• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוזה שכירות לטווח ארוך

בוקר_טוב

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם,
אנו מעוניינים להשכיר את דירתנו בשכירות לטווח ארוך, מעבר להעלאת הנושא אצל שוכרים פוטנציאליים, על אילו נקודות כדי לשים דגש בחוזה שכזה?
* בטחונות מיוחדים
* זמן מינימלי לשכירות
* מנגנון העלאת שכר הדירה
ואני מניח שישנם דברים נוספים. האם חוזה שכזה שונה מחוזה שכירות רגיל?

לא, חוזה רגיל.
לגבי מנגנון העלאת שכר דירה: אני שוכר לטווח ארוך, ובתמורה לרצף וליציבות בתשלומים שאני נותן לבעל הבית, אני מבקש קיבוע של שכר הדירה. אם אתה מתכנן מראש מנגנון להעלות שכ"ד כל שנה או שנתיים, הסיכוי למצוא שוכר לטווח ארוך הולך וקטן. זו נקודת המבט שלי כשןכר פוטנציאלי. תקבע סכום שנוח לך איתו, ותישאר איתו כל עוד השוכר בדירה. מובטח לך שוכר שידאג לבית וירצה לשמור עליו כמה שיותר.

* בטחונות מיוחדים
* זמן מינימלי לשכירות
* מנגנון העלאת שכר הדירה

בטחונות מיוחדים לא חושב שצריך (פשוט להיות עם יד על הדופק ואם ישנה הפרת חוזה לפעול בזמן להוצאה וגבייה ולא לחכות לסוף תקופת השכירות ולתת לנזק לצמוח. זמן מינימלי - אני לא בעד זכות ביטול (הדדית), בכל מקרה אם זה דייר חדש אתה יכול לעשות זכות ביטול אחרי שנה ובאמצע התקופה. שכר דירה - תחליט איזה סכום אתה רוצה להפיק מהדירה בתקופה הזו (בהתחשב גם בהערכה שלך לשוק השכירות ואינפלציה) ואז תציע לשוכר שיבחר או מחיר קבוע כל השנים או עליה מדורגת אבל הסכום הכולל יהיה אותו דבר.

אני מבקש קיבוע של שכר הדירה
שכר הדירה החודשי עולה באזור 100₪ בשנה - לא להעלות את השכ״ד יכול לעבוד ל 3-4 שנים, מעבר לזה שווה למשכיר אפילו לאבד חודש הכנסה בשביל למצוא שוכר חדש וזה יהיה יותר רווחי.

בתור שוכר לטווח ארוך אני דווקא רוצה מנגנון לעדכון השכ״ד בתעריף שמתאים לי, זה מה שמאפשר למשכיר לסגור חוזה ארוך טווח.

שכר הדירה החודשי עולה באזור 100₪ בשנה - לא להעלות את השכ״ד יכול לעבוד ל 3-4 שנים, מעבר לזה שווה למשכיר אפילו לאבד חודש הכנסה בשביל למצוא שוכר חדש וזה יהיה יותר רווחי.

בתור שוכר לטווח ארוך אני דווקא רוצה מנגנון לעדכון השכ״ד בתעריף שמתאים לי, זה מה שמאפשר למשכיר לסגור חוזה ארוך טווח.
איזה מנגנון מקובל בשוק?

בתור שוכר לטווח ארוך, אני גם רוצה להצביע על כך שהבית לא נהייה חדש יותר... ולרוב, העלאת מחיר אינה מלווה בהשקעה בדירה מצד בעל הבית. לכן, מבחינתי אין לי סיבה להסכים להישאר וגם לשלם יותר. אם השכ"ד עולה, תהיה גם נקודה מסוימת שלי כשוכר יהיה שווה לשלם על הובלה ולעבור לדירה חדשה יותר.
אם בעל הדירה רוצה למצוא מישהו חדש, זכותו המלאה, הסיכון הוא שאם יקפוץ מעל הפופיק הדירה תעמוד ריקה גם יותר מחודש.
שכירות לטווח ארוך היא כמו לקנות אג"ח ארוך ולהחזיק לפידיון, ההכנסה קבועה וידועה מראש וזה מה שאני מציע כשוכר. אם בעל הבית תאב בצע מדי, הכסף שלי יילך למישהו אחר.

שכירות לטווח ארוך היא כמו לקנות אג"ח ארוך ולהחזיק לפידיון, ההכנסה קבועה וידועה מראש וזה מה שאני מציע כשוכר. אם בעל הבית תאב בצע מדי, הכסף שלי יילך למישהו אחר.
צודק אבל כן מקובל להצמיד למדד.
לפעמים תמורת קיבוע השכ"ד השוכר מציע להשקיע בדירה, דירה של אחותי הושכרה ככה והוא השקיע כמה עשרות אלפי שקלים בדירה.

איזה מנגנון מקובל בשוק?
מניסיוני אין חוקים... אתה יכול להחליט על משהו שנשמע לך הגיוני, ולראות אם שוכרים מסכימים לזנ. תכלס הכל פתוח למשא ומתן.

לא כדאי כמשכיר להתחייב לטווח ארוך מראש, יכול להיות שתיפלו על נודניק שישגע אותכם בתלונות ובקשות,
עדיף לבדוק שנה איך הולך לכם ביחד.
לא חייבים לקבוע מנגנון העלאת מחיר, מקובל לעדכן את דמי השכירות פעם בכמה שנים (עם דיסקאונט בגלל הוותק ואם זה שוכר טוב אז עוד קצת) הרי גם השוכרים יודעים שהמחירים עלו.

לא כדאי כמשכיר להתחייב לטווח ארוך מראש, יכול להיות שתיפלו על נודניק שישגע אותכם בתלונות ובקשות,
עדיף לבדוק שנה איך הולך לכם ביחד.
לא חייבים לקבוע מנגנון העלאת מחיר, מקובל לעדכן את דמי השכירות פעם בכמה שנים (עם דיסקאונט בגלל הוותק ואם זה שוכר טוב אז עוד קצת) הרי גם השוכרים יודעים שהמחירים עלו.
לגבי הנקודה הראשונה שהעלית, אנשים פה אכן לא לחתום על חוזה לטווח ארוך, אלא לחתום על שנה מראש ובמידה והיחסים טובים אז לחתום על טווח ארוך.

לא, חוזה רגיל.
לגבי מנגנון העלאת שכר דירה: אני שוכר לטווח ארוך, ובתמורה לרצף וליציבות בתשלומים שאני נותן לבעל הבית, אני מבקש קיבוע של שכר הדירה. אם אתה מתכנן מראש מנגנון להעלות שכ"ד כל שנה או שנתיים, הסיכוי למצוא שוכר לטווח ארוך הולך וקטן. זו נקודת המבט שלי כשןכר פוטנציאלי. תקבע סכום שנוח לך איתו, ותישאר איתו כל עוד השוכר בדירה. מובטח לך שוכר שידאג לבית וירצה לשמור עליו כמה שיותר.
אם החוזה הוא רגיל, אז היכן בהתקשרות שלכם באה לידי ביטוי העובדה שזו שכירות לטווח ארוך?
להבנתי, בתום כל שנה אתה יכול לעזוב עם x חודשים הודעה מראש וזהו.

אם החוזה הוא רגיל, אז היכן בהתקשרות שלכם באה לידי ביטוי העובדה שזו שכירות לטווח ארוך?
לא חייב לבוא לידי ביטוי, השכרה לטווח ארוך לא קשורה לחוזה, היא קשורה לזהות השוכרים,
אם אתם רוצים להשכיר לטווח ארוך אז אתם צריכים להשכיר לאנשים שמכוונים לשם (בדרך כלל משפחה שהשכונה מתאימה להם מבחינת בתי ספר, קרבה לעבודה, וגודל הדירה מאפשר להישאר זמן ארוך יחסית), תדברו על זה עם המתעניינים.

להבנתי, בתום כל שנה אתה יכול לעזוב עם x חודשים הודעה מראש וזהו.
תקופת השכירות היא לפרק זמן של כמה שנים. לגבי עזיבה באמצע עם התראה מוקדמת, זה הדדי, גם בעלת הבית יכולה להפסיק את החוזה מיוזמתה אם היא רוצה.

שלום לכולם,
אנו מעוניינים להשכיר את דירתנו בשכירות לטווח ארוך, מעבר להעלאת הנושא אצל שוכרים פוטנציאליים, על אילו נקודות כדי לשים דגש בחוזה שכזה?
* בטחונות מיוחדים
* זמן מינימלי לשכירות
* מנגנון העלאת שכר הדירה
ואני מניח שישנם דברים נוספים. האם חוזה שכזה שונה מחוזה שכירות רגיל?

הי,
אני רוצה לתת לך מספר טיפים מניסיון בעולם השכירויות, בשלב זה על תעשה כלום מלבד לוודא שהשוכר מתאים להשכיר את הנכס
והשכר שלו נטו הוא מינימום פי 3 מהשכירות החודשית, זה מבטיח לפחות מבחינה פיננסית את היכולת שלו לעמוד בשכירות החודשית ובייתר עלויות המחיה,
ובנוסף אחת לתקופה תוכל לעדכן לו את השכירות כלפי מעלה בהתאם למגמת השוק (במידה וישאר לטווח ארוך) תוך הקפדה על שכירות נמוכה מעט ממחיר השוק עד 10%
כי מדובר בשוכר שמשלם בזמן ומחזיק את הדירה מטופחת.

אל תתחייב לשכירות לטווח ארוך כל עוד אין לך ניסיון עם השוכר אין לך מושג איך הוא בפועל, אני פועל בין היתר בשוק האנגלי שנים ארוכות,
בעלי הנכסים המקומיים נוהגים להחתים שוכר לתקופה של 6 חודשים, במידה והם לא מרוצים ממנו הם מודיעים לו בהתראה של חודשיים מראש
לפני תום החוזה לפנות את הנכס בסיומו.

שוכרים לטווח ארוך זה לא בהכרח מושלם, אני מעדיף החלפת שוכר כל שנתיים עד 4 שנים, בעיקר בשוק עולה משום שזה מאפשר לי לעדכן לשכירות שוק בעיקר בשוק חזק
הנהנה משינוי דמוגרפי, לדוגמא בשנת 2022 השכירות בהרצליה עלתה ב 33% עקב מעבר של שוכרים חזקים יותר מאזור תל אביב,
היה לי מקרה של שוכרת במנצ'סטר במשך 11 שנים רצופות, נכנעתי לנוחות של זה ומדי חודש הפסדתי הרבה כסך משום שהיא שילמה משמעותית מתחת למחיר השוק.

בשורה התחתונה תתמקד בשלב זה בשוכרים שנראים לך מתאימים, ובהתאם לניסיון איתם תגיב.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
הי,
אני רוצה לתת לך מספר טיפים מניסיון בעולם השכירויות, בשלב זה על תעשה כלום מלבד לוודא שהשוכר מתאים להשכיר את הנכס
והשכר שלו נטו הוא מינימום פי 3 מהשכירות החודשית, זה מבטיח לפחות מבחינה פיננסית את היכולת שלו לעמוד בשכירות החודשית ובייתר עלויות המחיה,
...

בשורה התחתונה תתמקד בשלב זה בשוכרים שנראים לך מתאימים, ובהתאם לניסיון איתם תגיב.

בהצלחה.
תודה רבה, החכמתי.
נהוג בישראל לראות תלוש משכורת?

תודה רבה, החכמתי.
תלוי כמה נואש השוכר. ואני לא יודע אם הייתי רוצה שוכר כזה נואש.

כמי ששכר דירה במשך שנים במרכז, אם בעל דירה היה מבקש ממני דבר כזה (לא קרה מעולם, אבל קרו דברים בסגנון) הייתי מאחל לו הצלחה ומסיים שם את הסיפור.

תלוי כמה נואש השוכר. ואני לא יודע אם הייתי רוצה שוכר כזה נואש.
למה נואש? אם יש דירה טובה, למה לסרב להציג תלוש?
כמי ששכר דירה במשך שנים במרכז, אם בעל דירה היה מבקש ממני דבר כזה (לא קרה מעולם, אבל קרו דברים בסגנון) הייתי מאחל לו הצלחה ומסיים שם את הסיפור.
יש כאלו שמבקשים, יש כאלו שלא. מבחינת בעל הדירה - זו אחת הדרכים הכי טובות לקבל מושג על יכולת התשלום של השוכר. אם שוכר לא משלם ואין לו הכנסה, זה יכול להפוך לסרט רע לקבל ממנו כספים שמגיעים לך (לך תדע מה מצב הערבים, הרי אם לא ביקשת תלוש מהשוכר אז לא תבקש גם לא מהערבים...).

שום דירה לא מספיק טובה, בטח איפה שמשכירים מבקשים לראות תלוש שכר, כדי להצדיק את הפגיעה בפרטיות שלי.

יש כאלו שמבקשים, יש כאלו שלא. מבחינת בעל הדירה - זו אחת הדרכים הכי טובות לקבל מושג על יכולת התשלום של השוכר. אם שוכר לא משלם ואין לו הכנסה, זה יכול להפוך לסרט רע לקבל ממנו כספים שמגיעים לך (לך תדע מה מצב הערבים, הרי אם לא ביקשת תלוש מהשוכר אז לא תבקש גם לא מהערבים...).

מעולם לא השכרתי דירה, לכן לא מתווכח עם הטיעון שלך (למה לעצור בתלוש אבל? תבקש גם תדפיס כרטיס אשראי, אולי הוא מתנהל בהפקרות כלכלית? ומה עם ביקורת על אחוז החיסכון כל 3 חודשים?). רק אמרתי דעתי כשוכר. לשמחתם של הרבה משכירים לא כל השוכרים הם כמוני. גם לשמחתי ושמחתם של המשכירים ששכרתי אצלם.

שום דירה לא מספיק טובה, בטח איפה שמשכירים מבקשים לראות תלוש שכר, כדי להצדיק את הפגיעה בפרטיות שלי.
זו בחירה שלך כמובן, אך לדעתי הפגיעה בפרטיות לא משמעותית בנסיבות העניין. תחשוב לכמה פקידי בנק יש גישה לשכר שלך...
מעולם לא השכרתי דירה, לכן לא מתווכח עם הטיעון שלך (למה לעצור בתלוש אבל? תבקש גם תדפיס כרטיס אשראי, אולי הוא מתנהל בהפקרות כלכלית? ומה עם ביקורת על אחוז החיסכון כל 3 חודשים?). רק אמרתי דעתי כשוכר. לשמחתם של הרבה משכירים לא כל השוכרים הם כמוני. גם לשמחתי ושמחתם של המשכירים ששכרתי אצלם.
כי בתור משכיר לא מאוד אכפת לך אם הוא מתנהל בהפקרות או לא (כל עוד לא יגיע לפשיטת רגל). הסיכוי ששוכר כזה לא ישלם שכירות הוא הרבה יותר נמוך, וגם במקרה כזה - אם יהיה לו פסק דין מבית משפט - סיכוי גבוה שיכול לגבות אותו. זאת להבדיל משוכר שלא עובד/עם הכנסה מאוד נמוכה.

כן, אתה צריך להבין שיש להם הכנסה וכמה היא (אם אתה משכיר ב6K וההכנסה הכוללת שלהם כתא משפחתי היא 10K - זה מאוד צפוף)

הראת יכולת הכנסה בדרך אחרת (תדפיס עו"ד, דוח אשראי...)?

בתור שוכר לטווח ארוך, אני גם רוצה להצביע על כך שהבית לא נהייה חדש יותר... ולרוב, העלאת מחיר אינה מלווה בהשקעה בדירה מצד בעל הבית. לכן, מבחינתי אין לי סיבה להסכים להישאר וגם לשלם יותר. אם השכ"ד עולה, תהיה גם נקודה מסוימת שלי כשוכר יהיה שווה לשלם על הובלה ולעבור לדירה חדשה יותר.
רוב הבתים לא הופכים לחדשים יותר ועדיין המחיר עולה, ולפי הלמס במעבר בין דירות יש עליה גדולה יותר(אזור ה5%-9%) בשכירות מאשר בחידוש חוזה (3.5%) - אז אתה תפסיד הרבה יותר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
מ ערבות עבור חוזה שכירות נדל"ן 6
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
K האם חוזה שכירות חוקי ? נדל"ן 15
ה חוזה שכירות - דגשים נדל"ן 32
ל חוזה שכירות אוף טופיק 10
ד חתימה אלקטרונית על חוזה שכירות אוף טופיק 1
Y חתימה על חוזה שכירות נדל"ן 33
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 6
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 3
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
R האם קבלן יכול להפר חוזה אחריות בגלל המלחמה? נדל"ן 3
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S התנהלות הצדדים בשכירות כאשר אין חוזה תקף נדל"ן 23
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
ptom חוזה העסקה ללא קה"ש וללא אופציה לעבודות מהצד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
Shnizelia תביעת אבטלה כאשר יש חוזה עבודה חתום אוף טופיק 5
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
M הארכת חוזה בבניין המיועד לפינוי בינוי? נדל"ן 6
A בדק בית לפני חוזה בקניית דירה יד שנייה נדל"ן 9
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
ה לקיחת משכנתא אחרי חתימה על חוזה נדל"ן 31
יהודה שוורץ חתימת חוזה עבודה - נורמות אוף טופיק 13
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
V מה ואיך אתם מבררים על חברה לפני חתימה על חוזה עבודה? התפתחות אישית 3
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
T חוזה השקעות שעשיתי | דעות? שוק ההון 7
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
T ביטול חוזה מחיר למשתכן נדל"ן 2
T "זכינו במחיר למשתכן" - האם כדאי להפר חוזה? נדל"ן 68