• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש?

חשוב להבין בתור אנשים שמסתובבים פה בפורום שיש אנשים שאין להם אוריינות פיננסית, הם גדלו עם הורים בלי אוריינות פיננסית, ויש להם חסם פסיכולוגי או חסר אחר להבין איפה להשתפר ואיפה לצמצם.
לי לא היתה אוריינות פיננסית. ההורים שלי לא לימדו אותי כמעט כלום, למדתי הכל בעצמי. עשיתי הרבה טעויות כספיות אבל למדתי את הלקחים.
תמיד הייתי - ועדיין - בפלוס בחשבון הבנק. תמיד.

אם אני יודעת לקנות רק מה שצריך, גם אחרים אמורים להפעיל את מה שיש להם בין האוזניים. זה לא בשמיים.
איך הסתדרתי? הסתפקתי במה שיש (גם העובדה שאני צמחונית תרמה ותורמת לסכומים הנמוכים שמוציאה על קניית אוכל).
כשהייתי צריכה הכנסה נוספת עבדתי בעבודות מזדמנות.

יש פתרונות. להתקרבן, עם כל הכבוד לקשיים הכספיים של המרואיינים בכתבה, זה לא פתרון.
הבעיה היא ההרגל לקנות ולצרוך כל הזמן במקום לעצור ולחשוב איך אפשר אחרת.

והאבקת חלבון שלך היא כן אוכל? :
לא :lol:
לא נחשבת אוכל.
נחשבת כהשלמה תזונתית של כמות החלבון היומית שאני סוג של זקוק לה בתור מתאמן (לא מפתח גוף, מתאמן סיבולת ב- CrossFit, השרירים הם תופעת לוואי מבחינתי).
בגלל שאני אוכל ארוחה אחת מלאה ועיקרית ביום (צהריים בעבודה), ובקושי ארוחת ערב (קוטג', פיתה ומלפפון/זיתים), אז חייב להכניס חלבון לגוף...

אגב, ידעת שיש במבה פרו? :lol:

חדש לי...
הלכתי לקרוא וראיתי שהורידו מרכיב הבוטנים והוסיפו חלבון אפונה. נו, שוין.
אני באמת צריכה תוספת חלבונים (בגלל הזיקנה, לא הקרוספיט) אבל מעדיפה מאוכל אמיתי (בשר, קיטניות, ביצים).
בהקשר של השרשור, אני מניחה שזה יוצא יותר זול ויותר בריא.
ארוחת ערב (קוטג', פיתה ומלפפון/זיתים)
למה אתה לא מוסיף גם חביתה ליד?
תגוון ותלמד להכין מרק עדשים (סיר במקרר לכמה ימים) ובתוספת פיתה ליד, תהיה לך אחלה ארוחת ערב חלבונית טעימה בגרושים.
אבקת חלבון זה לצעירים בורגנים, מגניבים, פומואיסטים ועצלנים...אנחנו אנרכיסטים מזדקנים :)

כנראה אני לעולם לא אבין את האנשים האלה. כשהיילדים שלנו היו קטנים, רק הייתי מחכה לסיפור כמו האפרסק בכותרת, כדי להסביר משהו כלכלי לילדים. אני זוכר יופי איך לפני 20 שנה עמדו לפנינו בקיוסק בים משפחה שקנתה 3 ארטיקים, נתנה 50₪, ואמרו להם שצריך עוד שקל. מהיום הזה, במשך לפחות עשור, הילדים שלנו קיבלו רק קרח בקיוסקים כאלה, כולל בטיולים עם חברים, תוך כדי הסבר. באותו יום לקחתי אותם לגלידריה, שעלתה 11 שח, עדיין פחות מהארטיק מגנום או מה שזה היה. הזיה ה 17 שח במחירים של לפני 20 שנה. וגם אז הייתי עמוק בעשירון העליון.
מתחילים מהסבר על אפרסק, ואחרי 15 שנה מגיעים להסבר למה נופל בנק svb, ועם השאלה הקבועה לילדה (מול חברים שלה): האם את בעלים של הבנק. והילדה מתורגלת, עונה כן, חחח.

