• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בדולרים כשאין ברירה

עולה חדשה ותיקה

משתמש רשום
דירוג
0
עלינו לארץ לפני כמה שנים. בזמנו (כשהשער היה 3.8...) עוד לא היה ברור לנו אם וכמה נישאר ולא המרנו את רוב הכסף שלנו. ולכן היום, כשאנחנו כאן כנראה פור גוד, יוצא שהכסף יושב בבנק ישראלי, בדולרים. התייאשנו כבר מלחכות שהשער יעלה חזרה על מנת להמיר לשקלים. אנחנו רוצים להשקיע ישירות בדולרים, אבל לא מוצאים חברת השקעות ישראלית שמשקיעה בדולרים (כלומר, שמוכנה לקבל דולרים ולא שקלים, ולהשקיע אותם כדולרים). מאד נעריך את המלצתכם. אפשר גם חברה לא ישראלית, אבל היא חייבת להיות אמריקאית ומושקעת בקרנות אמריקאיות מסיבות מס (היא לא יכולה, לדוגמא, להיות אירית. רואה החשבון שלנו אמר שזה יסבך אותנו). אנחנו גם לא משקיעים מתוחכמים או מנוסים מדי, אז לא המלצה למיטיבי לכת. תודה רבה.

מה הבעיה להמיר לשקלים, להעביר לבית השקעות, ואז להמיר לדולרים?
זה יעלה לכם בעמלות המרה, אבל זה חד פעמי ואפשר לשכוח מזה.
הרבה יותר קל מכל סיבוך אחר כמו בית השקעות בחול.

זה יעלה לכם בעמלות המרה, אבל זה חד פעמי ואפשר לשכוח מזה.
זאת כמובן אפשרות אבל זה יוצא לא מעט כסף...

בכל בית השקעות ישראלי שהיה לי חשבון, ניתן היה להפקיד גם דולרים וגם יורו, אם אני לא טועה גם ליש"ט. איפה נתקעתם?
לחלופין, ניתן גם בבנקים לסחור בניירות ערך נקובים בדולר. ברוב המקרים מסחר בבנק עולה יותר מאשר בית השקעות אבל לא תמיד.

לא ברור אם המטרה היא לנהל תיק באופן עצמאי (ואז כל ברוקר, פחות או יותר, יכול להתאים), תיק מנוהל, או מוצר מובנה כלשהו?

• אהבתי
Reactions: HHH
אני מבין שאתם מעדיפים לא להמיר לשקלים וזה הגיוני. אם תחזרו לתוכנית של המרה, הרבה אנשים בארץ צריכים דולרים וישמחו לקנות ממכם בשער הנוכחי כך שלשני הצדדים ייחסכו עמלות.

אני מבין שאתם מעדיפים לא להמיר לשקלים וזה הגיוני. אם תחזרו לתוכנית של המרה, הרבה אנשים בארץ צריכים דולרים וישמחו לקנות ממכם בשער הנוכחי כך שלשני הצדדים ייחסכו עמלות.
זה נחמד בתאוריה.
במציאות נראה לי קשה מאוד להוציא לפועל בסכומים משמעותיים.

זה נחמד בתאוריה.
במציאות נראה לי קשה מאוד להוציא לפועל בסכומים משמעותיים.
אני מניח שאתה צודק אבל בסכומים משמעותיים גם החסכון למי שעובד עם בנק ישראלי, משמעותי, אז שווה לבדוק.

לא יותר פשוט IB וזהו?
אומנם משלמים לבנק עמלת העברה לחו"ל, אבל בסכומים גדולים אפשר להתמקח עליה.
אח"כ ההמרה (אם רוצים אותה) מאוד זולה.

למשוך את הדולרים מהבנק זה עוד סרט.. ושוב כולל עמלה חריגה כי מדובר במט"ח.
פשוט תנסו בתי השקעות
ואם לא אז אופציה לרכישה דרך הבנק אם התנאים שווים את החסכון בעמלות ההמרה.

זאת כמובן אפשרות אבל זה יוצא לא מעט כסף...

בכל בית השקעות ישראלי שהיה לי חשבון, ניתן היה להפקיד גם דולרים וגם יורו, אם אני לא טועה גם ליש"ט. איפה נתקעתם?
לחלופין, ניתן גם בבנקים לסחור בניירות ערך נקובים בדולר. ברוב המקרים מסחר בבנק עולה יותר מאשר בית השקעות אבל לא תמיד.
מותר לקבל פה המלצה שמית? אני בדקתי עם הראל, עם IBI ועם פסגות (שלושת בתי ההשקעות שבהם יושבים המוצרים הפנסיוניים שלנו) וכולם אמרו לי שלא ניתן להשקיע בדולרים. אולי זה כי רציתי לקנות מוצרים ספציפיים? אולי הם היו מסכימים אם הייתי מעבירה להם סכום כסף לניהול תיק?

אני שוקלת את אינטראקטיב ברוקרס. ההתלבטות היא שאני לא מרגישה שאני מבינה מספיק בשביל לנהל בעצמי את ההשקעות שלנו. קראתי את כ-ל הפוסטים של דורין, בתיאוריה אני מבינה מספיק, אבל לתרגם את זה למעשים-- כשמדובר ברוב חסכונותינו-- זה צעד פסיכולוגי קשה. מנגד, אחרי כמה שנים בארץ, האמונה שלי במומחיות של מנהלי ההשקעות בבתי ההשקעות גם קטנה מאד.

