• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה

Forca

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,
אני היום עובד בהייטק בתור מפתח בחברה גדולה, מאוד מרוצה, אין לי תואר ראשון ואת כל הידע צברתי מפרוייקטים ותכנות במשך שנים מגיל צעיר.
יש לי אפשרות ממקום העבודה למימון תואר ומספיק זמן (עדיין בלי ילדים), ואני מתלבט מה ללמוד.

מצד אחד - ללמוד מדעי המחשב, שזה תחום שאני מתעסק בו כל היום - אני לא כל כך רוצה.
מצד שני - אני צריך תחום שקשור איכשהו לעבודה.

ניסיתי לחפש תואר שקשור כמה שאפשר לפרונט אנד, ממשקי/חווית משתמש ואפיון, ונתקלתי בתואר שנקרא "אנטרקציית אדם-מחשב" שנשמע לי ממש מתאים, שרק מוסד לימוד אחד בארץ מציע אותו, בתואר שני.
מפה לשם הגעתי למצב שאני כנראה סגור על "ניהול ומדעי הקוגניציה", שהנושאים נשמעים מעניינים מאוד אבל אני לא יודע עד כמה קשורים או פרקטים..

מתלבט וחושב אם אתם מכירים או שמעתם על מסלול תואר שיכול להתאים למצב?

תודה! :lol:

אני לא יודעת בדיוק באיזה תחומים אתה מתעניין ועוסק, אבל יש הרבה מחקר לאחרונה בתחומים שבהם מוזיקה משיקה למדעי המחשב, בלשנות משיקה למדעי המחשב, עיבוד מידע של נתונים ביולוגים לכל מיני מטרות. ביואינפורמטיקה, למשל. במדעי הקוגניציה יש הרבה מכל דבר, צריך לראות שזה לא מעט מדי מכדי להוות משהו יותר רלבנטי (בבחינת, תפסת מרובה לא תפסת).

היי,
אני היום עובד בהייטק בתור מפתח בחברה גדולה, מאוד מרוצה, אין לי תואר ראשון ואת כל הידע צברתי מפרוייקטים ותכנות במשך שנים מגיל צעיר.
יש לי אפשרות ממקום העבודה למימון תואר ומספיק זמן (עדיין בלי ילדים), ואני מתלבט מה ללמוד.
מתלבט וחושב אם אתם מכירים או שמעתם על מסלול תואר שיכול להתאים למצב?
תודה! :lol:

לעניות דעתי, זה יהיה מאוד קשה (עד בלתי אפשרי) ללמוד לתואר ראשון למטרת העשרה.
התואר האוניברסיטאי פשוט לא מיועד לזה. השיעורים והתרגולים לא נבנו כדי לספק עניין אן התלהבות, אלא כי לספק יסודות חזקים למי שרוצה לבנות קריירה בתחום.

מחזק את מה שכתב @השמח בחלקו - תואר ראשון נועד לתת בסיס רחב, כאשר בתארים מתקדמים אפשר להעמיק ידע.

לגבי התואר שציינת, הוא נלמד בבינתחומי. אני מניח שאם תלמד שם לתואר ראשון רלוונטי תוכל אולי לבקש לקחת כמה קורסים מהתואר. בנוסף, למרות שלהבנתי בדרך כלל פטורים מקורסים ניתנים רק על בסיס לימודים אקדמאים קודמים, בהנחה שיש לך מספיק ידע להיבחן ולקבל פטורים אולי זאת דרך לקצר את התואר הראשון כך שתיקח פחות קורסי בסיס ויותר קורסי בחירה ...

יש תואר די מגניב בהר הצופים שנקרא אינטרנט וחברה.

זו תכנית די אקלקטית, שמשלבת קורסים כמו חדוו"א, מבוא למדעי המחשב, ביג דאטא, מבוא לכלכלה, עיצוב וחוויית משתמש, וגם קורסים ממדעי הרוח.

חייבים להבנתי ללמוד אותה כחלק מתואר דו חוגי, אז אם זה מספק את מקום העבודה שלך, אתה יכול להתפרע עם החוג השני. ביולוגיה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, הסטוריה, מגדר - הכל הולך מבחינת האוניברסיטה. אני הייתי הולך על לימודי מזרח תיכון או הסטוריה אם היה לי זמן

יש תואר די מגניב בהר הצופים שנקרא אינטרנט וחברה.

זו תכנית די אקלקטית, שמשלבת קורסים כמו חדוו"א, מבוא למדעי המחשב, ביג דאטא, מבוא לכלכלה, עיצוב וחוויית משתמש, וגם קורסים ממדעי הרוח.