האנשים האלה הם בדיוק כמו כל מי שנמצא פה
ולא עלה על זה בכוחות עצמו(ואני מניח שיש פה הרבה כאלה,בכל אופן אני אחד כזה
שרק בזכות מודעות פיננסית זעירה (שלא הייתה מובילה אותי רחוק)
איך שהוא הגעתי לפה

אבל אם לא הייתי מגיע אז אני מניח שהייתי בערך כמו הללו שכתבתה (אולי לא עדי כך ,אבל לא רחוק משם)

יש אנשים רבים שגם פה בפורום הגיעו לפה במקרה
קראו ,הפנימו והשרישו

אבל אם הם לא היו מגיעים לפה
הם היו בדיוק כמו האנשים בכתבה...

ולכן אין מה לזלזל בהם
אלא רק לומר תודה להסולידית שהאירה את דרכם
של עיוורים פיננסיים

ח-ו-פ-ש-י בת עמק!
כל כך כל כך צודקת.
כל כך.
זה שיפוטי מצידנו? להסתכל על הקניות של אנשים זרים אחרים?
בכל פעם שאני עומד בקופה, עם הקוטג'ים שלי (חלבון אחרי אימון), גבנ"צ (חלבון), חלב, ירקות, פירות, קטניות/דגנים יבשים וזהו (בשר אוכל רק בעבודה) - אני נדהם מכמות הרפש שאנשים שמים על המסוע.
מידי פעם נס קפה, טונה, פסטה וכל המסביבים.
אבל לא קונה חטיפים. לא שתייה ממותקת. לא ירקות קפואים. לא פירות קפואים. לא מנות חמות. לא ממתקים. לא קורנפלקס. ולא עוד הרבה הרבה דברים.
3/4 מהסופרמרקט לא רלוונטי לי.
ממש ככה.
רוכשים ובכמויות רפש ארוז, מעובד, תעשייתי, מלוח, מתוק. מלא שמן.
מזון דל כל כך.
זה בכלל לא אוכל!
כאילו, בחייאת... לא אומר תאכלו בריא, אבל לפחות לפחות לפחות אל תאכלו זבל גמור.

והקטע הוא שאנשים מספרים שאוכל בריא יקר. להפך! אוכל בריא זה האוכל הכי זול. חבילה של כוסמת 500 גרם עולה 7 שקלים. בוא, אפשר לאכול את זה שבוע. קינואה, דגנים, בשר עוף, מוצרי חלב לבנים. זה יחסית לא יקר ובריא.

המשפחה השלישית בכתבה (מעפולה, כבוד!) הגיונית מאד. סך כל ההוצאות שלה בערך 11K ש"ח בחודש וישש להניח שההכנסות גבוהות מזה.
היחידנית מהסיפור הראשון מלאה בקלישאות

המשפחה השניה חיה בלה לה לנד, כמו הרבה משפחות במעמד הביניים, ולא מבינה מה הבעיה.

גם אם עובדים ומתפרנסים קשה לחיות ככה במדינה. מה שכונה פעם "מעמד הביניים" אלה היום המשפחות שעובדות קשה ומנסות לשרוד, לצוף, כדי לסגור את החודש. עם הרבה הוצאות - משכנתה גדולה, הלוואות, חשבונות, איך אפשר ככה לחיות בכלל?

כמובן אין כמו יצאת התמסכנות טמקאית קלאסית בזמן שהגב' המזכירה נוהגת במכונית חדשה (שעדיין משלמים עליה הלוואה!) ומצטלמת על רקע נופש בחו"ל.

כמובן אין כמו יצאת התמסכנות טמקאית קלאסית בזמן שהגב' המזכירה נוהגת במכונית חדשה (שעדיין משלמים עליה הלוואה!) ומצטלמת על רקע נופש בחו"ל.
הסולידית הדביקה לזה כינוי מעולה - פורנו עוני...
לפניה לא זוכר שהכרתי את המושג.
והיא כמובן שכתבה עוד אי אלו פוסטים על עוני, ועוני יחסי, ועוני מבחירה ומה שקורה בדיוק בכתבות פורנו עוני מהסוג הנ"ל.
תמיד הקשיש המסכן הזה שמחטט בפחים היום, ושהגיע לגבורות דל ורש, ורק בגיל 70 נזכר שאין לו כסף בכלל ושקצבת זקנה לא מספיקה לכלום, כשהוא לא חשב לרגע לשים כסף בצד או לחסוך או פנסיה או כל דבר כלשהוא אחר נניח בצעירותו.
גרוש לבן ליום שחור זה כבר לא מספיק. גם סל כביסה שלם של גרושים לבנים לא יספיקו.
אני גם זוכר ממזמן כתבה על איזה גרוש והבן שלו ומשולש פיצה שהגרוש הנ"ל לא יכל לממן באותו הרגע...
עולם כמנהגו נוהג.
כן. קשה לקרוא את זה... אני כותב ב"חוסר רגישות". אבל מעבר ל- PC ורגישות, יש דברים שצריכים להיאמר כמו שהם מעבר לרגישות.
לכולנו יכול לקרות הכל, ועדיין.

בכל שנה תופענה בהכרח מספר כתבות כאלו, שכל מטרתן למשוך מסכנים ומסוכנים פיננסית לעצמם, לתת לאנשים את ההרגשה המנחמת אבסולוטית של שותפות גורל קשת יום וקשת לילה, שהממשלה היא היא לבדה אשמה (ורק אם הממשלה תתחלף!...), בכדי שהם ירגישו טוב מספיק כדי שלא להזיז את הקוקה-חרא שלהם והרכב החדש מהיבואן הצידה ולהמשיך להתנהל כרגיל, ממונפים ועם הלוואות צרכניות, מושכים קרנות השתלמות לטיולי חו"ל פומפוזיים וכהנה וכהנה וכהנה.
בשביל מה הם עובדים קשה?!?!?!
חיים רק פעם אחת, רוצים להנות בחיים, תתפנק, למה אתה כזה בונקר?, אני לא יודע מה יקרה מחר אני רוצה לחיות היום.

(המשפטים הקבועים של צרכניסטים דבעים כרונים וממונפים כרונית שלא מבינים את מה שהם כנראה בסופו של דבר מעוללים לעצמם).

מודה שפעם הייתי נכנס לקרוא... בפירוש כדי להבין את הלך הרוח של הנ"ל, שאני מכיר מקרוב מאוד אישית מאוד (משפחה, חברים, מכרים, פריפריה, עבודה כשכירים עם משכורת ממוצעת, בעלי משפחות, ממונפים, כאלו שקנו רכבים חדשים וכו' וכו'), ומרחיק אותם מעליי וממני באלף מנגנוני הגנה.
היום אני כבר לא נכנס לקרוא.
הם שם, ואני לא שם.
המציאות שלהם מתווכת על ידי דברים אחרים לגמרי ממה שהמציאות שלי מתווכת.

לא :lol:
לא נחשבת אוכל.
נחשבת כהשלמה תזונתית של כמות החלבון היומית שאני סוג של זקוק לה בתור מתאמן (לא מפתח גוף, מתאמן סיבולת ב- CrossFit, השרירים הם תופעת לוואי מבחינתי).
בגלל שאני אוכל ארוחה אחת מלאה ועיקרית ביום (צהריים בעבודה), ובקושי ארוחת ערב (קוטג', פיתה ומלפפון/זיתים), אז חייב להכניס חלבון לגוף...

כבר כמה שנים שאני מזמין חטיפי חלבון מ-Myprotein, יש להם כמה פעמים בשנה מבצעים רציניים של 50% הנחה שבתוספת עם קופונים נוספים יוצא פחות מ-4 שח לחטיף טעים של 20 גרם חלבון (ואף יותר). וזה חלבון משובח המותאם לאימונים, מניח שיותר טוב ממה ששמים במעדני חלב או במבה בסופר רק בשביל התווית, ובא גם עם כל מני ויטמינים מינרלים על הדרך. ועולה פחות ממעדני פרו.

יש להם גם חטיפי חלבון לטבעונים במחיר דומה וגם אבקות שיוצאות עוד יותר זול פר גרם חלבון אבל יותר התעסקות.

חטיפי חלבון מ-Myprotein
חרא של דבר... אמנם השלמה תזונתית של חלבון, זה בוודאות, אבל חרא של דבר.
מעובד, תעשייתי, עמוס במרכיבים, בחומרים מיני חומרים, במייצבים, מסמיכים ומה לא.
אוכל זה לא. חלבון זה כן.
והם גם יקרים יחסית לכמות החלבון שבהם.
אם תשאל אותי - תיצמד למוכר = קוטג', טונה, ביצים וכו' וכו'. זה מה יש.
התוצאה לא שווה את מה שדוחפים לגוף בשבילה (אלא אם אתה מפתח גוף ולא סתם בנאדם רגיל שרוצה "שרירים", ואז זו סאגה אחרת).

אם תשאל אותי - תיצמד למוכר = קוטג', טונה, ביצים
לדעתי לא כזה טעים ככה מהאריזה (חוץ מביצים שאסור להגזים איתן וצריך קודם לבשל). וכדי שיהיה טעים צריך לשלב עם דברים אחרים ואז זה כבר התעסקות והכנה מה שמבחינתי מחטיא את כל העניין של חטיף. לא כ"כ בטוח שכל מוצר תעשייתי הוא חרא באותה המידה או אפילו בכלל כשמדובר במזון אימונים ובריאות שמיוצר במדינה נורמלית, אבל מודע לתעמולות בנושא זה בסוף עניין של גישה :)

חוץ מביצים שאסור להגזים איתן וצריך קודם לבשל)
טוב, זו הפעם האחרונה שאני חוטף את השירשור הזה לענייני תזונת מתאמנים... כי לא יפה מצידי.
אין שום בעיה ולו קלה ביותר עם ביצים לאדם מבוגר ובריא...
כל הפרדיגמה של אכילת ביצים מעלה כולסטרול (בכוונה מקשר למאמר בעברית, שהוא סבבי ולא לחומר מקצועי מפרך ומעיק), שהייתה נהוגה בעבר כבר אינה נכונה ועברה להיות יותר על משקל התזונה שהיא מותאמת אישית (יש כאלו שביצים ישפיעו מאוד על מאזן הכולסטרול בגוף שלהם, ויש כאלו שבכלל לא).
כולנו שונים מאוד זה מזה..
יש כולסטרול אקסוגני (שמגיע מחוץ לגוף, כמו באכילת ביצים קשות) והיום כבר יודעים שההשפעה שלו זניחה (לא שלא קיימת, אבל זניחה) על משק הכולסטרול בגוף. הגנטיקה היא העיקרית בעניין הזה (שוב - כולנו שונים זה מזה).
כולסטרול שאתה אוכל מבחוץ פשוט מתווסף למאזן, והגוף מייצר פחות ממנו כשהוא רואה שיש מבחוץ (כולסטרול הוא מרכיב קריטי בקרום התאים שלנו והוא חשוב מאוד), וככה הכל חוזר לשיווי משקל (על קצה המזלג).
ממש כמו ניקוטין וסיגריות (ניקוטינאמיד היא מולקולה מכרעת בתהליך הנשימה התאית).
ממש כמו קנאביס ואננדמיד (קנבינואיד אנדוגני).
וכו'.
אדם בריא (גם יחסית) יכול לאכול גם 2-3 ביצים ביום בלי שום בעיה. גם 4-5 ביום בעיקרון לא בעיה. אבל לא להשתגע.
לבשל... נו, אז ביצים קשות שזה הכי קל ולא צריך להשקיע כלום חוץ מכה קילוג'אולים, כמו שאני עושה (מכור לביצים קשות, מגביל את עצמי ל- 2 ביצים קשות ביום, אחת כארוחת בוקר והשניה כסוג של ארוחת ערב).

ולגבי מה שרשמת - חטיפי חלבון בתור אוכל זה חרא. צריך להכיר את זה ולהבין את זה. בתור השלמת חלבון תזונתית - הם מעולים כי לזה נוצרו.
גם כל חטיפי ה"אנרגיה" למיניהם עם הדוגמניות הבריאות והיפות הן חרא גמור.
זה פשוט לא אוכל.

