• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דמי ניהול לפוליסת חיסכון

אתה מדבר על מצב שיש לך מגן מס מאיזושהי סיבה, ואין לך איך לממש אותו?
אני מדבר על זה שבקרן השתלמות אין לך איך לממש אותו. ואתה משלם דמי ניהול על סכום שירד בערכו = קנס כפול.
תמכור מהתיק החייב כמה שאתה יכול לקזז
ככל שיהיה לך פחות כסף בתיק החייב יהיה לך פחות מה לקזז.

שוב, מדובר פה על דינמיות בין שתי סוגי החשבונות כשיש כנראה איזשהו נקודת אופטימום.
למה לפני פרישה?
למה לא אחרי?
הכוונה הייתה שנייה לפני פרישה, לפני שאתה מתחיל למשוך.
אם אתה מתכוון למכור מניות (למחיה או לאיזון), ומשיכה מהחשבון החייב תחייב אותך במס, תמשוך מהתיק הפטור.
אבל אז אתה משלם המון דמי ניהול על צבירה מאוד גדולה בקרן השתלמות.
עוד לא הבנתי איך העיקרון מועיל בפועל.
תוכל להסביר אותו יותר לעומק לפני שאתה מציין אותו בדרך אגב?
נניח ופדית את כל קרן ההשתלמות שלך רגע לפני שהתחלת משיכות "קצבת 4%" (או לפי שיטת דעת/דורא למשוך כל 6 שנים). עם כל הקרן אתה קונה את האלוקציה שקבעת לעת פרישה.
עכשיו יש לך בסיס מס מאוד גבוה. גם אם השוק ימשיך לעלות, אתה תשלם מעט מאוד מס בגלל שיש לך שכבות של מניות שזה הרגע קנית. בינתיים אתה חוסך המון דמי ניהול בגלל שפדית צבירה מאוד גדולה שצברת משך קריירה שלמה (או שעשית זאת כל 6 שנים וכבר חסכת המון דמי ניהול כל השנים הללו).
מקווה שההסבר שלי היה מספק לגבי "בסיס המס".

@FIYaacov אז בעצם אתה טוען שעדיף חשבון ממוסה רק בגלל דמי הניהול? כלומר, בדיון מלמעלה
גם דמי ניהול 0 לא יעזרו לך כי אתה עדיין משלם יותר מס ממה שאתה יכלת לשלם והפער ביכולת המיקוח שלך הוא זניח בהינתן דמי הניהול של ימינו בקרנות המחקות מדד.
את זה בכלל לא הבנתי.
אם דמי הניהול 0 והמס על קה"ש הוא 0, איך עדיף תיק ממוסה?
אתה תטען שבדמ"נ 0 עדיפה קרה"ש?

@FIYaacov אז בעצם אתה טוען שעדיף חשבון ממוסה רק בגלל דמי הניהול? כלומר, בדיון מלמעלה
לא רק. בנוסף לחיסכון בדמי ניהול, כשאתה מעביר כספים מקרן השתלמות לחשבון הממוסה, אתה מגדיל את בסיס המס שלך בחשבון הממוסה ולכן מקטין משמעותית את חבות המס העתידית שלך.
אתה תטען שבדמ"נ 0 עדיפה קרה"ש?
לי זה נראה טריוויאלי, אך @DorA טוען שמיסוי הדיבידנדים בקרה"ש עדיין בעוכריך, היות ואין לך שום דרך לקזז את זה מול הפסדים (בחשבון ממוסה אתה יכול לקזז דיבידנדים מול הפסדי הון).

(בחשבון ממוסה אתה יכול לקזז דיבידנדים מול הפסדי הון).
בהנחה שאתה ישראלי רק דיבידנדים מני"ע ישראלים, לא מדיבידנדים שנוכו מהם מס במקור בארה"ב.

