• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגנה על חסכון לדירה

Doron_a

משתמש רשום
דירוג
11
ברשותי סכום לא מבוטל (קרן) אותו אני מייעד לקניית דירה בטווח של 1-3 שנים מהיום. בטווח זמן זה אני אוסיף חסכון לקרן בסדר גודל של כ-10 אש"ח בחודש. ברצוני להגן על סכום זה בצורה המיטבית מפני עליית מחירי הדיור שכן הסכון מיועד לדירה. מקריאה של מרבית הפוסטים בנושא בפורום הבנתי שלטווח זמן כזה ההמלצה היא מזומן או פקדון כזה או אחר.

אממה - בזמנים אלו לאחר הדפסת הכסף המסיבית בסדר גודל חסר תקדים בבנקים בעולם והמצב הרעוע שנגרם בגלל הקורונה, אני חושש שתרחיש כלשהו (שמתחיל להיות סביר לדעתי) של היפראינפלציה או התרסקות השקל מסכן מאוד את הכסף שלי (למרות שהסיכוי הוא נמוך מאוד, מאחר והIMPACT של תרחיש כזה מאוד גבוה אני ארצה להתגונן מפניו).
מאחר ומדד המחירים לצרכן מושפע רק ב 24% ממדד מחירי הדיור הצמדה של הכסף למדד בפקדון כמו בבנק המזרחי לא תגן לי על הכסף בצורה מיטבית.

למישהו מחברי הפורום יש רעיון כיצד להצמיד איכשהו את הכסף למדד מחירי הדיור? האם לדעתכם השקעה בקרנות ריט, באג"חים צמודים של חברות נדל"ן למגורים או במניות נדל"ן למגורים (אזורים למשל) תוכל לעזור? או אולי פיזור של הכסף בסחורות כמו זהב ורכישת מט"ח (דולרים)?

שוב - המטרה שלי היא לא לקבל את התשואה של מדד מחירי הדיור, אלא להגן על הכסף מתרחיש קיצון של שחיקה שלו ברמה שתמנע ממני רכישת דירה.

רכישת מט"ח (דולרים)?
אתה חושש מהדפסת כסף והפתרון הוא לקנות דולרים???
היפראינפלציה
איזשהו מכשיר צמוד. או אג"ח קצר (תפסיד כנראה ריאלית, אבל ממש מעט ביחס לסיכון ממנו אתה חושש) או פיקדון צמוד, שאולי תמצא כזה שלא תפסיד בו כלל (בתמורה לנזילות).

לא המלצה.

אתה מחפש להגן מפני עליות המחירים או שמסתפק רק בלהיצמד למחירים? כלומר האם להפסיד כסף בתרחיש של ירידות זה גם מקובל עליך

אם אתה נעול על רכישה עוד 1-3 שנים, ואתה בסדר עם האפשרות של הצמדה, אולי שווה להעמיק את המינוף במידת האפשר (לדוגמה עם הלוואות על חשבון מוצרים פנסיונים או תיקי השקעות, או הלוואות מבני משפחה)
אם 3 שנים, אז להוסיף עוד 360 אלף זה אולי כבד
אבל אם שנה אחת שזה 120 אלף, אז נראה לי פחות נורא אם מצבך הפיננסי מאפשר את זה

חשבת על חיסכון כמו "קרמבולה" של מזרחי שאחרי 3 שנים אתה בוחר את התוצאה הגבוהה מבין הצמדה למדד לריבית של אחוז ומשהו?
או השקעה באג"ח קצר

האם אתה יכול לרכוש את הדירה היום ולא להמתין עוד שנה עד שלוש שנים?
אולי כדי להקדים את הרכישה ולהקטין את המשכנתא העתידית עם החיסכון המתוכנן.
יאפשר לך הצמדה אופטימלית למחיר הדירה ובנוסף אולי תוכל להנות מאווירת הקורונה הנוכחית ולקבל הנחה על מחיר הדירה.

אתה מחפש להגן מפני עליות המחירים או שמסתפק רק בלהיצמד למחירים? כלומר האם להפסיד כסף בתרחיש של ירידות זה גם מקובל עליך

אם אתה נעול על רכישה עוד 1-3 שנים, ואתה בסדר עם האפשרות של הצמדה, אולי שווה להעמיק את המינוף במידת האפשר (לדוגמה עם הלוואות על חשבון מוצרים פנסיונים או תיקי השקעות, או הלוואות מבני משפחה)
אם 3 שנים, אז להוסיף עוד 360 אלף זה אולי כבד
אבל אם שנה אחת שזה 120 אלף, אז נראה לי פחות נורא אם מצבך הפיננסי מאפשר את זה

אין לי בעיה להפסיד במידה ומחירי הדיור יירדו, המטרה של הכסף היא לדירה בלבד.
אשמח אם תוכל להרחיב לגבי מינוף - איך יעזור לי מינוף? באיזה מוצרים בגדול? יש לי גם קופת גמל וקרן השתלמות והמטרה היא גם להשתמש בהם לדירה, אך לא החשבתי אותם בחלק שאני רוצה להגן עליו משחיקה והם לא הסכום המשמעותי שכאמור כרגע במזומן. הכוונה היא לא "להרוויח" עוד הון אלא רק לשמור על הקיים.

חשבת על חיסכון כמו "קרמבולה" של מזרחי שאחרי 3 שנים אתה בוחר את התוצאה הגבוהה מבין הצמדה למדד לריבית של אחוז ומשהו?
או השקעה באג"ח קצר
בדקתי וזה הכיוון שאני הולך אליו כרגע, אך כמו שרשמתי הצמדה למדד מגנה רק על 24% מהסכום, זה החלק של מחירי הדיור במדד...

האם אתה יכול לרכוש את הדירה היום ולא להמתין עוד שנה עד שלוש שנים?
אולי כדי להקדים את הרכישה ולהקטין את המשכנתא העתידית עם החיסכון המתוכנן.
יאפשר לך הצמדה אופטימלית למחיר הדירה ובנוסף אולי תוכל להנות מאווירת הקורונה הנוכחית ולקבל הנחה על מחיר הדירה.
חלק מהתכנון זה מה שאמרת - לחסל חלק מהקרן דל המשכנתא שניקח ע"י חסכון אגרסיבי מעבר לגובה ההחזר. הבעיה שכרגע אני לא יכול לשים את האצבע על התאריך שבו נמצא את הדירה שאנחנו רוצים לחיות בה, ואני מעדיף לא לקנות בלחץ משהו שנתחרט עליו...

אין לי בעיה להפסיד במידה ומחירי הדיור יירדו, המטרה של הכסף היא לדירה בלבד.
אשמח אם תוכל להרחיב לגבי מינוף - איך יעזור לי מינוף? באיזה מוצרים בגדול? יש לי גם קופת גמל וקרן השתלמות והמטרה היא גם להשתמש בהם לדירה, אך לא החשבתי אותם בחלק שאני רוצה להגן עליו משחיקה והם לא הסכום המשמעותי שכאמור כרגע במזומן. הכוונה היא לא "להרוויח" עוד הון אלא רק לשמור על הקיים.
התכוונתי להעמיק את המינוף כי נקודת המוצא שלי הייתה שיקח לך 1-3 שנים בגלל מחסור בהון העצמי ולא בגלל שיקח לך זמן למצוא את הדירה המתאימה (או שזה גם וגם?)
לא יודע מה המצב עכשיו בבנקים, אבל זכור לי שהיו פה שרשורים על הלוואות לכל מטרה שנלקחו מבנקים בתנאים מאוד טובים
רק קח בחשבון את הסיכונים במינוף, ודמיין קצת תרחישים שליליים ואם תצליחו להתמודד איתם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
Y הגנה על תיק 100% מניות? שוק ההון 33
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
S הגנה על מניות שוק ההון 7
מ הגנה מפני גנבת זהות צרכנות פיננסית 25
M הגנה מפני עליית ריבית שוק ההון 6
H הגנה מהיפר-אינפלציה / חילופי מעצמות / תרחיש קיצון (ברבור שחור) שוק ההון 60
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
2028_שנת_פרישה הגנה מפני פריצות סייבר לחשבון ההשקעות IB שוק ההון 0
Y הגנה על תיק מנייתי שוק ההון 15
M הגנה מפני אינפלציה/קריסת הכלכלה המקומית אוף טופיק 17
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
A הגנה מפני אינפלציה שוק ההון 2
T פק"מ צמוד עם הגנה -- קיים במציאות או בדמיון? שוק ההון 19
מרק סרפדים הגנה על כספים במיטב-דש במסלול IB שוק ההון 1
Y אשמח לקצת מידע למי שהקים חברה במקלט מס לצורך הגנה ממיסוי.... שוק ההון 0
ק הגנה במקרה גירושים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 186
ס תיק level-up עם הגנה למדד שוק ההון 3
ארגמן הגנה כנגד עליית המדד שוק ההון 8
רוני הגנה כנגד מחזור עליות בשוק השכירויות. שוק ההון 25
CarpeDiem הגנה מירידה במחירי הדיור באמצעות משכנתא בריבית קבועה? שוק ההון 10
Y קרם הגנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 0
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י חסכון לטווח ארוך לנכדים שוק ההון 9
G חסכון לנכדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א הפסד ריאלי בפוליסת חסכון מיסים 13
מ יכולת השתכרות או הגדלת חסכון התפתחות אישית 12
ptom חסכון לבילויים / תחביבים התפתחות אישית 9
K חסכון לילד במקביל לחסכון לדירה? שוק ההון 5
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
S עלייה ברמת החיים או חסכון פוסטים מאיכות נמוכה 12
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
N חשבון חסכון דולרי צרכנות פיננסית 1
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
D השקעה/חסכון נזיל לטווח קצר בסיכון נמוך בהוראת קבע שוק ההון 2
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ חסכון שוק ההון 1
Jtm משיכת פנסיה משלימה (חסכון לטווח בינוני) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה