיעבד, אלא אם כן אתה מהמר ו"מצליח", אבל זה לא בגלל שידעת זה רק אומר שהיה לך מזל, בדיוק כמו לשים על 8 אדום. אם במקרה תצליח אתה עלול להתמכר, ולהגדיל את ההימור שלך להבא.
אני ואשתי החלטנו לקחת 100K הלוואה ולהמר איתם
למה דווקא 100K? איזה אחוז זה מהנכסים שלכם? ולמה לא לשים את כל הסכום בבת אחת על 8 אדום (כולל טיול משפחתי לוגאס כך שלפחות תהנו גם), או 1K ש"ח על כרטיסי לוטו במשך 100 חודשים רצופים (חישבת את סיכויי ההצלחה)?
זה נורא קל להגדיר מספר כזה, אבל אני לא חושב שהגדרתם את משך הזמן של ההימור ומהו בכלל הקריטריון שלכם להצלחה או כישלון?

ומה שאולי יותר חשוב הוא:
ובנוסף יש לי כמעט חצי מליון ש"ח שיוכלים להיות מנותבים להשקעה
למה? ולמה הם לא נותבו עד כה? זה ההימור היותר משמעותי שלכם, ועליו לדעתי אתה צריך לשים את הדגש.

אין שום דבר "מחוץ לקופסא" ברעיון שלך, זה הגישה הנורמטיבית.
ממש לא! הגישה הנורמטיבית (והשגויה לדעתי) היא להחזיק את המשכנתא כמו שאתם עושים.

בוקר טוב,

זוג בני 36 + 2, מפתחי תוכנה עם הכנסה חודשית נטו של 30K.
הוצאות חודשיות קבועות :
משכנתא בסך 540K על נכס בשווי של בערך 2.2M - החזר חודשי 4,260
הלוואה בסך 97K - החזר חודשי של כ- 1,900 שח. פריים + 1% למשך 5 שנים.
גן - 3200 (עוד שנתיים וחצי עד גן עירייה).
צהרון - 1000
חשבונות (ארנונה + חשמל + ...) -כ- 1000
כלומר מתחילים את החודש בהוצאות של כ10K, (מתעלם משאר ההוצאות כי פחות רלוונטי למה שאני רוצה לשאול).

עד למשבר הקרונה, במשך חמש שנים בערך, העדפתי להשקיע בשוק ההון את החסכונות מאשר להקטין את המשכנתא היות וריביות המשכנתא נמוכות:
פריים - 200K ב P-0.9, נשאר 20 שנים.
קל"צ - 250K ב 2.1%, נשאר עוד 8 שנים.
משתנה כל 5 צמודה - 84K ב 2%, נשאר עוד 20 שנים, שינוי הבא עוד כ 5 שנים.

לפני חודשיים לקחתי הלוואה של ה100K (יתרה נוכחית כ 97K שרשום למעלה) לנצל את המשבר בשוק ההון, ההימור השתלם והרווחתי כ70 אלף ברוטו לפני מס.

הרווח מההימור הגדיל את סך שווי התיק שלי ל 377K נטו.
כסף בעוש - 60K.
סה"כ - 437K (מתעלם מחסכון פנסיוני והשתלמות כי אין לי שום כוונה לגעת בהם).

התנודתיות בשוק ההון בתקופה הנוכחית + העובדה שהכסף ברשותי מאפשר לסגור את:
ההלוואה של 97K , מסלולי הקל"צ והמשתנה במשכנתא.
+ התוספת שבהוצאות של ה5K (הלוואה + גן) בחודשים האחרונים גרמו לי לממש את כל התיק במחשבה של לסלק את הלוואה\רוב המשכנתא ובכך לחזור להוצאות החודשיות הקבועות של 5K שאני רגיל לחיות איתו ומרגיש איתו בנוח.

רגע לפני שאני מסלק את הלוואה והמשכנתא אמרתי שאני אנסה לבחון שוב את המצב ברמה הכלכלית כי אני מרגיש שההחלטה שהגעתי אליה היא יותר פסיכולוגית אשר נובעת מהרצון לשקט והקטנת אי וודאות:
שנינו עובדים כשכירים במקומות עבודה שלא נפגעו מהקורונה.
הגידול ב-100% בהוצאות הקבועות גורם לי אי נוחות אבל בסך הכל ההוצאות הן כשליש מההכנסה שלנו.
הגן של הבן הקטן הוא לתקופה יחסית קצרה של עוד שנתיים וחצי אחרי זה יורד לאלף.
ההלוואה מהבנק היא לתקופה יחסית קצרה של חמש שנים.

אז אולי בעצם זה הזמן לנצל את המשבר ולהשקיע את הכסף (נשאיר במה להשקיע לדיון אחר).
אז מה אתם אומרים? מה אתם הייתם עושים?

שאלת מה אנחנו היינו עושים...
אומר לך מה אני עושה - השארתי (או יותר נכון לקחתי ועדיין לא החזרתי) משכנתא שבה השארתי אך ורק את החלקים שלטעמי היו הכי זולים (פרים מינוס 0.7 וקל״צ 2.3). שאר הכסף מנותב לשוק ההון - מניות או לנדל״ן מניב.

