• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לקראת משבר חוקתי

נראה לי ברור שכל פתרון של "3 עכשיו לקואליציה ואחר כך חצי - חצי" או משהו דומה נותן תמריץ למנות אנשים עם השקפות קיצוניות כדי לא "לבזבז" מינוי. זו תוצאה שהיא מובנית בהצעה, בעיני.
יש כזה רעיון של חצי חצי?
זו פשרת אלבשן
שנראה לי אף אחד לא באמת דן לפיה

יש כזה רעיון של חצי חצי?
זו פשרת אלבשן
שנראה לי אף אחד לא באמת דן לפיה
ראיתי באיזה מקום הצעה של חצי חצי, אחרי שהקואליציה הנוכחית תמנה נשיא + שני שופטים בשנה הקרובה.

בהפגנה היום טענו שהתוכנית היא למנות את אדריכלי ההפיכה/רפורמה בתור שופטים בבית משפט עליון.
רק עכשיו נפל לי האסימון.
אם אתה מפגין, אז יש מקום לאופטימיות (על בסיס הכרות בפורום בלבד. אולי אני מפספס לגמרי).

סליחה על ההפרעה (אוף טופיק חסום לי)

למתי מתוכננות ההצבעות בקריאה שניה ושלישית על הגנת חוקי יסוד ובחירת שופטים?
שמעתי שהיא תקרה בשבועיים הקרובים, מה יהיה בפועל מעטים יודעים.

בהפגנה היום טענו שהתוכנית היא למנות את אדריכלי ההפיכה/רפורמה בתור שופטים בבית משפט עליון.
אני לא חושב שדווקא אותם אבל הכוונה למנות שופטים שמרניים אמיתיים לא כאילו שמקשקשים קשקושי שכל על השתק משפטי וכל מיני דברים אחרים

אני לא חושב שדווקא אותם אבל הכוונה למנות שופטים שמרניים אמיתיים לא כאילו שמקשקשים קשקושי שכל על השתק משפטי וכל מיני דברים אחרים
אין ספק שהכוונה היא למנות שופטים שלא מתחשבים (ועדיף שלא מכירים) בהשתק שיפוטי ושאר עקרונות משפטיים.

אין ספק שהכוונה היא למנות שופטים שלא מתחשבים (ועדיף שלא מכירים) בהשתק שיפוטי ושאר עקרונות משפטיים.
אני לא רוצה לפתוח כאן דיון בנושא השתק שיפוטי אבל השימוש בטיעון זה בהקשר של אי יכולתו של אריה דרעי להתמנות לשר זה קשקוש מוחלט
הרעיון בהשתק שיפוטי הוא שאם ע"י טענה שטענת בבית המשפט קיבלת רווח משפטי אתה לא יכול בהזדמנות אחרת לטעון בפני בית המשפט טענה הפוכה
וכאילו דרעי התחייב שהוא יפרוש מהחיים הפוליטיים ובעד זה ביהמ"ש הקל עליו והוא לא יכול לטעון הפוך בבית המשפט שהוא לא התחייב לפרוש
אבל כאן דרעי לא צריך להתכחש למה שהוא טען בפני ביהמ"ש שהוא יפרוש (יותר נכון למה שהשופט החליט שהוא התחייב שהוא יפרוש )
אמת הוא התחייב אבל אין כל צורך להיות אדם שלא התחייב שלא יתמנה לשר גם מי שהתחייב יכול להתמנות אין כזה עונש בספר החוקים של שום מדינה בעולם עונש שלא יוכל להתמנות לשר מי שמורשע בעבירה פלילית ברף מסוים מנוע מלהתמנות אבל ביהמ"ש לא יכול לגזור כזה גזר דין אדם חצה את הכביש לא במעבר חציה ביהמ"ש יגזור עליו שהוא לא יכול להתמנות לשר אין דברים כאלו ממילא אין שום משמעות למה שהשופט הבין שדרעי אמר או לא אמר

אני לא רוצה לפתוח כאן דיון בנושא השתק שיפוטי אבל השימוש בטיעון זה בהקשר של אי יכולתו של אריה דרעי להתמנות לשר זה קשקוש מוחלט
הרעיון בהשתק שיפוטי הוא שאם ע"י טענה שטענת בבית המשפט קיבלת רווח משפטי אתה לא יכול בהזדמנות אחרת לטעון בפני בית המשפט טענה הפוכה
וכאילו דרעי התחייב שהוא יפרוש מהחיים הפוליטיים ובעד זה ביהמ"ש הקל עליו והוא לא יכול לטעון הפוך בבית המשפט שהוא לא התחייב לפרוש
אבל כאן דרעי לא צריך להתכחש למה שהוא טען בפני ביהמ"ש שהוא יפרוש (יותר נכון למה שהשופט החליט שהוא התחייב שהוא יפרוש )
אמת הוא התחייב אבל אין כל צורך להיות אדם שלא התחייב שלא יתמנה לשר גם מי שהתחייב יכול להתמנות אין כזה עונש בספר החוקים של שום מדינה בעולם עונש שלא יוכל להתמנות לשר מי שמורשע בעבירה פלילית ברף מסוים מנוע מלהתמנות אבל ביהמ"ש לא יכול לגזור כזה גזר דין אדם חצה את הכביש לא במעבר חציה ביהמ"ש יגזור עליו שהוא לא יכול להתמנות לשר אין דברים כאלו ממילא אין שום משמעות למה שהשופט הבין שדרעי אמר או לא אמר
אני יכול להסכים, ואפילו מסכים חלקית, לעובדה שנעשה עוול מסוים לאריה דרעי.
אבל הוא צריך להבין דבר אחד, ששום עוול לא מצדיק את מה שהוא עושה-
כל החוקים הפרסונליים חוק דרעי 1 2 3, צריכים כולם להיגנז, בין אם הוא צודק או לא.