חייבים להבנתי ללמוד אותה כחלק מתואר דו חוגי, אז אם זה מספק את מקום העבודה שלך, אתה יכול להתפרע עם החוג השני. ביולוגיה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, הסטוריה, מגדר - הכל הולך מבחינת האוניברסיטה. אני הייתי הולך על לימודי מזרח תיכון או הסטוריה אם היה לי זמן
ממש מגניב!
אבל בדקתי בהרבה מקומות ולא ניתן לעשות לימודי ערב / זום בתואר ראשון, אוודא את זה אבל ממה שראיתי רק בפתוחה זה אפשרי לשילוב עם עבודה :(

ממש מגניב!
אבל בדקתי בהרבה מקומות ולא ניתן לעשות לימודי ערב / זום בתואר ראשון, אוודא את זה אבל ממה שראיתי רק בפתוחה זה אפשרי לשילוב עם עבודה :(
אולי כדאי לערוך ולציין בפוסט שרק הפתוחה רלוונטית.
לא מכיר מספיק כדי להמליץ. ורק אתה יכול לדעת מה העבודה תחשיב כ"רלוונטי"

אוניברסיטת בר אילן מציעה כל מיני תוכניות ערב מואצות(תואר ראשון בשנתיים) לאנשים עובדים בתארים בתחומי הניהול. אולי הם השתכללו והוסיפו לזה גם תארים עם נגיעות טכנולוגיות.

ממש מגניב!
לדעתי הרבה מקומות יעשו שינוי משמעותי בזמן הקרוב, במיוחד כי הן היו חייבות לעשות את השינוי הזה עכשיו בקורונה. לפתח את זה בהמשך לקהל שלא יכול להגיע בבקרים זה מהלך כלכלי מצוין.

נשמע שלעומת 95%+- מהסטודנטים, אתה בא כדי לקבל העשרה. אז אתה צריך נטו לחשוב מה יכול להיות מעניין בשבילך.

אני בתואר הראשון הופתעתי לגלות שיש נושאים שמאוד מעניינים אותי, בדיעבד אחרי שהייתי חייב ללמוד אותם בשביל התואר עצמו. לפני שהם באו, הייתי סולד מהם בכל דרך, ואחכ זה השתנה.
לכן הייתי ממליץ ללכת על משהו שיכול לתרום לך בדרך כלשהי, ולא סתם העשרה על דברים שאפשר ללמוד באינטרנט.

אין לי המלצה לקורס/מוסד ספציפי.

לדעתי הרבה מקומות יעשו שינוי משמעותי בזמן הקרוב, במיוחד כי הן היו חייבות לעשות את השינוי הזה עכשיו בקורונה. לפתח את זה בהמשך לקהל שלא יכול להגיע בבקרים זה מהלך כלכלי מצוין.

נשמע שלעומת 95%+- מהסטודנטים, אתה בא כדי לקבל העשרה. אז אתה צריך נטו לחשוב מה יכול להיות מעניין בשבילך.

אני בתואר הראשון הופתעתי לגלות שיש נושאים שמאוד מעניינים אותי, בדיעבד אחרי שהייתי חייב ללמוד אותם בשביל התואר עצמו. לפני שהם באו, הייתי סולד מהם בכל דרך, ואחכ זה השתנה.
לכן הייתי ממליץ ללכת על משהו שיכול לתרום לך בדרך כלשהי, ולא סתם העשרה על דברים שאפשר ללמוד באינטרנט.

אין לי המלצה לקורס/מוסד ספציפי.
זהו שבתואר שני מצאתי המון נושאים מעניינים! בתואר הראשון פחות, בגלל שאין כמעט שום דבר פרקטי (שאפשר לשלב עם לימודי ערב).

אני כנראה הולך לכיוון של תואר בניהול, משלב כלכלה, עסקים (תחומים שמאוד מעניינים אותי, השאלה עד כמה התואר יגרום לי לשנוא אותם, אם בכלל) ביחד עם לימודי חטיבת של מדעי המחשב (ואז אני יכול לבחור את הקורסים שבאמת מעניינים אותי גם שם)

זהו שבתואר שני מצאתי המון נושאים מעניינים! בתואר הראשון פחות, בגלל שאין כמעט שום דבר פרקטי (שאפשר לשלב עם לימודי ערב).

אני כנראה הולך לכיוון של תואר בניהול, משלב כלכלה, עסקים (תחומים שמאוד מעניינים אותי, השאלה עד כמה התואר יגרום לי לשנוא אותם, אם בכלל) ביחד עם לימודי חטיבת של מדעי המחשב (ואז אני יכול לבחור את הקורסים שבאמת מעניינים אותי גם שם)
ממה שאני מכיר, כמה שיותר דברים שמשלבים ביחד, שווה בעיקר "הקורסי הבסיס הפחות מעניינים של כל נושא".
בעיקר מתייחס לחטיבה במדעי המחשב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 7
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
ב התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 3
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 5
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8