• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה במתנה מההורים

עכבר הכפר

משתמש רשום
דירוג
2
אהלן, אני מקווה שמה שאתייעץ כרגע מתאים למקום. אני ובת הזוג שלי כבר 8 שנים ביחד. אנחנו מתחתנים בקרוב ואנחנו רוצים לקנות בית. להוריי יש את האפשרות לקנות לנו את הבית מכספם אך יש להם תנאים. תנאי ראשון זה שאני אהיה זה שרשום על הבית לבדי ( ללא בת הזוג). התנאי השני זה שההורים הם אלו שיהיו רשומים על הבית ואנחנו נגור בו. מצד אחד אני מבין שיש לי פה הצעה שמאוד מאוד יכולה לעזור לנו בחיים, ובצורה הזאת אנחנו לא נצטרך לשלם משכנתא על הבית בו נגור ונוכל להפנות את ההון שלנו להשקעות ולחיות ברמת חיים טובה סך הכל ולא לחוצה. מצד שני, קשה לי מאוד עם העובדה שרק אני אהיה רשום על הבית ובת הזוג שלי לא. שנינו מבינים שזה עזרה ענקית להתחיל בה את החיים, אך מצד שני לחשוב על כך שאם חס וחלילה משהו יקרה ביננו או משהו יקרה לי- איפה היא נמצאת בתמונה? אני אחד שדוגל בחיים הזוגיים שלי שכל אחד עוזר כספית מה שהוא יכול ומסוגל ולעולם לא היה ביננו ריבים על כסף. הסיטואציה הזאת מעמידה אותי בנקודה מאוד לא נעימה כלפיה שכביכול היא תהנה מבית שלא נשלם עליו אבל אם משהו יקרה בינינו או יקרה לי משהו- אז בעצם אין לה כלום. אני מאוד מכבד את העזרה שההורים מציעים לי אבל אם כבר נותנים מתנה ורוצים לעזור- אז לא מראים שהעזרה היא כלפי שני בני הזוג? במיוחד שמערכת היחסים עם בת הזוג היא מאוד ארוכה- 8 שנים! זאת לא בחורה שהם הכירו שנה שעברה והודעתי להם שעכשיו אני מתחתן. ההורים לא יהיו מוכנים לרשום את הבית על שנינו ( עלי ועל בת הזוג שלי), ונכון לעכשיו קשה לי מאוד להסכים להצעה שלהם. אשמח לטיפים ממכם שתעזרו לי להבין מה אוכל לעשות כדי לא לפגוע בבת הזוג שלי, שאנחנו בזוגיות כל כך טובה ומכבדת ופתאום לעשות דבר כזה שבפועל יעשה לנו טוב אך על הנייר ואם חס וחלילה יקרה משהו אין פה שום דבר שמגן עליה או בה לטובתה.
תודה רבה.

ההורים שלך לא מציעים לך דירה במתנה, הם קונים לעצמם דירה ומאפשרים לכם לגור בה בחינם.
במצב כזה, הדרישה שלהם היא הגיונית - במידה ותתגרשו, אין סיבה שלאשתך תהיה זכות כלשהי על הרכוש שלהם...

את הכסף שתחסכו מדי חודש על דיור, תוכלו לחסוך ביחד וזה מה שיישאר לאשתך במקרה ויקרה משהו.

ברוך הבא לפורום!
העברתי לפורום 'פוסטים מאיכות נמוכה' כי הטקסט שלך לא קריא.
בלוק אחד לא מחולק לפסקאות ולא ניתן לקריאה והבנה..

ההורים שלך לא מציעים לך דירה במתנה, הם קונים לעצמם דירה ומאפשרים לכם לגור בה בחינם.
במצב כזה, הדרישה שלהם היא הגיונית - במידה ותתגרשו, אין סיבה שלאשתך תהיה זכות כלשהי על הרכוש שלהם...

את הכסף שתחסכו מדי חודש על דיור, תוכלו לחסוך ביחד וזה מה שיישאר לאשתך במקרה ויקרה משהו.
ולגבי האופציה השנייה שהציעו?שאני אהיה רשום על הדירה. במקרה הזה הדירה היא שלי גם על הנייר. והם לא יתנו לי את האופציה בעצם להחליט מה אני רוצה לעשות איתה ( שזה לרשום את שנינו על הדירה).

תסתכל על זה אחרת, ההורים שלך מציעים לכם לממן את עלות השכירות החודשית שלכם.
מן הסתם הסדר כזה גם אומר שאם תתגרשו, ההורים שלך לא ימשיכו לממן את עלות השכירות של אשתך לעתיד.
במקרה המשכיר הוא ההורים שלך ולא אדם זר.

ולגבי האופציה השנייה שהציעו?שאני אהיה רשום על הדירה. במקרה הזה הדירה היא שלי גם על הנייר. והם לא יתנו לי את האופציה בעצם להחליט מה אני רוצה לעשות איתה ( שזה לרשום את שנינו על הדירה).
ברגע שהדירה על שמך אתה יכול לעשות בה מה שאתה רוצה בלי הסכמת הוריך. מצד שני, במקרה שתתגרשו לא באמת תהיה משמעות לכך שהדירה רק עליך, כי חלקתם בה למגורים.

ברגע שהדירה על שמך אתה יכול לעשות בה מה שאתה רוצה בלי הסכמת הוריך. מצד שני, במקרה שתתגרשו לא באמת תהיה משמעות לכך שהדירה רק עליך, כי חלקתם בה למגורים.
הם רוצים ליצור איזשהו חוזה ( לא יודע בדיוק מה אני פחות מבין בזה) שהדירה תהיה אך ורק עלי ולא אוכל לעשות בה כרצוני, כלומר לשתף אותה בבעלות עליה ולרשום אותה גם על הדירה.

הם רוצים ליצור איזשהו חוזה ( לא יודע בדיוק מה אני פחות מבין בזה) שהדירה תהיה אך ורק עלי ולא אוכל לעשות בה כרצוני, כלומר לשתף אותה בבעלות עליה ולרשום אותה גם על הדירה.
נשמע כמו סיבוך מיותר.

גם אם יהיה חוזה כזה בינך להוריך, ברגע שהדירה רשומה עליך ואתם מתגוררים בה יחד, אשתך לעתיד תוכל לדרוש את חלקה בדירה במקרה של גירושין.
אם המטרה שלהם היא למנוע מצב של הפסד חצי הדירה בגירושין, עדיף שהיא תישאר על שמם (ובגלל שלא כדאי להקשיב לאלמונים באינטרנט, כדאי שיתייעצו עם עורך דין שיציע להם את הפתרון הנכון לסיכון שהם מנסים להתגונן מפניו).

ואם לא תקבל את המתנה תקנה דירה עם בת הזוג?
אם כן, תקנו את הדירה שהייתם קונים לולא המתנה, תרשמו אותה על שם שניכם ותשכירו אותה וכך תהיה גם הכנסה נוספת וגם בטחון לבת הזוג (וגם דירה יחידה עם הטבות מס).
מעבר לכך, צריך ייועץ משפטי כדי לסגור את כל הפינות בהצעה של הוריך. רק רישום על שמם ממש לא מספיק.

הקשב להוריך החכמים והנדיבים. בהצלחה.
מה ש @סול ו @Niroo אמרו.

תחשוב שאתם גרים ללא מגבלת זמן בדירה של פלוני שלא מבקש שכירות.

את הכסף שייעדתם לשכר דירה תשקיעו.
נשמע חלום, תגידו תודה,תעריכו, ותהנו (בהנחה שזו דירה שמתאימה לכם)

בנוסף לעצות מעלה, כדאי שתספר האם יש לך אחים ומה הבשלכה והסידור איתם.

באופן אישי, הייתי מעדיפה לקבל מהם סכום קטן בהרבה (שליש/רבע) שיעזור כהון ראשוני ובלי רישום ובלי התחייבות ולוקחת משכנתא כזוג כרגיל.

אני איתך - כל אחד מביא לזוגיות מה שניתן וחולקים ככל האפשר לטובת המשפחה.

ברור שכל אחד מביא מה

מתוך סקרנות,מה עוד אפשר לעשות חוץ מרישום הדירה על שם ההורים ,וחוזה שכירות מולם?
צוואות, אולי הסכם ממון. לוודא מול עורך הדין אם נכון לכנות את ההסכם ביניהם "חוזה שכירות".

הוריך קונים דירה להשקעה על שמם כל רבעון מעבירים לך את ההכנסה מהשכירות כמתנה בצוואה אתה היורש הבלעדי.

למה אתה חושב שיש צורך "להגן עליה"? ממה בדיוק?
זה כסף של ההורים שלך, הם בוחרים לתת לך לגור בדירה שהם יקנו עימו.
הם מאפשרים לך לגור בו יחד עם זוגתך.
אם אתם נפרדים בעתיד - מחצית הכסף שחסכתם ביחד במרוצת השנים, היא תקבל. את הדירה - שההורים שלך הם אלו שעבדו עבורו, היא לא תקבל.
נשמע לי סידור הוגן ורווחי (גם עבורה), כי הרי הדירה תאפשר לכם לחסוך יותר כסף.

וכהערת אגב - 8 שנים זה כלום, אתה הולך (סטטיסטית) לחיות 80+ שנה, אנשים מתגרשים גם אחרי 40 שנה.

תקשיב להורים, הם רוצים בטובתך וגם צודקים (במקרה זה ספציפית).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 0
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8