• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דעתכם לגבי תיק השקעות

הבסיס שבבסיס
הצד המנייתי S&P500 שיהיה כ- 60% מהתיק
אג"ח ממשלתי (מתלבט איזה) שיהיה כ- 40% מהתיק

יש לי מחשבות על 70-30 גם, אבל עוד לא סגור על זה.
לטווח של שנתיים להשקיע 60% (או 70%) סנופי זה די מסוכן (המדד יותר נמוך כרגע ממה שהוא היה באותו התאריך לפני שנה והרבה אנשים מזהירים מפני מיתון שעלול לפרוץ גם בחודש הקרוב [ויכול גם לא לפרוץ בשנתיים הקרובות אבל מי יודע]).
כן הייתי מחפש השקעה צמודת מדד (כדי להגן מהיפר-אינפלציה) אבל לא הייתי הולך על אפיק בסיכון גבוה (כמו מניות) לטווח השקעה של שנתיים.

הבסיס שבבסיס
הצד המנייתי S&P500 שיהיה כ- 60% מהתיק
אג"ח ממשלתי (מתלבט איזה) שיהיה כ- 40% מהתיק

יש לי מחשבות על 70-30 גם, אבל עוד לא סגור על זה.
אני אישית לא הייתי שם שקל שאני צריך בעוד שנתיים במניות.

ולמרות הכל, עדיין יש לי את הדילמות שציינתי מעלה.

לכן, הדילמה שלי היא אם להשקיע את כל ה- 30K (כרגע מושקעים רק 10K בסנופי בלבד) בפיזור נוח מספיק שיהיה בעל סיכון השקעה נמוך, עם הוראת קבע חודשית (למנוע את ההתעסקות עם קנייה כל תקופה), או לשנות קו מחשבה...

כשאתה אומר סיכון השקעה נמוך אתה מתכוון לסיכון נמוך הודות לפיזור על מדד נרחב? או לסיכון נמוך כי חלק גדול מההשקעה הוא באג"ח? אלו שני דרכים שונות מאוד להקטין סיכון (ומניות אפילו במדד רחב) הם עדיין מוצר מסוכן.

בנוגע לדילמה שלך על קרן חרום. אתה מבין למה מחזיקים קרן חירום? מה היתרונות והחסרונות שלה?

בנוגע להשקעה פעם בחודש זה יכול להעלות לך את עלויות ההשקעה (תלוי כמה אתה חוסך כי חודש ובתנאים בבית ההשקעות). הרבה מהחברה בפורום משקיעים פעם ב3 חודשים.

הרבה מהחברה בפורום משקיעים פעם ב3 חודשים.
אפשר גם פעם בחצי שנה-שנה.

מה המינימום זמן שאתה שם במניות?
זה מאוד תלוי מצב. אני פחות רלבנטי לצורך העניין.
אבל בוא נגיד שלא הייתי ממליץ לאדם אחר לשים כסף שהוא צריך ב10-15 שנים הקרובות במניות. כמובן שהכל אינדבידואלי ותלוי מאוד בנסיבות, במטרות וכו׳.

אני אישית לא הייתי שם שקל שאני צריך בעוד שנתיים במניות.

בזה אני מסכים איתך.
אם אני הולך על מניות, אני כבר הבנתי שזה יהיה לטווח ארוך של לפחות 10 שנים.
אם אני אשתמש בכסף זה למימון חלק מהשיפוץ, אז זה ילך לפק"מ עם תחנת יציאה אחרי שנה וחצי או שנתיים.

באחד השרשורים פה נכתב על בנק לאומי, בהוראת קבע 0.225% עמלת קנייה או מינימום של 5 ש"ח. האם זה עדיין לא שווה במצב כזה לעשות הוראת קבע של 1,000 ש"ח במקום עמלת קניה של 0.4%-0.5% לפעולה חד פעמית עם סכום יותר גדול (לדוגמא 3,000 - 5,000 ש"ח)?

כשאתה אומר סיכון השקעה נמוך אתה מתכוון לסיכון נמוך הודות לפיזור על מדד נרחב? או לסיכון נמוך כי חלק גדול מההשקעה הוא באג"ח? אלו שני דרכים שונות מאוד להקטין סיכון (ומניות אפילו במדד רחב) הם עדיין מוצר מסוכן.
פיזור על מדד רחב.

בנוגע לדילמה שלך על קרן חרום. אתה מבין למה מחזיקים קרן חירום? מה היתרונות והחסרונות שלה?
קרן חירום מטרתה לטפל במקרי חירום שמצריכים ממך הוצאה עכשיו ומיד, לדוגמא מקרים של פיטורין מהעבודה.
איפה כדאי לשים את הכסף של קרן חירום? בהשקעה בסיכון נמוך עם אופציה למשוך את הכסף בכל עת? דוגמאות לדברים כאלה?

איפה כדאי לשים את הכסף של קרן חירום? בהשקעה בסיכון נמוך עם אופציה למשוך את הכסף בכל עת? דוגמאות לדברים כאלה?

כשהחזקתי קרן חירום זה היה בפר"י בבנק עם ריבית זעירה עד לא קיימת. יש שפע של שרשורים בפורום על איפה כדאי להחזיק קרן חירום עם שיקולים לכאן ולכאן.

אם אתה מתכוון לשים את הקרן חירום במדד מניות (בהנחה שהבנתי נכון איך אתה מגדיר סיכון נמוך) הייתי ממליץ בחום נגד.

מה תעשה אם יפטרו אותך ובאותו זמן תהיה נפילה בבורסה?

באחד השרשורים פה נכתב על בנק לאומי, בהוראת קבע 0.225% עמלת קנייה או מינימום של 5 ש"ח. האם זה עדיין לא שווה במצב כזה לעשות הוראת קבע של 1,000 ש"ח במקום עמלת קניה של 0.4%-0.5% לפעולה חד פעמית עם סכום יותר גדול (לדוגמא 3,000 - 5,000 ש"ח)?
במצב כזה שווה לעבור לבית השקעות שלא ייקח לך כאלה אחוזים גבוהים (הייתי אומר שבסדר גודל של השקעות נמוכות כאלה אולי עדיף ללכת על קרן ישראלית בבית השקעות ישראלי או לחלופין לקנות בבית השקעות ישראלי קרן זרה פעם בתקופה)

במצב כזה שווה לעבור לבית השקעות שלא ייקח לך כאלה אחוזים גבוהים (הייתי אומר שבסדר גודל של השקעות נמוכות כאלה אולי עדיף ללכת על קרן ישראלית בבית השקעות ישראלי או לחלופין לקנות בבית השקעות ישראלי קרן זרה פעם בתקופה)

בגלל כל ההתעסקות עם העברת הכספים לבית השקעות, וגם הפשטות לראות את הכל במקום אחד, זה מה שגורם לי להעדיף את הבנק בתור התחלה. גם בנק זה מקום יותר אמין (אולי אני טועה) ויציב, כי גם בית השקעות פתאום יכול לפשוט רגל או לא יודע מה.

מה תעשה אם יפטרו אותך ובאותו זמן תהיה נפילה בבורסה?
מבין את מה שאתה אומר.. אני אבדוק את השרשור לגבי קרן החירום.
השאלה אם בסכומים הקטנים שיש לי להשקעה, שווה לתכנן קרן חירום או לחכות שהתיק יכיל סכומים יותר גדולים? כי בסכומים שלי נר4ה לי שכל הסכום יוגדר כקרן חירום :lol:

בגלל כל ההתעסקות עם העברת הכספים לבית השקעות, וגם הפשטות לראות את הכל במקום אחד, זה מה שגורם לי להעדיף את הבנק בתור התחלה. גם בנק זה מקום יותר אמין (אולי אני טועה) ויציב, כי גם בית השקעות פתאום יכול לפשוט רגל או לא יודע מה.

מבין את מה שאתה אומר.. אני אבדוק את השרשור לגבי קרן החירום.
השאלה אם בסכומים הקטנים שיש לי להשקעה, שווה לתכנן קרן חירום או לחכות שהתיק יכיל סכומים יותר גדולים? כי בסכומים שלי נראה לי שכל הסכום יוגדר כקרן חירום :lol:

אין לי מושג בנוגע לאמינות של הבנקים מול בתי השקעות

כמה נקודות למחשבה:
  1. הרבה פעמים הכניסה לעולם ההשקעות מרגישה כל כך גדולה ומאיימת שעדיף להתחיל בקטן ולעשות שיפורים לאורך הדרך. אם השקעה דרך הבנק תקל עליך לקפוץ למים לך על זה. תמיד תוכל לעבור לבית השקעות בהמשך.
  2. אני כרגע בדיונים עם אשתי על הנחיצות של קרן חירום. איך שאני רואה את זה החזקת קרן חירום דורשת התרחשות של שלושה אירועים בלתי סבירים בבת אחת. איבדתי את מקום העבודה + יש נפילות בשוק ההון + אני לא יכול להלוות כסף בזול.

