• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם?

gumbi

משתמש סולידי
דירוג
22
מעוניין לשמוע איך הצלחתם להוריד למינימום עמלות, וכמה אתם משלמים?
אני קרוב לשנה אצל ילין לפידות ותוהה אם יש לי איך לשפר את התנאים.

אפשר להגיד שאני מנהל את קרן ההשתלמות של עצמי. בכל מקרה אני במחקה מדד של אי. בי. אי. לאחרונה הייתה פה קבוצת רכישה שהשיגה דמי ניהול שם של 0.3%

Ibi מסלול כללי, דמי ניהול 0.5
קופת גמל גם ב ibi אותה עלות, מחקה s&p

ניהול עצמי דרך IRA ישראל (אין רף מינימום)
0.225 אם אני זוכר נכון
לקח קצת זמן לארגן את כל הטפסיידה והביורוקרטיה (גם בחברה וגם בסניף הבנק דרכו ביקשתי לנהל את חשבון המסחר), אבל כרגע זה אפס מאמץ. חוץ מקנייה פעם ברבעון פלוס מינוס

מיטב דרך סוכן, 0.5%

(אגב שכחתי לציין שהמסחר עצמו הוא דרך בנק לאומי, שלוקח לי עוד איזה חלקיק אחוז

הכל מאוד תלוי בגודל התיק שלך ובגובה דני הניהול הנוכחי.

אצל ילין לפידות מה שהתגלה כהכי יעיל בהורדת דמי הניהול אצלי היה העברת טפסי הוראת המעבר לבית השקעות אחר.

העברת טפסי הוראת המעבר לבית השקעות אחר.
זה מבאס וגם לא לגמרי אתי אם אתה יודע שאתה סתם משגע את בית ההשקעות האחר עם טפסים ולא מתכוון באמת להצטרף אליו

גם לא לגמרי אתי אם אתה יודע שאתה סתם משגע את בית ההשקעות האחר עם טפסים ולא מתכוון באמת להצטרף אליו
לא תמיד.
אני חושב שהיתה פעם ש"בטעות" שלחתי את הטפסים שהורדתי מהאינטרנט ומילאתי לבד לנציג שאני עובד מולו בדרך כלל.
ופעם שהתכוונתי להעביר קרן פנסיה והסוכן הראה לי באותות ובמופתים שעדיף לי להשאר עם הנוכחי, תוך כדי "גילוח" 0.15% מדמי הניהול ו-0.5% מההפקדות.

מה שבאמת מעצבן (מצד בתי ההשקעות/חבורת ביטוח) ולכן נגרם "כל הטררם" - שרק מחלקת השימור יכולה להציע/להסכים לתת הנחה או תנאים עדיפים ללקוח.
הם מצידם יודעים שרוב הלקוחות לא יקומו מהכסא כדי לממש את האיום "תחזיקו אותי או שאני הולך" ולכן לא יציעו.
זה קרה לי בקרן הפנסיה (גילחתי כבר כמה פעמים עד היום ל-1% מהפקדה ו-0.15% מהצבירה)
זה קרה לי בקרן השתלמות.
זה קורה בחברות סלולר, בנק....

הם בנו את המערכת בצורה שכזו.
אז אין ברירה ולשנס מתניים.

נ.ב.
גם בקבוצה של @איליה בזמנו, ביקשו והודיעו שהם מודעים לכך שקרן ההשתלמות שלך תביא הצעה נגדית, תנסו להיות חזקים ולא להסכים.

זה מבאס וגם לא לגמרי אתי אם אתה יודע שאתה סתם משגע את בית ההשקעות האחר עם טפסים ולא מתכוון באמת להצטרף אליו
אני לא מסכים. אלה כללי המשחק. ברגע שהצד שכנגד מודיע רשמית שאין שום דרך לקבל הנחה אבל ברגע שמגיע טופס המעבר ישר מציע הנחה בגובה 0.2% (אפילו מבלי שתבקש), מדובר פשוט במשחק לפי כללי המשחק כדי להיטיב את מצבך - כמיטב גישת @הסולידית .

אין לבית השקעות שעושק אותך בעמלות גבוהות על ניהול כושל במוצר שאתה לקוח שבוי שלו רק מפני שאין לך חלופות כל יתרון מוסרי על פני ההתנהלות הזאת.