לפי כתבה לא יוצא 4800 ש"ח לחודש לאוכל. גם לפי מקסימום 800 ש"ח לשבוע זה 3476 ש"ח לחודש ורשום עוד 400 ש"ח בחודש לירקות ופירות (לדעתי זה לא מספיק) יוצא 3876 ש"ח מקסימום לחמישה אנשים. לדעתי זה לא הרבה לחמישה אנשים לפי מחירים של היום. חשוב גם תפריט כי יש מחשבה שאוכלים בעיקר אוכל מעובד לפי כמה משלמים לפירות וירקות.
בקשר לאבקות חלבון נא להיזהר, מניסיון אישי, השתמשתי מעל 10 שנים, רק אחרי אימון, לא יותר מ-0.3 גרם חלבון על ק"ג משקל גוף. בחיים לא חשבתי שזה יכול להשפיע על משהוא בגוף לרעה.

בקשר לאבקות חלבון נא להיזהר, מניסיון אישי, השתמשתי מעל 10 שנים, רק אחרי אימון, לא יותר מ-0.3 גרם חלבון על ק"ג משקל גוף. בחיים לא חשבתי שזה יכול להשפיע על משהוא בגוף לרעה.

מה זה עשה לך?

לא יותר מ-0.3 גרם חלבון על ק"ג משקל גוף. בחיים לא חשבתי שזה יכול להשפיע על משהוא בגוף לרעה.
יש מספיק מחקרים בנושא והטענה שלך נוגדת את הקונצנזוס המדעי

אתה טוען שבן אדם ששוקל 100 קילו צריך להסתפק ב100 גרם חזה עוף (שניצל בינוני), אסור לו להוסיף חלב, גבינה, ביצה, טונה, כלום.

יש מספיק מחקרים בנושא והטענה שלך נוגדת את הקונצנזוס המדעי

אתה טוען שבן אדם ששוקל 100 קילו צריך להסתפק ב100 גרם חזה עוף (שניצל בינוני), אסור לו להוסיף חלב, גבינה, ביצה, טונה, כלום
איפה טענתי שאסור לאכול "חלב, גבינה, ביצה, טונה" ?

זה לא משנה מה בדיוק נפגע אצלי,
זה מאד משנה. יש כאן לא מעט חבר'ה שצורכים אבקת חלבון ואם תספר מה נפגע, הם יוכלו לבדוק גם אצל עצמם. אולי הם לא מחברים בין הפגיעה לצריכת האבקה?

זה מאד משנה. יש כאן לא מעט חבר'ה שצורכים אבקת חלבון ואם תספר מה נפגע, הם יוכלו לבדוק גם אצל עצמם. אולי הם לא מחברים בין הפגיעה לצריכת האבקה
עזבי בעיה שלי כי אני מקרה ספציפי של בן אדם אחד. תסתכלי מחקר קטן משתי אוניברסיטאות בברזיל שפשוט עשו סיכום של מחקרים. בזמני לא היו מחקרים או שאני לא מצאתי. וחבל שהתפתח פה דיון על נושא אחר לגמרי ואני אשם בזה ואני גם אפסיק להגיב.
מחקר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
ז דרישה חדשה של IB לאמת ssn שוק ההון 6
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
S לימוד עצמי תורה/ברית חדשה אוף טופיק 8
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
מ סיום תפקיד ויציאה לדרך חדשה וטובה יומני מסע אישיים 5
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
oz1987 קרן פנסיה מעבודה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
ז משרה חדשה התפתחות אישית 16
R מס שבח על מכירת דירה חדשה נדל"ן 1
A בנייה ישנה או חדשה? נדל"ן 7
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
D תופעה חדשה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M 1183441 תעודה חדשה של אינווסקו שוק ההון 3
grmp תמחור דירה בבניין חדש לעומת דירה חדשה בבניין שעבר תמ״א נדל"ן 10
G קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
U התחלת עבודה חדשה, לאחר 3 שנים בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
B התחלה חדשה יומני מסע אישיים 27
L מה הצעדים שיש לעשות בקניית דירה חדשה מקבלן? נדל"ן 8
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
ח שמאות על דירה חדשה+רישום בטאבו נדל"ן 16
מומו הברווז היצע גדול של דירות ושכונה חדשה ליד ישנה נדל"ן 2