• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המניות גבוהות מה האלטרנטיבה

בימים האחרונים העיתונות לא מפסיקה לשעשע אותי. אם השווקים יורדים, יש מלחמת סחר, ואם הם עולים — כנראה שאין מלחמה. כהרגלה, היא הופכת סיבה ומסובב.
ראו לדוגמא בכלכליסט (אבל גם בבלומברג, The Street, CNBC, וYahoo).

לא מייעץ או ממליץ
באופן אישי אני זזתי למזומן באופן מוחלט כבר בפברואר. עד אז הייתי חלוק והחזקתי חצי חצי אבל עכשיו אני במזומן ומטבעות קריפטו.
ה-FED התחיל להקטין את ה-balance sheet שלו. אני מאמין שהם מנסים לפוצץ בכוונה עכשיו את הבועה שיצרו ולהפיל את "האשמה" על טראמפ.
ובלי קשר לזה - השווקים מעבירים רק 5% מהזמן שלהם בקביעת שיאים חדשים - שאר הזמן ב-"החזרת" הפסדים. דווקא בגלל שהמשבר האחרון היה לפני כמעט עשור והמחירים של כל הנכסים כל כך גבוהים, אני מאמין שהכי טוב בשבילי להיות במזומן ומט"חים למיניהם.
אלכס ניצח.

יצא בפברואר 2017 ושרד את המפולת על ידי יציאה בזמן ל"מזומן, ביטקוין ומטחים אחרים".

יצא בפברואר 2017 ושרד את המפולת על ידי יציאה בזמן ל"מזומן, ביטקוין ומטחים אחרים".

CHusC24.png

@i3arnon
אל תדאג. בשבוע הבא נרד עוד 10-15 אחוזים.
הקורונה רק הגיעה לארה"ב...

יש פה עוד פנינה שמצאתי (ספטמבר 2017):
@Oringa
@AlexNOSAM
האם לדעתכם מטבעות קריפטו לא יתרסקו כששוק ההון יתרסק במשבר הבא ?

לדעתי בכל משבר, אנשים לא פועלים סלקטיבית ופשוט מוכרים מכל הבא ליד...
לפני שבועיים השוק נתן את התשובה לשאלה: הביטקוין לא מגדר.

כל כך כיף להסתכל בפוסטים ישנים. היינו כל כך תמימים לפני משבר הקורונה.

אז אפשר לצאת עכשיו.. ולנצח כמו אלכס.
אין מצב שאני מוכר.

אחרי הפסד של עשרות אלפי דולרים בשבועות האחרונים, המוטיבציה שלי חזרה אחרי שקראתי את הפוסט האחרון של הסולידית:
https://www.hasolidit.com/הפעם-זה-אחרת
אני מתחייב בזאת שאני לא מתכוון לנטוש את תוכנית ההשקעה* שלי משנת 2015 !!
אותה תוכנית שכוללת קניה חודשית של ניירות ובין היתר קנייה של ניירות רקובים כמו VXUS שפשוט לא מספקים את הסחורה.

בשום מחיר, אני לא מוותר על מה שסוכם.
אני לא חלק מהידיים החלשות. מצידי תורידו את השוק בעוד 80 אחוז, זה לא מזיז לי.

* בתוספת נספח קריפטו שנוסף ב-2017.

אלכס ניצח.

לא אלאה בפרטים, אבל מרץ 2020 היה באופן כללי חודש מאוד טוב עבורי ☺️. אני שמח שבכלל זוכרים אותי פה.

אכן, התבוננתי על מרחץ הדמים לחלוטין מהצד עם חשיפה של > 5% למניות מכלל התיק שלי. עכשיו מתחיל החלק הכיף, לחשוב מתי להיכנס.
על הקריפטו אין לי הרבה מה לומר... אני עדיין מורווח בכל הפוזיציות שלי אבל לא הגדלתי אותן כבר שנים.

באופן כללי, רק אציין שאני רלוונטי מבחינה כלכלית יחסית לא הרבה שנים (אני צעיר). ב-2008, התחלתי ללמוד בתיכון. אז כשנכנסתי גם כן למשחק, כל ההתאוששות הגדולה היתה במראה האחורית. אבל שלא לרמוז חלילה גם שאין לי כלום, התיק שלי כן בגודל של כמה מאות אלפים.
אז בשורה התחתונה, אם הייתי נכנס לשווקים מהרגע שהתחלתי להרוויח כסף אז כבר כל ״הרווחים״ שלי היו מחוקים שלא לדבר על כל הפוזיציות המופסדות שהיו. לכן, אני מאוד שמח על הדרך בה בחרתי להתנהל.

נערך לאחרונה ב:
אכן, התבוננתי על מרחץ הדמים לחלוטין מהצד עם חשיפה של > 5% למניות מכלל התיק שלי.
נכון לעכשיו אתה בהפסד ביחס למי שפשוט קנה והחזיק מאז 2017, בלי לנסות לתזמן את השוק.

נכון לעכשיו אתה בהפסד ביחס למי שפשוט קנה והחזיק מאז 2017, בלי לנסות לתזמן את השוק.
אני לא יודע על איזה שוק אתה מדבר. כל המדדים שרלוונטיים אלי חזרו אחורה מעל 5 שנים. והפאנץ׳? שלדעתי אנחנו רק בהתחלה...

אני לא יודע על איזה שוק אתה מדבר. כל המדדים שרלוונטיים אלי חזרו אחורה מעל 5 שנים. והפאנץ׳? שלדעתי אנחנו רק בהתחלה...

לא יודע מה זה "מדדים שרלוונטיים אליך" אבל הsp500 ב2,750 שזה מה שהיה בדעיכה הקטנה של מאי 2019, לפני פחות משנה. וזה לא כולל דיווידנדים.

אני מצטרף לדעתך שהשווקים ירדו עוד אבל זאת רק דעתנו (להבדיל מעובדות).

אפשר לשאול למה נטשפת את הפורום?

לא יודע מה זה "מדדים שרלוונטיים אליך" אבל הsp500 ב2,750 שזה מה שהיה בדעיכה הקטנה של מאי 2019, לפני פחות משנה. וזה לא כולל דיווידנדים.

אני מצטרף לדעתך שהשווקים ירדו עוד אבל זאת רק דעתנו (להבדיל מעובדות).
תשמע, בתקופה התנודתית שלנו זה תלוי באיזה יום בשבוע אתה שואל. אז אתמול היינו בשפל של 5 שנים והיום חזרנו לשנתיים... לא כל יום אני בודק איפה ״הייתי עומד אם...״, למרות שלפעמים זה מעניין. עוד לא ראינו אם העליה הזאת היא תיקון של שוק דובי (בשוק דובי, העליות הן התיקונים. ואלה עליות שמאופיינות בחדות שלהן.)

האמת היא שזה לא ממש משנה לאסטרטגיה שלי. גם כשהיינו ב-2,500 נקודות, השוק עדיין היה מוערך-יתר בצורה מוגזמת. אני בעיקר מחפש ערך, ופשוט אין אותו כרגע. זה לא שאני מתזמן, כמו שאני פשוט מחכה לערך. יש עכשיו הזדמנויות יפות במניות בודדות של חברות, אבל במדדים אין בכלל.
אפשר לשאול למה נטשפת את הפורום?
הסיבה העיקרית היא שאני מרגיש כל הזמן תחת מתקפה. מי שלא מאמין ב-indexing פה, שהשוק כל הזמן רק עולה וכו׳... תמיד היה סובל מזלזול מאז שאני זוכר את הפורום הזה. אחד כזה, צריך להתנצל ולהגן על ההשקפות שלו.
למשל כמו השוואת ה-״למי יש יותר גדול״ לעיל... אני לא עיוור לשיאים החדשים שנקבעו מאז 2017, פשוט יש לי דעות אחרות וגם אני משחק את המשחק הארוך.

אגב, הפוזיציה המזומנית שלי השתנתה קצת מאז הפעם ההיא שרשמתי. רק רציתי לציין בגלל ההתעניינות :).
החזקתי מזומן כי הייתי תחת ההנחה שהריביות בעולם יתחילו לעלות וזה יפגע במניות במידת מה. אבל כבר בתחילת 2018 הבנתי שאין לזה סיכוי ואם כבר אז יהיו הורדות ריבית. אז עברתי לאג״ח ממשלתי כל עוד התשואות היו סבירות-מינוס. ואכן ראינו מאז רק הורדות ריבית ומה לא...
במצב הנוכחי, נפתחה לזמן קצר הזדמנות טובה של ערך בפברואר-מרץ השנה באג״ח קונצרני. יחד עם הנפילה-בפרופיל-גבוה של קבוצת דלק והאג״ח שלהם, הרבה אנשים קיבלו רגליים קרות גם על אג״ח קונצרניות אחרות שהן דווקא טובות. ראיתי ערך, אז נכנסתי לזה.