בכל מקרה - הדיון הוא תיאורטי. אני השלמתי את המעבר למרות ניסיונות השכנוע של ילין - שכן היה מדובר במעבר ל-IRA.

למרות זאת - הייתי ממליץ לכל אחד מחברי לנקוט בכל טקטיקת מו"מ חוקית על מנת להיטיב את מצבו הכלכלי לעת פרישה.

אני לא מסכים. אלה כללי המשחק. ברגע שהצד שכנגד מודיע רשמית שאין שום דרך לקבל הנחה אבל ברגע שמגיע טופס המעבר ישר מציע הנחה בגובה 0.2% (אפילו מבלי שתבקש), מדובר פשוט במשחק לפי כללי המשחק כדי להיטיב את מצבך - כמיטב גישת @הסולידית .

אין לבית השקעות שעושק אותך בעמלות גבוהות על ניהול כושל במוצר שאתה לקוח שבוי שלו רק מפני שאין לך חלופות כל יתרון מוסרי על פני ההתנהלות הזאת.

בכל מקרה - הדיון הוא תיאורטי. אני השלמתי את המעבר למרות ניסיונות השכנוע של ילין - שכן היה מדובר במעבר ל-IRA.

למרות זאת - הייתי ממליץ לכל אחד מחברי לנקוט בכל טקטיקת מו"מ חוקית על מנת להיטיב את מצבו הכלכלי לעת פרישה.
מה שכן, הייתי מתנה את ההישארות בחברה המקורית בהטבת תנאים לעומת ההצעה שקיבלתי מבית השקעות אחר ולא רק השוואת תנאים, וזאת כדי להיות טיפה "הוגן" עם החברה שבכל זאת הציעה לך הצעה טובה (וזאת כמובן ששאר התנאים זהים).

מי יודע, אולי גם בשיטה זו תקבל 0% דמי ניהול ;)

מי יודע, אולי גם בשיטה זו תקבל 0% דמי ניהול
אולי לא אפס, אבל קרוב מאד לתחתית. אחרי אינספור מעברים שכל אחד שיפר משהו אני מרגיש שכל מאמץ נוסף הוא כבר לא שווה את הזמן (בעיקר הזמן לתקן פאשלות של כל גורם שמעורב בתהליך המעבר. אלוהים ישמור).

אולי לא אפס, אבל קרוב מאד לתחתית. אחרי אינספור מעברים שכל אחד שיפר משהו אני מרגיש שכל מאמץ נוסף הוא כבר לא שווה את הזמן (בעיקר הזמן לתקן פאשלות של כל גורם שמעורב בתהליך המעבר. אלוהים ישמור).
צודק.
כשהעברתי את קרן הפנסיה לקופת גמל, זה קרה באיזה 4 שלבים.

לפני כמה ימים העברתי את קרן ההשתלמות מ-IBI (דמי ניהול 0.5%) לאינטרגמל (דמי ניהול 0.35%). נראה אם אקבל הצעה טובה מ-IBI כדי למנוע את המעבר.

הייתי בילין לפידות - 1.5% (ללא סוכן).
עברתי לאלטשולר - 0.8-0.9% (דרך סוכן).
הגברת אצל מיטב-דש - 0.4% (ללא סוכן).

כרגע אין לי כוח לזוז לכאן או לכאן. אבל אחרי הנזילות אשמח לסגור בזול יותר. אשמח.

האם מישהו יודע על קבוצה לארגון דמי ניהול נמוכים לקרן השתלמות לעצמאים (לא IRA) שעוד אפשר להצטרף אליה?
אני עשיתי לפני שנה קה"ש לעצמאים במיטב דש, כשדמי הניהול היו 0.19
פתאום הם העלו את דמי הניהול ל0.68 מבלי לידע!
אני יכולה לנסות להתמקח איתם (אשמח לטיפים), אבל עוד יותר אשמח לשמוע מחברים שכבר יש להם משהו מאורגן ולא אינדיבידואלי...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Bonfire רעיון לפורום חדש: חומר הלימוד בכלכלה/חשבונאות/מנהל עסקים אוף טופיק 13
B גוף מנהל לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P מגמת כתיבת מילים באופן: מנהל.ת, פקידים.ות, וכו' אוף טופיק 38
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה