• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן מסע- ההתחלה

כמה מחשבות שאולי יעזרו

קודם כל שימי לב שבשבילמ רוב המלגות צריך לתת שעות, לרוב זה כלכלי אבל שימי לב שאת לא לוקחת מלגה שמחייבת אותך לכמות שעות שבועית שתקשה עליך לעבוד במקביל. (תמיד יש יוצאים מהכלל ותמיד אפשר לבקש הקלות או פתור משעות על כל מיני מצבים אישים)

לעבוד במוסד אקדמי זה תמיד נחמד, אומנם שכר לא גבוה אבל אחלה לקורות חיים וזה בהחלט נוח במבחינת המיקום והשעות

יש הרבה דרכים לחסוך כסף בלימודים ואת עוד תגלי את זה
אחת משמעותית היא לוחות טרמפים - אם יש לך אוטו אז את מוכרת את המושבים הפונים שלך בנסיעה שאת גם ככה עולה אל ומהמוסד כלומר משתתפים איתך בהוצאות הדלק וכו
וגם הפוך במקום לנסוע באוטובוס הרבה זמן את מצטרפת למישהו שנוסע לאן שאת צריכה ומשלמת פחות (-:

שיהיה הרבה הצלחה
אם באים ללימודים שקולים ולא מבזבזים סתם אין סיבה שגם אם תעברי בחצי משרה בשכר מינימום לא תסיימתי את התואר עם + קטן בחשבון בנק (-:

אני בודקת על תלתן, הבנתי שזו מכללה שמלמדת אותך את התכלס ורוב התלמידים מוצאים עבודה כבר בשנה ה2 לתואר. חוץ מזה, עם התואר הזה האפשרויות של עבודה לא מוגבלות רק לארץ, אז יש סיכוי שאעבוד בחו"ל.
היי, התואר הזה מכשיר אותך לאיזה תפקיד? מוצאים עבודה במה? גרפיקאים?

@אומרית , קודם כל בהצלחה.
בנושא המלגות, ואתנצל מראש אם אני טועה אבל:

נשמע לי משהו מסיונרי, ללמוד יהדות בשביל כסף?
אולי לזאב יש רעיונות נוספים למלגות עבור עבודה בקהילה תמורת מלגות שנשמע לי טוב יותר גם עבורך וגם למען הקהילה.

היי, דבר ראשון, תודה רבה:) ובנושא המלגות, אלה המלגות שהמכללה מציעה. מלגת נפש יהודי נשמעת ממש כיפית(יש הופעות וכל מיני כאלה ואז בוף הם מסבירים את הקשר ליהדות) אבל אחד הדברים הטובים במלגות האלה שאני יכולה להגיש בקשה שבועיים אחרי תחילת הלימודים. הבקשה להרבה מאוד מלגות הסתיימה כבר.

אחלה מלגה.
עשיתי זאת בתואר הראשון. מגיע לבית הכנסת, מחתים שעון, הולך לישון בשורות האחרונות בזמן שהרב מדבר (או לעבוד על פרויקטים במחשב), מסיים את השעות, מחתים ויוצא.
יש המון מלגות כאלו, בהחלט משעשעות ונוחות לסטודנט הממוצע.

1. מלגת אימפקט ללוחמים משוחררים ותומכי לחימה - אחד המלגות הכי כיפיות שאפשר לעשות, רק אל תשכחי לבקש שיבוץ לשמירות של השומר החדש (רכיבה על סוסים, שמירה על חקלאים, ופוייקה כל סופ"ש שני בשטח).
2. מלגת אייסף
3. מלגת קרן רש"י
4. מלגות התאחדות הסטודנטים
5. מלגת עמותת מתייעלים לחינוך פיננסי - כעיקרון ההרשמה לשנה הקרובה כבר סגורה, אבל תרשמי בכל מקרה (ואולי תתקבלי על בסיס מקום פנוי).

*בנוסף על כך, בכל מוסד לימודים יש את דיקאנט הסטודנטים (או היחידה למעורבות חברתית) אשר מפעילים מספר תוכניות למלגות ייחודיות לאותו מוסד לימודים.

היי, תודה רבה, אני בדקתי את כולם, נרשמתי למה שההרשמה עדיין פתוחה אליו ומה שכבר לא פתוח אני אנסה עוד פעם שנה הבאה. תודה רבה:)

היי, התואר הזה מכשיר אותך לאיזה תפקיד? מוצאים עבודה במה? גרפיקאים?

אני הולכת לתוכנית של העיצוב גרפי, אז כן. גם המנחה/מורה (לא בטוחה מה התואר שלו אבל הוא מלמד) מאוד מוכר בתעשייה, ראיתי דברים שהוא עשה והיו הרבה דברים שזיהיתי ודברים שלא(היו גם עבודות שמכוונות לחו"ל). וזו מכללה ממש טובה, הדברים שהסטודנטים בתוכנית מבוא של גרפיקה עשו היתה ממש טובה.
הרעיון של המכללה הזו זה שהסטודנטים יצאו עם כלים מעשיים ויש שם גם ספריות וחללים שאפשר להישאר שם ללמוד עד מאוחר.

כמה מחשבות שאולי יעזרו

קודם כל שימי לב שבשבילמ רוב המלגות צריך לתת שעות, לרוב זה כלכלי אבל שימי לב שאת לא לוקחת מלגה שמחייבת אותך לכמות שעות שבועית שתקשה עליך לעבוד במקביל. (תמיד יש יוצאים מהכלל ותמיד אפשר לבקש הקלות או פתור משעות על כל מיני מצבים אישים)

לעבוד במוסד אקדמי זה תמיד נחמד, אומנם שכר לא גבוה אבל אחלה לקורות חיים וזה בהחלט נוח במבחינת המיקום והשעות

יש הרבה דרכים לחסוך כסף בלימודים ואת עוד תגלי את זה
אחת משמעותית היא לוחות טרמפים - אם יש לך אוטו אז את מוכרת את המושבים הפונים שלך בנסיעה שאת גם ככה עולה אל ומהמוסד כלומר משתתפים איתך בהוצאות הדלק וכו
וגם הפוך במקום לנסוע באוטובוס הרבה זמן את מצטרפת למישהו שנוסע לאן שאת צריכה ומשלמת פחות (-:

שיהיה הרבה הצלחה
אם באים ללימודים שקולים ולא מבזבזים סתם אין סיבה שגם אם תעברי בחצי משרה בשכר מינימום לא תסיימתי את התואר עם + קטן בחשבון בנק (-:

זה גם הרעיון אבל כמו שאמרו למעלה, הביטוח לא מכסה בגלל שזה אמור להיות אותו הביטוח של נהג מונית בגלל שמשלמים כסף(הביטוח יותר יקר).
וכן, אני חושבת שזה אפשרי עם עבודה חלקית, זה פשוט מלחיץ.

משהו שחשבתי עליו, לא סיימתי את המועדפת שלי, נשאר לי חצי. אז אם אני אעבוד בעבודה מועדפת במהלך השנה הבאה זה עוד כמעט 10,000 ש"ח ויש לי גם עוד לעבוד עד מרץ(עד אז זה פשוט יום בשבוע)
וגם עוד משהו שאני צריכה להחליט עליו, חברה אמרה שהוצאות המחיה שלי יכולות להסתכם ב800 שקל אם אני אעבור לגור איתה ליד המכללה(היא במילא עוברת). עכשיו ההוצאות של הנסיעה יסתכמו בסביבות המחיר הזה, אבל זה לא יסתכם ב800 ש"ח אבל אם אגור ליד המכללה זה פותח לי אפשרויות למלגות אחרות ולהטבות נוספות שמי שגר ליד המכללה יכול לקבל. וזה גם חוסך לי 3 שעות נסיעה כל יום לימודים. מה שאומר שהזמן הזה יהיה פנוי לעבודה.

טוב, בשבת אני אעשה החלטות קשות. אני צריכה לראות את כל מה שאני צריכה להביא בחשבון בנוגע להחלטה הזו. אם יש למישהו עוד דברים להאיר, להעיר או להציע אני אשמח.
תודה רבה על העזרה3>

אם מישהו יכול להגיד לי אם החישוב שעשיתי פה הוא נכון-

נתונים בסיסים-
76,319 שח שכר לימוד (3 שנים)
45,000 שח דירה+אוכל (ו30 חודש, רק במרץ אני אעבור)
10,000 שח חיסכון (אני רוצה לחסוך את זה במהלך התואר, אבל זה לא העדיפות העליונה)
8,000 שח בלתמים

הכנסות-

15,000 שח בעוש
15,000 בפיקדון
אם אני אחסוך עוד 30,000 שח (5 לחודש, אני מרוויחה 6 וההוצאות שלי הן 0 אבל אני אצטרך לקנות דברים ללימודים אז הורדתי אלף)
* במהלך התואר אני אוכל לסיים את המועדפת שזה נותן לי בוסט של 9,077 שח ואני אוכל לקבל לפחות מלגה אחת שזה גם באיזור ה8-15 לשנה

מה שיוצא שאני אצטרך להרוויח בסביבות ה3,000 שזה אומר עבודה של 2-3 לילות/שבת בשבוע(חישבתי 150 אחוז של שכר מינימום)

יש הערות/הארות/עצות?

וזה גם חוסך לי 3 שעות נסיעה כל יום לימודים.
That sounds like way too much time to me.

I don't know, maybe the place you're enrolled with runs differently, but from my experience at Bezalel for most of the courses you do the work at home or at the school facilities, and in class it's mainly discussion of the students' works and theory.

So you want to leave a lot of time for that, and I think it's a much better idea to live with roommates near the school than having this large chunk of the day that you can't actually be very productive and probably also doesn't leave you in a very productive mood when you get home.

3 שעות נסיעה
3 שעות נסיעה זה המון! לי היו תקופות של שעתיים נסיעה ביום, וזה היה הרבה יותר מדי.

אם תוכלי להסתדר עם ההוצאות בדירה עם החברה, לדעתי יהיה לך הרבה יותר קל ללמוד בלי הנסיעות.

עריכה: אופס, לא רעננתי את הדף. עכשיו ראיתי שגם @EnsilZah חושב כמוני.

@דאניל @EnsilZah אני מסכימה איתכם לגבי הנסיעות, אבל לפעם בשבוע זה עוד סביר וגם עוזר לי לפרוס רשת ביטחון יותר גדולה. כשאני אתחיל ללמוד כל השבוע אני אעבור לחיפה ואז אני אעשה מחקר איך להוריד בהוצאות מחיה(אני חושבת פשוט לקנות בכמויות גדולות ולאחסן נכון ואז זו הוצאה שתבוא בגלים ואוכל להתכונן אליה).

@דאניל @EnsilZah אני מסכימה איתכם לגבי הנסיעות, אבל לפעם בשבוע זה עוד סביר וגם עוזר לי לפרוס רשת ביטחון יותר גדולה. כשאני אתחיל ללמוד כל השבוע אני אעבור לחיפה ואז אני אעשה מחקר איך להוריד בהוצאות מחיה(אני חושבת פשוט לקנות בכמויות גדולות ולאחסן נכון ואז זו הוצאה שתבוא בגלים ואוכל להתכונן אליה).
אה, פעם בשבוע..
טוב, זה באמת הרבה יותר הגיוני.

כדאי לבדוק: לדעתי אין לך ביטוח על הנוסעים, אם הם משלמים על הנסיעה.
הם לא משלמים על הנסיעה, הם "משתתפים בדלק"
זה לא שונה משאתה נוסע עם כמה חברים לאילת וכל אחד שם קצת בשביל למלא את המיכל דלק
זה לא עסק כמובן אבל זה מוריד משמעותית את ההוצעות נסיעה כמעט לאפס
המחיר זה קצת כאב ראש בהתעסקות עם בקשות מיוחדות, עיכובים וכו אבל ברגע שנסגרים על כמה חברים שגרים באזור שלך
זה ממש נחמד
לי היו איזה 3 כאלה והיינו עושים גם תורנויות בינינו מי מוציא את הרכב
ותמיד היה איזה שטר של 20 שקל שהיינו מעבירים בנינו (-;

ואני חושב שהביטוח זה החלק הפחות בעייתי כמו שלא היית רוצה שזה יוגדר כעסק ואז צריך מס הכנסה וכו...

אחלה מלגה.
עשיתי זאת בתואר הראשון. מגיע לבית הכנסת, מחתים שעון, הולך לישון בשורות האחרונות בזמן שהרב מדבר (או לעבוד על פרויקטים במחשב), מסיים את השעות, מחתים ויוצא.
מעניין מי משלם על המלגה הזו. יש לי הרגשה שזה אני.

45,000 שח דירה+אוכל (ו30 חודש, רק במרץ אני אעבור)
8,000 שח בלתמים
אם הבנתי נכון את מחשבת 45K ל30 חודשים כלומר 1500 ש"ח לחודש לדיור + מחייה
לדעתי זה מאוד נמוך
נניח שמגורים יעלה לך סביב ה700 ש""ח (לדעתי זה מאוד זול, אבל זה מחיר מעונות הכי פשוטים שאני זוכר)
כלומר נשאר לך 800 ש"ח למחייה (אוכל, דלק, אחזקת רכב, ביטוחים שונים, סלולר, אינטרנט, ציוד לימודי, יציאות/מסיבות, פינות קפה, ציוד רחצה ופארם, חומרי ניקוי ובטח שכחתי עוד כמה...) - לדעתי זה נמוך, לא אומר שלא אפשרי אבל אם ניקח 16 ש"ח ליום לאוכל (שהיה פעם איזה כתבה שזה המינמום לרעב - שזה היה בציניות אבל זה די בסיסי) אז נשאר לך לכל השאר 300 שקל....
מניסיון שלך הסעיף הזה באזור ה1000-1500 שקל בלי תלות בהורים (כמובן שאם ההורים שולחים אוכל, משלמים על הטלפון וכו כו אז זה יורד)

לגבי הבלטמים זה יוצא 260 שקל לחודש, שזה סביר אם את מתייחסת לזה באמת כהוצאות מפתיעות ולא ידועות כמו הרכב התקלקל והיית תקועה בגשם והזמן מונית וכו וכו
כי מספיק שחברה טובה מתחתנת, מסיבת סיום שנה, תאונה קטנה עם בשתתפות עצמית, כוס תה שנשפכת על הלפטופ וכו ואת בבעיה...

מה שיוצא שאני אצטרך להרוויח בסביבות ה3,000 שזה אומר עבודה של 2-3 לילות/שבת בשבוע(חישבתי 150 אחוז של שכר מינימום)
יש הערות/הארות/עצות?
מהצד השני, תעברי שנה שנה
שנה ראשונה יותר קשה לעבוד אז קחי בפרפורציה
אחרכ זה ניהיה קל ואני בשנה השנייה והשלישית שלי כבר הרווחתי באזור ה7K בחודש ושכר סטודנט של 40 שקל לשעה
פשוט לומדים להיות יעילים ומצליחים לעבוד יומים/שלוש מלאים (+שעות נוספות) בשבוע
ותמיד אפשרי לדחות סמסטר/ לעבוד יותר בקיץ / לדחות בשנה את הסיום לימודים
בעיקר בשביל לאפשר יותר זמן בשביל לעבוד בתחום

זה העצה הכי טובה לדעתי - תנסי כמה שיותר לעבוד במה שתרצי לעבוד
כי בסוף בקורות חיים ובראיון עבודה זה מאוד מאוד יעזור ניסיון במקצוע ולא משהו כללי

בהצלחה

מעניין מי משלם על המלגה הזו. יש לי הרגשה שזה אני.
במקרה הנ"ל אני לא בטוח, מכיוון שידוע לי שרוב הכסף זורם מתורמים מחו"ל (אבל יכול להיות שאני טועה).
יתרה מכך, אחד מהדרישות במלגה הייתה מחוייבות לפגישה עם התורם המרכזי או נציג שלו במידה ונבחר לכך.

