• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים

נכון (בערך).

לא נכון.
המשמעות היחידה היא מה השתנה בשער של המניה מול השקל בתקופה שהשקעת.

תסתכל על מצב קיצון - נניח היפר אינפלציה מטורפת בדולר. הדולר נופל יחסית לכל נכס קיים בעולם פי 1000 מערכו היום. (וכשאני אומר כל נכס, זה כולל גם את הדולר וגם את המניה).
המניה לא זזה יחסית ל"כל העולם", רק הדולר נפל. המניה שווה עדיין אותה כמות שקלים/אירו/מטילי זהב.
אבל במונחי דולר, גם המניה וגם השקל עפו למעלה (ערכם עלה פי 1000).
האם זה באמת משנה לך מה היה שינוי שער הדולר-שקל בתקופה הזאת?
אתה מניח שהמניה תעלה בהכרח פי 1000? במצב של אינפלציה כמו שאתה מתאר יש סיכוי טוב מאוד שמחירי המניות ינצחו.

תוכל להתייחס לציטוט שהבאתי מ bogleheads? תקרא את הדוגמאות שם ובעיקר את 2 הבולטים הראשונים.

אבל למה לא תתייחס לשאלה שלי
כי נמאס לי מדיונים על חשיפה למטבע. הייתי ביותר מידי כאלה.

אם אתה רוצה תשובה קצרה - אתה טועה, ובגדול.
אם אתה רוצה תשובה ארוכה, אתה מוזמן לקרוא את מליון הדיונים שהיו בנושא פה בעבר. רשמתי את דעתי בנושא כבר מספיק פעמים.
תוכל להתייחס לציטוט שהבאתי מ bogleheads?
@luffyguy כבר ענה לך על זה.
אם זה לא מספיק, אני מפנה אותך לתשובה שלי ל @Michel

קודם תענה לשאלות ששאלתי לפניך. יפני ישראלי ואמריקאי נפגשים. שלושתם השקיעו באפל שעלתה ב100% בשנה האחרונה (בדולרים). הישראלי שהשקיע בשקלים הרוויח על ההשקעה 150%, היפני שהשקיע ביינים הרוויח 50% והאמריקאי 100%. האם כל אחד מהם אמור לטעון שלמניית אפל היו ביצועים שונים או שכולם יסכימו שחברת אפל שווה 100% יותר אבל הפערים בשערי המט"ח הביאו אותם לרווחים שונים מאוד זה מזה.
קיבלת, אני אענה לשאלה שלך. הם צריכים להסכים על הערך של אפל היום. הם כולם יסכימו שהיא שווה X דולרים, Y ינים, וZ שקלים.
אף אחד מהם, אם יש לו מעט שכל בקודקודו, לא יטען בבטחון שאפל הכפילה את עצמה, בטח לא לפני שיבדקו אינפלציה ועוד שלל גורמים (ריבית וכו') שמשפיעים על ערכי המניות.

כאמור, אם היתה אינפלציה של 20% בדולר (כלומר הדולר איבד מערכו), ומניית אפל עלתה 20%, זה הגיוני וסביר אבל אף אחד לא יטען שאפל "שווה 20% יותר".

זה ציטוט מה wiki של bogleheads
זה לא אומר שזה נכון.
your return is the sum
כנאמר לפני, אחוזים מוכפלים, לא נסכמים.

your returns will be the return on the stocks, but with the additional component of currency gain
אין סתירה, כמו שטענתי, זו צורת החישוב כדי להבין מה התשואה במטבע שבחרת. זה לא אומר שהתשואה נגרמה על ידי זה.
imagine replacing the physical USD cash in this ETF with US stocks
זו אמירה די מטעה לדעתי. יש הבדל גדול בין USD שבהגדרה צמוד לעצמו, לבין מניות שאינן בהכרח צמודות לדולר. למשל, אם הדולר ירד ביחס לשקל, והמחיר הדולרי של המניות נשאר זהה, משקיעים עם שקלים פנויים יקפצו על ההזדמנות לקנות, וכנראה יגרמו לעליית המחיר הדולרי בהתאם.
הבעיה נוצרת לדעתי מכיוון שלך וכנראה גם לבוגלהדס האמריקאים הרבה יותר הגיוני לראות את הדולר כיציב ושאר הנכסים זזים ביחס אליו. קשה להם לדמיין מצב כמו שתואר לפני, שבו הדולר הוא הנכס שמשתנה ביחס לכל השאר. אתה צריך לשאול את עצמך למה היה לך מאד הגיוני (בדוגמה שלך) להגיד שהשקל התחזק פי 2 ביחס לדולר (והמניה), ולא שהדולר נחלש פי 2 ביחס לשקל ולמניה, למרות שמבחינת יחס דולר/שקל זה נראה בדיוק אותו דבר.
אני חושב שברגע שתדמיין את הדולר כנכס הרבה יותר בלתי יציב (נגיד תפו"א או ביטקוין) יהיה לך יותר קל לראות שהעובדה שחייבים "לעבור" דרכו בזמן קניה/מכירה, לא משפיעה (ברמה העקרונית).

קיבלת, אני אענה לשאלה שלך. הם צריכים להסכים על הערך של אפל היום. הם כולם יסכימו שהיא שווה X דולרים, Y ינים, וZ שקלים.
אז בעצם יש לאפל 200 ערכים שונים? כאילו כל פעם שאני מדבר על מניית אפל אני צריך להסביר שאני מתכוון לערכה בדולרים אחרת מישהו עלול לחשוב בטעות שאני מתייחס לערכה בדינרים? זאת הטרמינולוגיה המקובלת בעולם?
אף אחד מהם, אם יש לו מעט שכל בקודקודו, לא יטען בבטחון שאפל הכפילה את עצמה, בטח לא לפני שיבדקו אינפלציה ועוד שלל גורמים (ריבית וכו') שמשפיעים על ערכי המניות.
זה טיעון צד שלא קשור בשום אופן לשאלה שלי. תניח אינפלציה 2% בכל שלושת המדינות אם זה מה שחסר לך. ומה אז? למה כל אחד הרוויח/הפסיד בצורה שונה כל כך? מה לביצועי מניית אפל וליפן, קמבודיה, ירדן או ישראל. למה הישראלי הרוויח פחות מהאמריקאי? למה הרווחת בקרן סנופי השקלית שלך 25% השנה? הסנופי עלה 25%? ברור שלא. זה שהחלטת לקנות סנופי בשקלים לא הופך את הקרן המחקה השקלית למדד סנופי.

כי נמאס לי מדיונים על חשיפה למטבע. הייתי ביותר מידי כאלה.

אם אתה רוצה תשובה קצרה - אתה טועה, ובגדול.
אם אתה רוצה תשובה ארוכה, אתה מוזמן לקרוא את מליון הדיונים שהיו בנושא פה בעבר. רשמתי את דעתי בנושא כבר מספיק פעמים.
אתה מוזמן להישאר בחוץ. מה שבטוח הוא שהתגובות גסות הרוח שלך לא מקדמות את הדיון לשום מקום ובטח לא הופכות אותך לצודק.

אתה מוזמן להישאר בחוץ. מה שבטוח הוא שהתגובות גסות הרוח שלך לא מקדמות את הדיון לשום מקום ובטח לא הופכות אותך לצודק.
לא עניין של גסות רוח. פשוט ניהלתי את אותו הדיון כבר מליון פעם. יש גבול כמה פעמים אפשר לנהל בדיוק את אותו הדיון.
אתה מוזמן לקרוא את הדיונים האחרים בנושא. יחסוך לך ולשאר חברי הפורום הרבה זמן.

לא עניין של גסות רוח. פשוט ניהלתי את אותו הדיון כבר מליון פעם. יש גבול כמה פעמים אפשר לנהל בדיוק את אותו הדיון.
אתה מוזמן לקרוא את הדיונים האחרים בנושא. יחסוך לך ולשאר חברי הפורום הרבה זמן.
מישהו מכריח אותך בכוח להשתתף בדיון? יש פה מספיק דיונים. דפדף לדיון אחר ותן לי ולשאר החברים להחליט אם מתאים לנו להמשיך ולהתדיין. בינתיים מי שמבזבז את הזמן לכולם בהערות חסרות תכלית ושאינן מכבדות זה אתה.

אז בעצם יש לאפל 200 ערכים שונים? כאילו כל פעם שאני מדבר על מניית אפל אני צריך להסביר שאני מתכוון לערכה בדולרים אחרת מישהו עלול לחשוב בטעות שאני מתייחס לערכה בדינרים? זאת הטרמינולוגיה המקובלת בעולם?
לא מבין את הנקודה שלך. האם לטיסה מתל אביב ליוון יש 200 ערכים שונים?
ברור זיש ערך אחד גם למניה וגם לטיסה.
אכן במקרה של מניית אפל השתרש שנהוג לנקוב בערכה בדולרים. אז?

זה טיעון צד שלא קשור בשום אופן לשאלה שלי. תניח אינפלציה 2% בכל שלושת המדינות אם זה מה שחסר לך. ומה אז? למה כל אחד הרוויח/הפסיד בצורה שונה כל כך? מה לביצועי מניית אפל וליפן, קמבודיה, ירדן או ישראל. למה הישראלי הרוויח פחות מהאמריקאי? למה הרווחת בקרן סנופי השקלית שלך 25% השנה? הסנופי עלה 25%? ברור שלא. זה שהחלטת לקנות סנופי בשקלים לא הופך את הקרן המחקה השקלית למדד סנופי.
אתה אומר "הסנופי עלה 25%?" כשאתה מתכוון "הסנופי עלה דולרית 25%?". זה בסדר כי זו טרמינולוגיה מקובלת שמודדים בדולרים אבל זה לא אומר שזה לא מה שעושים. שים לב למהות.

אם יש אינפלציה של 2% גם בשקל וגם בדולר אבל השקל נחלש מול הדולר, משהו מוזר. בטווח הארוך זה לא יהיה המצב, אני מבטיח לך. הרי היבואמים לא יכולים להמשיך לספק לך אץ המוצריםבבאותה המחירים בשקלים כמו פעם.
בטווח הקצר ייתכנו תנודות כאלו או אחרות, אבל הן לא קשורות לערך הריאלי שך המהיות שלך אלא לספוקלציות של אנשים על הדולר/שקל....

אני משקיע ועונה לך. מאוד אשמח אם תענה על 3 השאלות שלי בסעיף הקודם. קשה לי להאמין שהן לא יעזרו לנו להגיע להסכמה.

לא מבין את הנקודה שלך. האם לטיסה מתל אביב ליוון יש 200 ערכים שונים?
יש טריליון, עבור ישראלי ממוצע זה המחיר בשקלים.
ברור זיש ערך אחד גם למניה וגם לטיסה.
מה הערך הטיסה? לגבי מניה זו שאלה פילוסופית יש כאלו שיגידו שמניית אפל זה אחד חלקי 15,787,154,000 מחברת אפל ויש שיגידו שזה 189.46*3.8 , שוויה בשקלים. זה תלוי במתבונן. אני נוטה לגישה השניה אבל גם הראשונה נכונה. זה עדיין לא משנה את העובדה שהתשואה של משקיע ישראלי במניית אפל חשופה לסיכוני שער החליפין. תשואה של מניה זה משהו אחר מהמנייה.
אכן במקרה של מניית אפל השתרש שנהוג לנקוב בערכה בדולרים. אז?
זה לא מנהג זו מציאות. מניית אפל נסחרת ועוברת רגולציה בניו יורק, עיר בארה"ב, כל העברה של מניית אפל מתבצעת בדולרים. זה ההגדרה של domiciled

אתה אומר "הסנופי עלה 25%?" כשאתה מתכוון "הסנופי עלה דולרית 25%?". זה בסדר כי זו טרמינולוגיה מקובלת שמודדים בדולרים אבל זה לא אומר שזה לא מה שעושים. שים לב למהות.
ה-S&P500 נמדד בנקודות לפי מיטב ידיעתי
אם יש אינפלציה של 2% גם בשקל וגם בדולר
מה זאת אומרת?
אבל השקל נחלש מול הדולר, משהו מוזר. בטווח הארוך זה לא יהיה המצב, אני מבטיח לך.
אז אם אני משקיע ומפסיד על הבסיס הזה, אתה תחזיר לי את ההפסדים?
הרי היבואמים לא יכולים להמשיך לספק לך אץ המוצריםבבאותה המחירים בשקלים כמו פעם.
הם יכולים לנסות, הם צריכים שאנשים יקנו, אם הם לא הם יוכלו ליצר באופן מקומי. אבל אתה גולש. איך כל זה קשור לסיכוני מטבע בהשקעה בנכסים שנקובים במטבע זר רק אלוהים יודע. טיסות ליוון, זוזים שקים של תפוחי אדמה, יפאנים? מה עוד? תקרא בעיון את הדף מ-boogleheads ולמעט חישוב הרווח\הפסד שנעשה לצורך פשטות ולא משנה במאומה את המסקנה (צ"ל 15.5%במקום ,15% , ביג דיל) העניין מוסבר בפשטות, זה לא מסובך.
מאוד אשמח אם תענה על 3 השאלות שלי בסעיף הקודם. קשה לי להאמין שהן לא יעזרו לנו להגיע להסכמה.
בכולם למעט האחרון יש סיכוני מטבע, זה בדיוק מה ש-boogleheads כותבים, זה לא מסובך. מה שקובע זה איפה הנכס domiciled. זה לא משנה אם זה דולרים, אגרות חוב של ממשלת יפאן או מניות סימנס.

בכולם למעט האחרון יש סיכוני מטבע, זה בדיוק מה ש-boogleheads כותבים, זה לא מסובך. מה שקובע זה איפה הנכס domiciled. זה לא משנה אם זה דולרים, אגרות חוב של ממשלת יפאן או מניות סימנס.
כלומר בשאלה 2 שלי למי יש סיכון מטבע? ליוסי? לפועלים? לשניהם?

אבל כל הויכוח על הטרמינולוגיה. לא נראה לי שאנחנו חלוקים על המהות. אני חושב שאתה מבין מצוין שהרווחת השנה אקסטרה על השקעה בסנופי בגלל סיבות שלא קשורות לביצועי החברות אלא יותר לאירועים מקומיים בארץ. בטרמינולוגיה שלך הסנופי עלה 25% כי החלטת למדוד אותו בשקלים. אבל אין כזה דבר. מדד הסנופי לא נמדד בשקלים. מדד הסנופי נמדד בכל העולם באותה צורה והרווח שלך נובע מהעליה שלו + הפרש שערי המטבע.
1) יוסי קנה מניית טסלה ע"י כך שהמיר שקלים לדולרים והשתמש בדולרים לקנות מניית טסלה. יוסי נפרד מ500 שקלים. האם הוא חשוף לשער הדולר/שקל?
כן, בהנחה שירצה לקבל יום אחד שקלים בחזרה.
2) בנק הפועלים פותח שירות חדש. הוא מאפשר לך לקנות מניית טסלה ישירות בשקלים! הוא עושה זאת כמובן ע"י המרה מאורי הקלעים של השקלים לדולרים, ורכישה באמצעות הדולרים האלו בבורסה בארה"ב. יוסי משתמש בשירות של בנק הפועלים כדי לקנות מניית טסלה. יוסי נפרד מ500 שקלים.
א) האם יוסי חשוף לשער הדולר/שקל?
כן, ראה 1.
ב) האם בנק הפועלים חשוף לשער הדולר/שקל?
לא
3) טסלה נרשמה בבורסת ת"א וניתן לסחור בה ישירות בשקלים בבורסה. לא רק זה, היא גם נמחקה למסחר מהנסד"ק. כלומר היא עדיין חברה אמריקאית שעושה מכוניות חשמליות לכלל העולם, פשוט מאסק רוצה לדחוף אצבע בעין שלה דמוקרטים אז הוא העביר את המסחר במניה למדיהנ קיקיונית בשם "ישראל". כאמור כעת המנייה נסחרת בשקלים, והיום היא שווה 500 שקלים. יוסי קונה מניית טסלה בבורסת ת"א. יוסי נפרד מ500 שקלים. האם יוסי חשוף לשער הדולר/שקל?
כן, המשקיעים יתאימו את המחיר של טסלה להפרשי השער. אם השקל ייפול מול הדולר בלילה ב10% אז המסחר יתחיל כשטסלה שווה 550.

אבל כל הויכוח על הטרמינולוגיה. לא נראה לי שאנחנו חלוקים על המהות. אני חושב שאתה מבין מצוין שהרווחת השנה אקסטרה על השקעה בסנופי בגלל סיבות שלא קשורות לביצועי החברות אלא יותר לאירועים מקומיים בארץ. בטרמינולוגיה שלך הסנופי עלה 25% כי החלטת למדוד אותו בשקלים. אבל אין כזה דבר. מדד הסנופי לא נמדד בשקלים. מדד הסנופי נמדד בכל העולם באותה צורה והרווח שלך נובע מהעליה שלו + הפרש שערי המטבע.

כן, בהנחה שירצה לקבל יום אחד שקלים בחזרה.

כן, ראה 1.

לא

כן, המשקיעים יתאימו את המחיר של טסלה להפרשי השער. אם השקל ייפול מול הדולר בלילה ב10% אז המסחר יתחיל כשטסלה שווה 550.
תודה שהשקעת את הזמן וענית על השאלות שלי.

אז אתה טוען שבכל המקרים יוסי חשוף לשער השקל/דולר.
מעניין אותי במיוחד שטענת שיוסי חשוף לשער השקל/דולר במקרה מס' 3. במקרה מס' 3 טסלה היא בדיוק כמו מניית בזק או בנק הפועלים שנסחרות בת"א בשקלים. האם כשיוסי רוכש מניה של בזק הוא חשוף לשער השקל/דולר?
במידה ולא, תוכל להסביר יותר בפירוט את ההבדל בין מניית בזק למניית טסלה בהקשר הזה? (זכור, זה עולם בו טסלה נסחרת אך ורק בבורסת ת"א ובשקלים, אך היא כמובן ממשיכה להיות חברת מכוניות חשמליות אמריקאיות בדיוק כפי שהיא היום)

במידה ולא, תוכל להסביר יותר בפירוט את ההבדל בין מניית בזק למניית טסלה בהקשר הזה?
ההבדל הוא שאין שום קשר בין טסלה ובין השקל. יצרת קשר מלאכותי אבל הוא לא קיים במציאות ולכן כל פער שיווצר בשער המט"ח דולר-שקל ייסגר מיד במחיר המניה כמו בדוגמה שנתתי למעלה שהשקל נופל ב10%. במניית בזק זה לא יקרה.

מעניין אותי אם אתה עדיין מתעקש לטעון שהסנופי עלה 25% ? גם בחברת S&P חושבים ככה?

אז למה אוכלים את הראש על חשיפה לדולר/שקל? כי אנשים מוזרים
לא, כי לא כל האנשים משקיעים במדד ל20 שנה או רואים בו נכס כמו דירה. יש כאלה שנכנסים כדי לייצר דלתא מסויימת מעלה (רווח) ויוצאים - זו הסיבה שאנחנו אוכלים את הראש.

ההבדל הוא שאין שום קשר בין טסלה ובין השקל. יצרת קשר מלאכותי אבל הוא לא קיים במציאות ולכן כל פער שיווצר בשער המט"ח דולר-שקל ייסגר מיד במחיר המניה כמו בדוגמה שנתתי למעלה שהשקל נופל ב10%. במניית בזק זה לא יקרה.
לא הבנתי מה ההבדל בין בזק לבין טסלה.

ולעניין מה שאתה רושם, אם טסלה נסחרת אך ורק בשקלים, והשקל נופל ב10% למה סוחרים ירוצו למכור טסלה עד שהמחיר שלה ירד בצורה ש"תשקף" את זה, אבל לא ירוצו למכור בזק מאותה סיבה? מה ההבדל המהותי בין בזק לבין טסלה בעולם כזה?
לא, כי לא כל האנשים משקיעים במדד ל20 שנה או רואים בו נכס כמו דירה. יש כאלה שנכנסים כדי לייצר דלתא מסויימת מעלה (רווח) ויוצאים - זו הסיבה שאנחנו אוכלים את הראש.
לא הבנתי, אתה אומר שאם אתה סוחר לטווח קצר אז שער הדולר/שקל ישנה עבורך, בגלל שכל האפקטי מאקרו וכו' שאנחנו מדברים עליהם הם אפקטים לטווח ארוך?
אם זו הטענה שלך, ואתה בעד גידור, משמע אתה מאמין שהכניסה שלך תעשה רווח דולרי אבל עשויה לא לעשות רווח שקלי. זה פשוט נשמע לי קצת כמו טענה מוזרה, אבל אוקיי, היא מחוץ לסקופ של מה שאני מנסה לדבר עליו. אני לא בקיא במסחר לטווח קצר ולכן יכול להיות שיש שיקולים שאני מפספס, ובכל אופן בהקרש של הדיונים בפורום הזה ובשרשור הספציפי הזה ברור שמדובר על נכסים לטווח ארוך של מס' דו ספרתי של שנים.

אני לא בקיא במסחר לטווח קצר
זה לא ממש לטווח קצר. אתה מוזמן לקרוא את יומן המסע שלי ואת העדכון שלי בו מלפני כמה דקות. אני רוצה להגיע ליעד מספרי מסוים ואז למכור שליש מהאחזקות המנייתיות שלי ולעבור לאגח. אם מחר הדולר יורד ל3.4 התרחקתי מאוד מהיעד.

כיוון ששני הצדדים בדיון לא מצליחים להגיע להסכמה לוגית, אני מצרף כאן מספר מאמרים בנושא:

אז כולם טועים, רק @roneng ו @luffyguy צודקים.
אשמח אם תביאו סימוכין כולל דוגמאות ממקורות אמינים, ונתדיין על בסיס זה.

כשמגדרים לא חשופים פחות להבדלי השער. פשוט מהמרים על התחזקות השקל במקום החלשות השקל.
החשיפה היא אותה חשיפה (פלוס עלות הגידור).
את קוראת את הדיון בעיון? אני בצד שטוען שלא צריך "לגדר" כי אתה לא חשוף לכלום, פשוט השתמשתי בטרמינולוגיה של מי שהגבתי לו.

זה לא ממש לטווח קצר. אתה מוזמן לקרוא את יומן המסע שלי ואת העדכון שלי בו מלפני כמה דקות. אני רוצה להגיע ליעד מספרי מסוים ואז למכור שליש מהאחזקות המנייתיות שלי ולעבור לאגח. אם מחר הדולר יורד ל3.4 התרחקתי מאוד מהיעד.
אם מחר הדולר יורד ל3.4 ומבלי שהמניות מבצעות תנועה בכיוון ההפוך, התרחקת מאוד מהיעד. אבל יש סיבות שדברים כאלו קורים.
חוץ מזה, אם מחר המניות שלך (בלי קשר לשער הדולר/שקל) צונחות ב15% גם תתרחק מאוד מהיעד, נכון? ומול זה אתה לא "מגדר", נכון? אז מה בעצם אתה מוכיח פה?

אז כולם טועים, רק @roneng ו @luffyguy צודקים.
אשמח אם תביאו סימוכין כולל דוגמאות ממקורות אמינים, ונתדיין על בסיס זה.
זה לא רק אני ורונן טוענים את זה, אבל בכל מקרה זה לא משנה. יש טיעונים, ואפשר להתייחס לגופו של טיעון, ולא לכמה אנשים חושבים כך או אחרת. אין מה להביא סימוכין היות שמדובר בהגיון בסיסי.

אני מבין למה @roneng כבר מיואש מדיונים כאלה היות שעשה אותם הרבה יותר ממני בעבר, אבל בינתיים עוד כוחי במותני.

מאוד אשמח אם תמשיך להתייחס לשאלות ההמשך שלי @twister הבנתי ממך שלהבנתך בסיטואצהי 3 שתיארתי אין סיכון מטבע ובסיטואציה 2 יש סיכון מטבע. תוכל להרחיב למי יש את החשיפה הזו? ליוסי, לבנק הפועלים או לשניהם?

*אגב שים לב שאתה לא מסיכם עם @Michel שחושב שגם בסיטואציה 3 שתיארתי יש חשיפה לדולר/שקל. סתם, מעניין לשים לב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
א השפעת מט"ח על נייר 1159235 שוק ההון 2
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
ד השפעת מכירת פסגות על פסגות טרייד שוק ההון 3
ב השפעת המלחמה על הריבית של פיקדונות דולריים בבנקים צרכנות פיננסית 5
א השפעת מות ההפיכה המשפטית על שווקים בישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 499
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
I השפעת קריסת SVB על הכלכלה הישראלית שוק ההון 19
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
C ״השפעת המיסוי הריאלי אל מול הנומינלי חזקה יותר בטווח הקצר״ שוק ההון 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
E השפעת הירידות בבורסה על היום-יום ומצב הרוח שוק ההון 63
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
K השפעת מלחמת רוסיה-אוקראינה על הכלכלה העולמית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 2411
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ס השפעת עלייה קלה בריבית הפריים נדל"ן 33
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
לא חשוב שמות השפעת תופעת הפרישה המוקדמת על המשק הישראלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
E השפעת ג'ו ביידן על המדדים שוק ההון 3
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
G השפעת הגישה של טראמפ על השוק אוף טופיק 29
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
ר השפעת דמי ניהול על מחיר קרן סל שוק ההון 14
O השפעת מכירת בית השקעות על תנאים קיימים שוק ההון 2
P השפעת "הכנסות פטורות" על חישוב סך ה"הכנסה" צרכנות פיננסית 20
A השפעת קרבה לבית ספר על איכות חיים ושווי הנכס נדל"ן 9
מוריארטי השפעת היפראינפלציה על מיסוי ניירות נקובים בדולר מיסים 14
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8