• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלחמה בצפון ושוק המניות הישראלי

שמואלל

משתמש סולידי
דירוג
11
או למשל לקנות קרנות ללא מניות לטווח הזמן הקרוב?

אלא אם אתה סוחר בבורסה כמקצוע, אני לא חושב שאתה צריך לעשות שינוי עכשיו או בכלל בהתאם לארועים שכאלו. ואם אתה מרגיש שאתה רוצה לעשות שינוי, אז אני לא בטוח שכדאי לך להחזיק מניות כך או כך.

אני לא חושב שיש מקום להחזיק מניות ישראליות ללא קשר למלחמה כזו או אחרת.
מסכים איתך בגישה.
מה הגישה שלך לגבי נדל"ן בישראל? שואל גם לגבי השקעה וגם לגבי מגורים (קניה במקום שכירות).

אם אתה צריך לשאול אנשים את השאלה הזאתי,
זה אומר שאתה לא מהסוג שאמורים להשקיע במניות ישראליות.
אתה אמור להיות בקיא האם לקנות או למכור.
כלומר אמורה להיות לך תזה.
מוכר כי,
קונה כי,
אם אתה צריך לשאול, סימן שלא מתאים לך להחזיק מניות ישראליות.
סוד - מי שמחזיק מניות ישראליות מראש יודע מה הסיכונים ומעריך האם הוא מסוגל לעמוד בהם,
בהשלכות שלהם, באיבוד ההון, בהימור כפול על הארץ כי הוא גם גר פה וגם משקיע פה - כל הביצים בכל אחד.

כלומר אם אתה צריך לשאול את זה,
תעשה בדק בית,
מחר אולי השוק יעלה, אולי ירד,
אתה לא יכול לקחת החלטות כאלה סתם.
זה צריך לבוא ממך.
כי אתה פועל באיזור שלא המיינסטרים של הפורום הזה.
המיינסטרים הוא קנייה של שגר ושכח בשוק האמריקאי.

מה הגישה שלך לגבי נדל"ן בישראל? שואל גם לגבי השקעה וגם לגבי מגורים (קניה במקום שכירות).
שאלה אחרת לגמרי, אני בעד, לדירה יחידה לפחות.

אפשר לשאול מדוע מבחינה כלכלית? מינוף יחסית זול? יתרונות מיסוי בהשוואה לשוק ההון?
כל התשובות נכונות + נכס סולידי (באזור ביקוש) + גידור סיכון של עלויות דיור.

כל התשובות נכונות + נכס סולידי (באזור ביקוש) + גידור סיכון של עלויות דיור.
מצד אחד מסכים.

מצד שני לאור המלחמה שנמשכת בדרום שלושה חודשים (ולא רואה מתי תסתיים) והמלחמה שעלולה להתחיל בצפון, אתה לא חושב שמחירי הנדל"ן עלולים לצנוח?
ז"א, אם תיפתח חזית מול חיזבאללה בתים בתל אביב עלולים לחטוף וחזק.
כמובן שיש סיכוי שמספר שנים אחרי הירידה (בעקבות מלחמה בצפון) תהיה עליה מהירה, אבל בזה קשה להיות בטוח.
בקיצור, אני טוען שסיכון מעליה חדה של עלויות הדיור קטן מהסיכון לירידת ערך הנכס בעקבות המצב הבטחוני/מדיני (אם היית שואל אותי לפני 7.10 הייתי עונה כמוך).

• אהבתי
Reactions: d4c
אתה לא חושב שמחירי הנדל"ן עלולים לצנוח?
המחירים יצנחו אם תהיה ירידה בביקוש או עליה בהצע.
אתה רואה הגירה שלילית מכאן? אני שומע על הגירה חיובית.
אתה רואה עליה בהתחלות הבניה? אני שומע על ירידה.

או אם אנשים יהפכו להיות עניים יותר.
ביקוש הוא לשירותי דיור. אנשים יכולים גם לגור בדירות יותר קטנות פר נפש ופחות טובות.
זה גם משהו שיכול להשתנות, פשוט לא בטווח זמן מיידי.

מסכים בתיאוריה. מבחינת מה קורה בשטח, קשה לי לומר (האמת גם לא יכול לדעת, לא יכול להסתמך על התקשורת או על נתונים שהמדינה מפרסמת).
בפרקטיקה, מצב בטחוני (ומדיני) רעוע והעלאות מיסים, עלולים לדחוף הרבה אנשים למקום אחר (לא מדבר רק על הייטקיסטים).

מצד אחד מסכים.

מצד שני לאור המלחמה שנמשכת בדרום שלושה חודשים (ולא רואה מתי תסתיים) והמלחמה שעלולה להתחיל בצפון, אתה לא חושב שמחירי הנדל"ן עלולים לצנוח?
כמובן שיש סיכוי שמספר שנים אחרי הירידה (בעקבות מלחמה בצפון) תהיה עליה מהירה, אבל בזה קשה להיות בטוח.
בקיצור, אני טוען שסיכון מעליה חדה של עלויות הדיור קטן מהסיכון לירידת ערך הנכס בעקבות המצב הבטחוני/מדיני (אם היית שואל אותי לפני 7.10 הייתי עונה כמוך).
כל המדינה עלולה לחטוף (אולי למעט אילת).
חלק גדול מאוד מהצפון בכלל לא ממוגן. אולי יהיה ירידה בביקוש לדירות עקב חוסר וודאות כלכלית של אנשים, אך כתושב נהרייה שעבר את מלחמת לבנון השנייה ללא ממד, ללא חדר ביטחון וללא מקלט קרוב, אני יכול להעיד שאם הייתה לי האופציה הכלכלית בין להמשיך לגור במקום ללא מיגון לבין לקנות דירה עם מיגון, הייתי עושה זאת.

יכול להיות שאפילו תהיה עלייה בביקוש לדירות (ממוגנות. במיוחד באיזורים רחוקים יותר מלבנון).
כלכלה הוא לא מדע מדויק. במיוחד לאור מה שאנחנו עוברים כמדינה, לפסיכולוגיה יש חלק משמעותי יותר ויותר בהחלטות.
גם אם לקנות דירה לא החלטה נבונה לאנשים, מי יודע, אולי יעשו זאת למען ביטחון אישי.
לדוגמא אמא שלי לקחה החלטה מאוד לא נבונה לעשות סורגים בקרוב ל20 אלף שקלים למרות שהיא גרה בקומה שלישית, מחשש לחדירת מחבלים. כן, למרות שבדרום הם באו עם RPG וכד, הסורגים יעצרו את המחבלים המטפסים. אנשים עושים החלטות שנויות במחלוקת. במיוחד בעת מלחמה.

הפוך, יעלו עוד! כשסיכון עולה משמעותית בדרום ובצפון אנשים בורחים משם (בדיוק מה שקרה), מה שמגדיל ביקושים במרכז.
איני שותף להערכתך אבל למי שמעריך שמחירי הדיור הולכים לרדת בצורה משמעותית אני לא חושב שזה נבון בשבילו לרכוש נדל"ן.

איני שותף להערכתך אבל למי שמעריך שמחירי הדיור הולכים לרדת בצורה משמעותית אני לא חושב שזה נבון בשבילו לרכוש נדל"ן.
מסכים.
רק אחדד מה שאני טוען, אני לא טוען שמחירי הדיור הולכים לרדת.
אני טוען שאם תפתח חזית מול חיזבאאלה, מחירי הדיור ירדו משמעותית כמעט בכל הארץ (לא יודע לומר מה הסיכוי שתפתח מלחמה, נראה ששני הצדדים לא מעוניינים במלחמה).
אז בניסיון לגדר עלויות דיור (שכירות) על ידי קניית דירה אתה עשוי להפסיד 10% מעלות הדירה (בטווח של כשנה מסיום המלחמה).
אם אדם הולך להחזיק בדירה לפחות 5 שנים (ולא צריך נזילות), כנראה שאין מניעה לקנות, אחרת אני רואה קניה דירה בישראל כפעולה שקולה לקנית מניה מסוכנת (לפחות בטווח הקצר).

אי אפשר לתת לך תשובה רצינית. האם מניות ישראליות ירדו? אכן. אבל תזכור שאחרי מלחמות - בייחוד גדולות - תמיד יש צמיחה והתאוששות. בדרך כלל, מעטים מזהים את ההזדמנות איפה להיכנס בשיא השפל. אם אין לך את המסוגלות הזו, יש סיכוי שעדיף לך להמשיך להחזיק. הרבה אנשים לא יוצאים נשכרים מהפעלולים האלה.
התשובה לשאלה מאוד אישית לך.

אתה יודע, נשאלת פה השאלה נגיד למה לא לגוון עם חו״ל? יכול להיות שיש לך חשיפת־יתר לישראל?
בקרב המוסדיים, אלטשולר־שחם הם אולי הכי חשופים לחו״ל בדיוק בגלל התרחישים האלה. כמה מהציבור יחזיקו מעמד ירידה של 70% בקרנות הפנסיה? מה אם אתה לא בן 26 שיש לך עוד זמן לתיקונים אלא בן 66?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 351
Y הריבית, המלחמה, הצמצום בטיסות, הכל מעלה מחירים, מה להביא מחול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
R האם קבלן יכול להפר חוזה אחריות בגלל המלחמה? נדל"ן 3
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
P השפעות המלחמה וכניסה לשוק שוק ההון 0
ב השפעת המלחמה על הריבית של פיקדונות דולריים בבנקים צרכנות פיננסית 5
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
DavidA המלחמה במזומן וריביות שליליות אוף טופיק 37
V מוכנות למלחמה בצפון פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 203
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
ב השקעה בנדל"ן בצפון אנגליה נדל"ן 27
M בניית בית נופש בצפון נדל"ן 0
ה נדל''ן בצפון אנגליה נדל"ן 69
מ מחיר למשתכן - רכישה/השקעה בצפון נדל"ן 120
Fitch רופא עור לתינוקות בצפון/חיפה אוף טופיק 4
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
Y דמי אבטלה ושוק ההון אוף טופיק 3
S האם לכל אחד מותר ללמד אחרים על השקעות ושוק ההון? אוף טופיק 13
1337justme שער דולר-שקל ושוק ההון שוק ההון 2
F כמה שאלות למשקיעים שהתיק שלהם מורכב מנדל"ן מניב ושוק ההון שוק ההון 14