• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואת סטודנט עם ריבית זולה כדי להיות נזיל לקראת ירידות

• פותח הנושא פותח הנושא Tomand
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

Tomand

משתמש סולידי
דירוג
8
היי אני אתן הקדמה אבל חשוב לי להבהיר משהו מראש כי אני יודע מה הדעות פה בנוגע למינוף ואני בעצמי מודע לכל סיכון וסיכון + מצבים של אי כדאיות
אבל אני יוצא מנקודות הנחה
* יש לי משפחה שיכולה להציל אותי מבור של חוסר אופציה לשלם את ההלוואה
* יש לי תזרים חודשי מספיק
* אני סטודנט ויכול לקבל ריבית אפסית/זולה יחסית
* אני לא לוקח הלוואה מההורים כי אני רוצה לנסות לעשות דברים לבד והייתי משתמש בהם רק באופציה של פיטורים מהעבודה וכניסה לברוך כדי שלא יקחו לי מהתיק השקעות הבנק או יגעו בנכסיי

בשביל מה ההלוואה ? האמת שאני יודע שהחוק הראשון הוא לא לתזמן את השוק אבל יש לי דוד אמריקאי שמנהל את הזרוע של המחקר מאקרו מאוד בj.p morgan ותחתיו יש המון צוותים של אסטרטגים ואנלאיסטים הואמגם מספק מידע ויש לו לקוחות וקרנות גידור גדולות כמו גריינלייט וכו׳ והוא התארח אצלנו השבוע ודיבר עם אבא שלי על עניין נזילות והמליץ לו להיות נזיל לקראת סוף השנה כי הם צופים מיתון על סמך אינדיקטורים כמו שיעור אי פריעון הלוואות , עקום תשואות מתהפך, מידע על שיעורי אינפלציה גבוההים מן המשוער ,ירידה ברווחיות של חברות גדולות ,מכפילי רווח גבוהיים שכל ציפיה לא במקום תוריד אותם למטה ואיזה דדליין של חוב שלא הבנתי ממש מה הוא הסביר שם האנגלית שלי לא עד כדי כך טובה אבל ההמלצה שלו הייתה ואמר שלהשאר נזילים וכמובן לא להוציא כסף קיים אלה לקנות בזול באמצע משבר או אם המיתון יתממש הם צופים ירידה של 20-30 אחוז במדד האס אנד פי .

גם קראתי שבאפט נשאר כרגע על נזילות גבוהה (לא יודע אם מאותן סיבות)

בכל מקרה התיק שלי כרגע מורכב מ100 אחוז קרן אירית שעוקבת אחרי המדד ויש לי שם משהו כמו 700-800 אלף . הייתי רוצה לקחת עוד 100 אלף בתור הלוואה ואפילו למכור כמה נכסים אחרים פיזים שיש לי בבית וכל דבר שיכול לתת לי קצת כספים למקרה וכך יהיה . מה שגם זה חיסכון כפוי אבל יש לי כמה שאלות לפני

1 האם אתם גם צופים ירידההחזקה ? מנסים כרגע לא להכניס עוד כספים ולחקות לירידות?
2 נראלכם שהקרנות שכל או הבנקים יתנו לכספים האלה ללכת להשקעות?
3 איזה עוד רעיונות יצירתים יכולים להיות לגיוס מהיר של כסף במקרה של ירידות?

וכן כסף צריך להחזיר אבל יש לי 4500 פנויים כל חודש וזה הסכום המקסימלי להחזר החודשי שלי

אני יודע שהחוק הראשון הוא לא לתזמן את השוק אבל
זה המשפט שחוזר הכי הרבה בפורום.

וקצת יותר ברצינות: תבדוק איך התחזיות שלהם התגשמו בשנים קודמות, מצפה לך הפתעה.

זה המשפט שחוזר הכי הרבה בפורום.

וקצת יותר ברצינות: תבדוק איך התחזיות שלהם התגשמו בשנים קודמות, מצפה לך הפתעה.
הקטע הוא שחשבתי על זה

תרחיש אחד : לא יקרה כלום והשוק ימשיך לעלות בקצב שלו = הפסדתי הפסד אלטרנטיבי לא הייתי מושקע ב3000 שקל לחודש שאני משקיע בדרך כלל

תרחיש שני : השוק ישאר יציב / ירד קצת : אני פשוט אכנס בכל המאה אלף בבום וגם ככה זה חיסכון כפוי מבחינתי אני גם זכאי להלוואה עם ריבית מאוד נמוכה לא שווה לנצל?