לא רק. בנוסף לחיסכון בדמי ניהול, כשאתה מעביר כספים מקרן השתלמות לחשבון הממוסה, אתה מגדיל את בסיס המס שלך בחשבון הממוסה ולכן מקטין משמעותית את חבות המס העתידית שלך.
אבל ככל שתעביר את הכסף מאוחר יותר ככה תגדיל עוד יותר את בסיס המס.
בחשבון ממוסה אתה יכול לקזז דיבידנדים מול הפסדי הון
עדיין לא הבנתי איך.
אם אני מחזיק נייר אמריקאי שממוסה כולו במקור או לחלופין מחזיק אירית צוברת שמשלמת מס (מופחת) על הדיבידנד בעצמה, איך בדיוק אני יכול לקזז את הדיבידנד?

בהנחה שאתה ישראלי רק דיבידנדים מני"ע ישראלים, לא מדיבידנדים שנוכו מהם מס במקור בארה"ב.
לא מדוייק.
בגדול תוכל לקזז מס גם מדיבידנד זר שנוכה ממנו פחות מ25% במקור

אבל ככל שתעביר את הכסף מאוחר יותר ככה תגדיל עוד יותר את בסיס המס.
ובינתיים תשלם יותר דמי ניהול על צבירה הולכת וגדלה. צריך למצוא את נקודת האיזון.

בגדול תוכל לקזז מס גם מדיבידנד זר שנוכה ממנו פחות מ25% במקור
אתה יכול גם לקזז דיבידנד שנוכה ממנו מלוא 25%. זה פשוט לא יעזור לך באותה שנה. אבל יהיה לך זיכוי מס זר שתוכל לנצל ב-5 השנים הבאות (צריך לחשוב על מקרה שזה אכן ימומש, כרגע לא עולה לי, אבל לא רואה איך זה יכול להזיק).

ובינתיים תשלם יותר דמי ניהול על צבירה הולכת וגדלה. צריך למצוא את נקודת האיזון.
נכון.
אבל בגלל זה התחלתי מ 0 דמי ניהול.
ברגע שמסכימים על העיקרון אפשר להתחיל לחשב את נקודת האופטימום.
אתה יכול גם לקזז דיבידנד שנוכה ממנו מלוא 25%. זה פשוט לא יעזור לך באותה שנה. אבל יהיה לך זיכוי מס זר שתוכל לנצל ב-5 השנים הבאות (צריך לחשוב על מקרה שזה אכן ימומש, כרגע לא עולה לי, אבל לא רואה איך זה יכול להזיק).
אבל מול מה תנצל אותו בהמשך?
בהנחה וכל מה שאתה מחזיק זה רק ETF אמריקאי (שמנכה 25% לדוד סם) או אירי צובר, הדבר היחיד שתוכל לקזז מולו זה רווח הון.
אבל בקה"ש מראש אין מס על רווח הון, אז אין שום יתרון ליכולת לקזז מס דיבידנד.

הרי מה ההבדל בין מה שאתה מציע לבין סתם לגרור את מגן המס קדימה בלי להתייחס לדיבידנדים?

אז מה עוד?
אני מסכים שדמי ניהול עולים לך כסף, ושמעתי גם על מיסוי דיבידנד (למרות שאני לא מסכים, אבל זה סיפור אחר). איזה עוד חיסרון יש?

