• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לסלק משכנתא או להשקיע בתיק?

זה בדיוק מה שזה אומר.
אתה טוען שאם השקעתי בתיק של 70-30 שעשה תשואה כוללת גבוהה מעלות ההלוואה אז היה הפסדתי כסף (לא היה כדאי) לעומת אילו לא הייתי מתמנף?
אני אשמח לראות חישוב שמראה את זה.. בלי בציניות

אתה טוען שאם השקעתי בתיק של 70-30 שעשה תשואה כוללת גבוהה מעלות ההלוואה אז היה הפסדתי כסף (לא היה כדאי) לעומת אילו לא הייתי מתמנף?
אני אשמח לראות חישוב שמראה את זה.. בלי בציניות
אני אומר שהאם היית מקצה את ההון בצורה אחרת היית יכול להרוויח סכום גבוה יותר בסיכון זהה או נמוך יותר.
מוזמן לבדוק באקסל, החישוב אינו מסובך.

אני אומר שהאם היית מקצה את ההון בצורה אחרת היית יכול להרוויח סכום גבוה יותר בסיכון זהה או נמוך יותר.
מוזמן לבדוק באקסל, החישוב אינו מסובך.

זה מה שכתבתי קודם.. זה לא שזה לא כדאי, זה כן כדאי.. פשוט אתה טוען שיש אופציה שכדאי עוד יותר.
אבל אני פשוט מייחס חשיבות לדברים שאתה לא. למשל, אם שוק המניות קורס ואין מאיפה להלוות בתנאים טובים וצריך כסף, באופציה שלי אפשר למכור אג"ח ובשלך לא.

במילים אחרות, זאת לא סתם להלוות בריבית נמוכה ממה שאני מלווה.. זה להלוות הלוואה שאני יכול למכור בכל שלב בצורה נזילה.יש לזה ערך.
וכן, יש גם ערך פסיכולוגי אם זה גרם לי לא להיבהל ולמכור בזמן משבר.
בקיצור יש פה ערך לתיק כזה.. לפי דעתי.

אני לא רוצה סתם להמשיך לחפור, נראה לי מיצינו:)

בקיצור יש פה ערך לתיק כזה.. לפי דעתי.
יש לזה ערך בדיוק כמו לקחת הלוואה לטווח ארוך בריבית גבוהה וקבועה ולהשקיע אותו בהשקעה סולידית לטווח קצר בריבית נמוכה אך נזילה. אם יש לצעד הזה ערך בעינייך אז לך על זה. מבחינה כספית נטו אתה תפסיד כסף, סורי בפסיכולוגיה איני מבין (בשביל זה יש את אשתי).

יש לזה ערך בדיוק כמו לקחת הלוואה לטווח ארוך בריבית גבוהה וקבועה ולהשקיע אותו בהשקעה סולידית לטווח קצר בריבית נמוכה אך נזילה. אם יש לצעד הזה ערך בעינייך אז לך על זה. מבחינה כספית נטו אתה תפסיד כסף, סורי בפסיכולוגיה איני מבין (בשביל זה יש את אשתי).

אני לא לגמרי מסכים, אם המשבר הפיננסי שהאדם חווה אינו בלתי תלוי בשוק ההון
( נניח משבר בשוקי ההון שגורר אבטלה ויש ארועים כאלה). אז התוצאה היא נזק אמיתי
ברור שביטוח בד״כ אינו כלכלי אבל גם הנזק שנגדו פועלים אינו ״כלכלי״.
אפילו מצב בילתי תלוי בעליל של קריסת שוק הון יחד עם מחלה קשה שגוררת בעיה בהחזר משכנתא הוא ארוע שיכול לקרות בה הסתברות שאינה אפסית אם טווח המשכנתא הוא 20 שנה.

אני אקצין נניח שכל ארוע רע ב״ת קורה בהסתברות 1/6 אז ההסתברות ששניהם יקרו היא 1/36, ונניח לצורך ההיפותטי זה שהתוצאה היא בלתי נסבלת בעיני האדם
נקצין את זה - משול למוות
עכשיו יש לנו מעיין משחק רולטה רוסית בריבוע שמצד אחד רווח מאי מימון גידור
ומצד שני כדור בראש בהסתברות 1/36

ברור לי שזו הקצנה הכדור אינו כדור וההסתברות אינה 1/36 זה רק פישוט של הדילמה
והפסיכולוגיה קיימת בכל בחירה, גם בלבחור להתעלם מהנזק ולהתמקד רק בהסתברות הסיכון

סיכמתי לעצמי את האסטרטגיה שלי לשנה הקרובה. משתף פה למקרה שיש למישהו הערה בונה.

את ההלוואה בריבית p-0.5 מאי.בי.אי אני רוצה לקחת כמה שיותר ולדחות כמה שיותר, כי עדיף להחזיר קודם את קרן ההלוואה הרגילה מהבנק ולא אותה. לכן אבחר במקסימום שזה 7 שנים.

את ההלוואה מהבנק בריבית p אני רוצה להחזיר כמה שיותר מהר, כי אני מתכנן להחזיק אג"ח בתיק שנותן פחות תשואה מהפריים+מס. בנוסף זו לא תקופה שבה אני רוצה להיות עד כדי כך ממונף בבורסה ולכן מעדיף להקטין מינוף (כבר יש לי רכיב משכנתא בריבית p-0.8 בשווי של 180 אשח אז אני כבר אהיה ממונף דרכה בכל מקרה). אקבע את אופק ההלוואה לפי ההחזר הכי גדול שנוח לי איתו. עם הסכומים שיצטברו מעבר לכך מהמרווח בטחון שאשאיר אקטין אותה מדי תקופה אם הבנק יאפשר לי (מניח שיאפשר).

הרכיב קלצ של המשכנתא יפרע כולו באמצעות מכירת התיק, ההלוואה מהבנק, וההלוואה מאי.בי.אי.

אני מעריך שאסיים להחזיר את ההלוואה מהבנק בתוך כשנה. לאחר שזה יקרה אני אצטרך להחליט מה לעשות עם ההלוואה מאי.בי.אי. הנטייה שלי היא לא לפרוע אותה אלא להשאיר את מה שנשאר כמינוף כי הוא מאוד זול (כל עוד הפריים לא יקפוץ כמובן). מצד שני אני מאבד יכולת לקחת הלוואה זולה במהירות במקרה חירום. יש לי שנה להחליט.

נערך לאחרונה ב:
לצערי ibi לא מאפשרים לקחת הלוואה למי שנמצא במסלול מחקה מדד. רלוונטי גם לכל מי שלא רצה IRA כדי לשמר את האופציה הזו.

א אוכל לשלוח לך את הלינק משום שהמסלולים שהנך נמצא בהם הם מחקי מדד ולא ניתן לקחת מהם הלוואה (המערכת לא מאפשרת לי לשלוח לך את הלינק)

תוכל להעביר מסלול לאחד או יותר מהמסלולים הבאים:

אג"ח ללא מניות

אג"ח ממשלת ישראל

אג"ח ועוד

והמסלול הכללי.

ברגע שהמסלול ישתנה אוכל לשלוח לך בשמחה.

אני תוהה האם אפשר לעבור מסלול, לקחת הלוואה, ואז לחזור למסלול שלי. קצת מלוכלך אבל לא יודע אם זה באמת איכפת למישהו וככה המערכת תאפשר.

אני תוהה האם אפשר לעבור מסלול, לקחת הלוואה, ואז לחזור למסלול שלי. קצת מלוכלך אבל לא יודע אם זה באמת איכפת למישהו וככה המערכת תאפשר.

זה מה שהם אמרו לי:
ברגע שיש הלוואה על הקופה לא ניתן לשנות מסלול אלה אם אתה פורע את ההלוואה במלואה

עדכון: לקחתי את ההלוואה מהפנסיה. זה לקח 7 ימי עסקים והיה סופר קל - לידיעה
הבנק בסוף העלה לי את הריבית לp+0.5% אבל בגלל שמדובר במאה אש"ח לשנה זה לא הפרש משמעותי (272 ש"ח ריבית יותר)

עכשיו אני רק צריך להחליט האם אני חוזר להשקיע בשוק ההון כבר עכשיו במקביל להלוואה הזו מהבנק, או מחזיר קודם את ההלוואה מהבנק ורק אז ממשיך להשקיע.
בעצם כדי שישתלם לי להמשיך להשקיע בשוק ההון, הוא צריך להניב לי לפחות 2.8% ברוטו לפני מיסים. ובכל מקרה המינוף של ההלוואה ילך וירד במשך שנה עד שיעלם.

אשמח לשמוע מה אתם חושבים.

עדכון: לקחתי את ההלוואה מהפנסיה. זה לקח 7 ימי עסקים והיה סופר קל - לידיעה
הבנק בסוף העלה לי את הריבית לp+0.5% אבל בגלל שמדובר במאה אש"ח לשנה זה לא הפרש משמעותי (272 ש"ח ריבית יותר)

עכשיו אני רק צריך להחליט האם אני חוזר להשקיע בשוק ההון כבר עכשיו במקביל להלוואה הזו מהבנק, או מחזיר קודם את ההלוואה מהבנק ורק אז ממשיך להשקיע.
בעצם כדי שישתלם לי להמשיך להשקיע בשוק ההון, הוא צריך להניב לי לפחות 2.8% ברוטו לפני מיסים. ובכל מקרה המינוף של ההלוואה ילך וירד במשך שנה עד שיעלם.

אשמח לשמוע מה אתם חושבים. הנטיה שלי כרגע היא לחזור לשוק ההון כי כמו שאמרתי המינוף ילך וירד בתוך שנה ואני לא חושב שזה מופרז "להמר" שאקבל 2.8%
כדאי לחזור לרכיבים בשוק ההון שיתנו יותר מ-2.8%

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Fitch לסלק חלק ממשכנתא או להישאר עם המימון הזול? יומני מסע אישיים 203
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 12
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
T משכנתא 100% פריים נדל"ן 43
K משכנתא הפוכה נדל"ן 28
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
R משכנתא נמוכה נדל"ן 28
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
K משכנתא על שליש דירה נדל"ן 12
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ה משכנתא לפרעון תוך 10 שנים נדל"ן 14
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
A עלית פרמיה בביטוח דירה עבור משכנתא צרכנות פיננסית 5
א מחזור משכנתא נדל"ן 12
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
R שיקולי משכנתא נדל"ן 24
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
א הביטוח משכנתא מחיב אותי חיוב כפול. נדל"ן 8
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 18
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 1
U פרעון מוקדם של משכנתא צרכנות פיננסית 24
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
kiza צמצום משכנתא צרכנות פיננסית 22
פ דירה במחיר למשתכן - ללא משכנתא? נדל"ן 7
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
מ דעה על תמהיל משכנתא נדל"ן 0
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
amit מסלול משכנתא משתנה כל 5 עוגן אגח לא צמוד נדל"ן 2
א סגירת משכנתא מהחלק ההוני/הקצבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S איך לבחור פרמטרים של משכנתא נדל"ן 5
D נטילת משכנתא לבעלי אזרחות אירופאית נדל"ן 0
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
Y הערכה גסה לעלות משכנתא כיום פוסטים מאיכות נמוכה 1
J סגירת מסלול משכנתא אל מול השקעה בפקדון נדל"ן 9
O שיקולי משכנתא ותזרים נדל"ן 13
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה