• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם השקעה בתל בונד היא סולידית?

Avi W

משתמש רשום
דירוג
1
יש לי קרן עוקבת אג״ח ממשלתי 5-10 שנים, התשואה לא מטורפת אבל זה בסדר כי זה החלק הסולידי שלי בתיק… אבל מצד שני בא לי קצת יותר תשואה בלי לסכן יותר מדי, אז השאלה שלי היא כזו: האם השקעה במדד תל בונד כלשהו הוא פחות מסוכן מהשקעה בת״א 125?

כן. וגם התשואות נמוכות יותר.
כן אני מבין, אני מחפש משהו בין אג״ח ממשלתי לת״א 125...
אני קצת פחות מתמצא בתל בונד וגם הצלחתי למצוא יותר מדי מידע רלוונטי, מה נחשב ליותר סולידי 20,40 או 60?

אני קצת פחות מתמצא בתל בונד וגם הצלחתי למצוא יותר מדי מידע רלוונטי, מה נחשב ליותר סולידי 20,40 או 60?
בגדול 20 זה חברות יותר גדולות ושאר ה40 יותר קטנות קצת אבל ה60 יותר מפוזר אז הייתי אומר שה60 יותר סולידי.
לפני שאתה רץ ומשקיע תבדוק את התשואה של זה, רמז: הוא שלילי.

בגדול 20 זה חברות יותר גדולות ושאר ה40 יותר קטנות קצת אבל ה60 יותר מפוזר אז הייתי אומר שה60 יותר סולידי.
היי אורי, אני מכיר אותך מהפייסבוק :)
אני אבדוק, תודה!

אני רואה שהתשואה חיובית לאורך שנה וחמש שנים מדד תל בונד 20 – שער, נתוני מסחר בזמן אמת וחדשות – Google Finance

השקעה לפי תל בונד עשויה להיות סולידית אבל לא ברור בכלל שהיא עדיפה על תמהיל של מניות ונכס חסר סיכון/אג"ח ממשלתי (רציונל של Efficient Frontier וגם Sharpe Ratio).

עוד משהו, התל בונד יודע ליפול ביחד עם שוק המניות. אז לא יודע מה אתה משיג בזה.

עוד משהו, התל בונד יודע ליפול ביחד עם שוק המניות. אז לא יודע מה אתה משיג בזה.
כן, קונצרני, אין בזה שום יתרון כי במשבר גם מניות של חברות וגם האגחים שלהן יכולים ליפול, כי כולם רצים לאבא ואמא (המדינה).
זה סולידי יותר במובן שהתשואה נמוכה, פחות במובן שאין קריסות

התשואה נמוכה וגם הירידות נמוכות בהתאם.
התשואה נמוכה מאוד (אורי אומר שלילית), הירידות בזמני משבר יכולות להיות בינוניות - כל עוד המדובר בחברות.

כן, קונצרני, אין בזה שום יתרון כי במשבר גם מניות של חברות וגם האגחים שלהן יכולים ליפול, כי כולם רצים לאבא ואמא (המדינה).
זה סולידי יותר במובן שהתשואה נמוכה, פחות במובן שאין קריסות

