• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות

Bengid96

משתמש רשום
דירוג
0
קראתי כמעט את כל האשכולות בנושא במשך שעות ארוכות מרגיש שהבנתי אבל לא הבנתי.

ברפרוף על מניית טבע וteva רואים ששינוי השער בא לידי ביטוי, כלומר בת"א למשל עלתה בנובמבר מ 2969 ל 3242 שזה כ 9.2% ,ואילו מקבילתה מ 8.79 דולר ל 9.80 שזו עלייה של 11.5% בערך, ובהתחשב בכך שהדולר ירד מ 3.40 ל 3.308 כ 2.7%.

אם שילמתי 8.79*3.40 שח, שהם 29.89 שח למניה אחת וכעבור חודש יהיו לי 9.80*3.308 שהם 32.42 שח והרווח בפועל הוא 2.53 שח כך שעשיתי כ 8.5% תשואה.

בקיצור אם החישוב נכון רואים ששערי המניות מתאימות את עצמן לפי שער הדולר שקל (שירד בינתיים), כלומר המניה הנקובה בדולר תעלה מעבר לרווחי החברה וערכה הפנימי המהותי בצורה שתדביק גם את השינוי בשער.

בנוסף אמרו שיש השפעה עקיפה בכך שהיחלשות הדולר מעודדת תחרותיות וגורמת לשינוי בעלויות החברה מה שתורם לצמיחתה.

אך מה קורה במניות של חברות זרות שנקובות במטבע זר מזה שמשתמשים בו במדינה שבה אני חי, שעליי להמיר את המטבע המקומי למטבע הזר כדי לרכוש את המניה, מעבר לעמלות והפיפסים, כאשר השקל מתחזק אקבל פחות שקלים בהמרה מדולר לאחר המכירה, מה מעניין את האמריקאים ושאר העולם מה קורה לשקל ביחס לדולר וכו'? כלומר המנייה תישא תשואה זהה גם לולא השער היה משתנה בין אם בקיצוניות ובין שלא. אני פשוט בהמרה הרווחתי פחות שקלים. וגם אם מחירה היה משתנה זה בטח לא בגלל הדולר שקל אבל המחיר כבר אמור לכלול את ציפיות המשקיעים למשל, בsp500, בשינויי הריבית אם בכלל אט בהיחלשות הדולר מול האירו ובכלל סל המטבעות, כלומר הטיימינג 'בו אני מוכר מחורבן כי במקרה הדולר ירד משמעותית וזה יאכל לי מהתשואה. אין ספק שערך החברה לא השתנה ושווייה, אבל בסוף אקבל פחות שקלים, אלא אם כמו במדד לא אמכור ואקנה עוד דולרים בזול ואמשיך לרכוש.

אני לא שואל על מנת לגדר אני לא מבין בזה וגם לא מעניין אותי, אני לא מצליח להבין למה מתעקשים שלמרות הירידה בשער הדולר אקבל אותה כמות של שקלים אילולא השער ירד.

אשמח להסבר

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,437
א. היה עוזר אם היית כותב משפטים יותר קצרים
ב. כתבת פה כמה דברים בצורה שמשתמע ממנה שהם עובדות מוגמרות ולדעתי הם לא נכונים
ג. מי אמר שתקבל אותה כמות שקלים לא משנה מה יקרה לשער הדולר שקל?

Bengid96

משתמש רשום
דירוג
0
א.מצטער על האורך ב. אשמח אם תסביר מה לא נכון ג. נאמר כאן כבר רבות שלא משנה באיזה מטבע אני רוכש את המניה שבו היא נקובה, אקבל אותה כמות של שקלים במכירה או שהשקל יקנה יותר מוצרים ושירותים אחרים

guesto

משתמש ותיק
דירוג
289
לא בדיוק הבנתי את החישוב שלך.
אופציה א' זה להשקיע שקלים בטבע השקלית ובסוף למכור, אופציה ב' זה להמיר שקלים לדולרים, להשקיע בדולרית ובסוף למכור ולהמיר חזרה?

Bengid96

משתמש רשום
דירוג
0
לא, אם קונים מניה שקלית או את המקבילה שלה בדולר וממירים בדרך שקל לדולר, אני מבין שהתשואה הריאלית זהה כלומר אם תהיה ירידה בשער הדולר התשואה של השקלית כביכול עולה כדי לגשר על הפער.

אבל במניות של חברות זרות,
כאשר הדולר נחלש מול השקל, ואין לי אפשרות לקנות את אמאזון בשקלים, מן הסתם שייסוף השקל לא בא לידי ביטוי במחיר המניה, ובגלל הצורך לעבור לדולר ואז שוב לשקל במכירה, אני מפסיד בהמרל מט"ח,
נניח שקניתי אפל ב 100$ למניה ושילמתי לשם כך 3.35 שח לדולר וסך הכל 335 שקל, התשואה שלה היתה 5% כלומר מכרתי ב105% וקיבלתי רק 3.25 שח לדולר, סהכ 341 שח לפני מס (המס אמור להיות על 6 שח) , לכן הרווח שלי הוא 1.8% , אם הדולר היה נשאר זהה התשואה אכן הייתה 5% ואם הדולר היה מתחזק מול השקל התשואה היתה גבוהה מ 5% אס יש כאן הפסד בגלל פערי מט"ח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
לא חשוב שמות השפעת תופעת הפרישה המוקדמת על המשק הישראלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
E השפעת ג'ו ביידן על המדדים שוק ההון 3
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
G השפעת הגישה של טראמפ על השוק אוף טופיק 29
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
ר השפעת דמי ניהול על מחיר קרן סל שוק ההון 14
O השפעת מכירת בית השקעות על תנאים קיימים שוק ההון 2
P השפעת "הכנסות פטורות" על חישוב סך ה"הכנסה" צרכנות פיננסית 20
A השפעת קרבה לבית ספר על איכות חיים ושווי הנכס נדל"ן 9
מוריארטי השפעת היפראינפלציה על מיסוי ניירות נקובים בדולר מיסים 14
P השפעת ירידות בשוק ההון על נדל"ן רגיל/להשקעה? נדל"ן 32
כ השפעת תשלום ריבית (קופון) על מחיר וגרף של אג"ח שוק ההון 4
א השפעת פ"מ על זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ש השפעת עליית ריבית על תיק לטווח יחסית קצר שוק ההון 2
painblanc השפעת הברקזיט על ETF'S שבסיסן באירלנד ונסחרות בלונדון שוק ההון 1
H השפעת דמי הניהול על החיסכון הפנסיוני צרכנות פיננסית 3
ז השפעת שינויי שערי מטבע חוץ על רווחי\הפסדי הון מיסים 144
yossik השפעת הריבית במשק (עולה או יורדת) על תשואות מניות דיבידנד שוק ההון 9
A השפעת דמי הניהול על ביצועי תעודות סל וקרנות מחקות שוק ההון 3
T שינוי תנאי חשבון ב-IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
flower שינוי מספר תעודת זהות אוף טופיק 34
פ שינוי מסלול בגמל וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V שינוי מסלול השקעה בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D שינוי שיטת חישוב (מ-LIFO ל-FIFO) בדו״חות של IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
O חידוש תיק השקעות תוך כדי שינוי ברוקר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
O תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי שוק ההון 11
מ שינוי בתיק ההשקעות בהתאם לגיל שוק ההון 1
ס מעסיק לא חותם על שינוי מסלול לכספי פיצויים שוק ההון 35
1 שינוי מדיניות whatsapp - מה החלטתם לעשות? אוף טופיק 101
I כיצד משפיע שינוי שער הדולר על מדד הסנופי? שוק ההון 3
אורי ג. שינוי מגבלות משכנתא בריבית פריים נדל"ן 115
A הפניקס מחקה מדדי חו"ל שינוי מסלול לs&p 500 צרכנות פיננסית 1
O האם התיק שלי מצריך שינוי? אשמח לפידבקים :) שוק ההון 8
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
מ האם בעקבות הקורונה יש שינוי במדיניות המשכנאות מצד הבנקים? נדל"ן 28
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
G שינוי מקצועי - התלבטות בין הסבה ליעוץ פנסיוני, פיתוח BI או הסבה לתכנות התפתחות אישית 6
י קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים שוק ההון 10
Kya שינוי מסלול בקרן השתלמות שוק ההון 1
ט שינוי תיק השקעות שוק ההון 14
R שינוי כיוון מקצועי. התפתחות אישית 33
ט שינוי וונגארד לבלאקרוק שוק ההון 8

נושאים דומים

למעלה