את מערבבת כאן שני דברים.
אחד זה הקטע של השקלים / דולרים - זה באמת שטות, ממירים פעם אחת וזהו. משלמים קצת עמלה.
החלק הקריטי יותר הוא אם את רוצה להשקיע לבד או שישקיעו עבורך. הבלוג והפורום מעודדים השקעה עצמאית, אבל מישהו חסר ניסיון/בטחון עלול לעשות לעצמו נזקים, במקרה כזה עדיף השקעה מנוהלת.

מותר לקבל פה המלצה שמית? אני בדקתי עם הראל, עם IBI ועם פסגות (שלושת בתי ההשקעות שבהם יושבים המוצרים הפנסיוניים שלנו) וכולם אמרו לי שלא ניתן להשקיע בדולרים. אולי זה כי רציתי לקנות מוצרים ספציפיים? אולי הם היו מסכימים אם הייתי מעבירה להם סכום כסף לניהול תיק?
כנראה שלא הבנת אותם נכונה.
בכולם ניתן להשקיע גם בדולרים.
אני לא בטוח שכולם מקבלים אמריקאיים, IBI ומיטב בוודאות כן.

את מערבבת כאן שני דברים.
אחד זה הקטע של השקלים / דולרים - זה באמת שטות, ממירים פעם אחת וזהו. משלמים קצת עמלה.
החלק הקריטי יותר הוא אם את רוצה להשקיע לבד או שישקיעו עבורך. הבלוג והפורום מעודדים השקעה עצמאית, אבל מישהו חסר ניסיון/בטחון עלול לעשות לעצמו נזקים, במקרה כזה עדיף השקעה מנוהלת.
אתה צודק, בוא נתמקד בחלק הראשון. נניח שאני רוצה להשקיע קרוב למליון שקלים, שכרגע נמצאים בדולרים. הנזק כאן הוא לא העמלה, אלא עצם ההמרה בשער כל כך נמוך. ההבדל בין דולר ב-3.3, לדולר שהוא 3.6-3.8, הוא גדול מאד.

אתה צודק, בוא נתמקד בחלק הראשון. נניח שאני רוצה להשקיע קרוב למליון שקלים, שכרגע נמצאים בדולרים. הנזק כאן הוא לא העמלה, אלא עצם ההמרה בשער כל כך נמוך. ההבדל בין דולר ב-3.3, לדולר שהוא 3.6-3.8, הוא גדול מאד.
אף אחד לא מבטיח שהדולר יחזור לאזורים האלה. להפך, יש לא מעט שצופים שבגלל ההדפסות של הפד הוא ימשיך לרדת לאזור ה- 3 ומטה.
אנחנו נכנסים כאן לאזור של הימורי מט"ח שמאוד לא אוהבים בפורום. היסטורית, פשוט אי אפשר לחזות את הדברים האלה.
אפשר לפזר את הסיכון הזה אם תיכנסי בהדרגה להשקעה, כל פעם בערך הדולר הנוכחי.

אולי זה כי רציתי לקנות מוצרים ספציפיים? אולי הם היו מסכימים אם הייתי מעבירה להם סכום כסף לניהול תיק?

אני שוקלת את אינטראקטיב ברוקרס.
כמו שכתבתי למעלה, לא ברור מה את מחפשת.
השקעה בניהול עצמי (כמו שתוכלי לעשות ב-IB) אפשר גם דרך כל ברוקר ישראלי (בנק/בית השקעות) בדולרים.
מוצר מנוהל (כמו גמל להשקעה, תכנית חיסכון) כנראה אי אפשר בדולרים, אבל זה כמובן לא רלוונטי גם ל-IB.
חשבון השקעות מנוהל - זה אני לא יודע. זה משהו יותר גמיש ולכן כתלות בסכום יכול להיות שבתי השקעות יסכימו, אם תבהירי שזה מה שאת מעוניינת, אבל אין לי מושג.

הנזק כאן הוא לא העמלה, אלא עצם ההמרה בשער כל כך נמוך
אין שום נזק בהמרה (מעבר לעמלות). נכון, הדולרים שלך היו שווים בעבר יותר שקלים, היום הם לא. זה לא משנה אם תמירי או לא. זה הנכסים שיש לך, זה מה שהם שווים.
אם את חושבת שהיום יותר משתלם להחזיק דולרים ולא שקלים, ורוצה לשים על זה כסף, אז בהצלחה, אבל זה דיון לפורום אחר לגמרי...

בכל מקרה, אפילו אם משום מה תרצי להמר על שערי מט"ח, זה לא משנה בכלל למקרה שאת מתכוונת להשתמש בכסף הזה לקניית מניות - הסכום הסופי שלך יהיה זהה בין אם תמירי לשקלים ואז תקני ובין אם תקני ישירות בדולרים, וזה לא ישנה מה יקרה בינתיים לשער הדולר-שקל. אם הוא יקפוץ ל-3.90, הסכום הסופי שלך אם תמירי קודם לשקלים יהיה זהה (גם בשקלים וגם בדולרים) לסכום הסופי שלך אם לא תמירי לשקלים אלא תקני בדולרים. אותו דבר אם השער יצנח ל-2.90.

אבל זה חלב שנשפך.
זה כמו להגיד שהנזק הגדול בקניית ביטקויין זה לא העמלה של הקניה אלא העובדה שלא קניתי ביטקויין לפני 5 שנים, כי ההבדל בין שער של 400 דולר לביטקוין לבין 50,000 דולר הוא גדול מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
M השקעה קצרת טווח בדולרים שוק ההון 28
O השקעה בדולרים בקרנות מחקות שוק ההון 2
D לפני מעבר מארה״ב לארץ - השקעה בדולרים צרכנות פיננסית 28
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 3
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22

נושאים דומים

Back
למעלה