• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בשוק ההודי

Netais

משתמש רשום
דירוג
2
מסיבות כאלה ואחרות החלטתי להשקיע סכום מסוים בשוק ההודי. כרגע האופציה הכי סבירה שמצאתי (אני משקיע דרך אי.בי.אי) היא תעודת סל NIFTY 50 של קסם שגובה דמי ניהול של 0.83%.
עכשיו בעקבות זה צצו לי כמה שאלות:
1. האם ישנה דרך להתמקח על דמי הניהול של תעודת הסל? באפליקציית ספארק דרכה אני סוחר דמי הניהול אפילו לא הופיעו בעמוד של התעודה...
2. האם מישהו מכיר דרך אחרת, זולה יותר, דרכה אפשר להיחשף לשוק? בשווקים מתעוררים של בלאקרוק לדוגמה הודו מהווה פחות מ10%.

תודה רבה.

1. לא.
2. INDA ב0.69%

1. האם ישנה דרך להתמקח על דמי הניהול של תעודת הסל? באפליקציית ספארק דרכה אני סוחר דמי הניהול אפילו לא הופיעו בעמוד של התעודה...
לא.
2. האם מישהו מכיר דרך אחרת, זולה יותר, דרכה אפשר להיחשף לשוק? בשווקים מתעוררים של בלאקרוק לדוגמה הודו מהווה פחות מ10%.
https://www.justetf.com/uk/find-etf.html?assetClass=class-equity&groupField=index&country=IN
https://etfdb.com/etfs/country/india/

עד כמה שאני מבין אין לי דרך לקנות את התעודות הללו דרך אי.בי.אי, רק אם אפתח חשבון השקעות דרך IB לדוגמה. אני טועה?

שומר נפשו ירחק
(בעל נסיון ואחזקות משמעותיות בהודו)

אני מבין שבתור השקעה ישירה בחברה או מוצר ספציפיים השוק מסוכן ולא אמין, והנורמות העסקיות שם נכון להיום לא בשמיים.
אבל השקעה במדד שמאפשר פיזור סיכונים בין חברות ענק רבות? אני רואה בהודו את אחד ממנועי הצמיחה הגדולים ביותר של הכלכלה העולמית בעשורים הקרובים כמעט בצורה בלתי נמנעת ומאמין שלחברות מקומיות יהיו יתרונות עסקיים ניכרים על חברות זרות. החשש העיקרי שלי היה שהצמיחה הזאת לאו דווקא תבוא לידי ביטוי בשוק ההון אבל מביצועי העבר (שכמובן לא מעידים על מה שיקרה בעתיד, אבל כן מעידים על מה שלפחות אפשרי שיקרה שוב בעתיד) אני רואה שהמדדים כן הצליחו לתרגם את הצמיחה לתשואות יפות. אשמח שתפרט.

כן.
מה שנסחר בוול סטריט תוכל לקנות ישירות מהחשבון.
מה שנסחר בבורסות אחרות - תצטרך להתקשר לחדר המסחר ולבקש לקנות (שים לב לעלויות/עמלות)

עד כמה שאני מבין אין לי דרך לקנות את התעודות הללו דרך אי.בי.אי, רק אם אפתח חשבון השקעות דרך IB לדוגמה. אני טועה?
כן.
למה שלא תוכל לקנות ETF?

אני מבין שבתור השקעה ישירה בחברה או מוצר ספציפיים השוק מסוכן ולא אמין, והנורמות העסקיות שם נכון להיום לא בשמיים.

מדינה מושחתת, עשירים שמשחדים מכהנים כשרים בממשלה. ככה לא מגיעים רחוק (אלא אם אתה כמובן יכול להשקיע בחברות של אותם העשירים).

מעבר לזה, נהוג להשוות את הודו לסין ולחזות שהודו תחווה צמיחה והתקדמות כמו של סין. יש הבדל משמעותי באיכות החומר האנושי: בעוד בסין יש תרבות של עבודה קשה ואין סלחנות לכשלונות, בהודו נפוצה הקומבינה והרמאות הממוסדת (עובד צמוד עם סין והודו כבר שנים).

יש הבדל משמעותי באיכות החומר האנושי: בעוד בסין יש תרבות של עבודה קשה ואין סלחנות לכשלונות, בהודו נפוצה הקומבינה והרמאות הממוסדת (עובד צמוד עם סין והודו כבר שנים).
מצד שני בסין יש משטר טוטליטרי, ובהודו משטר ומערכות דמוקרטיים (תוסיף קומבינות אם אתה רוצה, יש בכל מקום) שמעודדים יזמות. ההיסטוריה מראה שמדינות מהסוג השני מצליחות יותר, בוודאי שלאורך זמן. להודו עומדת גם חזקת ההיסטוריה הבריטית והשפה האנגלית.

גם הקומבינה והתחבולנות נשמע לי קצת ישראלי.
בכל אופן אני לא משקיע בצמיחה השנתית של התל"ג ההודי או התל"ג לנפש, אלא במספר מצומצם של חברות ענק. לא חושב שיש עוררין על כך שהיא מהשווקים עם הפוטנציאל הגדול ביותר, כל מה שצריך זה שיהיו חברות שיצליחו לממש אותו. לדעתי הסבירות לכך שאלה יהיו חברות הודיות גבוהה מספיק בשביל שארצה להכניס אותן לנתח מסוים מהפיזור הגיאוגרפי של התיק שלי. מן הסתם הרוב הגדול של התיק שלי עדיין מושקע בשוק האמריקאי.

מה טיב הקשר בין פוטנציאל צמיחה כלכלית של מדינה לבין כדאיות השקעה?

נניח, לצורך הדוגמא בלבד, שאני מעוניין להשקיע בסקטור האנרגיה שאני נורא מאמין בו ואני בוחן את הגישה לחשמל:
בישראל ל- 100% מהאזרחים יש גישה לחשמל
בבורונדי רק ל- 11%
סביר להניח שבשנים הבאות הגישה לחשמל בישראל תעמוד על תילה, בעוד בבורונדי תרשם צמיחה מטורפת.
האם ניתן ללמוד מזה שכדאי להשקיע בבורונדי כי פוטנציאל הצמיחה בסקטור האנרגיה גבוה יותר?

אני לא ממש יכול לתרום לנושא עצמו דבר, כי אני לא מתעניין במדדים בכלל. רק חברות בודדות.
מדינה מושחתת, עשירים שמשחדים מכהנים כשרים בממשלה. ככה לא מגיעים רחוק (אלא אם אתה כמובן יכול להשקיע בחברות של אותם העשירים).
זה לא משהו שבאמת עוצר צמיחה כלכלית מהירה מלקרות. כל מה שכתבת חל באותה מידה על סין.
אתה אולי מתבלבל עם יפן או דרום קוריאה, שם יש באמת תרבות עבודה לא-סלחנית. סינים עובדים הרבה כי המשכורות שלהם נמוכות. הפרפקציוניסטים אלה היפנים.
עוד משהו בנוגע לשחיתות של מדינות - רוב האנשים שחיים במדינות מפותחות הרבה פעמים מסתכלים על המדינות המתפתחות מלמעלה. אבל האמת היא שהשחיתות נמצאת מתחת לכל עץ רענן גם במערב. אז בהודו אתה משחד שר ישירות. בארה״ב ובישראל, אתה ״תורם לקמפיין הבחירות״ שלו. או מסדר למקורביו עבודות.

ג״נ, אני משקיע במדינות מתפתחות כולל אסיה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
G השקעה בשוק הישראלי שוק ההון 0
S השקעה בשוק ההון לטוווח קצר (?) שוק ההון 3
א השקעה בשוק הבריטי גם לטובת פיזור מטבעי שוק ההון 11
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
ה סגירת משכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 7
J השקעה בשוק ההון לטווח הקצר שוק ההון 12
I פרעון חלק מהמשכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 22
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
L השקעה מרובת סיכון בשוק הרוסי שוק ההון 3
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
B השקעה בקרן גידור בשוק אינפלציני השקעות אלטרנטיביות 3
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
E איך שינויים במט״ח משפיעים על השקעה בשוק ההון שוק ההון 2
נ אפיקי השקעה נוספים - למי שכבר מושקעת בשוק ההון שוק ההון 10
A השקעה ראשונה בשוק ההון באופן עצמאי שוק ההון 32
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
AbuNafha מתודולוגיות השקעה בשוק ההון שוק ההון 60
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
S השקעה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 9
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
E השקעה מקבילה לדירה להשקעה בשוק ההון? שוק ההון 0
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ramiv קניית דירה בארץ מול השקעה בשוק ההון - השוואה שוק ההון 42
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
L אסטרטגיית השקעה בשוק דובי שוק ההון 3
V מכירת נדל"ן עבור השקעה בשוק ההון? שוק ההון 98
O השקעה בשוק הסיני לאחר התפרצות הקורונה שוק ההון 11
ג השקעה בשוק ההון לעומת קניית נדל"ן שוק ההון 67
ERE בלי ה E השקעה בשוק ההון כדחיית החיים "לעתיד" לעומת תזרים מזומנים "עכשיו" מנדל"ן שוק ההון 12
L השקעה בשוק המניות העולמי מחוץ לארה"ב שוק ההון 4
Y השקעה בשוק המניות העולמי - מחקות/ETF אמריקאי/איריות שוק ההון 9
R תזמון השוק - השקעה בשוק ׳קורס׳ שוק ההון 58
K השקעה בשוק הטורקי שוק ההון 124
A השקעה בשוק הסיני שוק ההון 7
א השקעה בשוק ההון - הצד ההלכתי שוק ההון 39
Y מכירת רכב לצורך השקעה בשוק ההון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
נ השקעה בשוק המניות המקומי כניטרול מט"ח שוק ההון 4
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6

נושאים דומים

Back
למעלה