ארחיב קצת בנוגע להלוואה. התשואה הממוצעת על ההשקעה שלי אמורה להיות גבוהה בהרבה מהעלות של לקיחת הלוואה לכן הגיוני יותר להשקיע את כל הכסף הפנוי שיש לי ובשעת הצורך לקחת הלוואה מוזלת על חשבון קרן ההשתלמות. הנה פוסט נחמד שמסכם את הטיעונים נגד החזקת קרן חירום

Having said that קרן חירום היא קצת כמו גלגלי עזר והיא נותנת שקט נפשי למשקיע. רוב החברה בפורום מחזיקים קרן חירום ובהמשך לסעיף 1 אם זה יקל עליך נפשית להיכנס לשוק ההון עדיף שתחזיק קרן חירום.
  3. הכניסה לשוק דורשת למידה של המון מושגים חדשים וקונספטים לא מוכרים. זה בסדר גמור לדחות את הכניסה בעוד כמה חודשיים עד שאתה בטוח שאתה יודע מה אתה עושה. (תחשוב מה יקרה אם תכנס לשוק וכשיהיה נפילות תלחץ כי תרגיש שאתה לא 100% סגור על ההיגיון של מבנה התיק)
  4. דרך מהירה ללמוד היא להגיע לאחד המפגשים. דברים שייקח לי שבוע ללמוד בפורום אני יכול לסגור בחצי שעה שיחה. יש קבוצה פעילה בחיפה וקבוצה פעילה בתל אביב.

דרך מהירה ללמוד היא להגיע לאחד המפגשים
על איזה מפגשים אתה מדבר? קבוצות למידה או קבוצות לסיעור מוחות ושיתוף?
תוכל לתת לי יותר פרטים? אני גר במרכז...

אם זה יקל עליך נפשית להיכנס לשוק ההון עדיף שתחזיק קרן חירום.
לא בקטע של מקל או לא מקל, אני גם במחשבות על נחיצותה של קרן חירום, במיוחד בסכומים קטנים שאני מתחיל להשקיע איתם.

זה בסדר גמור לדחות את הכניסה בעוד כמה חודשיים עד שאתה בטוח שאתה יודע מה אתה עושה.
אני דחיתי את הכניסה שלי לשוק ההון, תכננתי להתחיל מתחילת השנה. אבל העדפתי ללמוד את הנושא (לימוד עצמאי ולא דרך כל המוסדות האלה שמציעים ללמד אותך בכל מיני שיטות) ולקרוא כמה שיותר בפורום ובבלוג של הסולידית, וגם אפילו קראתי את הספר אבא עשיר אבא עני שנתן את הדחיפה להיכנס לכל הנושא הזה. לכן התחלתי עם הכי קטן שיש, ואין לי בעיה כרגע לספוג את העמלות של הבנקים, זה פשוט להיות במים הרדודים למרות שאתה רוצה בטוח ב-80% שאתה תסתדר במים העמוקים.. סתם הרגשה של בטחון על ההתחלה.

מבנה התיק שלי כרגע הוא רק סנופי, אבל הייתי שמח להוסיף לו מרכיב נוסף בדמות אג"ח או פיזור מנייתי נוסף (סולידי ופחות תנודתי - אם קיים דבר כזה). חלק זה (עדיפות לאג"ח) אולי יהיה מעין קרן חירום שיופרש אליה באופן קבוע כל חודש או כל רבעון.
יש לך רעיון לאג"ח או קרן כזאת (לא בגדר המלצה כמובן)?

תודה

קבוצת מפגשים של הסולידים שגרים במרכז. לרוב המפגשים הם לכיף אבל השיחה מתגלגלת מהר מאוד להשקעות. זה אחלה מקום ללמוד.

אני מבין את הפחד מלהתחיל ישר עם בית השקעות אבל אחרי שעשיתי את זה זה די קל. (כמה טלפונים ואימיילים וסגרת את הפינה).

במקום להוסיף מרכיב מנייתי לסנופי למה לא ללכת ישר על vti+vxus או vt? תתקשה להשיג יותר פיזור מזה.

קצת מוזר לי שאתה רוצה לאזן את המניות שלך בעזרת עוד מניות או בעזרת אג"ח. אלו שני נכסים עם תכונות מאוד שונות.

אין לי המלצה על אג"ח ספציפי אבל יש הרבה דיונים על זה בפורום.

אגב, יצא לך להסתכל על גלריית התיקים בפורום? החברה מסבירים שם איזה מוצרים בחרו ולמה. שווה קריאה

זה VT לא יודע מספר קרן
תודה רבה
ומכיוון שאני לא מכיר את שיטת המסחר בה, אני מניח שהקנייה היא בדולרים ולא שקלים - נכון?
האם יש למישהו מספר קרן לדוגמא כדי שאוכל לבדוק?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
ayeletavr חוות דעתכם לגבי תיק השקעות שוק ההון 10
U דעתכם לגבי קרן השתלמות, מעבר מהראל לאטשולר צרכנות פיננסית 1
ח דעתכם לגבי שינוי מסלול עבור קרן השתלמות שוק ההון 4
bobby דעתכם לגבי כניסה לשוק - בבת אחת או בשלבים? שוק ההון 21
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
ה סקרן לגבי דעתכם על הרפורמה בדיור אוף טופיק 5
Delta דעתכם לגבי eToro? שוק ההון 15
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
N מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 665
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
T דופלקס - מה דעתכם? נדל"ן 28
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
The Thinker מה דעתכם על NFT? השקעות אלטרנטיביות 103
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60

נושאים דומים

Back
למעלה