השקעה בדולרים כשאין ברירה

עולה חדשה ותיקה

משתמש רשום
דירוג
0
עלינו לארץ לפני כמה שנים. בזמנו (כשהשער היה 3.8...) עוד לא היה ברור לנו אם וכמה נישאר ולא המרנו את רוב הכסף שלנו. ולכן היום, כשאנחנו כאן כנראה פור גוד, יוצא שהכסף יושב בבנק ישראלי, בדולרים. התייאשנו כבר מלחכות שהשער יעלה חזרה על מנת להמיר לשקלים. אנחנו רוצים להשקיע ישירות בדולרים, אבל לא מוצאים חברת השקעות ישראלית שמשקיעה בדולרים (כלומר, שמוכנה לקבל דולרים ולא שקלים, ולהשקיע אותם כדולרים). מאד נעריך את המלצתכם. אפשר גם חברה לא ישראלית, אבל היא חייבת להיות אמריקאית ומושקעת בקרנות אמריקאיות מסיבות מס (היא לא יכולה, לדוגמא, להיות אירית. רואה החשבון שלנו אמר שזה יסבך אותנו). אנחנו גם לא משקיעים מתוחכמים או מנוסים מדי, אז לא המלצה למיטיבי לכת. תודה רבה.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,051
מה הבעיה להמיר לשקלים, להעביר לבית השקעות, ואז להמיר לדולרים?
זה יעלה לכם בעמלות המרה, אבל זה חד פעמי ואפשר לשכוח מזה.
הרבה יותר קל מכל סיבוך אחר כמו בית השקעות בחול.

grimble grumble

משתמש ותיק
דירוג
425
זה יעלה לכם בעמלות המרה, אבל זה חד פעמי ואפשר לשכוח מזה.
זאת כמובן אפשרות אבל זה יוצא לא מעט כסף...

בכל בית השקעות ישראלי שהיה לי חשבון, ניתן היה להפקיד גם דולרים וגם יורו, אם אני לא טועה גם ליש"ט. איפה נתקעתם?
לחלופין, ניתן גם בבנקים לסחור בניירות ערך נקובים בדולר. ברוב המקרים מסחר בבנק עולה יותר מאשר בית השקעות אבל לא תמיד.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,198
לא ברור אם המטרה היא לנהל תיק באופן עצמאי (ואז כל ברוקר, פחות או יותר, יכול להתאים), תיק מנוהל, או מוצר מובנה כלשהו?

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,442

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,458
אני מבין שאתם מעדיפים לא להמיר לשקלים וזה הגיוני. אם תחזרו לתוכנית של המרה, הרבה אנשים בארץ צריכים דולרים וישמחו לקנות ממכם בשער הנוכחי כך שלשני הצדדים ייחסכו עמלות.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,442
אני מבין שאתם מעדיפים לא להמיר לשקלים וזה הגיוני. אם תחזרו לתוכנית של המרה, הרבה אנשים בארץ צריכים דולרים וישמחו לקנות ממכם בשער הנוכחי כך שלשני הצדדים ייחסכו עמלות.
זה נחמד בתאוריה.
במציאות נראה לי קשה מאוד להוציא לפועל בסכומים משמעותיים.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,458
זה נחמד בתאוריה.
במציאות נראה לי קשה מאוד להוציא לפועל בסכומים משמעותיים.
אני מניח שאתה צודק אבל בסכומים משמעותיים גם החסכון למי שעובד עם בנק ישראלי, משמעותי, אז שווה לבדוק.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,341
לא יותר פשוט IB וזהו?
אומנם משלמים לבנק עמלת העברה לחו"ל, אבל בסכומים גדולים אפשר להתמקח עליה.
אח"כ ההמרה (אם רוצים אותה) מאוד זולה.

עלה ירוק

משתמש ותיק
דירוג
84
למשוך את הדולרים מהבנק זה עוד סרט.. ושוב כולל עמלה חריגה כי מדובר במט"ח.
פשוט תנסו בתי השקעות
ואם לא אז אופציה לרכישה דרך הבנק אם התנאים שווים את החסכון בעמלות ההמרה.

עולה חדשה ותיקה

משתמש רשום
דירוג
0
זאת כמובן אפשרות אבל זה יוצא לא מעט כסף...

בכל בית השקעות ישראלי שהיה לי חשבון, ניתן היה להפקיד גם דולרים וגם יורו, אם אני לא טועה גם ליש"ט. איפה נתקעתם?
לחלופין, ניתן גם בבנקים לסחור בניירות ערך נקובים בדולר. ברוב המקרים מסחר בבנק עולה יותר מאשר בית השקעות אבל לא תמיד.
מותר לקבל פה המלצה שמית? אני בדקתי עם הראל, עם IBI ועם פסגות (שלושת בתי ההשקעות שבהם יושבים המוצרים הפנסיוניים שלנו) וכולם אמרו לי שלא ניתן להשקיע בדולרים. אולי זה כי רציתי לקנות מוצרים ספציפיים? אולי הם היו מסכימים אם הייתי מעבירה להם סכום כסף לניהול תיק?