אפשר לדעת איך אתה מחשב את זה? מה לדעתך טווח הערך ההוגן?
המדד של ההוא מהתמונת פרופיל שלך. שווי שוק כולל חלקי תל״ג לאומי.
לפי המדד הזה, הערכת השווי שלנו היום נמצאת בירח

זה מדד לא רלוונטי, כ-45% מההכנסות של ארה"ב היום הן מחוץ לה, אסף נתן כתב על זה בבלוג שלו http://www.assafnathan.com/2019/01/המדד-הלא-רלוונטי-של-באפט/

אגב משתמע מזה שהמחיר ההוגן הוא ברמות ההיסטוריות הרחוקות של המדד הזה? נגיד 0.6 בניגוד ל1.55 לפני הנפילות? כלומר לדעתך אם השוק נופל ב60% רק אז הוא יגיע לשווי ההוגן שלו, שזה אומר שהשוק צריך היום ליפול בעוד 50%. אבל רגע, אם הוא נופל ב50% היום הוא מגיע לשווי ההוגן שלו בלי קורונה, צריך להוריד עוד כמה עשרות אחוזים בגלל הקורונה? ואם כבר אנחנו יודעים לתמחר את השוק למה לקנות במחיר הוגן? בוא נקנה בזול.

אז אני מבין נכון מהדברים שלך שתתחיל לקנות בערך כשהמדד יהיה 1000?

נערך לאחרונה ב:
הכתבה בקישור למטה היא התוצאה הראשונה שמחפשים שווי שוק חלקי תמג: ״לפי מדד וורן באפט נראה שהתשואה בעשור הקרוב תהיה נמוכה״
הקטע הוא שהכתבה מתחילת 2010...
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000544001

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ס שבעת המניות הגדולות במקום s&p500 שוק ההון 22
ש המלחמה בצפון ושוק המניות הישראלי פוסטים מאיכות נמוכה 24
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
P אחוז המניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S חישוב חשיפה באחוזים לשוק המניות האמריקאי במסלולים פנסיונים מנוהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R חלוקת דיבידנד באופן לא שווה בין בעלי המניות מיסים 13
G מי בעל המניות בפועל? שוק ההון 2
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
ו עדכון פלח המניות בתיק שלי שוק ההון 40
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
S פרטנר נמחקת מהבורסה האמריקאית, מה המשמעות למחזיקי המניות? שוק ההון 1
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
ס האם שטף השקעות הפסיביות העולמי הוא לא מתכון בטוח לבועה במדדי המניות?? שוק ההון 17
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
N איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו.. שוק ההון 22
A למה עליית הריבית בזמן אינפלציה גורמת לירידת המניות? שוק ההון 24
A יש לי בעיה לגבי השקעה במדדי המניות שוק ההון 14
Y פקדון תשואה בטוחה אל מול שוק המניות? שוק ההון 3
O המניות נעלמו בעת ההעברה מהבנק לאיטראקטיב ברוקרס שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי האם חברה מרוויחה מזה שערך המניות שלה עולה? שוק ההון 16
A לפי הסולידית יש להשקיע גם במדדי המניות וגם בהשקעות סולידיות שוק ההון 0
הסיני שוק המניות הסיני - שאנגחאי ושנז'ן שוק ההון 16
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
D האם שוק המניות הישראלי יעיל? שוק ההון 3
מומו הברווז דירה מפוצלת - המניות של הנדלן? נדל"ן 33
S שוק המניות כשהריבית תעלה שוק ההון 1
T קה"ל IRA- השקעה המניות ישראליות מול מניות חו"ל שוק ההון 8
M הבנק לא מעביר את המניות ל- IB שוק ההון 5
Gari הדרך הכי זולה להשקיע במדד המניות העולמי שוק ההון 10
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
R נתונים היסטוריים על תשואה שנתית של שוק המניות בשלמותו שוק ההון 12
Z יתרונות הנדלן על שוק המניות? שוק ההון 28
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
א זכרונותיו של סוחר המניות מוול סטריט אוף טופיק 15
תפוזינה האם הקורונה משפיעה על קרנות הריט כמו על שאר המניות, או בצורה שונה? שוק ההון 22
L איך ניתן למצוא את המניות לפי..? שוק ההון 10
S חוץ משורט על השוק, מה נותן בנתיים במשבר הזה קורולציה יחסית הפוכה לשוק המניות? שוק ההון 45
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
ג מדד המניות העולמי MSCI עלה ב-715% משנת 2010? שוק ההון 1
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
א סקירה של שוק המניות בארהב שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה