• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרם הגנה

YossiN

משתמש רגיל
דירוג
150
סורי, אבל בישראל קרם הגנה הוא מוצר חיוני
והמדובר במוצר יקרררררררררררר
בדקתי באיביי, המחירים לא הרבה יותר זולים

אז איך משיגים קרם הגנה בזול?
אולי קבוצת רכישה?
רעיונות נוספים?

תודה

אני מזמינה מאתר chemist direct קרם ההגנה שאני משתמשת בו עולה בארץ 109 שח ואצלם בחצי מחיר!

חיוני למי ומתי? רוב מי שעובד בהייטק לא נמצא בחוץ מספיק גם ככה, ולא צריך קרם הגנה ביומיום לחשיפה הקצרה לשמש בדרך אל ומהעבודה. טיולים ארוכים בשמש או חוף הים זה בערך המקום היחיד בו באמת צריך קרם הגנה, ולצורך זה הכמויות הנדרשות הן די קטנות (אלא אם אתם כל יום בים) כך שהמחיר לא דרמטי.

אני יכול להבטיח לך שלא תמצא קרם בטוח לשימוש במחיר זול. רוב הקרמים בישראל מכילים חומר בשם אוקסיבנזון הגורם לשינויים ב—DNA.
סקירה כללית על אוקסיבנזון:
https://www.ewg.org/skindeep/ingredient/704372/OXYBENZONE/#

אבל אני כן יכול להמליץ לך על הקרם הכי טוב שתוכל להשיג. השקעתי בערך 10 שעות של מחקר כדי למצוא אותו.
הוא נקרא Blue Lizard Australian Sunscreen, Sensitive SPF 30.

הרעיון היה למצוא קרם הגנה ש:
1. אינו מכיל חומרים מסוכנים
2. מספק הגנה טובה נגד השמש
3. מוצר מוצלח
4. מתומחר בתחום השפיות

באמצעות EWG (אתר ללא מטרות רווח שמדרג עשרות אלפי מוצרים וחומרים) וביקורות מאמזון ומאתרים נוספים מצאתי קרם הגנה כזה.

1+2. קיבל ציון מקסימלי של 1 מ-EWG (בטוח מאוד לשימוש). בנוסף, מספק הגנה טובה נגד השמש:
http://www.ewg.org/2015sunscreen/about-the-sunscreens/617128/Blue_Lizard_Australian_Sunscreen,_Sensitive_Skin,_SPF_30+/

3. ביקורות נלהבות מאמזון:
http://www.amazon.com/dp/B000EY4YLS/

4. המחיר ב-Vitacost סביר.

5. ביקורת אישית שלי: לא נמרח בקלות כמו קרמים רגילים אך לפחות אינו מותיר את הפנים מבריקות לאחר המריחה.

נערך לאחרונה ב:
1. לנסות לקנות בחורף.
זה מה שאני עושה. קונה בחורף בפחות מחצי מחיר, תאריך תפוגה יותר משנתיים. בקבוק ענק עולה בחורף בערך 35 ש״ח.

נערך לאחרונה ב:
האמת היא שהלינק שהבאת אומר בדיוק ההפך:
Not likely to be mutagenic in humans

הסכנה המרכזית היא שינויים ביו-כימיקליים וסלולריים. המחקר שמצוטט שם מראה סכנה של מוטציות ומוות של תאים.

סך הכל החומר מדורג 8 ברמת הסיכון עם מידע זמין ברמת fair. מה שאומר שכדאי מאוד להימנע מחשיפה לחומר.

היא שינויים ביו-כימיקליים
שינויים במה?
וסלולריים
מה הקשר?
המחקר שמצוטט שם מראה סכנה של מוטציות ומוות של תאים.
אני חוזר ואומר שהלינק שהבאת אומר שאין סכנה סבירה למוטציות. האם אתה טוען שהוא סותר את עצמו?

אולי תסתכל בלינק כולו במקום לנסות לתפוס על קטנות? זה די מטופש.
תחת Cancer אכן כתוב כמו שציטטת שהוא לא סביר להיות מוטגני.