ומכאן די ברור שלדעתי -
* את החלק של הפרים מינוס 0.9 - הייתי משאירה. מניחה שהחזר אפילו לא מורגש אצלך.
* את ההלוואה של ההפרים + 1% לחמש שנים - הייתי מחזירה. לקחת הימור - הצלחת - תחזיר את ההימור. מעבר להימור אין להלוואה הזו שום יתרון. כמו שאתה רואה אפילו הקל״צ שלך, שהיא חסרת סיכון ול- 8 שנים, זולה יותר.
* את המשתנה כל חמש - אישית גם הייתי מחזירה. נכון שיש לך חמש שנים נוספות עם ריבית קבועה זולה יחסית אבל אין לדעת האם בעוד חמש שנים יהיה לך נוח להחזיר אותה. מדובר על מועד קבוע וספציפי וקצר יחסית. לא תמהיל טוב להמשך השקעה בשוק ההון (אגב, מניחה שאתה מדבר על מל״צ כי אם היא מ״צ אז בכלל שברור שמחזירה).
* לגבי הקל״צ - שאלה טובה... תכלס זו הלוואה טובה וקבועה. אבל אני מבינה שהחזר החודשי שלה מאוד גבוה. וכאן מגיעות כמה שאלות:
1. בהנחה שאתה סוגר את ההלוואה שלקחת (ה-97K ואת המשתנה) עד כמה ההחזר שנשאר מקשה עליכם כרגע?
2. מה צריך לקרות על מנת שיהיה לכם קושי אמיתי להמשיך ולהחזיר את ההלוואה (נניח אם אחד מכם מאבד את מקום עבודתו/אם שניכם? עד כמה מקומות העבודה שלכם בטוחים? האם יש לכם מקורות הכנסה נוספים?)
3. האם תמשיכו לחסוך באותה הצורה אם תחליטו להוריד את ההחזר החודשי או שהחלק הזה ילך לעלייה בצריכה החודשית?

יכולה להגיד לך שאצלי התשובה לשלושת השאלות הללו היא:
1. לא מדגדג לי.
2. העולם צריך ליפול בבת אחת בכל האספקטים שלו בשביל שזה יקרה (שנינו צריכים לאבד את מקום העבודה כאשר לאחד מאיתנו יש עבודה עם קביעות, וכל הדירות להשקעה שלנו צריכות באותו הרגע להפסיק להניב, כל הכסף שלנו שמושקע בשוק ההון צריך לרדת ב- 95% וגם אז קשה לי לראות איך אנחנו לא מצליחים להחזיר את המשכנתא).
3. המשכנתא עוזרת לי לחסוך יותר. אנחנו מרווחים המון ולכן, בתכלס, יכולים לחסוך הרבה יותר ממה שאנחנו חוסכים. כשלקחתי את המשכנתא שמתי לב שלא הפחתתי בכלום את החיסכון החודשי אלא רק הוספתי את החיסכון (לקרן של המשכנתא). מה שהבהיר לי שיש לי עוד מקורות חיסכון שפשוט נוזלים לי בין הידיים כאשר אין לי מחוייבות מסודרת. זה ברור שזה פסיכולוגי לגמרי. אבל עובדה שזה כך.

נסה לענות על השאלות הללו, זה יעזור לך להחליט.
אגב זה לא תשובה של שחור או לבן. אפשר גם להחזיר חלק מהכסף ולהשאיר החזר חודשי שיהיה לכם יותר קל לעיכול.

אנשים עדיין מנסים לשכנע אותך, כשלמעשה אתה משוכנע בצדקת דרכך ותסלח לי על הביטוי, אבל אין על מה להתווכח עם אדם מאמין.

אני מסתכל על המשכנתה שלך כמספר הלוואות ואז יש כמה שיטות לטפל בהן...
א. כמו שכולם פה מסתכלים - לפי גובה ריבית - חשבונאית לחלוטין ואתה לא מתכוון לגעת בהן בצורה שכזו.
ב. כדור שלג - לסגור מההלוואה הקטנה ביותר ולהתחיל להעלות, כדי שתרגיש טוב עם עצמך שהגעת לשלב שאתה יכול לסגור הלוואות.
לא המצב שלך - אתה יודע שאתה מסוגל לסגור ואפילו חלק גדול מהן, מחר.
ג. בלי קשר לריבית... רק לפי מה שיפנה לך את תזרים המזומנים מהר יותר, על מנת שתוכל להפנות יותר כסף להשקעות כל חודש - מציע לחשוב על זה.

תודה לכל מי שטרח לענות, מי שבעיקר עזר לי להגיע להחלטה זה @קפיצת הדרך , @משתמש 72 ול @אחד_שיודע שברצוני להודות להם במיוחד.
מחר אני הולך לסלק את ההלוואה ואת רוב המשכנתא (ישאר רק מסלול הפריים).
ניפגש בידלמה הבא...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
A איזה מסלול אתם הייתם סוגרים מהמשכנתה נדל"ן 11
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 286
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3

נושאים דומים