הסיבה שאג״ח של חברה יקרוס פחות מהמניה שלה היא שבעלי החוב מקבלים את הכסף הרבה לפני בעלי המניות. לכן בעלי האג״ח מוגנים יותר מבעלי המניות (ולכן התשואה נמוכה יותר).
אפילו אם ניקח מקרה קיצוני של פשיטת רגל. נניח שחברת דני חלב פשטה את הרגל. נניח שהם גייסו 10 מיליון דרך אג״ח ואת שאר הכסף גייסו דרך הנפקת מניות. כחלק מהתהליך, חברת דני חלב מוכרת את הקרקע החקלאית שבבעלותה, את הפרות ומשאיות ההובלה תמורת סכום של 8 מיליון.
בתרחיש הזה בעלי האג״ח יקבלו 80% מהכסף שלהם בחזרה. בעלי המניות יאבדו את כל מה שהשקיעו.
כמובן שלא חייבים ללכת לתרחיש קיצון של פשיטת רגל כדי לראות שחוב בטוח יותר ממניות. המניות נגזרות מהיכולת של החברה לעלות בערכה ו/או לשלם דיבידנדים, אג״ח הוא בסופו של דבר תשלום חובה של החברה כמו שכר דירה ומיסים ולכן יהיו הרבה מאוד מצבים שחברה לא מגיעה לרווחיות מספקת, לא משלמת דיבידנדים או עולה בערכה אבל עדיין מחזירה את הלוואות האג״ח שלה (או בעלת יכולת לעשות זאת בעתיד בסבירות גבוהה)

הסיבה שאג״ח של חברה יקרוס פחות מהמניה שלה היא שבעלי החוב מקבלים את הכסף הרבה לפני בעלי המניות. לכן בעלי האג״ח מוגנים יותר מבעלי המניות (ולכן התשואה נמוכה יותר).
אפילו אם ניקח מקרה קיצוני של פשיטת רגל. נניח שחברת דני חלב פשטה את הרגל. נניח שהם גייסו 10 מיליון דרך אג״ח ואת שאר הכסף גייסו דרך הנפקת מניות. כחלק מהתהליך, חברת דני חלב מוכרת את הקרקע החקלאית שבבעלותה, את הפרות ומשאיות ההובלה תמורת סכום של 8 מיליון.
בתרחיש הזה בעלי האג״ח יקבלו 80% מהכסף שלהם בחזרה. בעלי המניות יאבדו את כל מה שהשקיעו.
כמובן שלא חייבים ללכת לתרחיש קיצון של פשיטת רגל כדי לראות שחוב בטוח יותר ממניות. המניות נגזרות מהיכולת של החברה לעלות בערכה ו/או לשלם דיבידנדים, אג״ח הוא בסופו של דבר תשלום חובה של החברה כמו שכר דירה ומיסים ולכן יהיו הרבה מאוד מצבים שחברה לא מגיעה לרווחיות מספקת, לא משלמת דיבידנדים או עולה בערכה אבל עדיין מחזירה את הלוואות האג״ח שלה (או בעלת יכולת לעשות זאת בעתיד בסבירות גבוהה)
ומה יקבל מי שהושקע באותו אגח דרך קרן מחקה?

1. נפילה כצורך מביקוש-נהירה (בערך הנקוב), 2. קריסה טוטאלית כתוצאה מפשיטה רגל ואי תשלום ו3. קריסה חלקית שלא תאפשר לחברה לשלם כרגע חובות,
הם כולם סיכונים שהאג"ח נתון בהם.
אם תרצה למכור כי אתה עצמך לחוץ בכסף בגלל הקריסה, תגלה שלא קופצים על המציאה, לפחות לזמן קצר.
אם החברה התפיידה, כנראה שהקרן או חלקה תחזור אליך אחרי איזשהו הליך משפטי מפולפל, ויתכן שלא. לא יודע אם תקבל את כל הריביות.
אם היא במצב חמור, מובן שתקבל את הכסף שלך לפני שבעל מניות יראה דיבידנד, אבל אם אין לה בכלל יכולת, הקופון יתעקב, כנ"ל החזרי קרן שהגיעו בזמן המשבר.

כך שבעוד שבאגח מדינה קצר אתה תראה שינוים מזעריים בזמן מפולת (עם תשואה שלילית באופן כללי),
אג"ח קונצרני לא מנותק מהמצב המסחרי של השוק ויכול ליפול יחד איתו, גם אם באופן מרוכך יותר (כשהתשואה גם ככה נמוכה עד שלילית).

כן אוסיף, שנראה שהפיזור מונע רבות מהבעיות האלה, כי לא סביר שכולם יפלו ובטח שלא יקרסו.
יחד עם זאת, לא יודע אם פיזור יעזור במקרה בו הפיזור כולו מתבצע בשוק אחד קטן שנתון במלחמה עם אלפי טילים ביום. ויש עוד כמה תרחישים. אני לא יודע למשל, של מי המצב טוב יותר כרגע, של הממשלה הלבנונית או של השוק הפרטי הלבנוני. אבל לא אחליף סיכון בסקטור אחד (מניות) בסיכון באותו סקטור (קונצרני).

1. נפילה כצורך מביקוש-נהירה (בערך הנקוב), 2. קריסה טוטאלית כתוצאה מפשיטה רגל ואי תשלום ו3. קריסה חלקית שלא תאפשר לחברה לשלם כרגע חובות,
הם כולם סיכונים שהאג"ח נתון בהם.
אם תרצה למכור כי אתה עצמך לחוץ בכסף בגלל הקריסה, תגלה שלא קופצים על המציאה, לפחות לזמן קצר.
אם החברה התפיידה, כנראה שהקרן או חלקה תחזור אליך אחרי איזשהו הליך משפטי מפולפל, ויתכן שלא. לא יודע אם תקבל את כל הריביות.
אם היא במצב חמור, מובן שתקבל את הכסף שלך לפני שבעל מניות יראה דיבידנד, אבל אם אין לה בכלל יכולת, הקופון יתעקב, כנ"ל החזרי קרן שהגיעו בזמן המשבר.

כך שבעוד שבאגח מדינה קצר אתה תראה שינוים מזעריים בזמן מפולת (עם תשואה שלילית באופן כללי),
אג"ח קונצרני לא מנותק מהמצב המסחרי של השוק ויכול ליפול יחד איתו, גם אם באופן מרוכך יותר (כשהתשואה גם ככה נמוכה עד שלילית).

כן אוסיף, שנראה שהפיזור מונע רבות מהבעיות האלה, כי לא סביר שכולם יפלו ובטח שלא יקרסו.
יחד עם זאת, לא יודע אם פיזור יעזור במקרה בו הפיזור כולו מתבצע בשוק אחד קטן שנתון במלחמה עם אלפי טילים ביום. ויש עוד כמה תרחישים. אני לא יודע למשל, של מי המצב טוב יותר כרגע, של הממשלה הלבנונית או של השוק הפרטי הלבנוני. אבל לא אחליף סיכון בסקטור אחד (מניות) בסיכון באותו סקטור (קונצרני).
לא הבנתי איך זה סותר משהו ממה שכתבתי.
אתה משווה בין תפוחים לתפוזים. לא דיברתי על השוואה בין אג״ח קונצרני לאג״ח ממשלתי, גם לא על השוואה בין אג״ח של תל בונד לאג״ח אמריקאי או עולמי. דיברתי על השוואה בין מניה של חברה לבין האג״ח של אותה חברה. חד משמעית האג״ח יהיה תנודתי פחות כי הסיכונים קטנים יותר.

לא הבנתי איך זה סותר משהו ממה שכתבתי.
אתה משווה בין תפוחים לתפוזים. לא דיברתי על השוואה בין אג״ח קונצרני לאג״ח ממשלתי, גם לא על השוואה בין אג״ח של תל בונד לאג״ח אמריקאי או עולמי. דיברתי על השוואה בין מניה של חברה לבין האג״ח של אותה חברה. חד משמעית האג״ח יהיה תנודתי פחות כי הסיכונים קטנים יותר.
פות"ש דיבר על מעבר מממשלתי לקונצרני (בחלקו)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה בדירה בתל אביב נדל"ן 44
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
N השקעה בתל אביב נדל"ן 51
א בחירת מכשיר השקעה בתל אביב 25 שוק ההון 8
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20

נושאים דומים

Back
למעלה