אבל רגע, על סמך מה EWG החליט בכל זאת לקטלג אותו ברמת סיכון 8 (גבוהה מאוד)? נסתכל בלינק שהבאתי.

תחת סיכון גבוה: שינויים ביו-כימיקליים או ברמת התא. אנחנו מסתכלים למטה ורואים פירוט תחת
Biochemical or cellular level changes.
שם כתוב בפירוש: cause mutations.

הלאה, תחת סיכונים ברמה הבינונית: הפרעות למערכת האנדרוקינית. אנו רואים שהוא סווג כ-
Human endocrine disruptor - moderate evidence.

בקיצור, נתפסת לחלק אחד קטן בלינק שציטטתי במקום להסתכל על התמונה הגדולה שמראה סיכונים אפשריים, כולל מוטציות, שיש בחשיפה לחומר.

הקפצה
בכל זאת, שוב קייץ- אולי יש מבצעים חדשים או משהו?

בכל זאת, שוב קייץ- אולי יש מבצעים חדשים או משהו?

No Ad sport sunscreen 50 SPF.

הבחירה של TheWireCutter.
זול ביותר (בעקיפין קריטי להגנת העור), נספג בקלות ועבר בהצלחה בדיקות מעבדה של Consumer Reports.
החסרונות הן מראה מעט מבריק וריח קל של קרם הגנה (למרות שאין מבשם).

No Ad sport sunscreen 50 SPF.

הבחירה של TheWireCutter.
זול ביותר (בעקיפין קריטי להגנת העור), נספג בקלות ועבר בהצלחה בדיקות מעבדה של Consumer Reports.
החסרונות הן מראה מעט מבריק וריח קל של קרם הגנה (למרות שאין מבשם).

לא במלאי בחנות זו, לא קיים ב IHERB, משלוח יקר באמזון
איפו קונים?

בתור בהירת עור נושא זה אכן כאוב מאוד. למדתי לקנות לקראת סוף הקיץ לרוב יש מבצעים מעולים וככה יש לי תמיד סטוקים מוכנים.
כשאני הולכת לים או לבריכה אני התמכרתי לספריי כקרם הגנה. זכור לי מהילדות הריק והדביקות של הקרמים של ד"ר פישר שפשוט אני כבר לא סובלת אותם יותר.
מה שכן, מצאתי שב-Sacara יש ספריי הגנה במחיר זול משמעותית ממה שיש בסופר פארם, ואם אני לא נשרפתי איתו אז אף אחד לא יישרף. לא יודעת לגבי נושא הבטיחות של קרם ההגנה, מודה שלא חקרתי את הנושא הזה לעומק, פשוט אם אני לא נשרפת זה טוב מבחינתי.

@האופטימית
ה-FDA העלה מספר חששות משימוש בספריים כקרם הגנה כולל חשש משאיפה, מריחה בלתי אחידה על העור וכוויות קשות מחשיפה למקור אש (משום שהספריי דליק).
ההמלצה היא להשתמש בקרמים.

@האופטימית
ה-FDA העלה מספר חששות משימוש בספריים כקרם הגנה כולל חשש משאיפה, מריחה בלתי אחידה על העור וכוויות קשות מחשיפה למקור אש (משום שהספריי דליק).
ההמלצה היא להשתמש בקרמים.
מריחה לא אחידה, ספרי לי על זה. פעם באילת ביקשתי מחברה לשים לי ספריי בגב. היא עשתה איקס עם הספריי על הגב שלי. אחר כך כל הגב שלי נשרף למעט אותו איקס שהיא עשתה, צרות של לבנבנים =\
מאז למדתי שצריך גם למרוח, בכל מקרה, לא מסוגלת לחזור אחורה לקרם למריחה. בפנים אני אמרח, אבל בשאר הגוף אני פשוט לא יכולה לסבול את זה.

אני יכול להבטיח לך שלא תמצא קרם בטוח לשימוש במחיר זול. רוב הקרמים בישראל מכילים חומר בשם אוקסיבנזון הגורם לשינויים ב—DNA.
סקירה כללית על אוקסיבנזון:
https://www.ewg.org/skindeep/ingredient/704372/OXYBENZONE/#

אבל אני כן יכול להמליץ לך על הקרם הכי טוב שתוכל להשיג. השקעתי בערך 10 שעות של מחקר כדי למצוא אותו.
הוא נקרא Blue Lizard Australian Sunscreen, Sensitive SPF 30.

@OnTheVerge , הדיון בבריאות של קרם הגנה ובכלל מוצרים קוסמטיים הוא מאד חשוב. ראשית ולפני הכל: תודה רבה על הבאת האינפורמציה.
הרבה מוצרים קוסמטיים ובפרט קרם הגנה מאד לא שקופים ואין לך מושג איזה חומרים כימיים יש שם. אני מניח שגם בקרם גילוח המצב דומה (שרשור נפרד?)
האתר הזה EWG מאד נחמד ומנגיש את האינפורמציה בצורה נוחה.
אחרי עיון ולימוד (קצר ביותר...) של העניין, אני שם לב שהחברה Blue Lizard, עליה אתה ממליץ, כן משתמשת באוקסיבנזון במוצרים שלה.
מה שהם כותבים באתר שלהם על החומר:
קוד:
The FDA has evaluated Oxybenzone and considers it safe for use in concentrations up to 6 percent of the product formula. 

We use Oxybenzone as an active ingredient in:

Blue Lizard Regular  (3% active ingredient)
    Blue Lizard Sport  (3% active ingredient)

כלומר, הם עצמם משתמשים בחומר הזה בתכשירים שלהם (לא ב sensitive). אתה חושב שאם הם היו חושבים שהחומר הזה מסרטן הם היו משתמשים בו?
הנה מה שהאתר EWG אומר על אוקסיבנזון בהקשר של מוטציות:
קוד:
Not likely to be mutagenic in humans

והם בעיקר מתייחסים לתופעות של אלרגיות לחומר. לכן, גם blue lizard, לא משתמשים במוצר שלהם sensitive, שהוא אמור ליהיות פחות אלרגני.
לכן, המסקנה שלי מהסיפור: החומר אוקסיבנזון ככל הנראה לא גורם סרטן, אבל הוא יותר אלגרני. מי שסובל מכך, מוטב שיחליף לתכשיר ללא שימוש בחומר הזה. הרבה אנשים (כולל אני) לא סובלים מאלרגיות, ולכן אני רואה סיבה לעבור לתכשירים ללא החומר.
מצד שני, התכשיר sensitive עליו אתה ממליץ כן מכיל Titanium Dioxide. זה חומר שהוא כן מסרטן. ראה גם פה. נכון שרק בשאיפה, אבל שאתה מורח קרם הגנה על העור אתה שואף גם אם אתה לא רוצה.
אז, אני בכלל לא בטוח שהייתי מחליף תכשיר סטנדרנטי שמכיל Oxybenzone בתכשירים שלא מכילים אותו. מבחינת סרטן ומוטגניות: זה רק יותר גרוע.

מה כן עושים? באופן כללי, מה שפחות למרוח (גם יותר זול), בטיולים: חולצות ארוכות, מכנסיים ארוכים. פנים אין ברירה: צריך למרוח. ים בריכה: אין ברירה צריך למרוח.

מה כן עושים? באופן כללי, מה שפחות למרוח (גם יותר זול), בטיולים: חולצות ארוכות, מכנסיים ארוכים. פנים אין ברירה: צריך למרוח. ים בריכה: אין ברירה צריך למרוח.

TheWireCutter שהתייעצו עם רופאי עור טענו שכולם מסכימים שלא למרוח קרם הגנה זה הכי פחות מומלץ.

מאז ההודעות החכמתי מניסיון והבנתי ש:
1. בלתי אפשרי עבורי למרוח באופן יומיומי מסנני הגנה שמכילים Zinc Oxide דוגמת Blue Lizard. אם מורחים בכמות המומלצת, לוקח דקות ארוכות למרוח את הקרם וגם אז, הפנים נותרות לבנות לחלוטין, מה שמשווה להם מראה חיוור ודי חולה (במיוחד לבעלי זיפים).
2. מסנני ההגנה הרגילים שמכילים אוקסיבנזון דוגמת No Ad ש-TheWireCutter המליצו עליו, נמרחים היטב אך מותירים את הפנים מבריקות. אני חושב שזה עדיף מפנים לבנות אך עדיין מהווה בעיה אסתטית.

הבעיה הנוספת, מלבד הסכנה האפשרית שבשימוש בחומרים מסויימים, היא רמת ההגנה מ-UVA.
EWG טוענים שמסנני ההגנה האמריקאיים עושים עבודה רעה מאוד בסינון קרני ה-UVA מכיוון שה-FDA התמהמה ולא אישר חומרים פעילים יעילים שמאושרים באירופה (כמו Tinosorb ו-Mexoryl; למאמרים של EWG בנושא ראה כאן וכאן).

ניסיתי לחפש באמזון UK קרמים טובים שמכילים Tinosorb או Mexoryl והגעתי למסקנה שקרם ההגנה של Altruist עשוי להיות הפיתרון. טרם ניסיתי אותו.

שהתייעצו עם רופאי עור טענו שכולם מסכימים שלא למרוח קרם הגנה זה הכי פחות מומלץ.
לא הייתי לוקח רופאי עור כ"אלו שיודעים". בכל מקרה, לא אמרתי לא למרוח קרם הגנה. אמרתי שאיפה שאפשר להחליף קרם הגנה בבגד - עדיף.

לתי אפשרי עבורי למרוח באופן יומיומי מסנני הגנה שמכילים Zinc Oxide דוגמת Blue Lizard. אם מורחים בכמות המומלצת, לוקח דקות ארוכות למרוח את הקרם וגם אז, הפנים נותרות לבנות לחלוטין, מה שמשווה להם מראה חיוור ודי חולה (במיוחד לבעלי זיפים).
ממה שראיתי, אין תכשירים שמכילים רק Zinc Oxide. כנראה בגלל שהוא לא מספיק טוב בסינון קרינה כשהוא לבד.
אלו שמכילים גם Titanium Dioxide - אתה מוסיף חומר שכנראה מסרטן. אם כי כנראה רק בשאיפה. זה כנראה בסדר אם לא מורחים על הפנים.
אלו שמכילים גם חומרים שנספגים בעור (כמו אוקטינוקסט) - בעייתים כי הם נספגים בעור.
לכן, צריך כנראה לשלב קרם פנים עם אוקטינוקסט ולגוף עם Titanium Dioxide, שזה מה ש-blue lizard עושים.
מה שכן אהבתי ב-blue lizard זה שהם שקופים: הם כותבים בדיוק מה שיש בתכשיר ומציינים את כל החומרים הפעילים בכל תכשיר בצורה מסודרת. זה לא קיים בתכשירים כמו אולטרסול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
Y הגנה על תיק 100% מניות? שוק ההון 33
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
S הגנה על מניות שוק ההון 7
מ הגנה מפני גנבת זהות צרכנות פיננסית 25
M הגנה מפני עליית ריבית שוק ההון 6
H הגנה מהיפר-אינפלציה / חילופי מעצמות / תרחיש קיצון (ברבור שחור) שוק ההון 60
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
2028_שנת_פרישה הגנה מפני פריצות סייבר לחשבון ההשקעות IB שוק ההון 0
Y הגנה על תיק מנייתי שוק ההון 15
M הגנה מפני אינפלציה/קריסת הכלכלה המקומית אוף טופיק 17
D הגנה על חסכון לדירה שוק ההון 8
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
A הגנה מפני אינפלציה שוק ההון 2
T פק"מ צמוד עם הגנה -- קיים במציאות או בדמיון? שוק ההון 19
מרק סרפדים הגנה על כספים במיטב-דש במסלול IB שוק ההון 1
Y אשמח לקצת מידע למי שהקים חברה במקלט מס לצורך הגנה ממיסוי.... שוק ההון 0
ק הגנה במקרה גירושים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 186
ס תיק level-up עם הגנה למדד שוק ההון 3
ארגמן הגנה כנגד עליית המדד שוק ההון 8
רוני הגנה כנגד מחזור עליות בשוק השכירויות. שוק ההון 25
CarpeDiem הגנה מירידה במחירי הדיור באמצעות משכנתא בריבית קבועה? שוק ההון 10
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back