• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם קיימת קרן פנסיה שרושמת כמו שצריך את חלוקת ההפקדות בין קצבה מזכה ומוכרת?

הנתונים אינם שגויים אבל גם אינם קשורים לקצבה מוכרת/קצבה מזכה. בכל מקרה, אני לא מתכוון להיכנס לויכוח מיותר. זה חוזר על עצמו יותר מדי. זכותך לחשוב כרצונך.
אוקיי. אז סכומים תחת הכותרת "קצבה מוכרת" לא קשורים לקצבה מוכרת ומסמך לפקיד שומה על סכום לקצבה מוכרת לא קשור לקצבה מוכרת. אכן ויכוח מיותר.
בהצלחה בלשכנע את חברת הביטוח.

אוקיי. אז סכומים תחת הכותרת "קצבה מוכרת" לא קשורים לקצבה מוכרת
ממה שהבנתי באתר של מס הכנסה, סעיף 045 הוא 'לקצבה כ"עמית שכיר"' ו086 זה אותו דבר רק לבן הזוג. (045 זה "בן הזוג הרשום")
כלומר גם הכספים לקצבה מזכה וגם הכספים לקצבה מוכרת יופיעו ביחד באותו סעיף. הסכום לקצבה מוכרת זה הסכום מ045 פחות הסכום שעבורו קיבלת זיכוי

ממה שהבנתי באתר של מס הכנסה, סעיף 045 הוא 'לקצבה כ"עמית שכיר"' ו086 זה אותו דבר רק לבן הזוג. (045 זה "בן הזוג הרשום")
כלומר גם הכספים לקצבה מזכה וגם הכספים לקצבה מוכרת יופיעו ביחד באותו סעיף. הסכום לקצבה מוכרת זה הסכום מ045 פחות הסכום שעבורו קיבלת זיכוי
אלו שני מסמכים שונים.
הקודים באישור קרן הפנסיה.
הכותרת "קצבה מוכרת" בטופס 106.
אבל מאחר שמי שביקש עזרה בעצם לא מחפש עזרה, נראה לי שמיצינו.

גרהם, המעסיק שלך כנראה "מגדיל ראש", גם אצלי אין שום דבר כזה בטופס 106. לגבי הקודים, אני מסכים עם קודמיי, אתה טועה.

לחלוטין לא ברור איך ידעו בעתיד לחלק את הרווחים בין הקצבה המזכה למוכרת.
זה מדאיג, למישהו יש מידע הם נרשמת תשואה על הכספים האלו באופן כלשהו?

גרהם, המעסיק שלך כנראה "מגדיל ראש", גם אצלי אין שום דבר כזה בטופס 106. לגבי הקודים, אני מסכים עם קודמיי, אתה טועה.

האמת שזה קטע מוזר.
בן אדם מבקש עזרה, אני בודק בשבילו, כותב מה שמופיע בטופס שלי בלי לטעון כלום ואז במקום להגיד תודה ולהגיד מה המשמעות לדעתו מתווכח כאן שאני טועה בזה שכתבתי מה שאני קורא.
די הזוי בעיני.

רשמתי באחת ההודעות הקודומות. לאחרונה ואחרי ויכוחים רבים הוציאה לי חברת הביטוח דו"ח מעודכן, אז ככל הנראה יודעים לעשות את החישוב. הבעיה במעבר לקרנות אחרות. במקרה הזה תצטרך בעתיד לרוץ בין חברות שונות וזה עלול להיות תהליך ארוך ומייגע עם פוטנציאל לטעויות. מצד שני, יהיו כבר המוני אנשים שייפרשו אז ייתכן שיהיו משופשפים בחישובים.

אפשר מעט הסבר על מה מדובר?
על מה לשים דגש?

הוא לא רק טועה אלא גם מטעה אחרים וממשיך להתווכח למרות שברור שטעה ובנוסף על כל זה מצפה שאגיד לו תודה בטענה התמוהה שביקשתי ממנו עזרה (למרות שבכלל עניתי לפותח האשכול). לצערי לא פעם ראשונה שאני נתקל בזה ולכן מנסה להימנע מויכוחים איתו, רק חבל לי שאנשים אחרים יצאו מבולבלים, ולכן ממליץ לכל מי שלא בטוח לקרוא את ההסבר המצוין של נדב כאן

אפשר מעט הסבר על מה מדובר?
על מה לשים דגש?
תבדוק בדו"ח השנתי המקוצר שחברת הביטוח שלך מסווגת את הכספים לקצבה מזכה/קצבה מוכרת בהתאם להסבר של נדב בקישור ששלחתי בהודעה למעלה. למעשה תבדוק את זה רטרואקטיבית מ2012.

תיקון, גם הזוי וגם שקרן.
כן, רק ממך אבקש עזרה... שאלתי אותך מה שם השדה כדי להסביר לך היכן אתה טועה וכאשר דיווחת עליו גם טרחתי לכתוב לך את זה בצורה ברורה, אבל במקום להודות לי שהערתי את תשומת ליבך בחרת להתעקש, להתווכח ולהתחפר בטענות חסרות בסיס. אתה מקרה אבוד, אבל לא אתן לך להטעות את שאר החברים.

עכשיו כשכולם אמרו תודה לכולם, אפשר לסכם שהייתה אי הבנה שהובהרה ולהמשיך הלאה.

רשמתי באחת ההודעות הקודומות. לאחרונה ואחרי ויכוחים רבים הוציאה לי חברת הביטוח דו"ח מעודכן, אז ככל הנראה יודעים לעשות את החישוב
קראתי, אבל וידאת שמדובר גם בתשואה על הכספים ולא רק בסכומי ההפקדות?

כן, רק ממך אבקש עזרה... שאלתי אותך מה שם השדה כדי להסביר לך היכן אתה טועה וכאשר דיווחת עליו גם טרחתי לכתוב לך את זה בצורה ברורה, אבל במקום להודות לי שהערתי את תשומת ליבך בחרת להתעקש, להתווכח ולהתחפר בטענות חסרות בסיס. אתה מקרה אבוד, אבל לא אתן לך להטעות את שאר החברים.
לא טרחת ולא הסברת כלום, לא לי ולא לאף אחד אחר, לא בצורה ברורה ולא בצורה אחרת.
גם לא טענתי כלום מעבר לעזרה שביקשת בבדיקת הטפסים, שמשום מה עשיתי עבורך.
בקיצור, אתה גם הזוי, גם שקרן וגם לא יודע איך לצאת מזה כשמראים לך שאתה משקר שחור על גבי לבן.

גם אני עובד מדינה. בטופס 106 מופיעה חלוקה לקצבה מוכרת ומזכה. לדעתך הנתונים שם שגויים?
הנה מי שביקש עזרה ממי.
אני חושש שאתה טועה ולכן שאלתי אותך אם אתה בטוח בתחילת השרשור. הסעיפים הנ"ל אינם קודים של הפקדה לקצבה מוכרת/מזכה
הנה מי שעזר למי

אז לא עניתי לך אלא למי שכתב מעלי על אישור קרן הפנסיה ואלו הקודים שמופיעים שם. מאחר שאלו מסמכים מחייבים לצרכי מס, סביר מאד שהם אינם שגויים
הנה מי "שלא ענה לי בכלל" ואחר כך טוען שהוא "בדק בשבילי" .

הנתונים אינם שגויים אבל גם אינם קשורים לקצבה מוכרת/קצבה מזכה. בכל מקרה, אני לא מתכוון להיכנס לויכוח מיותר. זה חוזר על עצמו יותר מדי. זכותך לחשוב כרצונך.
הנה מי שניסה להמנע מויכוחים מכוערים כי הבין מהר מאוד לאן זה הולך

בקיצור, אתה גם הזוי, גם שקרן וגם לא יודע איך לצאת מזה כשמראים לך שאתה משקר שחור על גבי לבן
הנה מי שמדבר בשפה נמוכה, מוריד את רמת הכתיבה בפורום ומסרב עד עכשיו להודות שכתב שטויות למרות שכולם מסבירים לו את זה.

קראתי, אבל וידאת שמדובר גם בתשואה על הכספים ולא רק בסכומי ההפקדות
לדעתי מדובר גם בתשואה. אני אעבור שוב על המסמך ואעדכן אותך

הנה מי שביקש עזרה ממי.

הנה מי שעזר למי

הנה מי "שלא ענה לי בכלל" ואחר כך טוען שהוא "בדק בשבילי" .

הנה מי שניסה להמנע מויכוחים מכוערים כי הבין מהר מאוד לאן זה הולך

הנה מי שמדבר בשפה נמוכה, מוריד את רמת הכתיבה בפורום ומסרב עד עכשיו להודות שכתב שטויות למרות שכולם מסבירים לו את זה.
וגם מוציא משפטים מהקשרם.
ביקשת שאבדוק ב-106 ואחר כך שאבדוק קודים. עניתי לך וגם למי שהפנה לדוח מחברת הביטוח והסברתי איפה מופיעים הקודים. אתה משום מה החלטת שאחרי שקיבלת את המידע שביקשת, חבל על "ויכוח מיותר" כי בעיניך מובן מאליו שהפקדות לקצבה מוכרת לא קשורות לקצבה מוכרת.
אבל עזוב, מיציתי את הדיון איתך. ביי.

נערך לאחרונה ב:
קראתי, אבל וידאת שמדובר גם בתשואה על הכספים ולא רק בסכומי ההפקדות?

בדקתי. המסמך שנשלח אלי נקרא "צבירה לקצבה מזכה ולקצבה מוכרת לתקופה 1/2000 - 7/2020"
הוא מחולק לשתי תקופות - עד 2012 ומ2012 ועד תאריך כתיבת הדו"ח (יוני 2020).
בכל תקופה סיכום של הפקדות מעביד והפקדות עובד לקצבה מוכרת וקצבה מזכה - פרמיה נומינלית בטור אחד ויתרה נוכחית בטור השני. אם תפנה אלי בפרטי אשלח לך את הדו"ח.

בדקתי. המסמך שנשלח אלי נקרא "צבירה לקצבה מזכה ולקצבה מוכרת לתקופה 1/2000 - 7/2020"
בכל תקופה סיכום של הפקדות מעביד והפקדות עובד לקצבה מוכרת וקצבה מזכה - פרמיה נומינלית בטור אחד ויתרה נוכחית בטור השני. אם תפנה אלי בפרטי אשלח לך את הדו"ח.
תודה, אין צורך לשלוח פרטי, רק התעניינתי שהרישום הוא לא רק לפרוטוקול אלא גם שהתשואה על הכסף נרשמת.
במקרה שלך היתרה הנוכחית צריכה להיות גבוהה יותר מסך ההפקדות באופן לא זניח (היה שוק שורי בכל התקופה מאז 2012), זה יעיד על כך שהכסף קיבל תשואה חיובית בתקופת הדוח. זה מתקיים אצלך?

מה זה המסמך הזה ואיך קיבלת אותו? לי בדו"ח השנתי יש רק מידע (שגוי) על ההפקדות.

זה יעיד על כך שהכסף קיבל תשואה חיובית בתקופת הדוח. זה מתקיים אצלך?
התשואה חיובית (סביב 40% מ2012) אבל קשה להעריך אם היא נכונה כי ההפקדות מתמשכות ואינן קבועות בסכום. בכל מקרה מה שמתקיים הוא שהרווח על הקצבה המוכרת והקצבה המזכה זהה באחוזים והסכום הסופי הכולל של שתיהן זהה לסה"כ הכסף בקופה בתאריך הדו"ח. נראה לי שזה אמור להעיד שחישבו את התשואה על ההפקדות.
מה זה המסמך הזה ואיך קיבלת אותו? לי בדו"ח השנתי יש רק מידע (שגוי) על ההפקדות.
ביקשתי אותו במיוחד מחברת הביטוח. עשו לי לא מעט קשיים אבל אחרי שהתעקשתי ואיימתי לפנות למפקח על שוק ההון אז קיבלתי אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב האם קיימת קרן פנסיה משלימה/כללית עם מסלול מניות פאסיבי? צרכנות פיננסית 1
ר האם קיימת קרן השתלמות ממונפת? שוק ההון 3
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D האם קיימת למיטב דש אפליקציה לסלולרי למסחר בני״ע אמריקאים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S האם קיימת בעיית נזילות בקרן כספית? שוק ההון 4
ישראלי מצוי רכיב ביטוחי בפנסיה - נכות עם נכות קיימת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
A משכנתא על דירה קיימת - גיוס הון, כמה שאלות למען הסדר הטוב והמלצות נדל"ן 6
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
Henchman34 האם קיימת דרך לשמור על ערך הקרן בלי להתחייב לפרקי זמן ארוכים? שוק ההון 12
י היתר דירה קיימת נדל"ן 9
M שקלול החזר הלוואה קיימת בלקיחת משכנתא נדל"ן 2
ס כדאיות מינוף תיק מניות בעזרת משכנתא על דירה קיימת שוק ההון 7
O משכון נכס נקי לטובת סגירת משכנתא קיימת שוק ההון 1
S לקנות דירה או לשפץ דירה קיימת? נדל"ן 13
מ האם קיימת חלופה לאתר feex ? שוק ההון 0
2028_שנת_פרישה משכנתא על דירה קיימת נדל"ן 6
Aranchik הלוואה מהבנק כתלות בהלוואה קיימת שוק ההון 10
M הפקדה לקרן השתלמות קיימת שוק ההון 1
A קופת גמל IRA בניהול אישי לשכיר ללא קופה קיימת שוק ההון 19
R פנסיית ברירת המחדל כבר קיימת צרכנות פיננסית 12
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 2
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה