• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
רציתי לשאול לדעתכם, למי שיש לו ניסיון בחיפוש דיירים טובים וחתימה על חוזה. אשמח אם תוכלו לשפוך אור על המחשבות הבאות, ואיך אתם מתמודדים עימן.

המטרה: להפוך את התהליך החיפוש והחתמת הדיירים כמה שיותר חלק, ופחות לוקח משאבים באנרגיה ובזמן (גם אם דרך בעלי מקצוע).

2 נקודות שמטרידות בתהליך:
1) חיפוש דיירים לבד זה תהליך מתיש - כל הזמן להראות את הדירה, לרוב לאנשים שלא מתאימים או בסוף לא יחתמו. הרבה טלפונים. עוד בעיה שההתשה יכולה להביא לכך שאתה כבר רוצה לסיים עם זה ותתפשר או על איכות הדייר או על גובה שכר דירה/תנאים פחות טובים בשבילך כמשכיר בחוזה.
2) תהליך החתימה על החוזה - 2 בעיות כאן. ישנם מקרים שבהם הדייר מתברר כבעייתי, ואם חלילה מגיעים למצב שהוא מסרב לשלם וכו' זה סרט. לכן כאן עדיף אולי דרך עו"ד (עד עכשיו עשיתי דרך עו"ד).
החיסרון בעו"ד - עמלה + יש שוכרים שזה מרתיע אותם להתנהל מול עו"ד.
יתרון - הרגשת ביטחון מסויימת + איזשהי תכנית מובנית של הפעלה במקרה של שוכר בעייתי + אני מניח רתיעה מראש של שוכר לעשות בעיות כי הוא ידע שיהיה לו עסק מול עו"ד ולא משכיר בעצמו.

בעיה שניה בתהליך החתימה, שנתקלתי בה אישית - הרבה פעמים מתחיל משא ומתן של השוכר שמנסה לשנות סעיפים, זה תהליך מייגע, ומתיש, וגם אתה מרגיש שבעצם אפילו שלקחת עו"ד (או שלא), החוזה שחשבת עליו, שמגן עליו מתחיל להתכופף. אז הבעיה היא בעצם המשא ומתן, שהוא גם מעצבן והוא גם יכול לפגוע בך, אם אתה לא מספיק בטוח בעצמך (יכולות משא ומתן) או שאתה לחוץ על שוכר.

מה שחשבתי לפעם הבאה, כדי להפוך את התהליך לאטומטי יותר הוא:
1. לנסות למצוא סוכן נדל"ן שיביא דיירים, ויגבה מהם את העמלה ולא ממני (אני מאזור גוש דן באזור מבוקש, אני מקווה שזה אפשרי כאן. לא ת"א). ואני רק אאשר אותם בטלפון או בסופי, לאחר שהם יהיו מעוניינים והסוכן יראה להם.
2. לנסח חוזה עם העו"ד, ושאם הם מעוניינים, יתנהלו מולו ואני מחוץ לתמונה, בהנחייה שלי אליו, שיתנהל מולם וינסה לסגור על הנוסח המקורי שלו (חוזה שניסחנו ביחד), בלי לערב אותיואז העמלה שאני משלם לו בצדק מסויים, היא א' שיביא את השוכרים לקבל חוזה שמקובל עליי בלי להכפיף את החוזה יותר מדי + יחסוך ממני את ההתשה של שינוי החוזה לטובתם.

הרעיון המנחה - KIS עיקרון הפשטות, אוטומציה, וחיסכון בזמן ואנרגיות (+ לבטח עצמי מפני שוכר בעייתי).

מה דעתכם, האם מישהו עושה זאת כך, ואשמח לעצות שיפור והתייעלות :)

לדעתי ומינסיוני (חלקו מר)

נדל"ן ובעיקר נדל"ן בישראל הוא עסק קשה. אסור לך להרתע מקונפליקטים והתעסקויות, אל תשאיר את הדברים רק בצד של עו"ד או מתווך, הם לא מייצגים תמיד את האינטרסים שלך. התעסקות זה חלק מהעניין, אתה לא יכול להיות "מחוץ לתמונה"

כן, זה יכול להתיש, בטח שזה בד"כ ברקע של עבודה אחרת שאתה עושה. לפני שנתיים וחצי בשיא הקורונה, נישארתי בלי שוכר בשנה בה אנשים לא עברו דירות. נאלצתי להראות את הנכס לכל מיני אנשים תוך כדי עבודה בהייטק, כשאני עם הלפטופ מתחבר לישיבות מהכנס. בין השאר הגיע אלי עבריין שבסופו של דבר שכר ממישהו אחר וגידל אצלו מריחואנה.

אתה יכול להיעזר בשירותים כאלה, השאלה מה יקדם אותך.את לדעתי עבודה ישירות מול השוכר תקדם אותך ותלמד אותך יותר.
תחשוב כמה זמן אתה משקיע בעבודה לעומת השכרת הדירה. תחשוב על ההבדל במיסוי בין השניים.
ככל ותחשף ליותר בעיות כך החשש שלך יקטן לאורך הזמן. אני ראיתי כבר הרבה דברים, במיוחד השנה היו בלתמים מיוחדים, אבל הניסיון שצברתי לאורך השנים איפשר לי לטפל בהם בלי מתחים ולחצים שכנראה אתה היית חובה.
עצתי- אל תחשוש מהשלבים האלו, הם נחוצים ובסיסיים עבור משכיר נכס. תטפל בכך באופן אישי ועם הזמן תגדיל הביטחון והניסיון שלך יגדלו.

המטרה: להפוך את התהליך החיפוש והחתמת הדיירים כמה שיותר חלק, ופחות לוקח משאבים באנרגיה ובזמן (גם אם דרך בעלי מקצוע).
החלטת להיות משקיע נדל"ן? ההתעסקות היא חלק מהחבילה :)
אתה יכול לקחת מתווך שיעשה לך את תהליך המיון הראשוני ויביא לפתחך רק את המתאימים ביותר (גם לפי הפרמטרים שלך וגם כי האינטואיציה שלו גבוהה משלך אם הוא טוב ומנוסה). בסוף אתה חייב לקחת אחריות על העניין, וזה אומר להיפגש עם השוכר הפוטנציאלי על החוזה ולערוך התאמות ביניכם.
לנסות למצוא סוכן נדל"ן שיביא דיירים, ויגבה מהם את העמלה ולא ממני
את רוב/כל העבודה הוא עושה בשבילך, למה שהשוכר ישלם לו? אתה תשלם, והיטב, אם אתה רוצה מתווך רציני ולא חלטוריסט.

אם אני מבינה נכון אתה מחפש מנהל נכס לדירה שלך. זה מאוד מקובל בדירות בחו״ל אבל כמובן שזה בא על חשבון התשואה שהיית יכול לקבל אילו אתה היית עושה את העבודה ולא מעסיק חברת ניהול שתנהל את הנכס. בנוסף תהיה לך פחות (אם בכלל) היכרות עם הדייר ופחות שליטה על ההוצאות בטיפול בתיקונים ושיפוצים (מה שיוריד כנראה עוד יותר את התשואה).

מנסיוני האישי (עם דירות בארץ ובחו״ל) ההתעסקות בדירות בחו״ל היא אכן מינימלית יחסית להתעסקות בארץ, במיוחד סביב תקופת ההשכרה ובטיפול בתקלות/אנשי מקצוע שצריך להביא וכדומה (וזה באמת כיף). מצד שני אם יש לך דיירים סבירים בארץ אז חוץ מלהראות את הדירה בהתחלה (שאם היא רחוקה ממך אפשר לתת למתווך) אין יותר מדי התעסקות, במיוחד אם הם נשארים לאורך זמן.

תחליט לעצמך האם הזמן שלך בארץ מצדיק את זה.
בסופו של יום זה יפתור לך את כל ההתעסקות הרגילה אבל לא את הקטסטרופות. דייר עבריין שיתנחל בדירה לא יצא רק בגלל שמנהל הנכס אמר לו לצאת.

אתה תשלם, והיטב,
+1
בסופו של דבר יש מחיר שוק לדירות הללו. העלות של הפינוק (מנהל נכס) בסוף תיכלל או בתשלום נפרד או בגובה דמי השכירות.

עוד בעיה שההתשה יכולה להביא לכך שאתה כבר רוצה לסיים עם זה ותתפשר או על איכות הדייר או על גובה שכר דירה/תנאים פחות טובים בשבילך כמשכיר בחוזה.
אם הדירה לא תושכר לאורך זמן אז בכל מקרה אתה כנראה תתפשר על דמי השכירות/תנאים אם תרצה להשכיר אותה כבר. בנוסף גם המתווך/מנהל הנכס ירצה ״לסגור״ אז יש מצב שגם הוא יתחיל ״ללחוץ״ עלייך לסגור.

הרעיון המנחה - KIS עיקרון הפשטות, אוטומציה, וחיסכון בזמן ואנרגיות (+ לבטח עצמי מפני שוכר בעייתי).
מנהל נכס אכן יחסוך לך זמן ואנרגיות.
הוא לא יבטח אותך מפני שוכר בעייתי.

למה מנהל נכס ? ממש לא.

דיברתי על השלב הראשוני של תהליך אוטומאציה לחיפוש דייר + חתימה על חוזה, כי אני רואה בזה את כל היתרונות כדי שהתהליך יהיה חלק, עם הגנה עליי, ולהוציא את החולשות שלי במשא ומתן.

ואני אומר את זה בתור אדם שמשכיר כ 6-7 שנים. בסה"כ Outsourcing של שלב בשרשרת, שאחרים יכולים לעשות טוב יותר.

אני לא חושב שצריך לעשות הכל לבד, כי אז אפשר ללכת עד הסוף - גם חלילה להזמין איש מקצוע לשיפוץ תקלה, אלא ללמוד הכל לעשות לבד - לצבוע, לתקן שרותים, לתקן תריסים, לתקן חשמל, לעשות הכל לבד ולא להכניס חלילה מישהו שיכול לעזור בניהול הנכס. וגם במקרה של הובלות, לעשות את זה לבד, להשכיר משאית הובלות ולא להשתמש בשירותים של מישהו אחר.

למה מנהל עסק ?

דיברתי על השלב הראשוני של תהליך אוטומאציה לחיפוש דייר + חתימה על חוזה, כי אני רואה בזה את כל היתרונות כדי שהתהליך יהיה חלק, עם הגנה עליי, ולהוציא את החולשות שלי במשא ומתן.

ואני אומר את זה בתור אדם שמשכיר כ 6-7 שנים. בסה"כ Outsourcing של שלב בשרשרת, שאחרים יכולים לעשות טוב יותר.
אז אתה שואל סתם על מתווך?
לא לגמרי הבנתי כנראה מה אתה מחפש…
לגבי החתימה על החוזה. אם יש לך עורך דין אז השינויים שהדייר רוצה עוברים דרכו ממילא.

אז אתה שואל סתם על מתווך?
לא לגמרי הבנתי כנראה מה אתה מחפש…
לגבי החתימה על החוזה. אם יש לך עורך דין אז השינויים שהדייר רוצה עוברים דרכו ממילא.
דיברתי על השלב של חיפוש הדייר דרך מתווך, שיראה את הדירה, לפי פרמטרים שאציג לו. בתקווה שהעמלה תהיה רק של הצד השוכר (נדמה לי שפעם מתווך הציע לי מזמן משהו כזה). וגם עכשיו יש לי עורך דין, פשוט הייתי באמצע, והפעם הייתי רוצה שהמתווך ימצא מישהו שימצא חן בעיניי, והעורך דין בלעדיי ינהל משא ומתן לסגור את החוזה, כפי שאני והוא ניסחנו אותו מראש. עורך דין הרבה יותר נטול אמוציות ממני, כצד שלישי.

רואה מהתגובות שאף אחד לא ניסה, ולא חושב לנסות. אולי אנסה פעם אחת ואחזור עם פידבק.

time is money.
לפני רכישת הדירה שלי, אני חיפשתי מתווך שממוקם קרוב לשכונה ומכיר אותה היטב.
הוא עשה עבורי את כל העבודה ולבסוף, לאחר חודש, נתן לי רשימה קצרה של 2 נכסים.
אחד מהם רכשתי ונתתי לו את העמלה בכיף.
אצלך המצב הפוך, יש לך נכס ואתה מחפש דייר טוב.
אני הייתי פונה למתווך ונותן לו לעשות את כל העבודה המלוכלכת של ראיונות ופגישות רבות בנכס.
אני בטוח שמתווך טוב ימצא לך דייר מתאים.
ההערכה שלי שעלות המתווך היא שוות ערך, פחות או יותר, לחודש שכירות.
כמובן שיש גם אמצעים לבטח את תשלומי השכירות ויש כמה שרשורים בנושא.
בהצלחה.

יש לנו דירה מרוחקת ממקום מגורינו ולכן לא ריאלי עבורנו לחפש שוכרים.
פיתחנו לאורך השנים קשרים ויש לנו מתווך שאנחנו עובדים איתו וסומכים עליו. הוא מראה את הדירה ואלינו זה מגיע רק בשלב מאוד בשל (עוד לא קרה לי שזה נפל בשלב הזה).

בשלב הזה אני מעבירה חוזה בווצאפ. אם יש בעיות/אי הסכמות אני פונה למתווך שיגשר.

לי זה מאוד נוח. לא יודעת אם לזה התכוונת אבל מבחינתי זה מינימום טרחה ומצדיק את העלות של המתווך (בין אם אני משלמת לו ישירות ובין אם הדייר משלם לו, ואז ברור שאותו דייר היה מוכן לשלם יותר אם לא היה צריך לשלם תיווך, ולכן זה מגולם בדמי השכירות).

ש לנו דירה מרוחקת ממקום מגורינו ולכן לא ריאלי עבורנו לחפש שוכרים.
פיתחנו לאורך השנים קשרים ויש לנו מתווך שאנחנו עובדים איתו וסומכים עליו. הוא מראה את הדירה ואלינו זה מגיע רק בשלב מאוד בשל (עוד לא קרה לי שזה נפל בשלב הזה).

בשלב הזה אני מעבירה חוזה בווצאפ. אם יש בעיות/אי הסכמות אני פונה למתווך שיגשר.

לי זה מאוד נוח. לא יודעת אם לזה התכוונת אבל מבחינתי זה מינימום טרחה ומצדיק את העלות של המתווך (בין אם אני משלמת לו ישירות ובין אם הדייר משלם לו, ואז ברור שאותו דייר היה מוכן לשלם יותר אם לא היה צריך לשלם תיווך, ולכן זה מגולם בדמי השכירות).
זה בדיוק מה שהתכוונתי, תודה :)

(בין אם אני משלמת לו ישירות ובין אם הדייר משלם לו, ואז ברור שאותו דייר היה מוכן לשלם יותר אם לא היה צריך לשלם תיווך, ולכן זה מגולם בדמי השכירות).
משפט קצת מבלבל. הצלחתם להגיע להבנה עם המתווך, שהעמלה שהוא לוקח היא רק מהשוכר ?
ובמקרה כזה, אתם מורידים מהשכירות קצת ? (זה לא משהו שנסגר בין המתווך לשוכר שמחפש, ללא קשר אליכם) ?

אגב, מה לגבי ענייני חתימה מול המתווך - הוא החתים אתכם על טופס בלעדיות, או משהו כזה ?

משפט קצת מבלבל. הצלחתם להגיע להבנה עם המתווך, שהעמלה שהוא לוקח היא רק מהשוכר ?
ובמקרה כזה, אתם מורידים מהשכירות קצת ? (זה לא משהו שנסגר בין המתווך לשוכר שמחפש, ללא קשר אליכם) ?

אגב, מה לגבי ענייני חתימה מול המתווך - הוא החתים אתכם על טופס בלעדיות, או משהו כזה ?
זה מתווך שעשינו איתו כבר עסקאות.
בעבר הוא לקח דמי תיווך אבל לאחר העסקאות שעשינו איתו הוא לא לקח מאיתנו, אבל ברור שהוא לקח לדיירים. לכן, מן הסתם, בדיעבד אם היינו (היפותטית) מגיעים לדיירים הללו בלעדיו היינו יכולים להעלות את דמי השכירות.

יש לציין שזה היה שוק של "משכירים". אני מניחה שב-"שוק של שוכרים" היינו משלמים אנחנו את התיווך, או שהיינו נאלצים להוריד בדמי השכירות אם המחיר לא היה ריאלי (כולל תיווך).

דמי השכירות נקבעו במשותף, עם המתווך, לפני שהוא התחיל לחפש.
לא חתמנו על הסכם בלעדיות אבל גם לא נתנו את הדירה למתווכים אחרים ולא פרסמנו בעצמנו.

אם אתה גר רחוק חד משמעית קח מתווך, אם אתה גר יחסית קרוב זה כבר שאלה של כמה אתה מעריך את הזמן שלך.

ולחלק מהאנשים מתאים מראש לבקש שכר דירה טיפה פחות גבוה, במקום שהכסף ילך למתווך, כדי שתוכל לפרסם 2 מועדים בהם מי שרוצה יגיע לראות, בגלל שהמחיר יהיה אטרקטיבי יחסית יגיעו מספיק אנשים ותוכל לסגור את זה מהר.

אחד הדברים שאני מצאתי כפחות נעימים בהצגת הדירה הוא כאשר מי שאני מציג לו את הדירה מעוניין לסגור, כולל המחיר ושאר התנאים, אך הוא אינו עומד בפרופיל הרצוי מבחינתי לשוכר. במקום הזה יש לי תחושת חוסר נעימות להגיד לאדם זר שאני לא מעוניין להשכיר לו, והייתי מעדיף שהיה גורם צד שלישי שנותן לו את הסירוב. אבל לומדים איך לסרב בצורה נעימה ובלי להתעכב על זה יותר מדי, בדיוק כמו שהשוכר יכול לראות את הדירה ולהחליט שלא מתאים לו לשכור ממני כי אני לא נראה לו משכיר טוב.
לגבי מתעניינים שמתחילים לבקש לשנות את החוזה - אם החוזה הוא הגון וסטנדרטי יחסית, תהליך המשא ומתן הוא נקודה טובה לזהות שוכרים שישגעו אותך בהמשך כמשכיר, ולהימנע מלחתום איתם. אם יש סעיפים ששוכרים רבים מבקשים ממך לשנות, צריך לבחון האם הסעיף אכן הוגן והאם הניסוח שלו מעביר בצורה טובה את כוונת המשורר. היו לי כמה סעיפים בטיוטה שבה השתמשתי שגררו התנגדויות ולאחר שהכנסתי בהם תיקונים קלים שלא שינו את תוכנם המהותי, ההתנגדות ירדה.

חיפוש דיירים לבד זה תהליך מתיש
אם הדירה במיקום מבוקש כמו שאתה אומר והיא מחולקת טוב סהכ והתמונות במודעה טובות אין סיבה להראות יותר מפעם פעמיים, במרוכז.

ישנם מקרים שבהם הדייר מתברר כבעייתי
יש חברות כמו wecheck שבודקות ומאשרות לך את הדיירים. אני חושב שהם גם מבטחים אותך תמורת תשלום סמלי (לא בדקתי יותר מדי)

במקום הזה יש לי תחושת חוסר נעימות להגיד לאדם זר שאני לא מעוניין להשכיר לו, והייתי מעדיף שהיה גורם צד שלישי שנותן לו את הסירוב.
תמיד אפשר להמציא גורם צד שלישי:
"שכרתי חברה שמאפשרת עבורי את השוכרים ולצערי הם לא אישרו, תודה ויום טוב"

תמיד אפשר להמציא גורם צד שלישי:
"שכרתי חברה שמאפשרת עבורי את השוכרים ולצערי הם לא אישרו, תודה ויום טוב"
ניסיתי גם את זה, ואז מתחילים לשאול אותי מה הסיבה, מה שם החברה וכו׳.
פשוט צריך לשחרר מהם ולא לתת יותר מדי פרטים על למה.
דרך נוספת היא להגיד שהחלטתי להתקדם עם דייר שראה את הדירה לפניהם.

גבי מתעניינים שמתחילים לבקש לשנות את החוזה - אם החוזה הוא הגון וסטנדרטי יחסית, תהליך המשא ומתן הוא נקודה טובה לזהות שוכרים שישגעו אותך בהמשך כמשכיר, ולהימנע מלחתום איתם. אם יש סעיפים ששוכרים רבים מבקשים ממך לשנות, צריך לבחון האם הסעיף אכן הוגן והאם הניסוח שלו מעביר בצורה טובה את כוונת המשורר. היו לי כמה סעיפים בטיוטה שבה השתמשתי שגררו התנגדויות ולאחר שהכנסתי בהם תיקונים קלים שלא שינו את תוכנם המהותי, ההתנגדות ירדה.
בדיעבד, אני חושב שאכן שוכרים שמשגעים על חוזה וכל סעיף, לרוב נודניקים גם בהמשך. היה לי מקרה ממש קיצוני, שעוד אז וויתרתי עליו, כי זה היה שוכר, עם אבא נדלנ"יסט שגם היה מתבטא בצורה קיצונית בעת ניהול משא ומתן, ובסוף וויתרתי ואני מאוד שמח על כך. אבל, בכל פעם שלקחתי שוכר שהיה נודניק במשא ומתן, הוא היה נודניק גם כשוכר. ומי שהיה בגדול זורם, הוא גם לא הטריד, ועשה הרבה בעצמו. תודה שהעלית את הנקודה הזאת. בכלל חשוב שתהיה תחושה נעימה לדעתי, ואם אתה מרגיש שמי שמולך מתנהג מוזר או פדנט מדי... זה אור אדום.

אם הדירה במיקום מבוקש כמו שאתה אומר והיא מחולקת טוב סהכ והתמונות במודעה טובות אין סיבה להראות יותר מפעם פעמיים, במרוכז.
זה רעיון מעולה, זה גם יוצר תחושת "תחרות", כלומר שאנשים רואים שיש עוד מעוניינים, ואם הם ישגעו אותך יותר מדי, יש עוד אופציות. אבל איך אתה טכנית מפרסם יומיים מרוכזים כאלו ? רושם במודעת יד 2 ממש שמראה את הדירה בתאריך "הזה", ואני מניח גם אומר בטלפון ? ואז אם הסשן לא הצליח, כלומר לא באו אנשים שמעוניינים או שכולם אופציות לא טובות, אפשר לעשות עוד שבועיים למשל ?

יש חברות כמו wecheck שבודקות ומאשרות לך את הדיירים. אני חושב שהם גם מבטחים אותך תמורת תשלום סמלי (לא בדקתי יותר מדי)
מעניין מאוד. עד עכשיו העו"ד שלי היה בודק איכשהו במערכות.

יש חברות כמו wecheck שבודקות ומאשרות לך את הדיירים. אני חושב שהם גם מבטחים אותך תמורת תשלום סמלי
אני עושה דרכם גם את הבדיקה וגם את ביטוח הצ׳קים.
זה מאוד נוח כי בעבר היה לי ממש לא נעים לשאול את השאלות הללו.
בנוסף, הביטוח של הצ׳קים הוא במצבים שבהם הדייר מפסיק לשלם ועד שהוא יוצא מהדירה (אולי חודש אחד אחרי היציאה צריך לבדוק בחוזה או לדרוש בהסכם מולם).
היתרון בזה מבחינתי זה שהאינטרס שלהם הוא להוציא את הדייר מהדירה והם אלה שמטפלים בזה. המצב הכי גרוע זה כשדייר נשאר בדירה בלי לשלם (הייתי שם… לא כיף). ולכן יותר מהכסף חשוב לי שתהיה חברה שהאינטרס שלה זהה לשלי בנושא הזה.
הבעיה עם זה זה לקראת סוף החוזה כאשר הצ׳קים נגמרו והדייר לא יוצא. לזה עדיין לא מצאתי פתרון…

רק דבר אחד מתקנת - התשלום לא סימלי…
העלות נקבעת כאחוז מסויים מדמי השכירות. כאשר האחוז נקבע לפי הפרופיל של הדייר.

אני עושה דרכם גם את הבדיקה וגם את ביטוח הצ׳קים.
זה מאוד נוח כי בעבר היה לי ממש לא נעים לשאול את השאלות הללו.
בנוסף, הביטוח של הצ׳קים הוא במצבים שבהם הדייר מפסיק לשלם ועד שהוא יוצא מהדירה (אולי חודש אחד אחרי היציאה צריך לבדוק בחוזה או לדרוש בהסכם מולם).
היתרון בזה מבחינתי זה שהאינטרס שלהם הוא להוציא את הדייר מהדירה והם אלה שמטפלים בזה. המצב הכי גרוע זה כשדייר נשאר בדירה בלי לשלם (הייתי שם… לא כיף). ולכן יותר מהכסף חשוב לי שתהיה חברה שהאינטרס שלה זהה לשלי בנושא הזה.
הבעיה עם זה זה לקראת סוף החוזה כאשר הצ׳קים נגמרו והדייר לא יוצא. לזה עדיין לא מצאתי פתרון…

רק דבר אחד מתקנת - התשלום לא סימלי…
העלות נקבעת כאחוז מסויים מדמי השכירות. כאשר האחוז נקבע לפי הפרופיל של הדייר.
אז למעשה הימצאות של עו"ד אצלי הוא מעין תחליף עבורי לחברה הזאת, כי הוא בודק רקע, ואם יש בעיה, אני יודע שיש מישהו עם ניסיון שיתמוך בי. בשני המקרים יש "עמלה".

אם אני מבין נכון, את די עושה את מה שאני הצעתי בתחילת הפוסט בצורה קצת שונה - לקחת מתווך שיעשה את עבודת חיפוש הדירה + משתמשת בשירות של בדיקת רקע ו"ביטוח צ'קים", כשאצלי זה נעשה דרך עו"ד. יתרון נוסף אצלי, שאני שוב, עדיין לא ניסיתי, זה לתת לו לנהל את המשא ומתן במקומי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
ש איך מתחילים תהליך תמ"א/פינוי בינוי? נדל"ן 0
B התחלת תהליך במשכנתא "דיגיטלית" פוגע במו"מ לעומת פגישות בסניף? נדל"ן 7
L שאלה לגבי תהליך אישור תמ"א 38/פינוי-בינוי נדל"ן 4
P תהליך קבלה לחברות מלאה בקיבוץ מבוקש נדל"ן 30
M התחלת תהליך שוק ההון 6
A איך מתבצע תהליך מחיקת נייר ערך מבורסה? שוק ההון 11
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
E עצות וטיפים להוזלת תהליך המרות המט"ח שוק ההון 2
wa11a האם מישהו עשה ויכול לשתף על תהליך העברת ני"ע ממיטב דש ל IB ? שוק ההון 4
ש עזרה בהבנה של תהליך ההקמה של קרנות, קרנות ריט באופן כללי ושל "מגוריט" בפרט. שוק ההון 54
liranviper תיק השקעות זמני במהלך תהליך למידה שוק ההון 25
ה חיפוש באתר מאיה/פאנדר שוק ההון 1
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
ptom חיפוש עבודה במשבר התפתחות אישית 29
ח חיפוש עבודה לאחר קבלה לעבודה אוף טופיק 9
Michel חיפוש עובדת סיעודית לאימי אוף טופיק 13
Y חיפוש בדוחות כספיים צרכנות פיננסית 1
Y חיפוש בדוחות כספיים אוף טופיק 1
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13