האם קיימת קרן פנסיה שרושמת כמו שצריך את חלוקת ההפקדות בין קצבה מזכה ומוכרת?

עידוס

משתמש סולידי
דירוג
5
מישהו כבר עשה את זה? ניגש עם כל טפסי 106 לפקיד שומה וביקש שיאשר קצבה מוכרת עבור כל השנים שמאפשרות אחורה?
לדעתי יש סיכוי סביר שפקיד שומה יחזיר אותך לחברות ביטוח/ מעסיקים, לתקן את היתרות ורק אז לחזור אליהם.

Yehuda19

משתמש רשום
דירוג
10
גם אני מאד מוטרד מחוסר הסדר בחברות הביטוח. אני מפקיד לקרן פנסיה ותיקה ולביטוח מנהלים. בשנים האחרונות חברת הביטוח פיצלה נכון את תגמולי העובד והמעביד בין קצבה מזכה למוכרת. אולם מ 2017 ואחורה, יש התעלמות מהעובדה שחלק ניכר מהכספים המיועדים לקצבה מזכה הופרשו לקרן הפנסיה הותיקה ולכן יש הערכת חסר בכספי הקצבה המוכרת.
בנוסף, אין שום התייחסות לכך שחלק מכספי הפיצויים (מעל התקרה) הם לקצבה מוכרת.
מה שמאוד מתסכל הוא העובדה שחברת הביטוח לא מוכנה לתקן זאת עכשיו ומתעקשת להשאיר זאת לפרישה. אני עדיין מנסה דרך מנהל ההסדר הפנסיוני במקום העבודה לשנות החלטה זו.

נדב

משתמש בכיר
דירוג
1,610
מישהו כבר עשה את זה? ניגש עם כל טפסי 106 לפקיד שומה וביקש שיאשר קצבה מוכרת עבור כל השנים שמאפשרות אחורה?
לא צריך לעבור דרך רשות המיסים. עושים את זה ישירות מול הקופה

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,559
קשה להעריך אם היא נכונה כי ההפקדות מתמשכות ואינן קבועות בסכום
מבחינה מתמטית,
בהינתן רשימת הפקדות שלכל הפקדה יש תאריך, סכום לקצבה מזכה/מוכרת,
ובהנחה שלחברת הביטוח יש פירוט תשואות של המסלול ניתן לבצע חישוב מחדש גם עוד 40 שנים,
הבעיה הרצינית היא באמת מעבר בין חברות, או יותר גרוע מכך - הפקדות המפוצלות בין חברות שונות.

zohare

משתמש ותיק
דירוג
198
מה שמאוד מתסכל הוא העובדה שחברת הביטוח לא מוכנה לתקן זאת עכשיו ומתעקשת להשאיר זאת לפרישה
גם אצלי היה אותו סיפור. תפנה לממונה על שוק ההון ותרשום תלונה. אפשר לעשות את זה בקלות דרך האתר. רק ככה הצלחתי לקבל את התיקון.

Yehuda19

משתמש רשום
דירוג
10
גם אצלי היה אותו סיפור. תפנה לממונה על שוק ההון ותרשום תלונה. אפשר לעשות את זה בקלות דרך האתר. רק ככה הצלחתי לקבל את התיקון.
שוחחתי שוב עם מנהל ההסדר הפנסיוני. מסתבר שיש טיוטת חוזר של הממונה על שוק ההון בשם "מרכיבי חשבון בקופת גמל" שאמור להסדיר את הנושא. אנחנו פונים לקרן הפנסיה הוותיקה שישלחו פירוט תשלומים מ 1.2012 עד היום ואח"כ נשלח תשובה זו למגדל בשביל שיתקנו אצלם במערכות.

zohare

משתמש ותיק
דירוג
198
שוחחתי שוב עם מנהל ההסדר הפנסיוני. מסתבר שיש טיוטת חוזר של הממונה על שוק ההון בשם "מרכיבי חשבון בקופת גמל" שאמור להסדיר את הנושא
נכון, הוא אמור להסדיר את הנושא אבל חברות הביטוח לא ממהרות לפעול לפי מה שכתוב בו. על בסיס החוזר הנ"ל פניתי בתלונה לממונה על שוק ההון ולבסוף קיבלתי מסמך עם סיווג מתוקן של הסכומים.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,138
@zohare
הצלחתי להסדיר את הנושא אצלי ישירות מול קופת הגמל וללא צורך בפנייה לרשות המיסים, היה לא פשוט. פירוט למטה למי שרוצה.
אמל"ק - קופת הגמל טעתה בצביעת הכספים, מספר נציגים של הקופה לא ידעו מה זה בכלל וגם כשבוצעה פניה רשמית מטעם המעסיק - הנושא הועבר בין נציגים שונים ולא טופל. זה סודר בזריזות רק לאחר התערבות של בכיר בקופת הגמל שאני מוקיר לו תודה על הסיוע. בפנסיה (חברה אחרת) הכל היה כמו שצריך מלכתלחילה.

