• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה קצרת טווח בדולרים

• פותח הנושא MS_B
  • פורסם בתאריך

MS_B

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אני עומד בפני התלבטות ואשמח אם תוכל לסייע לי לראות את התמונה הגדולה.
צברתי סכום של כמה עשרות אלפי שקלים בעובר ושב וסכום דומה בדולרים בעובר ושב גם הם.
אנחנו עומדים בפני רכישת דירה בטווח לא ידוע (בעיות עם אישורי בנייה) אך יש סבירות גבוהה שנצטרך להתחיל בתשלומים בשנה הקרובה ולכן לפחות חלק מהכסף צריך להיות נזיל.
חשבתי להשקיע את החלק השקלי בשילוב של פיקדון וקרן כספית על מנת לאפשר נזילות מסוימת ברמת סיכון נמוכה.
החלק הדולרי הוא זה שמטריד אותי, על רקע עליית הדולר המשמעותית אני חושש מירידה של הדולר חזרה. מה האפשרויות העומדות בפני להשקעה של דולרים בכדי להגן על עצמי מהאינפלציה הדולרית לעומת אינפלציית השקל?
אשמח אם תוכלו להאיר את עיניי.
תודה מראש,

ואשמח אם תוכל לסייע לי לראות את התמונה הגדולה.
זה שכרגע יש לך גם שקלים וגם דולרים זה חסר משמעות.
בעמלה של משהו כמו 0.5% אפשר להעביר מאחד לשני.

תחליט קודם במה אתה רוצה להשקיע, זה יותר חשוב מהחלוקה שבמקרה יש לך היום.

אם אתה רוצה להתמגן מהאפשרות שאחד מהמטבעות יחלש, אפשר למשל לחלק חצי-חצי ואז אמנם באחד הצדדים תפסיד, אבל לא יותר מדי.

היי תודה רבה על הסדר.
בכל מקרה אני מתקשה להבין את הצורה הנכונה להבין את עליית שער המטבע לעומת ההבדל באינפלציה. איך יודעים למדל את גורמי הסיכון האלה? כמובן שאי אפשר לחזות את השוק ואת כיווניות הדולר אבל מכייון שמדובר בהשקעה לטווח קצר אני מניח שחשוב להביא את זה בחשבון.
שוב תודה

אני מתקשה להבין את הצורה הנכונה להבין את עליית שער המטבע לעומת ההבדל באינפלציה.
תחזית האינפלציה כבר כלולה בשער המטבע.
אם לכולם היה ברור שתהיה אינפלציה דולרית (= הדולר יחלש) אז היה נוצר לחץ למכור דולרים ולקנות שקלים, זה היה משפיע על שער הדולר. אותו דבר לגבי פיחות בשקל.

האמת העצובה היא שקשה מאוד לחזות שערי מט"ח, לא משנה כמה מורכבת האנליזה שתנסה לעשות.

מה שאתה כן יכול לעשות זה לגדר את הסיכון, נניח כפי שהצעתי.

בכל מקרה אני מתקשה להבין את הצורה הנכונה להבין את עליית שער המטבע לעומת ההבדל באינפלציה. איך יודעים למדל את גורמי הסיכון האלה? כמובן שאי אפשר לחזות את השוק ואת כיווניות הדולר אבל מכייון שמדובר בהשקעה לטווח קצר אני מניח שחשוב להביא את זה בחשבון.
כיון שההוצאה הצפויה שלך היא בשקלים, (קניית דירה בישראל) אז אתה מקטין את הסיכון אם הכסף שמיועד למטרה שלו הוא מיועד הוא בשקלים. החזקה של חלקו בדולרים זה הימור על שער החליפין, יתכן ותזכה ויתכן שלא. אם אתה חושש מאוד מאינפלציה אבל צריך שהכסף יהיה נזיל (כמה נזיל ? יומי? חודשי?) אז תשקיע בפקדון שמתאים לאילוצים ולחששות שלך, כלומר תצמיד למדד. אם אתה רוצה אופטימיזציה ולא חושש כל כך מאינפלציה לך על קרן כספית. תתאים את ההשקעה לפרופיל הסיכון שלך וליעדים שהכסף אמור לשמש אותך.

כיון שההוצאה הצפויה שלך היא בשקלים, (קניית דירה בישראל) אז אתה מקטין את הסיכון אם הכסף שמיועד למטרה שלו הוא מיועד הוא בשקלים.

אני לא מסכים עם הטענה הזו.

בדיוק קראתי עכשיו כתבה על מה קרה בטורקיה בעקבות המעבר לדיקטטורה. המטבע שם עבר אינפלציה של 85%, ואיבד כ- 60% מערכו ביחס לדולר.

זה לא עזר לטורקים ש"הם גרים בטורקיה אז ההוצאות שלהם בלירה טורקית". לפי הכתבה הם הגיעו למצב שאין להם כסף לקנות אוכל לילדים.

אז אם פות"ש יחזיק שקלים והשקל יחלש (נניח בעקבות חידוש ה"רפורמה") אז הדירה תתרחק ממנו, לא משנה שכרגע היא נקובה בשקלים.

אגב, מתוך הכתבה:
"ארדואן ונשיא הבנק הרכזי שמינה, שמשמש כפקיד חסר אחריות, פועלים נגד כל תאוריה כלכלית ומסרבים להעלות את הריבית - גם מסיבות דתיות - כדי להילחם באינפלציה". התוצאה - אינפלציה של עשרות אחוזים.
מזכיר לך איזה מדינה אחרת? כזו שמאמינה בשיטת "בחוקותי תלכו" כמדיניות כלכלית ?

כלומר, אם אני מבין אתכם נכון, אין הרבה ערך לניתוח תנודתיות של מטח ביחס לשקל, ולמעשה זה הימור. מכאן שצריך לבנות פרופיל בהתאם לאופק התשלומים שאני צופה, שמגדר את הסיכון באופן כזה או אחר. כמובן שגם בחירת אופן הגידור תשקף את החששות שלי בשוק אבל זה כאמור לא מחזיק הרבה מים. למעשה זה מחזיר אותי לתגובה הראשונה של חתול לילה שאומרת שאין באמת שום משקל ראלי לסוג המטבע שאני מחזיק. אני מבין נכון?
הרבה תודה על העזרה אגב זה מאוד מאיר עיניים.

אז אם פות"ש יחזיק שקלים והשקל יחלש (נניח בעקבות חידוש ה"רפורמה") אז הדירה תתרחק ממנו, לא משנה שכרגע היא נקובה בשקלים.
לכן הוא יבטיח את ערך השקלים דרך:
אם אתה חושש מאוד מאינפלציה אבל צריך שהכסף יהיה נזיל (כמה נזיל ? יומי? חודשי?) אז תשקיע בפקדון שמתאים לאילוצים ולחששות שלך, כלומר תצמיד למדד.
הימור על שער שקל-דולר זה לא אסטרטגיה שמתאימה לאילוצים של פות"ש.

למעשה זה מחזיר אותי לתגובה הראשונה של חתול לילה שאומרת שאין באמת שום משקל ראלי לסוג המטבע שאני מחזיק. אני מבין נכון?
אני לא מסכים, אבל בסוף זה הכסף שלך. אם הכסף נועד לרכישת דירה אז תדאג שכשתגיע השעה לעשות בו שימוש הוא לא יאבד מערכו. אם אתה רוצה לנסות לעשות אופטימיזציה לרווח, אז אתה מגדיל את הסיכון למצב שכשתזדקק לכסף הוא יהיה שווה פחות.

"ארדואן ונשיא הבנק הרכזי שמינה, שמשמש כפקיד חסר אחריות, פועלים נגד כל תאוריה כלכלית ומסרבים להעלות את הריבית - גם מסיבות דתיות - כדי להילחם באינפלציה". התוצאה - אינפלציה של עשרות אחוזים.
מזכיר לך איזה מדינה אחרת? כזו שמאמינה בשיטת "בחוקותי תלכו" כמדיניות כלכלית ?
א. יש, היו ויהיו מדינות שפועלות לא מסיבות דתיות והאינפלציה בהן משתוללת.
ב. אין חוקי והתנהלות דת אחת כאחרת.

קראתי את הפוסט של הסולידית לגבי השקעות קצרות טווח שרלוונטיות למטבע זר (בכל זאת הצעדים של הממשלה גורמים לי לרצות לגדר את הסיכון של המשך עליית הדולר), אך מצאתי אופציה יחידה של אג"ח של ממשלת ארצות הברית. האם יש סיכון גבוה בהשקעה באג"ח קונצרני של חברות אמריקאיות? האם יש אלטרנטיבות נוספות מלבד השקעה צמודת מדד ואג"ח אמריקאי?

קראתי את הפוסט של הסולידית לגבי השקעות קצרות טווח שרלוונטיות למטבע זר (בכל זאת הצעדים של הממשלה גורמים לי לרצות לגדר את הסיכון של המשך עליית הדולר), אך מצאתי אופציה יחידה של אג"ח של ממשלת ארצות הברית. האם יש סיכון גבוה בהשקעה באג"ח קונצרני של חברות אמריקאיות? האם יש אלטרנטיבות נוספות מלבד השקעה צמודת מדד ואג"ח אמריקאי?
עכשיו אתה בלבלתי אותי לגמרי. מה אכפת לך מהשקעות במטבע זר ובאגרות חוב דולריות אם מטרת הכסף הוא קניית דירה בישראל בעתיד הקרוב? איך "המשך עליית הדולר" מסכנת אותך?

עכשיו אתה בלבלתי אותי לגמרי. מה אכפת לך מהשקעות במטבע זר ובאגרות חוב דולריות אם מטרת הכסף הוא קניית דירה בישראל בעתיד הקרוב? איך "המשך עליית הדולר" מסכנת אותך?
אולי אני לא לגמרי הבנתי. בעצם על מנת למקסם רווח, או לגדר סיכון אני צריך להשקיע חלק מהכסף כך שהוא צמוד מדד וחלק באפיקים שאינם צמודי מדד לא? ככה אני מגדר את הסיכון שלי מהמשך החלשות השקל? אולי אני מפספס את הקטע. איך זה משנה שבסוף אני אוציא את הכסף בשקלים אם הוא בכל מקרה יאבד ערך לפי כוח המטבע הרלוונטי?

אולי אני לא לגמרי הבנתי. בעצם על מנת למקסם רווח, או לגדר סיכון אני צריך להשקיע חלק מהכסף כך שהוא צמוד מדד וחלק באפיקים שאינם צמודי מדד לא? ככה אני מגדר את הסיכון שלי מהמשך החלשות השקל? אולי אני מפספס את הקטע. איך זה משנה שבסוף אני אוציא את הכסף בשקלים אם הוא בכל מקרה יאבד ערך לפי כוח המטבע הרלוונטי?

נדמה לי שמה שאתה באמת שואל זה איך לגדר חיסכון למחירי הדירות.

זו שאלה שכבר עלתה בפורום ואין לה פתרון מושלם. יש כמה הצעות -

- להשקיע במדד נדל"ן. קרוב אבל לא בדיוק צמוד למחירי הדירות כי כולל גם משרדים וחברות.
- להשקיע באג"ח צמוד. החיסרון הוא שמדד המחירים לא כולל את מחירי הדירות, וגם נתון למניפולציות
- להשקיע במדד מניות כללי - פחות ניתן למניפולציות אבל יותר תנודתי
- להשקיע בסל מטבעות - לא תנודתי אבל עם תשואה אפסית

כמו שאתה רואה אין פתרון בית ספר, אפשר לפזר בין ההצעות בתקווה שיתקבל משהו טוב.

אם השאלה שלך היא: איך להשקיע לזמן קצר במינימום סיכון - בעיקרון יש את הפוסט של הסולידית. אבל אני מעריך שבזמן הקרוב השקל יהיה תנודתי מאוד (לא יודע לאיזה כיוון) אז אולי צריך לחשוב מחוץ לקופסה.

למה להתסכל רק על צד אחד? מה ואם עוד חודש או חצי שנה המומנטום יתהפך ותתחיל מגמת ירידה? לפני כמה שבועות הייתה טעימה למה שיכול לקרות כשהייתה ירידת שער של 2% ביום

להשקיע בסל מטבעות - לא תנודתי אבל עם תשואה אפסית
את זה אני לא מבין, אתה רוצה להגיד לי שיש קורלציה חזקה בין שערי חליפין לבין מחירי הדיור בשקלים? ואפרופו סל מטבעות זה מאוד תנודתי ועשוי להביא הפסדים או רווחים גדולים בזמן קצר, שומר נפשו ירחק.