בהנחה וכל מה שאתה מחזיק זה רק ETF אמריקאי (שמנכה 25% לדוד סם) או אירי צובר, הדבר היחיד שתוכל לקזז מולו זה רווח הון.
גם אם אתה מחזיק מניות אמריקאיות- על רווח ההון לא יהיה מיסוי בקרה"ש, והדיבידנדים בכל מקרה ימוסו במקור.
אתה יכול גם לקזז דיבידנד שנוכה ממנו מלוא 25%.
אני פשוט לא מצליח להבין. הרי הדרך היחידה בה קיזוז מס רלוונטי היא קיזוז של הפסד מול רווח, כך שלא תשלם על הרווח או תקבל בחזרה מה ששילמת על הרווח.
אם חוייבת במס על רווח, ואתה לא יכול לקבל את המס הזה חזרה כי הוא נוכה במדינה זרה, מול מה אתה רוצה לקזז אותו? מול הפסד? זה חסר משמעות- אתה לא משלם מס על הפסדים. מול רווח אחר? עדיין חסר משמעות- למה שלא תהיה חייב במס על רווחים + רווחים? אז מה, תעשה קיזוז תיאורטי של הרווח הזה מול מגן מס, כך שתהיה ביתרה מול רשות המיסים עבור מקרה בו תהיה לך חובת מס בעתיד? מה הפואנטה- תקזז מראש את מגן המס מול חובת המס שתהיה לך. למה לעבור דרך הדיבידנד הזר?

וכמובן, נקודת המוצא המרכזית היא ההנחה של דמי ניהול 0, כמו שכתב @roneng

גם אם אתה מחזיק מניות אמריקאיות- על רווח ההון לא יהיה מיסוי בקרה"ש, והדיבידנדים בכל מקרה ימוסו במקור.
זאת בדיוק הנקודה שלי.

מה שפקח את עיני זה שהעברת הכסף לתיק הממוסה מוריד משמעותית את המיסוי בתיק הממוסה.
אתה מדבר רק על העברה טרום הפרישה או משיכה שיטטית מדי 6 שנים כהמלצת דעת?

יכול להיות שהאופטימום איפשהו באמצע (נגיד למשוך כל 10-15 שנה)
גם יכולות להיות נקודות אסטרטגיות לעצירה וכיוונון האופטימום כל 3-6-9 שנה או משהו בסגנון
דברים לבדיקה בנקודות כאילו: מס צבור, דמי ניהול עדכניים, שינויים בחוק (על שני הכלים)

לדעתי, גם אם יסגרו את הכלי הזה, רוב הסיכויים שיסגרו אותו רק להפקדות חדשות בזמן שכסף שכבר בפנים ימשיך לצבור תשואה פתורה ממס.
אנו מדברים על ביצה שלא נולדה אבל אם תבוטל הטבת המס בקרה"ש, לא כזה מופרך גם שיבוטל הפטור ממס רווח ישערכו את שווי הקרנות במועד תחולת החוק והרווחים שיצברו מאותו רגע יהיו חייבים במס רווחי הון.

אנו מדברים על ביצה שלא נולדה אבל אם תבוטל הטבת המס בקרה"ש, לא כזה מופרך גם שיבוטל הפטור ממס רווח ישערכו את שווי הקרנות במועד תחולת החוק והרווחים שיצברו מאותו רגע יהיו חייבים במס רווחי הון.
לא נראה לי שהלובי של חברות הביטוח יתן לזה לקרות.

לא נראה לי שהלובי של חברות הביטוח יתן לזה לקרות.
ולי לא נראה שהלובי של העובדים (עיני, ניסנקורן ושות') יתן בכלל לגעת בהטבה הזו.
אבל דיברתי על תרחיש בו ההטבה כן תבוטל, מה הסיכוי שהפטור יישמר לנצח לכספים צבורים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ MTF מחקה DAX - דמי ניהול אפס ? שוק ההון 0
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ptom הערכת דמי ניהול נסתרים לצרכי סימולציית מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ישראלי מצוי קרן מחכה עם דמי ניהול נמוכים שמתמחה בטכנולוגיה כלל עולמית צרכנות פיננסית 1
M אתר שמשווה קרנות השתלמות מחקות S&P דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 0
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ב דמי ניהול גבוהים בביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M דמי ניהול בפנסיה לעובדי מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G דמי ניהול בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן כספית איילון - דמי ניהול נמוכים, מה הקאץ'? שוק ההון 12
T האם בקרנות מחכות יש דמי ניהול בשכבות? שוק ההון 5
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים