בדק בית לפני חוזה בקניית דירה יד שנייה

auto_trader

משתמש ותיק
דירוג
48
אני ממש לפני הגשת הצעת רכישה לדירה שאני מאוד מעוניין בה. עם זאת, היות והיו רטיבויות משמעותיות בעבר, מאוד חשוב לי לבצע בדק בית יסודי. בנוסף, קיבלתי עצה לבצע את הבדיקה לפני הגשת הצעת המחיר -- מהטעם שלאחר קיבוע מחיר / מועד פינוי והתחלת תהליך טיוטות, יהיה קשה מאוד לשנות את המחיר גם לאחר דוח בדק בית שמצא ליקויים משמעותיים. כמובן שמבחינתי יש הפסד פוטנציאלי של כסף וזמן לבצע בדק בדירה שאני עוד לא בתהליך חוזי עליה. מצד שני, אין לי בעיה להוציא את הסכום הזה היות והוא שבריר אחוז מהמחיר, השאלה היא האם זה נכון וכדאי?

חשוב לציין שהדירה היא דרך תיווך בלעדי, ואני נמצא בקשר רצוף עם המתווך והבעלים, שנראים לי כמו אנשים הגונים וישרים. המתווך עצמו תומך בביצוע בדק לפני הגשת הצעה מאותה סיבה שפירטתי לעיל. בנוסף, לנכס הוגשו בחודש האחרון 2-3 הצעות נמוכות ב-7%-10% ממחיר השיווק שלא התקבלו, ולפי הבנתי הגיעו דרך קונים שהפגינו פחות רצינות (הכל מפי המתווך).

Puvidel

משתמש ותיק
דירוג
427
לדעתי - כן. חייבים לעשות בדק בית , אם או בלי קשר לרטיבות - אתה לא רוצה הפתעות בהמשך.
יכולים לאתר לא רק נזילות אלא ליקויי בניה, בעיות אקוסטיקה ועוד

vigaror

משתמש ותיק
דירוג
278
נזילות מהשכן זה הבעיה כי אתה צריך את עזרתו ואני לא הצלחתי להבין אם בדק בית מסוגל לזהות אותם בלי גישה לבית של השכן, מישהו יודע?

auto_trader

משתמש ותיק
דירוג
48
נזילות מהשכן זה הבעיה כי אתה צריך את עזרתו ואני לא הצלחתי להבין אם בדק בית מסוגל לזהות אותם בלי גישה לבית של השכן, מישהו יודע?
שאלה טובה אבל לא רלבנטי במקרה שלי מפני שזוהי דירת פנטהאוז

שמירצוצקה

משתמש ותיק
דירוג
54
אני תמכתי מאד בבקשה לבדק בית כאשר הייתי המוכר.
קודם כל זה מאפשר לקבל בחינם את הערכה המקצועית שמשולמת ע"י הקונים. לא מחייב שהקונים הספציפיים יקנו את הדירה, אבל אחרי הבדק בית כבר ב100% הייתי בטוח שהכול בסדר (עם תעודות).
בנוסף לכך הרגשתי (אני לא באמת יודע אם זה נכון מבחינה משפטית) שבדק בית תומך דווקה במוכר כאשר בחוזה מכירה מציינים שהקונים בדקו את הנכס ואין להם טענות והם קונים אותו AS-IS.

auto_trader

משתמש ותיק
דירוג
48
אני תמכתי מאד בבקשה לבדק בית כאשר הייתי המוכר.
קודם כל זה מאפשר לקבל בחינם את הערכה המקצועית שמשולמת ע"י הקונים. לא מחייב שהקונים הספציפיים יקנו את הדירה, אבל אחרי הבדק בית כבר ב100% הייתי בטוח שהכול בסדר (עם תעודות).
בנוסף לכך הרגשתי (אני לא באמת יודע אם זה נכון מבחינה משפטית) שבדק בית תומך דווקה במוכר כאשר בחוזה מכירה מציינים שהקונים בדקו את הנכס ואין להם טענות והם קונים אותו AS-IS.
נקודה טובה. ואם הקונה הפוטנציאלי היה מוצא נקודות בעייתיות בבדק, היית מסכים להתפשר איתו על המחיר בהתאם אם היה מבקש? או שהיית מעדיף לחכות לקבל הצעה גבוהה יותר מקונה שלא בודק לפני שמציע?

אני מבין שזו שאלה היפוטתית שתלויה בהמון גורמים ובראשם הלחץ האמיתי למכור. בכל אופן, אשמח לשמוע את זווית הראייה שלך בתור מוכר על זה

שמירצוצקה

משתמש ותיק
דירוג
54
ואם הקונה הפוטנציאלי היה מוצא נקודות בעייתיות בבדק, היית מסכים להתפשר איתו על המחיר בהתאם אם היה מבקש? או שהיית מעדיף לחכות לקבל הצעה גבוהה יותר מקונה שלא בודק לפני שמציע?
במקרה שלי תכננתי מספיק זמן מראש לכל התהליך ולכן הייתי מוכן נפשית להתמודד עם הטענות - ובכל מקרה הייתי לוקח את זה לשני כיוונים:
(1) בעיות אמיתיות/רציניות - לתקן בעצמי, להמשיך בשיווק.
(2) כל השאר זה "רעש" / "נפח" בשביל הדו"ח - הייתי דוחה על סף.

פשוט מי שלא מכיר איך נראה הדו"ח של בדק בית (ובמיחד מהצד המוכר) יכול לקבל שבץ, כי הדו"ח בד"כ דיי מפורט ויש גם סיכום כללי של עלות התיקון של "הנזקים".
מיותר לציין, לא צריך להתרגש מזה, זה בעיקר נועד להצדיק את העלות של הבדיקה למזמין.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,618
שאלה טובה אבל לא רלבנטי במקרה שלי מפני שזוהי דירת פנטהאוז
אז זה שווה ולו בגלל השקט הנפשי שלך, זה כסף קטן וPH מועדים לפורענות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
A האם כדאי להזמין "בדק בית" לדירה חדשה? ואם כן איזה? צרכנות פיננסית 10
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
Z האם מישהו בדק מה השנה קרנות סל הזולות ביותר לת"א 35,75, S&P500 ואירופה? שוק ההון 2
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
M קנית בית לגור נדל"ן 7
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
ז הזדהות מול בית ההשקעות על מנת להעביר ני"ע ברוקרים ופלטפורמות מסחר 9
M שווי בית בהצהרת הון מיסים 3
Y סעיפים שנראים לי בעייתיים בחוזה של בית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
A התלבטות על רכישת בית בתקופת ריבית עולה נדל"ן 32
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 23
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
R הוצאות על בית לעומת דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
TheOneTech תשלום לועד בית על תאורה בחדר מדרגות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
R מס שבח על בית בבניה עצמית מיסים 5
B השקעת כספים המיועדים לבניית בית שוק ההון 8
E בית פרטי עם גינה ופינוי בינוי נדל"ן 1
א בנק מול בית השקעות? - קיבלתי תנאים דומים בשניהם שוק ההון 17
A התייעצות משכנתא בניית בית נדל"ן 10
S סיפור על מכירת בית נדל"ן 34
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T IRA וקריסת בית השקעות שוק ההון 1
H בית במחיר למשתכן . איך לממן? נדל"ן 59
I לא שילמתי ועד בית שנה אוף טופיק 1
A מיקוח על בית -- טווח סביר נדל"ן 20
S בנק או בית השקעות - השקעה חד פעמית שוק ההון 15
A איך לקנות בית בשוק עולה ולא לשלם יותר מדיי נדל"ן 13
yossik השתלטות שוכרים על וועד בית אוף טופיק 63
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
T האם ייתכן בית השקעות קריפטו ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 0
G בית השקעות ללא מינימום שוק ההון 10
C תשלומים לעוזרת בית (מעל לגיל פרישה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
שם משתמש בעייתי לפני פתיחת חשבון מסחר: איזה בית השקעות בוחרים ולמה? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
י הקמת בית השקעות חדש שלא ירוויח כסף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N בחירת בית השקעות - תיק ממוסה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 20
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
נ שיקול בבחירת בית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
N התייעצות - קניית בית למגורים נדל"ן 26
H מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING? שוק ההון 140
M בניית בית נופש בצפון נדל"ן 0
T הסבר על חשבונות של בית השקעות ובנק ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
B סטודנטית נשואה/ידועה בציבור - האם פטורה מביטוח לאומי כעקרת בית? צרכנות פיננסית 14
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S בחירת בית השקעות למסחר עצמאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
J הוצאות משק בית אחרי פרישה פוסטים מאיכות נמוכה 2
ה חשד לשימוש במידע פנים בית השקעות IBI פוסטים מאיכות נמוכה 4

נושאים דומים

למעלה