תרחיש שלישי : באמת יהיה מיתון ואז מה קורה ? אני עם נזילות לבצע רכישות גדולות

מה אתה חושב שיקרה בשווקים? יש לך פה 7 מניות טכנלוגיות שרובן מתבססות על צפי רווחים עתידי כי המכפילים שלהם לא הגיוניים , המצב הכלכלי בארהב ברמת המאקרו הוא לא בכיוון חיובי וזה עובדתי זה מה שרוב הכלכלנים אומרים
אני יודע שאי אפשר לתזמן את השוק ואם הצלחת זה מזל וגם אם הכלכלה לא במצב טוב יש המון כסף פנוי שלא נכנס עדיין ויכול להיות המשך עליות של עוד שנתיים אפילו עד שיבוא תיקון וגם התיקון לא מבטיח תיקון אגרסיבי

אבל זה לא סותר את מה שציינתי

מה אתה חושב שיקרה בשווקים?
1. אין לי מושג, בדרך כלל התחזיות שלי מתממשות הפוך
2. גם אם הייתי "מומחה" שיש לו מושג, מדוע ההערכה הזו לא מתומחרת כבר בשוק?

בסופו של דבר השוק הוא איזון בין אלה שחושבים שהוא ירד לאלה שחושבים שיעלה. חצי מהם צודקים אבל אי אפשר לדעת מראש.

תרחיש אחד : לא יקרה כלום והשוק ימשיך לעלות בקצב שלו = הפסדתי הפסד אלטרנטיבי לא הייתי מושקע ב3000 שקל לחודש שאני משקיע בדרך כלל
לכמה זמן?
מה יתן לך אינדיקציה שהירידות נגמרו וש"בטוח" לחזור?

לכמה זמן?
מה יתן לך אינדיקציה שהירידות נגמרו וש"בטוח" לחזור?
אף אחד , אבל מבחינתי בכל שלב זה בטוח להשקיע כי אני משקיע ולא סוחר

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אף אחד , אבל מבחינתי בכל שלב זה בטוח להשקיע כי אני משקיע ולא סוחר
אז איך תדע מתי אתה מפסיק את הפסקת ההפקדות וחוזר להשקיע?

ויותר בפירוט:
בתרחיש 1 - אחרי כמה עליות אתה אומר לעצמך "אה לא קרה מה שהאנליסט אמר, אני חוזר להשקיע"
בתרחיש 2 - אחרי כמה זמן אתה רואה את השוק מדשדש ומחליט שאתה חוזר
בתרחיש 3- אתה עם נזילות, אחרי כמה ירידה אתה נכנס? תזכור שב2008 השוק ירד 30%, ואז ירד שוב 30%
מצד שני בקורונה השוק ירד בזמן שיא 35% ואז עלה את זה בחזרה גם בזמן שיא. איפה אתה מחליט שהנזילות השתלמה ונכנס?
לכל אחוז ירידה שתגדיר, השוק נוטה להפתיע ואו לא להגיע אליו, או לרדת הרבה יותר ממנו אחרי שאתה מחליט להיכנס.

בשביל מה ההלוואה ? האמת שאני יודע שהחוק הראשון הוא לא לתזמן את השוק אבל יש לי דוד אמריקאי שמנהל את הזרוע של המחקר מאקרו מאוד בj.p morgan ותחתיו יש המון צוותים של אסטרטגים ואנלאיסטים הואמגם מספק מידע ויש לו לקוחות וקרנות גידור גדולות כמו גריינלייט וכו׳ והוא התארח אצלנו השבוע ודיבר עם אבא שלי על עניין נזילות והמליץ לו להיות נזיל לקראת סוף השנה כי הם צופים מיתון על סמך אינדיקטורים כמו שיעור אי פריעון הלוואות , עקום תשואות מתהפך, מידע על שיעורי אינפלציה גבוההים מן המשוער ,ירידה ברווחיות של חברות גדולות ,מכפילי רווח גבוהיים שכל ציפיה לא במקום תוריד אותם למטה ואיזה דדליין של חוב שלא הבנתי ממש מה הוא הסביר שם האנגלית שלי לא עד כדי כך טובה אבל ההמלצה שלו הייתה ואמר שלהשאר נזילים וכמובן לא להוציא כסף קיים אלה לקנות בזול באמצע משבר או אם המיתון יתממש הם צופים ירידה של 20-30 אחוז במדד האס אנד פי .
לא צריך כ"כ הרבה קשרים.
זה תחזית מוכרת של ג'י פי מורגן, אאל"ט צוטטה בהרחבה בגלובס.
יש כמובן כלכלנים שאומרים הפוך.
מיכה דיבר ע"ז השבוע בערוץ שלו.

הנה התחזיות השנתיות של ג'י פי מורגן ב-10 השנים האחרונות (תחזיות שנתנו בתחילת השנה) לעומת המחיר בפועל בסוף השנה.
אם נגיד שאנחנו מחפשים דיוק של פלוס מינוס 5%, אז הם צדקו ב-3 מתוך 10 פעמים.
אם נגיד שאנחנו מחפשים דיוק של פלוס מינוס 10%, אז הם צדקו ב-6 מתוך 10 פעמים.
אגב השנה מחיר היעד שלהם הוא 4,200, אני מוכן לעשות להם ג'סטה ולקנות מהם היום ב-5,000.

YearJPMorgan TargetActual Closing PricePercentage Difference (%)
20142,0002,058.902.95%
20152,2002,043.94-7.07%
20162,2002,238.831.76%
20172,4002,673.6111.40%
20182,8002,506.85-10.46%
20193,2003,230.780.97%
20203,400 (revised to 3,600)3,756.0710.47% (based on 3,400 target) / 4.34% (based on 3,600 target)
20214,4004,766.188.31%
20225,0503,839.50-23.98%
20234,2004,492.506.96%

* הנתונים באדיבות צ'ט ג'י פי טי.

תראה, נשמע שאתה נחוש ובטוח בדרך הזו.
אם כך, לך על זה - תחזור אלינו עם המסקנות כל חצי שנה. ככה כנראה תבין מה שמנסים להסביר לך ולמה הרעיון שלך למינוף הוא לא מוצלח.

זה בסדר, אפשר ללמוד מטעויות ואתה צעיר ותוכל לתקן.

היי אני אתן הקדמה אבל חשוב לי להבהיר משהו מראש כי אני יודע מה הדעות פה בנוגע למינוף ואני בעצמי מודע לכל סיכון וסיכון + מצבים של אי כדאיות
אבל אני יוצא מנקודות הנחה
* יש לי משפחה שיכולה להציל אותי מבור של חוסר אופציה לשלם את ההלוואה
* יש לי תזרים חודשי מספיק
* אני סטודנט ויכול לקבל ריבית אפסית/זולה יחסית
* אני לא לוקח הלוואה מההורים כי אני רוצה לנסות לעשות דברים לבד והייתי משתמש בהם רק באופציה של פיטורים מהעבודה וכניסה לברוך כדי שלא יקחו לי מהתיק השקעות הבנק או יגעו בנכסיי

גם קראתי שבאפט נשאר כרגע על נזילות גבוהה (לא יודע אם מאותן סיבות)

בכל מקרה התיק שלי כרגע מורכב מ100 אחוז קרן אירית שעוקבת אחרי המדד ויש לי שם משהו כמו 700-800 אלף . הייתי רוצה לקחת עוד 100 אלף בתור הלוואה ואפילו למכור כמה נכסים אחרים פיזים שיש לי בבית וכל דבר שיכול לתת לי קצת כספים למקרה וכך יהיה . מה שגם זה חיסכון כפוי אבל יש לי כמה שאלות לפני

1 האם אתם גם צופים ירידההחזקה ? מנסים כרגע לא להכניס עוד כספים ולחקות לירידות?
2 נראלכם שהקרנות שכל או הבנקים יתנו לכספים האלה ללכת להשקעות?

וכן כסף צריך להחזיר אבל יש לי 4500 פנויים כל חודש וזה הסכום המקסימלי להחזר החודשי שלי
קח הלוואה מהדוד

מעבר לשלל הערות חשובות שיש לתת, אני רוצה לשים רגע זרקור על פרט טכני שלא הבנתי:

למה אתה רוצה לקחת את ההלוואה עכשיו ולא בעתיד כשתחליט ש"הנה הירידות קרו וצריך להיכנס לשוק"?

למה אתה רוצה לקחת את ההלוואה עכשיו ולא בעתיד כשתחליט ש"הנה הירידות קרו וצריך להיכנס לשוק"?
הוא מדבר על העתיד אחרי שהשוק ירד, הוא כותב למקרה וכך יהיה וראה את שאלה מספר 3 שלו.

הם צופים ירידה של 20-30 אחוז במדד האס אנד פי .
אם אתה משקיע לתווך קצר, זה כנראה לא כ"כ יעזור לך, כי א"א מתי הירידות יגמרו ואחרי כמה זמן זה יגיע שוב לשיא, רק בהשקעה לטווח ארוך זה נקרא לקנות בזול.

הוא מדבר על העתיד אחרי שהשוק ירד, הוא כותב למקרה וכך יהיה וראה את שאלה מספר 3 שלו.
זה לא מה שאני מבין מההודעה שלו:

לי זה משתמע כמו לקחת את ההלוואה עכשיו, אבל יכול להיות שלא הבנתי נכון.
את זה פירשתי בתור "רעיונות יצירתיים כך שבמקרה ויהיו ירידות אוכל לגייס אפילו עוד כסף בנוסף על ההלוואה"

@בן מלך יכול להיות שאני מפרשלא נכון ואתה צודק. במקרה כזה כמובן שאפשר להתעלם מההודעה שלי מעכשיו והלאה :)

תרחיש שלישי : באמת יהיה מיתון ואז מה קורה ? אני עם נזילות לבצע רכישות גדולות
תרחיש רביעי: ברגע שהשווקים יהיו זולים ב 15-20% מהגבוה האחרון - אז תיקח את ההלוואה ותקנה עוד יחידות בהנחה.
לא?

אני מתכוון לקחת את המינוף רק ברגע שהשווקים יהיו זולים. תודה לכולם

ויש לי שם משהו כמו 700-800 אלף . הייתי רוצה לקחת עוד 100 אלף בתור הלוואה ואפילו למכור כמה נכסים אחרים פיזים שיש לי בבית וכל דבר שיכול לתת לי קצת כספים
באותה מידה אתה יכול למכור את הקרנות עכשיו ולהכנס עם 800 אלף כשהשווקים ירדו . למה דינם של אותם 800k שונה מדינם של הכספים מההלוואה?

כי אתה מנסה להמר .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מעבר בנק לפני כיסוי מלא של הלוואת הטבה פוסטים מאיכות נמוכה 0
K הלוואת גישור נדל"ן 1
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 1
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
ב הלוואת margin בתקופת אבטלה? שוק ההון 2
M הלוואת גישור נדל"ן 2
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
S הלוואת זכאות נדל"ן 5
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
Itaigrin שאלה לגבי הלוואת בלון צרכנות פיננסית 2
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
MichaelScott הלוואת גרייס לכל החיים נדל"ן 13
R הלוואת גישור על חשבון קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
S באוצר שוקלים: "הלוואת קורונה" מהציבור - לטובת מימון המשבר אוף טופיק 61
F הלוואת בלון לרכישת נכס מניב בחו"ל נדל"ן 35
ImCarryGG המלצה לספרים/מאמרים על מינוף באמצעות הלוואת בנק שוק ההון 52
דוג לקיחת הלוואת כדי להעלות את דירוג האשראי שוק ההון 47
ש ניצול כספי הלוואת משכנתא לנכס חדש נדל"ן 3
Z הלוואת מט"ח מהבנק נדל"ן 8
ל הלוואת משכנתא בסך של 230,000 ש''ח, עזרה לגבי בניית תמהיל נכון נדל"ן 42
A הלוואת מינוף ב-IB שוק ההון 32
I הלוואת מניות בIB? שוק ההון 2
לוויתן ריבית על הלוואת מינוף בתיק השקעות שוק ההון 21
ETF Shark סטודנט שמחפש השראה להכנסה מהצד יזמות והגדלת הכנסות 3
L טופס 101 - משרת סטודנט מיסים 0
F איך סטודנט צעיר צריך להתכונן למהפכת ה ai אוף טופיק 0
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14

נושאים דומים

Back
למעלה