מה עכשיו? מדי שנה, לאחר שאקבל את הדוח המקוצר אני הולך לוודא שכל הסכומים נרשמים כהלכה כדי שהרישום יהיה נכון תמיד, כך אני מקווה להימנע מהתחשבנויות ביום הפרישה, עדיף לעשות את הדברים "כמו שצריך" מההתחלה ולא לקוות שפקיד ממשלתי כזה או אחר ייתן אישור לסדר את זה בדיעבד עוד עשרות שנים.

פירוט השתלשלות העניינים לגבי צביעת כספי הקצבה המוכרת:
שמתי לב לטעות בצביעת הכספים בקופת הגמל שלי כשקיבלתי את הדוח עבור שנת 2018, ראיתי שסכום הקצבה המוכרת אצלי הוא אפס. לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שזה שגוי מכיוון שעבור הפקדות העובד - אני עובר את התקרה (התקרה להפקדות עובד שזוכות להטבות מס היא 7% מהשכר הממוצע, כל שקל מעל זה הוא קצבה מוכרת).
התקשרתי לקופת הגמל (יותר מפעם אחת) ושאלתי למה הם לא צבעו את הכספים ענו לי שאין מצב כזה ואם משהו לא נצבע זה טעות בדיווח של המעסיק.
הלכתי לאחראית השכר בחברה בה אני עובד ושאלתי האם דיווחו כמו שצריך - היא לא הבינה מה אני רוצה מהחיים שלה ואמרה שהדיווח מתבצע באמצעות תכנה אוטומטית ואין מצב לטעות. פה נתקעתי - הקופה מאשימה את המעסיק, המעסיק מאשים את הקופה.
אחרי זמן מה אחראית השכר עזבה והוחלפה בחברה חיצונית שנותנת שירותי שכר/סליקה, פניתי אליהם בתחילת השנה הזו והם כבר הבינו מה אני רוצה מהם: הם הדפיסו לי את הדוחות של המעסיק שלח והראו לי שהכספים דווחו כמו שצריך והבעיה היא בודאות אצל הקופה, אז פתחנו פניה לבירור הנושא אצל קופת הגמל. אחרי זמן מה של חוסר טיפול בקופה, הנושא עבר מנציג זוטר לנציג בכיר יותר שגם לא טיפל בזה. לאחר שנואשתי מהמצב פניתי אישית לבכיר בקופת הגמל וביקשתי את עזרתו - הוא בירר וסידר את העניין תוך זמן קצר מאוד והראה לי שהכל תוקן. לאחרונה, בעקבות עלייה משמעותית בדמי הניהול וחוסר מוכנות להוריד אותם, עברתי לחברה אחרת - שם אני רואה באתר שיש לי סכום מעט גבוה יותר (בטח רווחים?) בקטגוריה "יתרת הכספים המיועדים למשיכה חד פעמית", מה שלדעתי אומר שהצביעה הנכונה נשמרה גם במעבר בין הקופות.

zohare

משתמש ותיק
דירוג
198
מתי לב לטעות בצביעת הכספים בקופת הגמל שלי כשקיבלתי את הדוח עבור שנת 2018, ראיתי שסכום הקצבה המוכרת אצלי הוא אפס. לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שזה שגוי מכיוון שעבור הפקדות העובד - אני עובר את התקרה (התקרה להפקדות עובד שזוכות להטבות מס היא 7% מהשכר הממוצע, כל שקל מעל זה הוא קצבה מוכרת).
התקשרתי לקופת הגמל (יותר מפעם אחת) ושאלתי למה הם לא צבעו את הכספים ענו לי שאין מצב כזה ואם משהו לא נצבע זה טעות בדיווח של המעסיק.
הלכתי לאחראית השכר בחברה בה אני עובד ושאלתי האם דיווחו כמו שצריך - היא לא הבינה מה אני רוצה מהחיים שלה ואמרה שהדיווח מתבצע באמצעות תכנה אוטומטית ואין מצב לטעות. פה נתקעתי - הקופה מאשימה את המעסיק, המעסיק מאשים את הקופה.
אחד לאחד הסיפור שקרה לי . מלבד העובדה שאצלי מדובר בביטוח מנהלים ולא בקופת גמל

בפנסיה (חברה אחרת) הכל היה כמו שצריך מלכתלחילה.

את זה לא הבנתי. אם הפנסיה בחברה אחרת, איך הם יודעים שאתה מעביר כסף גם לקופת גמל? האם זה לא מעיד שהדיווח של המעסיק אליהם היה נכון?

ה עכשיו? מדי שנה, לאחר שאקבל את הדוח המקוצר אני הולך לוודא שכל הסכומים נרשמים כהלכה כדי שהרישום יהיה נכון תמיד, כך אני מקווה להימנע מהתחשבנויות ביום הפרישה, עדיף לעשות את הדברים "כמו שצריך" מההתחלה ולא לקוות שפקיד ממשלתי כזה או אחר ייתן אישור לסדר את זה בדיעבד עוד עשרות שנים.
מסכים איתך לגמרי בעניין הזה. חשוב מאוד להסדיר את העניין עכשיו.
הסיפור שלי דומה לשלך. בסופו של דבר ואחרי פניה לממונה על שוק ההון הצלחתי להסדיר את הדברים רטרואקטיבית ולקבל דו"ח מפורט. הערכתי שהבעיה בדיווח המעסיק אבל כל מאמצי לדבר איתו בנושא לא צלחו.
אולם, בדו"ח השנתי המקוצר של 2020 חיכתה לי הפתעה נעימה. נראה שפתאום שכל הדיווחים תקינים, גם לגבי השנים הקודמות (כלומר התיקון של הדברים רטרואקטיבית נטמע גם בדוחות) וגם לגבי שנת 2020. עניין הדוחות של 2020 גורם לי לחשוב שהבעיה היתה מלכתחילה אצל החברה כי לא נראה לי שמעסיק שינה משהו.

המסקנה שלי מכל תלאותי בנושא החשוב הזה: אין הרבה אנשים שמבינים בכלל במה מדובר. לא בחברות הביטוח, לא באחראים על השכר בחברות ועוד יותר קריטי: לא אצל סוכנים ולא אצל רוב יועצי פנסיה למיניהם. אני משכונע לחלוטין שיש היום כבר הרבה אנשים שפרשו ומשלמים וישלמו מס מיותר עד סוף חייהם גם אם לקחו יועץ לפרישה.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,138
את זה לא הבנתי. אם הפנסיה בחברה אחרת, איך הם יודעים שאתה מעביר כסף גם לקופת גמל? האם זה לא מעיד שהדיווח של המעסיק אליהם היה נכון?
נקודה טובה, לא חשבתי על זה ככה. הנחתי שבגלל שהפנסיה קיבלה הפקדות "ראשונה" אז הסיווג של הכספים יכול להתבצע אוטומטית, סביר שזו הנחה שגויה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב האם קיימת קרן פנסיה משלימה/כללית עם מסלול מניות פאסיבי? צרכנות פיננסית 1
ר האם קיימת קרן השתלמות ממונפת? שוק ההון 3
M שקלול החזר הלוואה קיימת בלקיחת משכנתא נדל"ן 2
ס כדאיות מינוף תיק מניות בעזרת משכנתא על דירה קיימת שוק ההון 7
O משכון נכס נקי לטובת סגירת משכנתא קיימת שוק ההון 1
S לקנות דירה או לשפץ דירה קיימת? נדל"ן 13
מ האם קיימת חלופה לאתר feex ? שוק ההון 0
2028_שנת_פרישה משכנתא על דירה קיימת נדל"ן 6
Aranchik הלוואה מהבנק כתלות בהלוואה קיימת שוק ההון 10
M הפקדה לקרן השתלמות קיימת שוק ההון 1
A קופת גמל IRA בניהול אישי לשכיר ללא קופה קיימת שוק ההון 19
R פנסיית ברירת המחדל כבר קיימת צרכנות פיננסית 12
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ קרן מחקה מנוטרלת מטח שוק ההון 2
ה ניוד קרן השתלמות עצמאי-שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
T ניוד קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב קרן פנסיה והשתלמות באותה חברה - סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ח קרן השתלמות או שכר חודשי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
L עמלות מוגזמות לקניית קרן REIT (ריט)? שוק ההון 6
A מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 8
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
NightStyle חדש מהתנור: קרן אירית מנייתית עולמית צוברת עם small cap שוק ההון 4
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
גרהם פיצול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ITS קרן אירית צוברת על אינדקס עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 2
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Tsachi01 נזילות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B מציאת קרן לאגח קונצרני בתיק שוק ההון 13
ר קרן סל ביטקוין ישראלית? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
ד דמי ניהול קרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 0
S קרן מגדלור השקעות אלטרנטיביות 2
E פתיחת קרן השתלמות בקל גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A איך בודקים קרן השקעות פרטית? Private Equity שוק ההון 42
ד שאלה קטנה על קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
ygkeeper אג"ח - הפסד הון בעת החזר קרן מיסים 4
G קרן מחקה מחלקת דיבידנדים כאמצעי למינוף שוק ההון 18
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
F קרן פנסיה לעקרת בית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה קרן השתלמות במעמד עצמאי לשכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

למעלה