1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

השקעה בשוק המניות העולמי - מחקות/ETF אמריקאי/איריות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י yopohopo, ‏8/12/18.

1. yopohopo

yopohopo משתמש רשום

היי,

אני מניח שהנושא נדון רבות, אבל עדיין חסר לי מידע יותר קונקרטי כדי להחליט. אם קיים פוסט מתאים בפורום - אשמח שתפנו אותי.

השאלה מתייחסת לפוסט הבא מהבלוג:
    https://www.hasolidit.com/כך-תשקיעו-בלי-לשלם-מס-לארהב

בסוף הפוסט מופיעה טבלה המשווה בין האפשרויות, אך עדיין קשה לי לכמת את ההשוואה הזאת ולהחליט מה יותר משתלם.

קצת רקע קודם:
    אני בן 27, מעוניין להשקיע 80% מניות - 20% אג"חים. בשלב ראשוני מעוניין להשקיע 150 אש"ח ואחר כך באופן קבוע מדי חודש/רבעון (סכום פנוי מדי חודש - כ-10 אש"ח).

השאלה מתייחסת לחלק המנייתי. אני מעוניין להשקיע בני"ע אחד (או שניים, במידה ואין מספיק כיסוי ביחיד או אם זה חוסך דמי ניהול) שמשקף את שוק המניות העולמי, כולל שווקים מתעוררים. כלומר לא לחלק את התיק בעצמי על פי שוי השוק הנוכחי של ארה"ב, אירופה וכו'.

משקיע עצמאית דרך בית השקעות ישראלי (פסגות טרייד). כרגע לא דרך מוצר פטור ממס כגון קרן השתלמות IRA.

כמה קריטריונים:
    מס עיזבון לא רלוונטי עבורי ולכן אינו שיקול.
    מעדיף לא להתעסק עם התיק באופן שוטף. למשל "מכירה לפני יום האקס" איננה אופציה עבורי.
    מעדיף לא להתעסק עם טופסיאדה (כדוגמת דיווחים על רווחים) באופן שאינו חד פעמי.
    אין לי בעיה עם המרת מט"ח לפני ההשקעה.
    סיכון מט"ח לא מרתיע אותי (אלא אם אשוכנע שעליי כן להיות מורתע ממנו).
    אופן החיקוי במדד אינו מטריד אותי. כלומר אני לא משוכנע שחוזים עתידיים על המדד הם פחות טובים, לפחות עבורי כמשקיע פאסיבי, לעומת החזקה פיזית של המניות.

מכאן, אני מתקשה להחליט מה כדאי (כדאי := באיזו אופציה סביר שאשאר עם הסכום הגדול ביותר כשאתחיל למשוך מהתיק במכה או בקצבאות בעוד יחסית הרבה שנים).

מה שחסר לי - הוא הכימות, או העזרה באיך לכמת ולשקלל את כל הנתונים לכדי החלטה.
    דמי ניהול, עמלות קנייה, צבירה או אי צבירה של דיבידנדים וכן הלאה.
    בנוסף, האם הפיזור הגלובלי הנמוך יחסית בקרנות מחקות בישראל (למשל MTF מחקה MSCI) לעומת VT למשל, הוא באמת משמעותי?

תודה רבה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/12/18
  2. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

כי אין לך יורשים או כי אתה אמריקאי?

אם אתה אמריקאי זה משפיע רבות על התשובה לחלק השני שם השאלה.

3. yopohopo

yopohopo משתמש רשום

כי אין לי יורשים ואני לא מתכנן למות בקרוב :)
    לא אמריקאי.

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  4. אנדי ג

אנדי ג משתמש רשום

אני משקיע ב-IB דרך מיטב.
    סה"כ מרוצה.
    אני מבצע איזון + הזרמה של חסכונות כל חצי שנה.
    ולכן על אף שאני מקבל דיבידנדים, אני מתעלם מהם ומשקיע אותם מחדש בתקופת האיזון.
    לא חושב שזה כזה קריטי בלאו הכי...

5. yopohopo

yopohopo משתמש רשום

מה זה IB?

לא קריטי = אי צבירת הדיוידנדים, או בכללי ני"ע שדרכו בוחרים להשקיע?

6. אנדי ג

אנדי ג משתמש רשום

לדעתי לא קריטי אי-צבירת דיבידנדים באופן אוטומטי, אלא אם כן מישהו יוכיח לי לגמרי אחרת.

IB=INTERACTIVE BROKERS .

7. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

אם יש לך נייר אחד, ואין עמלות על זה, אז זה יתרון.
    אם יש לך יותר מנייר אחד, אז למה שאוטומטית תרכוש דווקא את הנייר הזה? גם זה עושה כזה בלאגן בחשבון עם כל החלקיקי מניה.

אני משתמש בדיבידנדים כדי לאזן מחדש (לפעמים זה דורש לחכות להזרמת כסף הבאה).

8. אנדי ג

אנדי ג משתמש רשום

גם אני... אני נותן להם לנוח בחשבון ונעזר בהם לאיזון.

9. yopohopo

yopohopo משתמש רשום

תודה רבה על התשובות.
    אשמח לשמוע עוד דעות.

האם בהינתן הקריטריונים שציינתי, יש סיבה להשקיע ב-ETF אמריקאיות או איריות על פני MTF מחקה MSCI?
    קשה לי עדיין לכמת את דמי הניהול/פיזור נמוך לעומת חלוקת הדיבידנדים ועמלות הקנייה/מכירה.

בנוסף, מה זה אומר מבחינתכם בפועל "חשיפה לטירופי מס של ממשלת ארה"ב" (מהטבלה בפוסט שקישרתי אליו בהודעה הראשונה)?

תודה

10. chizhk

chizhk משתמש ותיק

הנושא באמת נטחן עד דק עם מסקנות די ברורות כולל סימולציות פרטניות. בגדול, היתרון של הישראליות הוא באחוז מס יותר נמוך (מס ראלי), כמובן אם אתה לא מניח אינפלציה אפס או מדבר על חשבון פטור כי אז לישראליות בכלל אין שום יתרון. היתרונות של אמרקאיות/איריות הן בדמי ניהול יותר נמוכים (במיוחד אמריקאיות) ויעילות משמעותית במיסוי דיבידנד מול קרן ישראלית מקבילה. אם אתה רוצה לכמת, תריץ סימולציה בהתבסס על הנחות שלך שאתה יכול לשחק איתם. יש סימולציה מצויינת של @adamshalev בראש הפוסט המפורסם שלו בנושא הקרנות האיריות. יש גם את סימולציה שאני בניתי שהגיעה לפחות או יותר אותם מספרים וגם מתקנת טעות שהיתה אצל אדם בחישוב המס בישראליות (שלא משנה תמונה כללית).
    https://www.hasolidit.com/kehila/threads/איך-להמנע-ממלכודת-העלאת-דמי-הניהול.8657/page-2#post-199484

https://www.hasolidit.com/kehila/th...רציתם-לדעת-והסתחרר-לכם-הראש-מרוב-דיונים.1495/

yopohopo אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תזמון השוק - השקעה בשוק ׳קורס׳ פינת המשקיעים ‏13/8/18
השקעה בשוק הטורקי פינת המשקיעים ‏20/7/18
השקעה בשוק הסיני פינת המשקיעים ‏19/7/18
השקעה בשוק ההון - הצד ההלכתי פינת המשקיעים ‏2/7/18
השקעה בשוק המניות המקומי כניטרול מט"ח פינת המשקיעים ‏16/7/17
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.