• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן מסע- ההתחלה

היי, עידכון מהזמן האחרון. יש לי כמה נושאים שאני רוצה לכתוב עליהם.
1. אז, סוף סוף יש לי עבודה שאני מרוויחה בה ויכולה לחסוך קצת אבל אני עכשיו בהתלבטות.
אני לא יודעת כמה אצליח לעבוד במשרה מלאה ולהמשיך עם הלימודים.
כרגע, הלימודים זו העדפה הראשונה שלי. אבל מצד שני אני לא רוצה לחזור למצב שבו אני במינוס כל חודש. אני עדיין לא יודעת אם זה אפשרי לשמור על העבודה שלי שתישאר במשרה מלאה וללמוד, אני צריכה לדבר עם הבוס שלי כדי שאוכל לעבוד את רוב הימים מהבית(מעצבת גרפית אז לא אמור להיות בעיה בנושא) אבל אני עדיין חוששת מהנושא, זה מלחיץ אבל אני אעבור את זה.
2. אני חוששת מההתנהלות שלי עם כסף. החודש סוף סוף יכולתי לצאת מהמינוס אבל ביזבזתי. ביזבזתי ככ הרבה וזה מלחיץ אותי בטירוף, איך יכולתי להיות ככ חסרת מודעות? זה מפחיד ככ, בשנייה שהיתה לי הרגשה לחופש התפרעתי. והעיניין הוא שהייתי יכולה לחסוך הכל ככ בקלות.. והייתי יכולה לנצל את ההזדמנות הזאת לטובתי אבל יצאתי טיפשה ואני מאוכזבת מעצמי על זה, במיוחד כשאני עובדת ככ קשה וזה פשוט סתם. אני באמת לא מבינה מה העיניין פה.
אני אימפולסיבית מידי, אני חייבת להבין מה אני עושה עם זה ולעשות את זה עכשיו, לפני שיהיו לי סכומי כסף גדולים ביד שלי.
3. אני חושבת על להקים עסק צדדי, אני רוצה משהו קליל שאוכל לעשות קצת אקסטרה כסף. כרגע יש לי כמה רעיונות, לעצב כרטיס ביקור אלקטרוני, עמודי נחיתה וכאלה. דברים פשוטים שיתנו לי כסף יחסית טוב. ככה אולי אוכל לרדת ממשרה מלאה בשקט ולא להיות בלחץ לגבי זה. יש לי חודשיים עד תחילת הסימסטר הבא, אז אם אני אחשב מסלול כמו שצריך אולי אצליח.
בכל מקרה, המסקנה שלי מכל הדבר הזה, שיש לי הרבה ללמוד. ככ הרבה. אבל זה בסדר, אני מחנכת את עצמי פיננסית ועד שיהיו לי סכומים גדולים ביד אני אדע להתנהל איתם נכון והכפיל אותם(חח, זה יותר להרגיע אותי המשפט האחרון אבל אני צריכה לגרום לזה להיות האמת עכשיו~)

היי חברים, הרבה זמן לא הייתי פעילה פה.. הנה עדכון.
בעיקרון, מרגיש לי שכל התהליך הזה זה טנגו שאני לא מודעת לאיך רוקדים אותו. זה די מעצבן, אני הרבה מרגישה שאני לא מתקדמת בקצב טוב או שאני חוזרת אחורה הרבה אבל אני מנסה להזכיר לעצמי שכל דבר יש לו את הזמן שלו וזה בסדר.

1. בכל מקרה, כרגע המטרות שלי ברורות.
2. להתפטר מהמקום עבודה שלי בשנתיים הקרובות.
3. לפתח את העסק שלי להיות מקור הכנסה עיקרי.
4. לייצר הכנסה פאסיבית.
5. לפתוח תיק השקעות לטווח הבינוני (20 שנה).
6. ללמוד day trade כמקור הכנסה נוסף.
7. למצוא עוד 2-5 מקורות הכנסה נוספים.

אז איך אני מתכוונת להגיע למטרות האלה?

נתחיל מההתחלה, אני הולכת להעביר את מקור ההכנסה שלי מהעבודה לעסק במהלך השנה הקרובה עם הדרכה של חברה שכבר עשתה את זה, אחרי זה אני איעזר בחברה אחרת כדי להגיע לשלב הבא.
ההכנסה הפאסיבית שאני עובדת עליה לא באמת פאסיבית אבל זה משהו שנבנה לאורך זמן, לכן אני חושבת שייקח לי בין 2-5 שנים לראות תוצאות אמיתיות מהדבר הזה.
לגבי תיק השקעות, אני הולכת לחסוך לפחות 20,000 השנה ועם זה להתחיל להשקיע.
אני הולכת ללמוד day trade ב skillshare, שילמתי כבר את ה150 שקל השנתיים ואני יכולה ללמוד כל קורס שאני רוצה שם אז זה פשוט השקעה של זמן מצידי. אני רוצה להשתמש בעלייה בהכנסות חודש הבא כדי לנסות את מה שלמדתי (כנראה סביבות ה500 שקל) ולנסות לראות כמה פוטנציאל באמת יש לדבר הזה.
למצוא עוד מקורות הכנסה זה יחסית די פשוט האמת, אני פשוט צריכה לחפש הזדמנויות במהלך השנתיים הבאות. יש לי כבר עוד רעיונות לעוד מקורות הכנסה פאסיביים אבל יש לי עוד מחקר שאני צריכה לעשות עליהם.
בנוסף, אני שוקלת לתעד את המסע שלי באיזו רשת חברתית (הכוונה המסע המקצועי, לווא דווקא הפיננסי) כדי להגדיל חשיפה ולהגדיל קהל יעד

בכל מקרה, אני מתחייבת לעדכן כל חודש כדי לשמור את העיניים שלי על המטרה.
תודה על הסבלנות ולמי שקרא עד כהD:

אני הולכת ללמוד day trade ב skillshare, שילמתי כבר את ה150 שקל השנתיים ואני יכולה ללמוד כל קורס שאני רוצה שם אז זה פשוט השקעה של זמן מצידי. אני רוצה להשתמש בעלייה בהכנסות חודש הבא כדי לנסות את מה שלמדתי (כנראה סביבות ה500 שקל) ולנסות לראות כמה פוטנציאל באמת יש לדבר הזה.
מצטרף לדיס המלצה על Day Trading.
אם בכל זאת את מחליטה להתנסות בזה, ממליץ להשתמש למשך תקופה ארוכה בסימולציות או paper money בלבד ולא בכסף אמיתי (גם לא 500 שקל).

מצטרף לדיס המלצה על Day Trading.
אם בכל זאת את מחליטה להתנסות בזה, ממליץ להשתמש למשך תקופה ארוכה בסימולציות או paper money בלבד ולא בכסף אמיתי (גם לא 500 שקל).
זה זועק זהירות !! , את יוצאת מנקודת הנחה שזה מקור הכנסה נוסף - לדעתי זה יכול לאכול לך את כל החסכונות.

לגבי מה שאמרתם, חידדתי את האסטרטגייה שלי לאיך לגשת לעיניין.

1. ללמוד לעומק את הנושא, האסטרגטגיות וכו (כבר בתהליך של זה)
2. לבחון אסטרטגיות שונות בדמו
3. ברגע שאני רואה שאני יכולה להניב רווח עקבי בטווח זמן של בין 6 חודש לשנה אני אתחיל להשקיע כסף אמיתי

3. לפתח את העסק שלי להיות מקור הכנסה עיקרי.
למצוא עוד מקורות הכנסה זה יחסית די פשוט האמת, אני פשוט צריכה לחפש הזדמנויות במהלך השנתיים הבאות. יש לי כבר עוד רעיונות לעוד מקורות הכנסה פאסיביים אבל יש לי עוד מחקר שאני צריכה לעשות עליהם.
3. ברגע שאני רואה שאני יכולה להניב רווח עקבי בטווח זמן של בין 6 חודש לשנה אני אתחיל להשקיע כסף אמיתי
סליחה על הפסימיות אבל זה נראה לי טיפשי לחלוטין. מה גם שפרק זמן של 6 חודשים לא ייתן לך דוגמא לכלום ושום דבר. תראי את ההבדלים בין שנת 2022 לשנת 2023.
באופן אישי אני חושב שday trading אחת האפשרויות הגרועות ביותר (נפשית וכלכלית) לעשות ולעסוק בהן. תשקיעי זמנן בעסק או בעיסוקים אחרים אשר יכולים להכניס כסף מהצד, לדעתי.
אצטט מה שכתבת בעדכון הקודם שלך ובכלל בשרשור.
אני אימפולסיבית מידי, אני חייבת להבין מה אני עושה עם זה ולעשות את זה עכשיו, לפני שיהיו לי סכומי כסף גדולים ביד שלי.
אני לא חושבת שזה ייגמר כמו הקורס שירה. הקורס שירה עשיתי בידיעה שלא אמשיך עם זה אבל רציתי לסמן וי כי ידעתי שזה משהו שיציק לי(רק אחרי שאני עושה דברים אני קולטת את הסיבה) והעדפתי לעשות את זה ולא להישאר עם רגשות אשמה.
דבר שני, יש לי מטרות חדשות מבחינה כלכלית. אני חושבת שהן שאפתניות אבל גם ראליות
אני יודעת שלא תהיה לי בעיה לצאת מהתואר עם 10 אלף בעוש (לפחות) אז אני מעלה את הרמה קצת.
לא לרדת מ8-7 אלף בעוש כל התואר
להתחיל להשקיע סכומים קטנים כדי להבין קצת יותר טוב את שוק ההון(אני לא יודעת אם עדיף לחסוך 300 כל חודש ואז להשקיע אתהכל בבת אחת או שפשוט עדיף כל חודש לקנות ב300 מוצרים לתיק השקעות ורק לתרגל איך לשמור על איזון ואיך להתנהל בתוך הפלטפורמה הזו)

על סמך כל אלה, לדעתי העצה הכי טובה שתקבלי היא להתרחק מday trading. גם לא ציינת איפה תסחרי, אם את מודעת להוצאות (עמלות), וכו'. עושה רושם שראית סרטונים של "משפיענים" כאלה ואחרים ואת רוצה לחיות את החלום, אבל החלום והמציאות הם דברים שונים מאוד.
אגב, כסף בעו"ש בדרך כלל לא עושה כלום, לא יודע למה זו מטרה.
ברשותך אחזיר אותך להודעה הזו, יש המון מידע בפורום, ולא רק בפורום, חינמי. אין סיבה לשלם בשביל ללמוד להשקיע.

סליחה על ההודעה השלילית, מאחל לך המון בהצלחה!

לדעתי כל התחום של day trading הוא scam אחד גדול.
זה מתחיל בחברות שמאפשרות לעשות מסחר יומי (שהרבה פעמים בכלל לא מבצעות את הפעולות שאת מבקשת, מתוך ההנחה הנכונה שרוב הלקוחות פושטים את הרגל), ממשיך בזה שהמינוף שמשווק באגרסיביות הוא בעצם חרב פיפיות (השקעת 100 ש"ח במינוף x10, אם המנייה יורדת אפילו לשנייה אחת ב- 10% הם מוכרים לך את התיק כי אין לך עוד בטחונות), ונגמר באנשים נלוזים בטיקטוק ובפרסומות שגורמים לכולם לחשוב שזה קל והנה תהיו עשירים, בזמן שהדבר היחיד שמכניס בתחום הזה הוא להביא פראיירים חדשים.
רואה את הכינוי שלי - קפיטליסט_מרושע? אני אפילו חושב שממשלות לא עושות מספיק נגד המזימות המובהקות האלה.
הלוואי ומה שכתבו כאן בת'רד הזה ישפיע עליך להתרחק מהתחום הזה. אבל בסופו של דבר זאת החלטה שלך ושלך בלבד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 22
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39
Mr. Bigglesworth יומן מסע של חתול קירח יומני מסע אישיים 60
Cassandra Gemini יומן מסע של זוג הייטקיסטים יומני מסע אישיים 30
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ו יומן מסע אישי - שלב א' יומני מסע אישיים 4
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18