המון בהצלחה
נתנו לך הרבה עצות טובות
רק מוסיף,האם את חושבת לעבוד במה שתלמדי? מה עושים בפועל בעבודה והאם תהני מזה? מה השכר ואפשרויות קידום התפתחות?
שלא תבזבזי זמן וכסף ותסיימי כמו אחרי הקורס שירה שעשית

המון בהצלחה
נתנו לך הרבה עצות טובות
רק מוסיף,האם את חושבת לעבוד במה שתלמדי? מה עושים בפועל בעבודה והאם תהני מזה? מה השכר ואפשרויות קידום התפתחות?
שלא תבזבזי זמן וכסף ותסיימי כמו אחרי הקורס שירה שעשית

אני לא חושבת שזה ייגמר כמו הקורס שירה. הקורס שירה עשיתי בידיעה שלא אמשיך עם זה אבל רציתי לסמן וי כי ידעתי שזה משהו שיציק לי(רק אחרי שאני עושה דברים אני קולטת את הסיבה) והעדפתי לעשות את זה ולא להישאר עם רגשות אשמה.
וכן, העצות פה מדהימות.
לגבי עבודה, חשבתי לעבוד בהוסטל לאנשים עם מוגבלויות במשמרות לילה/סופש, זה נחשב למועדפת וכבר עשיתי את זה אז אני יודעת מה מצופה ממני. גם בלילה אין עבודה אז אני אוכל לעבור על עבודות וללמוד. אם זה לא יסתדר, תחנת דלק או חקלאות או כל דבר אחר שיתאפשר לי.

אם הבנתי נכון את מחשבת 45K ל30 חודשים כלומר 1500 ש"ח לחודש לדיור + מחייה
לדעתי זה מאוד נמוך
נניח שמגורים יעלה לך סביב ה700 ש""ח (לדעתי זה מאוד זול, אבל זה מחיר מעונות הכי פשוטים שאני זוכר)
כלומר נשאר לך 800 ש"ח למחייה (אוכל, דלק, אחזקת רכב, ביטוחים שונים, סלולר, אינטרנט, ציוד לימודי, יציאות/מסיבות, פינות קפה, ציוד רחצה ופארם, חומרי ניקוי ובטח שכחתי עוד כמה...) - לדעתי זה נמוך, לא אומר שלא אפשרי אבל אם ניקח 16 ש"ח ליום לאוכל (שהיה פעם איזה כתבה שזה המינמום לרעב - שזה היה בציניות אבל זה די בסיסי) אז נשאר לך לכל השאר 300 שקל....
מניסיון שלך הסעיף הזה באזור ה1000-1500 שקל בלי תלות בהורים (כמובן שאם ההורים שולחים אוכל, משלמים על הטלפון וכו כו אז זה יורד)

לגבי הבלטמים זה יוצא 260 שקל לחודש, שזה סביר אם את מתייחסת לזה באמת כהוצאות מפתיעות ולא ידועות כמו הרכב התקלקל והיית תקועה בגשם והזמן מונית וכו וכו
כי מספיק שחברה טובה מתחתנת, מסיבת סיום שנה, תאונה קטנה עם בשתתפות עצמית, כוס תה שנשפכת על הלפטופ וכו ואת בבעיה...

מהצד השני, תעברי שנה שנה
שנה ראשונה יותר קשה לעבוד אז קחי בפרפורציה
אחרכ זה ניהיה קל ואני בשנה השנייה והשלישית שלי כבר הרווחתי באזור ה7K בחודש ושכר סטודנט של 40 שקל לשעה
פשוט לומדים להיות יעילים ומצליחים לעבוד יומים/שלוש מלאים (+שעות נוספות) בשבוע
ותמיד אפשרי לדחות סמסטר/ לעבוד יותר בקיץ / לדחות בשנה את הסיום לימודים
בעיקר בשביל לאפשר יותר זמן בשביל לעבוד בתחום

זה העצה הכי טובה לדעתי - תנסי כמה שיותר לעבוד במה שתרצי לעבוד
כי בסוף בקורות חיים ובראיון עבודה זה מאוד מאוד יעזור ניסיון במקצוע ולא משהו כללי

בהצלחה

היי, עכשיו סידרתי את הקטע עם הביטוח נגיד ויוצא לי 158 לחודש(כללית פלטינום וביטוח תאונות אישיות של הראל כולל ספורט אתגרי), אז אני כנראה אוציא יותר מ1,500 אבל ההורים שלי אמרו שהם יוכלו לעזור קצת ויהיה לי חיסכון של סביבות ה30 בתחילת התואר אחרי שהשנה ה1 שולמה, אז אני חושבת שאסתדר(וכמובן אני אעבוד תוך כדי).
מה גם שבזמן התואר לא יהיה לי רכב וההורים משלמים על הטלפון. אז כל ההוצאות האלה נחסכו לי. מה שנשאר לי לדאוג לעצמי זה לכלכל את עצמי, לשלם את התואר וביטוח.
ואם אפשר לשאול, איך הרווחת 7 אלף בחודש בתור סטודנטית? זה ממש הישג לפי דעתי.

במקרה הנ"ל אני לא בטוח, מכיוון שידוע לי שרוב הכסף זורם מתורמים מחו"ל (אבל יכול להיות שאני טועה).
יתרה מכך, אחד מהדרישות במלגה הייתה מחוייבות לפגישה עם התורם המרכזי או נציג שלו במידה ונבחר לכך.

לפי מה שאמרו לי, זה אכן תרומות מחול ואם אני לא טועה יש פשוט וועדת התאמה.

הם לא משלמים על הנסיעה, הם "משתתפים בדלק"
זה לא שונה משאתה נוסע עם כמה חברים לאילת וכל אחד שם קצת בשביל למלא את המיכל דלק
זה לא עסק כמובן אבל זה מוריד משמעותית את ההוצעות נסיעה כמעט לאפס
המחיר זה קצת כאב ראש בהתעסקות עם בקשות מיוחדות, עיכובים וכו אבל ברגע שנסגרים על כמה חברים שגרים באזור שלך
זה ממש נחמד
לי היו איזה 3 כאלה והיינו עושים גם תורנויות בינינו מי מוציא את הרכב
ותמיד היה איזה שטר של 20 שקל שהיינו מעבירים בנינו (-;

ואני חושב שהביטוח זה החלק הפחות בעייתי כמו שלא היית רוצה שזה יוגדר כעסק ואז צריך מס הכנסה וכו...

בעיקרון אני לא מתכננת על רכב במהלך התואר אבל זו אפשרות, למרות שהתכנון לגור קרוב למכללה כך שלא נצטרך רכב. אבל רעיון טוב, תודה:)

עדכון(כמעט ושכחתי)-

מה שיהיה עכשיו זה פירוט של ההוצאות הגדולות שהיו/יהיו עד תחילת התואר.
אז החלטתי לקחת שיעורים פרטיים על מנת ללמוד את התוכנות שאני אשתמש בהם בתואר. אני רוצה לבלוט בתואר ולנצל את הידע והניסיון של המרצים שלי עד כמה שאפשר. זה יוצא הוצאה של בערך 2,000 בשביל א' להיכנס לתואר עם הבנה, ידע בסיסי וביטחון וב' אני נכנסת באמצע השנה (מרץ). אין לי שום עניין להתעכב על ללמוד את התוכנות כשיש לי עכשיו זמן בשפע.

קניתי גלשן סאפ, זו לפי דעתי השקעה טובה. אני כבר הרבה זמן חשבתי על זה(משהו כמו 3 שנים) ועכשיו היתה לי הזדמנות מושלמת. הקנייה היתה יקרה(כמעט 4 אלף כולל כל האביזרים הנלווים וכולל שיעור) אבל זה גלשן ממש טוב, מקצועי, שישמר לי לכמה שנים טובות ושקל לשמור עליו.
גם גלשתי לפני הקנייה, כדי לראות איך זה וזה היה פשוט מדהים.