ואפילו הטענה כביכול זה מה שמצביעי שס מצפים ממנו, גם זה לדעתי לא נכון.
זה לא יתכן שכל הכנסת תהיה עסוקה באיך לפתור את הבעיה הכי נוראית שרובצת על מדינת ישראל, שאריה דרעי לא יכול לכהן כשר.
הוא עושה לדעתי עוול לציבור הבוחרים שלו, שבחרו בו בשביל רשימה ארוכה של דברים שהוא הבטיח לעשות, ובמקום זה הוא עסוק בלנסות להציל את מעמדו.

הוא עושה לדעתי עוול לציבור הבוחרים שלו, שבחרו בו בשביל רשימה ארוכה של דברים שהוא הבטיח לעשות, ובמקום זה הוא עסוק בלנסות להציל את מעמדו.
הוא כבר מבטיח 30 שנה ובפועל אין אדם שאחראי יותר ממנו לבורות ולעוני בפריפריה החברתית בישראל.

אני יכול להסכים, ואפילו מסכים חלקית, לעובדה שנעשה עוול מסוים לאריה דרעי.
אבל הוא צריך להבין דבר אחד, ששום עוול לא מצדיק את מה שהוא עושה-
כל החוקים הפרסונליים חוק דרעי 1 2 3, צריכים כולם להיגנז, בין אם הוא צודק או לא.

ואפילו הטענה כביכול זה מה שמצביעי שס מצפים ממנו, גם זה לדעתי לא נכון.
זה לא יתכן שכל הכנסת תהיה עסוקה באיך לפתור את הבעיה הכי נוראית שרובצת על מדינת ישראל, שאריה דרעי לא יכול לכהן כשר.
אני יכול להסכים, לעובדה שאריה דרעי הוא אדם קצת מושחת.

אבל בג"ץ צריך להבין דבר אחד, ששום שחיתות לא מצדיקה את מה שהוא עושה-

כל הפסיקות הפרסונלית הלכת דרעי 1 2 3, צריכים כולם להיגנז, בין אם הם צודקים או לא.

ואפילו הטענה כביכול שזה מה שהסבירות מחיבת, גם זה לדעתי לא נכון.

זה לא יתכן שכל בג"ץ יהיה עסוק באיך לפתור את הבעיה הכי נוראית שרובצת על מדינת ישראל, שאריה דרעי לא יכהן כשר.

בג"ץ עושה לדעתי עוול לציבור מדינת ישראל, שבחרו בהם בשביל רשימה ארוכה של דברים לעשות, להחמיר את הענישה על הפשיעה בחברה הערבית לזכות את זדורוב ובמקום זה הוא עסוק בלנסות להציל את מעמדו.
כשזה יקרה גם ההודעה אולי תקרה

זו דעתך ולדעת כחמי מההרכב של בית המשפט העליון שדן בתיק, אחד מהם אמריקאי שמרן, זה כלל ראוי.
אני לא מסכים למה שכתבת, אבל כן מסכים שלא זה המקום לדיון בנושא ההשתק השיפוטי.
רק תראה איזה נורמות ומערכת משפט אתה מקדם: אדם התחייב כלפי בית המשפט כדי לקבל הקלה בעונש, בית המשפט הקל בעונשו בעקבות הצהרתו, העבריין כמובן מפר את התחייבותו אחרי זמן קצר ולראש הממשלה שממנה אותו לאחד התפקידים הבכירים במדינה זה בכלל לא מזיז. בית המשפט העליון הכריע שבשל מניעות והשתק שיפוטי אין להתיר לדרעי להתמנות לשר. ולפני שאתה ואחרים כאן תשאלו - בשום חוק לא כתוב שאסור לאדם ליהנות משקריו בהליך אחד בבואו לטעון בהליך אחר. גם בארה"ב ובריטניה בהן חל הכלל הזה, אין חוק שאומר זאת ואף אחד לא חושב שבגלל זה צריך לעשות הפיכה משטרית.
באופן דומה, לא זוכר שקראתי על יוזמה בארה"ב לשנות את החוקה כדי להכשיר התנהלות כזו, כפי שמבקשת הקוראליציה לעשות בישראל.

הוא כבר מבטיח 30 שנה ובפועל אין אדם שאחראי יותר ממנו לבורות ולעוני בפריפריה החברתית בישראל.
מי שגרם לעוני ולבורות בפריפריה היה מי שזרק אנשים ממשאיות למעברות בבית שאן ושדרות ודימונה ולא שיכן אותם בצפון תל אביב כמו עולים שעלו מאירופה

זו דעתך ולדעת כחמי מההרכב של בית המשפט העליון שדן בתיק, אחד מהם אמריקאי שמרן, זה כלל ראוי.
אני לא מסכים למה שכתבת, אבל כן מסכים שלא זה המקום לדיון בנושא ההשתק השיפוטי.
רק תראה איזה נורמות ומערכת משפט אתה מקדם: אדם התחייב כלפי בית המשפט כדי לקבל הקלה בעונש, בית המשפט הקל בעונשו בעקבות הצהרתו, העבריין כמובן מפר את התחייבותו אחרי זמן קצר ולראש הממשלה שממנה אותו לאחד התפקידים הבכירים במדינה זה בכלל לא מזיז. בית המשפט העליון הכריע שבשל מניעות והשתק שיפוטי אין להתיר לדרעי להתמנות לשר. ולפני שאתה ואחרים כאן תשאלו - בשום חוק לא כתוב שאסור לאדם ליהנות משקריו בהליך אחד בבואו לטעון בהליך אחר. גם בארה"ב ובריטניה בהן חל הכלל הזה, אין חוק שאומר זאת ואף אחד לא חושב שבגלל זה צריך לעשות הפיכה משטרית.
באופן דומה, לא זוכר שקראתי על יוזמה בארה"ב לשנות את החוקה כדי להכשיר התנהלות כזו, כפי שמבקשת הקוראליציה לעשות בישראל.
לא אני קידמתי נורמה של תפירת תיקים וזה אביחי מנדבליט אמר לא אני
ואם תופרים תיקים לאנשים אז אנחנו תופרים חוקים זה כללי המשחק
וכמו שאמר משה ארבל כשבג"ץ יפסיק אם הפסילות הפרסונליות שלו אנחנו נפסיק אם החוקים הפרסונליים שלנו
וכן בארה"ב מעולם בית המשפט העליון לא התערב במינוי שרים מעולם 250 שנה

מי שגרם לעוני ולבורות בפריפריה היה מי שזרק אנשים ממשאיות למעברות בבית שאן ושדרות ודימונה ולא שיכן אותם בצפון תל אביב כמו עולים שעלו מאירופה
אוקיי, בסדר, אז לפני 70 שנה הייתה אפליה. גם ריססו אותם ב- DDT.
כמה אפשר לגרור את זה???

היום כל אחד יכול להתגייס לצבא/ללמוד באוניברסיטה/למצוא מקצוע טוב
רק צריך חריצות ובלי רגשי נחיתות.

ודאי. מי שנלחם כדי שילדי בוחריו לא ילמדו ליבה זה בן גוריון. ומי שדאג ב-45 שנות שלטון ימין לעליבות הפריפריה זה ספיר.
אתה כמובן לא המצאת את הטענה שאתה מהדהד. מעניין לדעת לכמה דורות של פערים ובורות אחראים מייסדי המדינה ועד לאן מגיע הפטור למנהיגים בשני הדורות האחרונים.
(ואני לא מתייחס לרטוריקה המשעשעת לפיה יש אנשים שנזרקים ממשאית ויש כאלו שמשוכנים).

לא אני קידמתי נורמה של תפירת תיקים וזה אביחי מנדבליט אמר לא אני
קשקוש. מנדלבליט הוא זה שהחליט על הגשת כתב האישום נגד דרעי. אגב, בניגוד לעמדת מי שטיפל בתיק שסבר שיש להאשימו בעבירות חמורות יותר.
וכן בארה"ב מעולם בית המשפט העליון לא התערב במינוי שרים מעולם 250 שנה
שרים גנבים, כן?

מעניין לדעת לכמה דורות של פערים ובורות אחראים מייסדי המדינה ועד לאן מגיע הפטור למנהיגים בשני הדורות האחרונים.
ש"ס והפלסטינים פועלים לפי אותה טענה, לפיה קיפוח או פליטות עוברים בירושה לנצח נצחים, או עד שכל הצאצאים מקבלים דירה בתל אביב.

למתי מתוכננות ההצבעות בקריאה שניה ושלישית על הגנת חוקי יסוד ובחירת שופטים?
עוד כשבועיים, ב 29-30 למרץ יובאו לקריאה שניה ושלישית: קואליציה ממנה שופטים, שוחד לראש ממשלה זה חוקי, ניבצרות זה החלטת קואליציה, ועוד.

בקייץ חוק בונוס - עובדי ציבור לא חייבים אמונים לציבור. כלומר בממשלה החדשה עובדי ציבור אולי עובדים אבל לא בשביל הציבור.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
פ פעולות לקראת סגירה של חשבון בנק צרכנות פיננסית 9
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
H צ'ק ליסט לקראת רילוקיישן אוף טופיק 68
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א חיסכון לקראת הפנסיה מגיל 20 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
A תיק השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 6
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ ניוד פנסיה לקראת פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
R הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח. התפתחות אישית 28
A חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה התפתחות אישית 23
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
R לקראת תיק השקעה ראשון שוק ההון 6