נדמה לי שמה שאתה באמת שואל זה איך לגדר חיסכון למחירי הדירות.

כמו שאתה רואה אין פתרון בית ספר, אפשר לפזר בין ההצעות בתקווה שיתקבל משהו טוב.
אני מניח שזאת המטרה הסופית אז כן בגדול זה נכון, העניין הוא שאני מסתכל על טווח קצר יחסית( אזור השנה) אז אני חייב להגביל את עצמי מבחינת סיכון
אם השאלה שלך היא: איך להשקיע לזמן קצר במינימום סיכון - בעיקרון יש את הפוסט של הסולידית. אבל אני מעריך שבזמן הקרוב השקל יהיה תנודתי מאוד (לא יודע לאיזה כיוון) אז אולי צריך לחשוב מחוץ לקופסה.
בדיוק הנקודה שלי, אם הייתי באותו מצב לפני שנה אז זה לא היה פקטור. עכשיו זה נראה כאילו זה פקטור סיכון נוסף שצריך להתייחס אליו והכלי היחידי שמוצע בפוסט ההוא זה אגח צמוד מדד( שכמו שציינת גם הוא לא מושלם). האם כלים אחרים מעבר לים( אג"ח של ממשלות זרו., אג"ח קונצרני של חברות זרות וכו') נחשב כסיכון גבוהה יחסית ולכן לא כדאי להסתכן בו בהשקעת חסכונות דיור לטווח קצר?

אתה רוצה להגיד לי שיש קורלציה חזקה בין שערי חליפין לבין מחירי הדיור בשקלים?
קורלציה בוודאי שיש, אולי לא חזקה. דמיין למשל מה יקרה אם מדינת ישראל תדפיס פי שניים שקלים.
בעבר מחירי הדירות היו נקובים בדולרים וכתוצאה הקורלציה הייתה ברורה.

סל מטבעות זה מאוד תנודתי ועשוי להביא הפסדים או רווחים גדולים בזמן קצר, שומר נפשו ירחק.
נכון שיש סיכון בסל מטבעות, הבעיה שלפנינו היא שיש סיכון גם באחזקה של הכל בשקלים (ראית כמה השקל נחלש והמחירים עלו בזמן האחרון) ויש סיכון גם בלהחזיק הכל בדולרים (אם העסק ירגע והדולר יחזור ל- 3 / האמריקאים יחזרו להדפיס).

איך שאני רואה את זה, כשאתה מחזיק סל מטבעות עולמי, אתה ממקסם את היכולת "לקנות משהו בעולם" במינימום סיכון.

בעבר מחירי הדירות היו נקובים בדולרים וכתוצאה הקורלציה הייתה ברורה.
והיום אין כמעט קורלציה ויעידו 15 השנים האחרונות.
איך שאני רואה את זה, כשאתה מחזיק סל מטבעות עולמי, אתה ממקסם את היכולת "לקנות משהו בעולם" במינימום סיכון.
אבל פות"ש מעוניין בשימור ערך כספו על מנת לקנות דירה בישראל בשקלים לפי מה שאני מבין לא "לקנות משהו בעולם". למטרה כזו החזקת מטבע זר היא חסרת הגיון.

אבל פות"ש מעוניין בשימור ערך כספו על מנת לקנות דירה בישראל בשקלים לפי מה שאני מבין לא "לקנות משהו בעולם". למטרה כזו החזקת מטבע זר היא חסרת הגיון.
מדוע מחירי החלב התייקרו ב- 15%? הרי החלב מיוצר ע"י פרות בישראל ונמכר בשקלים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R השקעה קצרת טווח בסנופי שוק ההון 8
CoinCollector השקעה קצרת טווח - פק״מ \ מק״מ \ אג״ח ממשלתי לא צמוד. שוק ההון 10
G השקעה קצרת טווח בזמן המשבר הנוכחי שוק ההון 8
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6

נושאים דומים