אני שוקלת אם לקנות עוד בגדים, כרגע יש לי מלתחה בסיסית. אין לי שום צורך עז בבגדים אז כרגע זה בגדר מחשבה, למרות שחולצות טריקו אני כן אקנה(הרעיון ללכת עם מעט מכנסיים ולגוון בחולצות). לגבי נעליים, אני כן אצטרך לעשות קנייה(הכלבה של השכנה אכלה לי את הכפכפים שהיו איתי 7 שנים. זה מבאס.). אני צריכה להבין איזה נעליים בדיוק אני אצטרך ל3 שנים הבאות ולחפור בארגזים אולי שכחתי נעליים שהיו לי או שאוכל לקחת נעליים שאף אחד לא טוען עליהם בעלות. אז כרגע נעליים הם גם מותרות.

ביטוח יהיה 158 לחודש, זה ביטוח של תאונות אישיות כולל ספורט אתגרי וכללית פלטינום שכולל ביטוח סיעודי בחינם.

מחשבות, עצות, הערות והארות יתקבלו בברכה:)

ואם אפשר לשאול, איך הרווחת 7 אלף בחודש בתור סטודנטית? זה ממש הישג לפי דעתי.
אני עבדתי במשרת סטודנט במקצוע שלמדתי הייתי מרוויח שכר של 40 שקל לשעה
הייתי לרוב עובד 3 ימים בשבוע עם קצת שעות נוספות
בדרכ זה היה יומייים באמצע שבוע של 10 שעות + יום שישי עוד 10 שעות (שאז משלמים על זה 150 אחוז)
לפעמים גם הייתי מסיים מוקדם את הלימודים ומגיע לכמה שעות אחהצ
יצא לי בדרכ סביב ה30 שעות בשבוע + 10 שעות נוספות שזה שווה ערך ל35 שעות שבועיות
לפי 4.3 שבועות בחודש יוצא 150 שעות שזה 6K
על זה היו לי עוד 500 שקל החזר נסיעות, + ימי חופש שפדיתי + ימי הבראה וכו היה יוצא משכורת של בערך 7K

היי חברים, אני מעדכנת קצת

אז, דבר ראשון, עברתי לחיפה.
אני חייבת להודות שאני ממש גאה בעצמי.
אני יודעת שאלה דברים קטנים אבל פעם ראשונה שאני משלמת שכר דירה וחשבונות וקונה ומכינה לעצמי את האוכל שאני רוצה זה ממש מדהים בעיני. אני גם רואה איך זה קל לתת לכסף לעוף, אם לא הייתי שמה לב כנראה שהיה מתבזבז לי הרבה כסף על סתם(נגיד על לאכול בחוץ, אלה סכומים קטנים שמצתברים לסכום ענק, זה פשוט מטורף.)

דבר שני, יש לי מטרות חדשות מבחינה כלכלית. אני חושבת שהן שאפתניות אבל גם ראליות
אני יודעת שלא תהיה לי בעיה לצאת מהתואר עם 10 אלף בעוש (לפחות) אז אני מעלה את הרמה קצת.
לא לרדת מ8-7 אלף בעוש כל התואר
להתחיל להשקיע סכומים קטנים כדי להבין קצת יותר טוב את שוק ההון(אני לא יודעת אם עדיף לחסוך 300 כל חודש ואז להשקיע אתהכל בבת אחת או שפשוט עדיף כל חודש לקנות ב300 מוצרים לתיק השקעות ורק לתרגל איך לשמור על איזון ואיך להתנהל בתוך הפלטפורמה הזו)
להיות עצמאית. כנראה שזה יקרה רק בשנה ה3 לתואר ואולי אפילו לא אז, אז אני לא באמת שמה לזה תאריך סיום(אני עדיין שוקלת אם עדיף לי מההתחלה להיות עצמאית או לרכוש ניסיון בחברה גדולה ואז להיות עצמאית)

לגבי מלגות, השנה כנראה שזה לא יקרה, אבל שנה הבאה אני אתקבל לאחת ואדרוש את ההחזרים שמגיעים לי.

וכמו תמיד אשמח לשמוע דעות:)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 22
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39
Mr. Bigglesworth יומן מסע של חתול קירח יומני מסע אישיים 60
Cassandra Gemini יומן מסע של זוג הייטקיסטים יומני מסע אישיים 30
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ו יומן מסע אישי - שלב א' יומני מסע אישיים 4
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18