• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש?

fongeme

משתמש רגיל
דירוג
578

החלק שהכי מטריד אותי זה התקציב של המשפחה השנייה:
״ההוצאות הקבועות שלנו הן 5,500 שקלים בחודש על משכנתה עבור הבית שקנינו לפני קצת יותר מחמש שנים; 1,400 שקלים על חשמל; 700–800 שקלים על סל מזון שבועי, 400 שקלים בחודש על פירות וירקות; 1,200 שקלים החזר הלוואה שלקחנו לפני שש שנים לקנות את המכונית שאנחנו עדיין נוסעים בה, ועוד 1,000–1,200 שקלים בחודש על הדלק.״

למה משפחה עם 3 ילדים משלמת כמעט 5000 שקל בחודש על אוכל? מה הם אוכלים? קוויאר?
אני מפספס משהו?

הלוואה של 6 שנים על הרכב (1200 שקל החזר.. קנו רכב חדש)
אני לא מבין מה אנשים חושבים לעצמם..

החלק שהכי מטריד אותי זה התקציב של המשפחה השנייה:
״ההוצאות הקבועות שלנו הן 5,500 שקלים בחודש על משכנתה עבור הבית שקנינו לפני קצת יותר מחמש שנים; 1,400 שקלים על חשמל; 700–800 שקלים על סל מזון שבועי, 400 שקלים בחודש על פירות וירקות; 1,200 שקלים החזר הלוואה שלקחנו לפני שש שנים לקנות את המכונית שאנחנו עדיין נוסעים בה, ועוד 1,000–1,200 שקלים בחודש על הדלק.״

למה משפחה עם 3 ילדים משלמת כמעט 5000 שקל בחודש על אוכל? מה הם אוכלים? קוויאר?
אני מפספס משהו?

הלוואה של 6 שנים על הרכב (1200 שקל החזר.. קנו רכב חדש)
אני לא מבין מה אנשים חושבים לעצמם..
לא הבנתי איך הגעת לכמעט 5, 3840 שח מהחישוב שלי.

המשפחה השלישית בכתבה (מעפולה, כבוד!) הגיונית מאד. סך כל ההוצאות שלה בערך 11K ש"ח בחודש וישש להניח שההכנסות גבוהות מזה.
היחידנית מהסיפור הראשון מלאה בקלישאות
למה אישה כמוני, שמגדלת את הילד שלה בלי להחסיר ממנו כלום, צריכה להגיע למצב שכל יום יהיה מאבק קשוח בלשרוד את יוקר המחיה?
המשפחה השניה חיה בלה לה לנד, כמו הרבה משפחות במעמד הביניים, ולא מבינה מה הבעיה.

אנשים מחרטטים חופשי כשמקבלים הזדמנות לדבר בתקשורת. אנחנו עם כזה בכיינים ותחמנים אין מה לעשות. זה כולל כמובן בעלי עסקים קטנים (שאצלם פתאום אין העלמות או קומבינות רק הפסדים וזעקה גדולה).

אבל צריך לזכור שהתקשורת מלכתחילה מחפשת את זה, את דמות הישראלי הנאנק שמתקשה לעמוד בפיתויים ולשלוט בהוצאותיו, ומן הסתם בלי הטקסטים האלה אותם ישראלים לא היו שם. כי זו הדמות שבתקשורת אוהבים לשווק כישראלי טיפוסי, זה ש"כמו כולם", גם בגלל שוק הפרסום שניזון מאנשים סתומים וגם בגלל רצון כללי לסנוט בממשלה.
אחרי האייטמים האלה הקורא או הצופה מרגיש יותר נוח עם מצבו שלו (שכמעט תמיד יותר טוב) טופח לעצמו על השכם שהוא לא סתום כמוהם ושואב לגיטימציה לצרוך יותר, כי אם הם כביכול מוציאים ככה גם אני בטוח יכול ובלי רגשות אשמה. וזו המניפולציה בעצם.

נערך לאחרונה ב:
אחרי האייטמים האלה הקורא או הצופה מרגיש יותר נוח עם מצבו שלו (שכמעט תמיד יותר טוב) טופח לעצמו על השכם שהוא לא סתום כמוהם
אני חושבת שהם מייצגים הרבה יותר ממה שאתה חושב. אולי הקורא אומר לעצמו שהוא לא היחיד בבעיה וכנראה שצריך לבכות לממשלה.
בזמנו (כשעוד הייתי הולכת לעשות קניות בסופר) עשיתי לעצמי מחקרון לבדוק ביציאה מה יש לאנשים בעגלת הקניות. ערמות של שתיה ממותקת, חטיפים, קפואים וכד'.
רובם יוצאים עם עגלה מפוצצת, אנחנו עם שליש עגלה במקרה הגרוע. אנחנו לגמרי יוצאי הדופן.

חשוב להבין בתור אנשים שמסתובבים פה בפורום שיש אנשים שאין להם אוריינות פיננסית, הם גדלו עם הורים בלי אוריינות פיננסית, ויש להם חסם פסיכולוגי או חסר אחר להבין איפה להשתפר ואיפה לצמצם.

זה בהחלט לא קל עם ילדים ולא קל בעולם שבו רואים כל היום שפע דרך המסך.

בהחלט עצוב, אבל גם מראה טוב איך הרבה מהאוכלוסיה מרגישה, שזה משהו חיובי לקבל מכתבה בYnet לעומת הרבה זבל אחר שקיים.

אבל צריך לזכור שהתקשורת מלכתחילה מחפשת את זה, את דמות הישראלי הנאנק שמתקשה לעמוד בפיתויים ולשלוט בהוצאותיו, ומן הסתם בלי הטקסטים האלה אותם ישראלים לא היו שם. כי זו הדמות שבתקשורת אוהבים לשווק כישראלי טיפוסי, זה ש"כמו כולם", גם בגלל שוק הפרסום שניזון מאנשים סתומים וגם בגלל רצון כללי לסנוט בממשלה.
אחרי האייטמים האלה הקורא או הצופה מרגיש יותר נוח עם מצבו שלו (שכמעט תמיד יותר טוב) טופח לעצמו על השכם שהוא לא סתום כמוהם ושואב לגיטימציה לצרוך יותר, כי אם הם כביכול מוציאים ככה גם אני בטוח יכול ובלי רגשות אשמה. וזו המניפולציה בעצם.
אתה נותן הרבה יותר מידי קרדיט לטמקא כשאתה מציג אותם בתור גאונים מרושעים עם מניפולציות מתוכננות היטב להשגת רייטינג.
סביר יותר להניח שכותב הכתבה והמנהלים שלו הם בעצמם נמצאים במיינדסט הזה של "אכלו לי שתו לי" וזה פשוט נראה להם כמו הנושא הטבעי לכתוב עליו.

חשוב להבין בתור אנשים שמסתובבים פה בפורום שיש אנשים שאין להם אוריינות פיננסית, הם גדלו עם הורים בלי אוריינות פיננסית, ויש להם חסם פסיכולוגי או חסר אחר להבין איפה להשתפר ואיפה לצמצם.

זה בהחלט לא קל עם ילדים ולא קל בעולם שבו רואים כל היום שפע דרך המסך.

בהחלט עצוב, אבל גם מראה טוב איך הרבה מהאוכלוסיה מרגישה, שזה משהו חיובי לקבל מכתבה בYnet לעומת הרבה זבל אחר שקיים.
אי אפשר להאשים את "חוסר האוריינות הפיננסית" בהכל. לא צריך להיות הייטקיסט או כריש השקעות כדי לדעת שקצת פחות הרבה זה מינוס. סבתא שלי לא ידעה לרשום צ'ק בעצמה, אבל היא כן ידעה להכין קציצות מהשאריות של הלחם ולכלכל משפחה גם כשלא היה ממה. זה עניין של חוסר אחריות אישית.

חרטטנים בשקל...אפרסק אחד היה עולה לו גג 3-4 שקלים.
כשאין כסף קונים פחות אבל עדיין אפשר לקנות.
אי אפשר להאשים את "חוסר האוריינות הפיננסית" בהכל. לא צריך להיות הייטקיסט או כריש השקעות כדי לדעת שקצת פחות הרבה זה מינוס. סבתא שלי לא ידעה לרשום צ'ק בעצמה, אבל היא כן ידעה להכין קציצות מהשאריות של הלחם ולכלכל משפחה גם כשלא היה ממה. זה עניין של חוסר אחריות אישית.
בול...אמא שלא לא יודעת מה זה אינפלציה (לדעתי) אבל היא יודעת טוב טוב שקודם משלמשים שכירות ,חשבונות ורק אז קונים אוכל ואם נשאר אז גם ביגוד..

700-800 ועוד 400 כפול 4.2

עריכה
עכשיו ראיתי ש פירות וירקות זה חודשי
עדיין מלא
800 שח לאדם, לא סיוט. במיוחד. ילדים קטנים שאוהבים מתוק, ומתוק היום מאוד יקר.

עשיתי לעצמי מחקרון לבדוק ביציאה מה יש לאנשים בעגלת הקניות. ערמות של שתיה ממותקת, חטיפים, קפואים וכד'.
ח-ו-פ-ש-י בת עמק!
כל כך כל כך צודקת.
כל כך.
זה שיפוטי מצידנו? להסתכל על הקניות של אנשים זרים אחרים?
בכל פעם שאני עומד בקופה, עם הקוטג'ים שלי (חלבון אחרי אימון), גבנ"צ (חלבון), חלב, ירקות, פירות, קטניות/דגנים יבשים וזהו (בשר אוכל רק בעבודה) - אני נדהם מכמות הרפש שאנשים שמים על המסוע.
מידי פעם נס קפה, טונה, פסטה וכל המסביבים.
אבל לא קונה חטיפים. לא שתייה ממותקת. לא ירקות קפואים. לא פירות קפואים. לא מנות חמות. לא ממתקים. לא קורנפלקס. ולא עוד הרבה הרבה דברים.
3/4 מהסופרמרקט לא רלוונטי לי.
ממש ככה.
רוכשים ובכמויות רפש ארוז, מעובד, תעשייתי, מלוח, מתוק. מלא שמן.
מזון דל כל כך.
זה בכלל לא אוכל!
כאילו, בחייאת... לא אומר תאכלו בריא, אבל לפחות לפחות לפחות אל תאכלו זבל גמור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
ז דרישה חדשה של IB לאמת ssn שוק ההון 6
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
S לימוד עצמי תורה/ברית חדשה אוף טופיק 8
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
מ סיום תפקיד ויציאה לדרך חדשה וטובה יומני מסע אישיים 5
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
oz1987 קרן פנסיה מעבודה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
ז משרה חדשה התפתחות אישית 16
R מס שבח על מכירת דירה חדשה נדל"ן 1
A בנייה ישנה או חדשה? נדל"ן 7
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
D תופעה חדשה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M 1183441 תעודה חדשה של אינווסקו שוק ההון 3
grmp תמחור דירה בבניין חדש לעומת דירה חדשה בבניין שעבר תמ״א נדל"ן 10
G קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
U התחלת עבודה חדשה, לאחר 3 שנים בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
B התחלה חדשה יומני מסע אישיים 27
L מה הצעדים שיש לעשות בקניית דירה חדשה מקבלן? נדל"ן 8
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
ח שמאות על דירה חדשה+רישום בטאבו נדל"ן 16
מומו הברווז היצע גדול של דירות ושכונה חדשה ליד ישנה נדל"ן 2