אני שוקלת את אינטראקטיב ברוקרס. ההתלבטות היא שאני לא מרגישה שאני מבינה מספיק בשביל לנהל בעצמי את ההשקעות שלנו. קראתי את כ-ל הפוסטים של דורין, בתיאוריה אני מבינה מספיק, אבל לתרגם את זה למעשים-- כשמדובר ברוב חסכונותינו-- זה צעד פסיכולוגי קשה. מנגד, אחרי כמה שנים בארץ, האמונה שלי במומחיות של מנהלי ההשקעות בבתי ההשקעות גם קטנה מאד.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
5,866
את מערבבת כאן שני דברים.
אחד זה הקטע של השקלים / דולרים - זה באמת שטות, ממירים פעם אחת וזהו. משלמים קצת עמלה.
החלק הקריטי יותר הוא אם את רוצה להשקיע לבד או שישקיעו עבורך. הבלוג והפורום מעודדים השקעה עצמאית, אבל מישהו חסר ניסיון/בטחון עלול לעשות לעצמו נזקים, במקרה כזה עדיף השקעה מנוהלת.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
21,773
מותר לקבל פה המלצה שמית? אני בדקתי עם הראל, עם IBI ועם פסגות (שלושת בתי ההשקעות שבהם יושבים המוצרים הפנסיוניים שלנו) וכולם אמרו לי שלא ניתן להשקיע בדולרים. אולי זה כי רציתי לקנות מוצרים ספציפיים? אולי הם היו מסכימים אם הייתי מעבירה להם סכום כסף לניהול תיק?
כנראה שלא הבנת אותם נכונה.
בכולם ניתן להשקיע גם בדולרים.
אני לא בטוח שכולם מקבלים אמריקאיים, IBI ומיטב בוודאות כן.

עולה חדשה ותיקה

משתמש רשום
דירוג
0
את מערבבת כאן שני דברים.
אחד זה הקטע של השקלים / דולרים - זה באמת שטות, ממירים פעם אחת וזהו. משלמים קצת עמלה.
החלק הקריטי יותר הוא אם את רוצה להשקיע לבד או שישקיעו עבורך. הבלוג והפורום מעודדים השקעה עצמאית, אבל מישהו חסר ניסיון/בטחון עלול לעשות לעצמו נזקים, במקרה כזה עדיף השקעה מנוהלת.
אתה צודק, בוא נתמקד בחלק הראשון. נניח שאני רוצה להשקיע קרוב למליון שקלים, שכרגע נמצאים בדולרים. הנזק כאן הוא לא העמלה, אלא עצם ההמרה בשער כל כך נמוך. ההבדל בין דולר ב-3.3, לדולר שהוא 3.6-3.8, הוא גדול מאד.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
5,866
אתה צודק, בוא נתמקד בחלק הראשון. נניח שאני רוצה להשקיע קרוב למליון שקלים, שכרגע נמצאים בדולרים. הנזק כאן הוא לא העמלה, אלא עצם ההמרה בשער כל כך נמוך. ההבדל בין דולר ב-3.3, לדולר שהוא 3.6-3.8, הוא גדול מאד.
אף אחד לא מבטיח שהדולר יחזור לאזורים האלה. להפך, יש לא מעט שצופים שבגלל ההדפסות של הפד הוא ימשיך לרדת לאזור ה- 3 ומטה.
אנחנו נכנסים כאן לאזור של הימורי מט"ח שמאוד לא אוהבים בפורום. היסטורית, פשוט אי אפשר לחזות את הדברים האלה.
אפשר לפזר את הסיכון הזה אם תיכנסי בהדרגה להשקעה, כל פעם בערך הדולר הנוכחי.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,198
אולי זה כי רציתי לקנות מוצרים ספציפיים? אולי הם היו מסכימים אם הייתי מעבירה להם סכום כסף לניהול תיק?

אני שוקלת את אינטראקטיב ברוקרס.
כמו שכתבתי למעלה, לא ברור מה את מחפשת.
השקעה בניהול עצמי (כמו שתוכלי לעשות ב-IB) אפשר גם דרך כל ברוקר ישראלי (בנק/בית השקעות) בדולרים.
מוצר מנוהל (כמו גמל להשקעה, תכנית חיסכון) כנראה אי אפשר בדולרים, אבל זה כמובן לא רלוונטי גם ל-IB.
חשבון השקעות מנוהל - זה אני לא יודע. זה משהו יותר גמיש ולכן כתלות בסכום יכול להיות שבתי השקעות יסכימו, אם תבהירי שזה מה שאת מעוניינת, אבל אין לי מושג.

הנזק כאן הוא לא העמלה, אלא עצם ההמרה בשער כל כך נמוך
אין שום נזק בהמרה (מעבר לעמלות). נכון, הדולרים שלך היו שווים בעבר יותר שקלים, היום הם לא. זה לא משנה אם תמירי או לא. זה הנכסים שיש לך, זה מה שהם שווים.
אם את חושבת שהיום יותר משתלם להחזיק דולרים ולא שקלים, ורוצה לשים על זה כסף, אז בהצלחה, אבל זה דיון לפורום אחר לגמרי...

בכל מקרה, אפילו אם משום מה תרצי להמר על שערי מט"ח, זה לא משנה בכלל למקרה שאת מתכוונת להשתמש בכסף הזה לקניית מניות - הסכום הסופי שלך יהיה זהה בין אם תמירי לשקלים ואז תקני ובין אם תקני ישירות בדולרים, וזה לא ישנה מה יקרה בינתיים לשער הדולר-שקל. אם הוא יקפוץ ל-3.90, הסכום הסופי שלך אם תמירי קודם לשקלים יהיה זהה (גם בשקלים וגם בדולרים) לסכום הסופי שלך אם לא תמירי לשקלים אלא תקני בדולרים. אותו דבר אם השער יצנח ל-2.90.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,341
אבל זה חלב שנשפך.
זה כמו להגיד שהנזק הגדול בקניית ביטקויין זה לא העמלה של הקניה אלא העובדה שלא קניתי ביטקויין לפני 5 שנים, כי ההבדל בין שער של 400 דולר לביטקוין לבין 50,000 דולר הוא גדול מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O השקעה בדולרים בקרנות מחקות שוק ההון 2
D לפני מעבר מארה״ב לארץ - השקעה בדולרים צרכנות פיננסית 28
Y השקעה במדדים שוק ההון 9
O דירה למגורים/ השקעה בארץ או חול נדל"ן 4
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
ה השקעה באינטו (iintoo) - מישהו מכיר/ממליץ? נדל"ן 1
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א השקעה במטבע דיגיטלי בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
צ מידע על השקעה בקרית מלאכי נדל"ן 29
חושב בגדול השקעה (לא) בטוחה - בניה בעייתית נדל"ן 2
AbuNafha מתודולוגיות השקעה בשוק ההון שוק ההון 60
י לקיחת הלוואה לצורך השקעה במטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 24
ב השקעה בקריות נדל"ן 3
Or David תיק השקעה גדול ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
Myrath השקעה במדדים בעידן הנוכחי שוק ההון 8
J השקעה זמנית של כסף לבנייה פוסטים מאיכות נמוכה 8
A השקעה לכמה שנים שוק ההון 19
J השקעה לבני 85+ שוק ההון 17
I התלבטות לגבי כוון השקעה עם נתונים כפי שמפורטים .... נדל"ן 6
M השקעה פאסיבית מנכס דיגיטלי - יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
liranviper השקעה הפוכה (הון + קצבה לקשיש תמורת הדירה שלו) נדל"ן 13
ת השקעה פיזית בזהב וכסף שוק ההון 3
י תיק השקעות משולב חיסכון\השקעה עבור הילדים - ניהול שוק ההון 14
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 15
מ קרנות ישראליות מחקות מדדים אמריקאים או השקעה ישירות בארהב? שוק ההון 7
עייף ומותש סעמק שאלה על השקעה בסכום נמוך שוק ההון 2
V שינוי מסלול השקעה בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
aeh שאלה: חריגה מתקרת 10% השקעה למוצר אחד בחשבון IRA שוק ההון 0
S שאלה לגבי השקעה בהלוואות P2P השקעות אלטרנטיביות 6
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
R השקעה לטווח של כמה שנים שוק ההון 48
J מתודה לבחינת כדאיות השקעה בשווקי נדל״ן נדל"ן 4
א שאלות על השקעה באג"ח שוק ההון 13
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
Y השקעה בקרן small cap עולמית שוק ההון 1
S השקעה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 9
D אפיקי השקעה וחסכון בין מדינות שוק ההון 5
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
I מסלולי השקעה לבחור בן 18 שוק ההון 1
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 11
D השקעה ראשונה בסכום נמוך שוק ההון 3
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y תהיות לגבי השקעה בסיכון נמוך שוק ההון 5