• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג

Level

משתמש סולידי
דירוג
10
שלום חברים,
אשמח בבקשה לעזרה של מי שמבין ויוכל לעזור לי , בתודה רבה.

קניתי אג"ח שקלי של חברת החשמל בעלת מח"מ 1.02, ריבית ברוטו 3.42%.
אגח חשמל 26
בתאריך 19/09/2022 בשער של 102.86 אג' (כמות 291666 , בסכום של 300K שח, דרך מיטב דש בעמלה של 0.06%)

המצב של האגח היום - בתאריך 2.10.22 זה שהשער 100.85 (ירידה דרסטית מהשער שנרכש) ורשום לי במיטב שיש לי הפסד של 6,000 שח (2.01% הפסד),
אבל אם אני מסתכל בגרף , אני רואה כביכול שבתאריך 19.9 השער היה 100.84 ואילו היום ב2.10 השער הוא גם 100.85 אז על פניו אני אמור להיות מורווח ולא מופסד.
אני לא קיבלתי סכום כספי לחשבון , נשאר לי בחשבון 26 שח ואני יודע שלא קיבלתי איזשהו סכום, וזה ככה כבר כמה ימים .
אין לי ניסיון באגחים אבל ממה שאני מבין ההבדל בין השער שרכשתי בתאריך 19.9 שזה היה 102.86, לבין המחיר על הגרף ההיסטורי שמראה שבתאריך ה19.9 המחיר של האגח היה 100.85 הוא משהו שיכול להיווצר בגלל העניין של הריבית - אני לא יודע איך זה מתואם ואיך הגרף משתנה אבל ממה שאני מבין זה תקין - נראה לי- והגרף משתנה כל הזמן, הלוואי שהייתי יודע כיצד בדיוק.
רשום שהקרן משולמת בסוף התקופה ב12.10.23 והריבית משולמת כל חצי שנה , רשום שהיא תשולם ב12/04/23 , אז אני מבין שהפעם האחרונה שהקרן החצי שנתית (2.4%) שולמה ב12.9.22 ואני קניתי לאחר מכן אז על פניו אין לזה קשר אבל אני מעריך שפה החוסר הבנה שלי עוצר אותי מלהבין מה קרה, או שזה משהו אחר,

בבקשה אם מישהו יכול לעזור לי ולשפוך אור על מה שקרה פה , אם אוכל לדעת איך לחשב את מה שהולך לי בחשבון זה יהיה נהדר , ממש יוריד אבן .

בתאריך 19/09/2022 בשער של 102.86 אג' (כמות 291666 , בסכום של 300K שח, דרך מיטב דש בעמלה של 0.06%)
קנית בסכום של 300K בשער 102.86 ערך נקוב של 291,666 ( יש עמלות וכו פשוט אין לי כוח לחשב עם עמלות כי זה זניח ביחס לסכום הכולל).
השווי של האגח היום הוא 100.85. כלומר ההפסד שלך ( "על הנייר") הוא (102.86-100.85)*291,666 באגורות זה 586,248 או 5862 שקל.
אם אתה לא מוכר את הנייר, וחברת החשמל עומדת בהתחייבות של האג"ח, אז עד יום פרעון הקרן האחרון אתה תקבל תשואה של בדיוק 3.42% ברוטו + תשלום קרן של 291,666.

בשורה התחתונה-אם אתה מחזיק לפדיון, הגרף של האגח לא מעניין אותך.

תאריך ה X הוא אתמול ותשלום הקופון (פלוס 50% מהקרן) יהיה ב 12.10. אולי ייקח עוד יום-יומיים לאחר מכן עד שתראה אותו בחשבונך במיטב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
ביולוג ירושלמי מבקש עזרה בהעלאת שיר של גבריאל בלחסן ל- YouTube. אוף טופיק 11
S מבקש עזרה/הכוונה עם השקעה ופנסיה שוק ההון 8
L נטחן אבל מבקש עזרה, לא מוצא, פתיחת חן ארה"ב EIN בלבד בלי נוכחות שוק ההון 0
L מבקש עזרה בנושא משיכת הפנסיה צרכנות פיננסית 4
Bonfire מבקש המלצה בפרטי לבנק אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S רו"ח מבקש אישור יתרה ארנק דיגיטלי KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 1
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
הנולד סכסוך גבולות עם שכן - מבקש עצה אוף טופיק 17
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
E הרבה פעמים צד שלישי מבקש ממני צילומים מהאירוע. מה לעשות? אוף טופיק 16
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
B חשבון מסחר בבורסת ארה"ב - מבקש המלצה לברוקר שוק ההון 0
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
Wolfman מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי שוק ההון 54
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
H אסטרטגיית השקעה - מבקש חוות דעת שוק ההון 23
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
ח מבקש המלצה לעו"ד מקצועי לעינייני חוזה שכ"ד אוף טופיק 0
ITS מכשיר להכנת שייקים - מבקש המלצה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
E בפתח הדרך, מבקש להתייעץ יומני מסע אישיים 27
F עצמאי, סוף שנה... מבקש הכוונה בבחירת קרן השתלמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
חדש בשוק מבקש קצת הסבר לגבי IB שוק ההון 32
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
O מבקש חוות דעת לגבי קולמקס. שוק ההון 45
אל ניניו כשהילד מבקש להתחיל להשקיע בעצמו.. אוף טופיק 37
א מבקש הסבר להודעה של הבנק "הסדר פשרה ללקוחות הבנק" אוף טופיק 7
ק מבקש לשמוע דעות על תיק ההשקעות שלי שוק ההון 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה