• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת מוסד לימודים (עזרה מהייטקיסטים)

בכל אופן אני לא רואה מה התועלת בלריב על זה.
אף אחד לא רב. סך הכל מציין שהתפיסה שלך את העולם האקדמי מעט שטחית. האתגר הוא לא לסיים קורס אחד בציונים גבוהים, אלא שישה מהם, במקביל, בפרק זמן קצוב של שלושה חודשים, ולעשות את זה 6-8 פעמים רצוף. אני מסכים בגדול עם הטענה שלך, אם יביאו לאדם הממוצע 10 שנים, הוא יהיה מסוגל לסיים תואר במדעי המחשב בסטנפורד בהצטיינות. הקטע הוא לעשות את זה ב-3.

אגב, יצא לי להעביר קורס לאחרונה לסטודנטים שהגיעו ממוסדות מכובדים בארה"ב. מסתבר שיש לא מעט סטודנטים זרים שלומדים בארץ מוצאם לימודים אקדמיים במשך תקופה לא קצרה ומתקבלים ללימודים במוסדות Ivy League על מנת לזכות בסטטוס בוגר ממוסד כזה. זה עולה להם הרבה יותר כסף והרבה יותר זמן, ולדעתי זה לא שם אותם באותה השורה עם סטודנטים שמגיעים מהתיכון ועומדים בעומס.

נערך לאחרונה ב:
אף אחד לא רב. סך הכל מציין שהתפיסה שלך את העולם האקדמי מעט שטחית. האתגר הוא לא לסיים קורס אחד בציונים גבוהים, אלא שישה מהם, במקביל, בפרק זמן קצוב של שלושה חודשים, ולעשות את זה 6-8 פעמים רצוף. אני מסכים בגדול עם הטענה שלך, אם יביאו לאדם הממוצע 10 שנים, הוא יהיה מסוגל לסיים תואר במדעי המחשב בסטנפורד בהצטיינות. הקטע הוא לעשות את זה ב-3.
הנקודה המרכזית היא להבין שזה משחק שתוצאת הלוואי שלו זה ידע שאתה מקבל.
אבל מטרת המשחק בתואר ראשון הוא לקבל ממוצע טוב. כל בן אדם מסתכם בשם התואר שהוא עושה + מספר. בכל קורס הידע שלך מתורגם למספר שמתקבל מפתירת מבחן בזמן קצוב ולזה התכוונתי בתגובה הקודמת.
זה לא משנה מה אתה מבין או יודע אלא איך אתה מתמודד בזמן אמת מול מבחן. יש אנשים רבים שמבינים הרבה אבל נדפקים במבחנים בגלל לחץ וכד'.

בתארים מתקדמים זה שוב משחק אבל עם כללים שונים קצת.

כן, יחד עם ההרצאות גם עברתי על תרגולים, ש.ב, מבחנים משנים קודמות (הכל נמצא באינטרנט) ועשיתי כמה מבחנים בכאילו והלך לא רע. בסופו של דבר את הקורס עשיתי בפתוחה וקיבלתי ציון גבוה
לא הבנתי אם עשית כבר תואר או שעשית כמה קורסים ואתה מחפש אוניברסיטה כדי להשלים בה את התואר (ולקבל זיכוי על הקורסים שעשית בפתוחה).

קצת סטו פה מהנושא... לפותח האשכול - אני לא יודע אם זה עוד רלוונטי אבל אני אכתוב פה את הרשמים שלי. להזיק זה לא יכול.

גם אני חושב על לימודי מדמ"ח והרבה מהשאלות שלך פה עלו אצלי. למזלי יש לי אח גדול שלומד בטכניון אז הוא הכיר לי קצת את התחום. כמה דברים:

1) לפי מה שהוא אמר לי חומר הלימוד באקדמיה הוא לא מורכב בהרבה מאשר בתיכון. הלימודים פשוט עמוסים הרבה יותר. מה שבאוניברסיטה מלמדים אותך בחודש - בתיכון היו מתעכבים עליו לפחות חודשיים, עם פי 2 יותר שעות שבועיות. אם הצלחת בתיכון, אתה אמור להצליח גם באוניברסיטה.

2) אמרו את זה כבר אבל חשוב להדגיש - הסיבה המרכזית שלבוגרי אונ' קל קל יותר למצוא עבודה היא סטטיסטית. יש אנשים איכותיים שלמדו במכללה ולא באוניברסיטה מסיבות כאלו ואחרות, אבל סטטיסטית האנשים הטובים הם בוגרי אונ'. וצריך להבין, כשמעסיק מקבל עשרות קו"ח (לפעמים מאות) הוא רוצה לסנן כמה שיותר מהר. היתרון באוניברסיטאות שהן כבר עשו סינון כזה בשבילו. נכון, יהיה הרבה יותר יעיל לקרוא את הקו"ח של כל מועמד אבל לאף אחד אין זה זמן בשביל זה, וסה"כ הסינון של האוניברסיטאות, גם אם הוא לא מושלם, עושה את העבודה, ובגלל זה ממשיכים עם זה.
(את זה מעסיק מהיי טק סיפר לי)

3) אז אוניברסיטה עדיפה על פני מכללה, אבל איזו אוניברסיטה? זה לא משנה כ"כ לתואר ראשון כי בכולן מלמדים סה"כ אותו החומר. השוני מתמבטא בעיקר
בתארים מתקדמים שהם מחקר, ולא בתואר ראשון שזה בעצם לימוד מספרים (שעליהם הקוריסם מתבססים). האונ' הנחשבות הן: העברית,ב"ש,ת"א,טכניון (בעיקר טכניון ות"א) אבל גם אם תלמד בחיפה או בבר אילן תמצא עבודה. אנשים בוחרים באונ' על סמך קרבה לבית, ולפי חברים.

4) גם את זה אמרו וגם את זה חשוב להדגיש- הכי חשוב זה לעבוד במהלך התואר. אחי אמר לי שבטכניון כבר בסמסטר הרביעי אפשר למצוא עבודה. יש מעטים שמוצאים במהלך הסמסטר השלישי אבל זה לא מומלץ, כי קשה להתקבל וגם ככה זה סמסטר די עמוס.

5) לגבי התלבטות אם לעזוב את הבית או להישאר עם ההורים - אין ספק שלעזוב את הבית זה חלק מההתבגרות (אני עזבתי את בית ההורים). שים לב אבל שזה דורש הסתגלות ואם לא עושים את זה נכון זה יכול להפריע למהלך הלימודים (למשל מיקום לא נוח, שותפים בעייתים וכו'). אח שלי עזב את הבית חודש לפני שהתחיל את הלימודים והוא אמר לי שזה הקשה עליו מאוד להתסגל גם בו זמנית גם לדירה, גם לעיר החדשה (אנחנו גרים במרכז) וגם ללימודים, ולכן בסמסטר הראשון היו לו נכשלים. לכן, העצה שלי היא לא לעבור דירה במהלך הלימודים. תעשה את אחרי או לפחות חצי שנה לפני. אבל מה עדיף לך אף אחד פה לא יכול להגיד לך, כי זה תלוי במצב הכלכלי שלך, איפה תלמד, רמת הנוחות בבית וכו'. אה וגם אם תשכור דירה, כדאי ללמוד במוסד שקרוב יחסית לבית כי אתה במילא תסע לשם הרבה (לבקר משפחה, לקחת אוכל, להביא כביסה ועד).

6) לא יודע מה הקטע של אנשים פה שהם כ"כ שונאים את הטכניון. אח שלי סה"כ שמח שם והכיר מלא חברים חדשים. זה ממש לא מוסד של דכאוניים עם נטיות אובדניות כמו שמצטייר מפה.

הטכניון מיותר, אישית נדפקתי כשחיפשתי עבודה כי יש סף סינון אוטומטי של 80+, הפקידות לא חוזרות אליך, זה סינון שמגיע לפני שהן שמות לב מהו מוסד הלימוד.
אם הייתי לומד במקום אחר הממוצע היה בקלות גבוה בכמה נקודות.

באשר לידע שצברתי - negligible. אפשר ללמוד לבד בשנה ברמה דומה את הדברים החשובים.
הדברים שבגינם בכלל הלכתי ללמוד - לדעת להפוך רעיונות למשהו מוחשי , לדעת לתעדף, להקים פרויקטים, pitch, גיוס כסף, תכנון של המרכיבים השונים, ועוד.
כל אלה לא קיימים באוניברסיטה(כנראה שבאף אחת מהן).
רק רציתי לדעת מאיפה מתחילים, מה הכיוון? במה להתמקד?

מה קרה בפועל?
הייתי צריך לשנן את ההוכחה של משפט ויירשטראס, זה מה שדרשו במבחנים. הצלחתי לקבל 5 נקודות מתוך 25 (כשכותבים לא יודע).

לא מזמן התעוררתי בבהלה מזיע, לקח לי כמה דקות טובות להבין שאין לי הגשה למחר שלא התחלתי לעבוד עליה.

לא מזמן התעוררתי בבהלה מזיע, לקח לי כמה דקות טובות להבין שאין לי הגשה למחר שלא התחלתי לעבוד עליה.
לא ייחודי לטכניון :)
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001261818
באחד מפרקי הסדרה "אווטאר", מתכונן אווטאר אנג למלחמה עם שליט האש, אך הוא מרגיש שאינו מוכן לקרב. בכל לילה הוא חולם שהוא מתייצב מול שליט האש עירום ממכנסיו. באחד הלילות הוא מחליט להתחכם לחלום והוא קושר את מכנסיו אל גופו לפני השינה. "ימי השלטון שלך נגמרו, שליט האש!", הוא זועק. "אני מפיל אותך היום, והפעם אני כן לובש מכנסיים!". "כך נראה", אומר שליט האש בחלום. "אבל אמור לי. האם התכוננת למבחן במתמטיקה?". "המבחן במתמטיקה?", זועק אנג. "אבל בכלל לא ידעתי שיש היום מבחן במתמטיקה!", הוא אומר ומתעורר בבעתה.

אופציה נוספת ששכחתי לציין היא לימודי תואר ראשון במתמטיקה במגמת מדעי המחשב באונ' ת"א(יוצא אותם קורסים כמו הדו חוגי של מדמ"ח+מתמטיקה למעט קצת שוני בכמות קורסי בחירה).
מה אומרים?מעסיקים יתכלו בעין רעה על בוגרי מתמטיקה?
בנוסף יש מסלול של מתמטיקה שימושית+סטטיסטיקה שהתואר מוכוון BIG DATA. האם זה סיכון להתמקד רק בזה ועדיף מדמח רגיל בבינתחומי?

אופציה נוספת ששכחתי לציין היא לימודי תואר ראשון במתמטיקה במגמת מדעי המחשב באונ' ת"א(יוצא אותם קורסים כמו הדו חוגי של מדמ"ח+מתמטיקה למעט קצת שוני בכמות קורסי בחירה).
מה אומרים?מעסיקים יתכלו בעין רעה על בוגרי מתמטיקה?
ברמת העיקרון זה לא אמור להפריע לך, אם הממוצע שלך יהיה מספיק גבוה לא תהיה לך בעיה למצוא עבודה בהייטק, אבל קח בחשבון שלרוב הקורסים במתמטיקה יותר קשים (או ליתר דיוק, הממוצע בהם נוטה להיות יותר נמוך) מקורסים במדעי המחשב אז כנראה יהיה יותר קשה להוציא ממוצע תואר גבוה.
הבעיה היחידה שאני רואה במסלול הזה היא שאתה לא עושה סדנה (פרויקט מעשי גדול), שזה אומר פחות פרויקט לקו"ח (אם אתה ללא נסיון בתחום, זה כנראה מה שתדבר עליו בראיון עבודה).

בנוסף יש מסלול של מתמטיקה שימושית+סטטיסטיקה שהתואר מוכוון BIG DATA. האם זה סיכון להתמקד רק בזה ועדיף מדמח רגיל בבינתחומי?
אם אתה לא מתכוון להמשיך לתואר שני בתחום, אני חושב שזו האופציה הכי פחות טובה.
אתה גם מוותר על כל קורסי הבסיס של מדמח וגם נועל את עצמך על תחום שמאוד קשה להיכנס אליו בלי נסיון \ רקע אקדמאי רחב.

מעסיקים יתכלו בעין רעה על בוגרי מתמטיקה?
ההפך. מתמתיקה זה יתרון ללמידת מכונה. להקפיד על ניסיון מעשי (במינימום פרויקט תיכנותי )
מסלול של מתמטיקה שימושית+סטטיסטיקה שהתואר מוכוון BIG DATA
אם זה באוניברסיטת תל אביב (או ירושליים, טכניון ,באר שבע) אז נשמע טוב. אפילו מאד טוב. בטח שעדיף על מכללה, יקרה ככל שתהיה. רק לא להזניח את הצד המעשי של נסיון בתכנות.
אם זאת גם @Triple A צודק בכך שהדרישות בביג דטה גבוהות מבחינת ניסיון ציונים וידע. מצד שני התכום מעניין ולדעתי שווה את המאמץ.

כסטודנט למדמ"ח בטכניון אני אנסה להוסיף את שני הסנט שלי לדיון שהתנהל פה (פספסתי בכמה ימים את הטיימינג כנראה. בכל זאת תקופת מבחנים...)
-מרבית הסטודנטים בפקולטה מתחילים לעבוד בין שנה שנייה לשלישית, כנראה בגלל הסיבות הבאות (לא בהכרח לפי סדר חשיבות): כולם מסביבך עובדים; הכנסה; נמאס מהטכניון וצריך עוד משהו בחיים.
-כדי לקבל באופן עקבי ציונים גבוהים צריך להיות משהו מיוחד. סתם לדוגמה: קורס באסמבלי (את"מ). כל הקורס אתה כותב תוכניות, לומד אסמבלי. אחלה. המבחן דורש ממך לנתח קוד במהירות על זמן קצוב. הציון שלי במבחן נקבע לפי היכולת שלי להיות מעבד ולעשות את זה זריז, ולא קשור לכמה שאני מתכנת טוב/מבין את השפה. ולצערי זה ממש לא המקצוע היחיד בפקולטה שזה ככה
-לא איך יודע אחרים תופסים את הנושא: אני תופס את המטרה של התואר כבעיקר להקנות מיומנויות חשיבה ופחות ידע. איך להוכיח את משפט ויירשטראס כבר ממזמן שכחתי [האמת שאותו אני זוכר... אבל את את לגראנז' באמת שכחתי], אבל למדתי איך להתמודד עם טיעוני אפסילון דלתא וכמתים למיניהם ומה המשמעות של גבולות. זה לדעתי המטרה של אינפי 1

נכתב כאן שאחת הסיבות שאוניברסיטאות עדיפות על מכללות בקבלה לעבודה היא תנאי הקבלה. המצב שלי הוא שמבחינת פסיכומטרי ובגרויות אני מתקבל גם לטכניון וגם לתל אביב, אבל לומד בפתוחה.
מה אתם ממליצים לעשות כדי שמעסיקים פוטנציאלים לא ידפדפו את הקו"ח שלי על סמך המחשבה המוטעית שלא יכולתי להתקבל לטכניון ושות'?

(אני אלגוריתמאי אגב).
אשמח מאוד לשמוע איך נראית העבודה היומיומית של אלגוריתמאי. עד כמה העבודה ביומיום שונה מפיתוח?

אשמח מאוד לשמוע איך נראית העבודה היומיומית של אלגוריתמאי. עד כמה העבודה ביומיום שונה מפיתוח?
אני אעיד מהנסיון האישי שלי.
לאלגוריתמאי יש חלק מחקרי בעבודה שלו שבו הוא חוקר שיטות שונות לפתרון של בעיה מסויימת. המחקר הנ"ל יכלול פעמים רבות קריאה של מאמרים רלוונטיים בנושא ושימוש בידע שנרכש מהם, מה שנקרא applied science.
החלק המחקרי לוקח אחוז מסויים מהזמן שלך ובשאר הזמן מתעסקים בלהפוך את המחקר לקוד פרודקשן, בשלב הזה זה כבר יותר דומה לפיתוח תוכנה.
אחוז הזמן שמוקדש למחקר יכול לנוע בין 10% בסטארטאפ שלחוץ להוציא תוצאות מהר ל100% במקומות שבהם האלגוריתמאים לא נוגעים בקוד פרודקשן ויש מפתח שממיר את המחקר לפרודקשן.

נערך לאחרונה ב:
נכתב כאן שאחת הסיבות שאוניברסיטאות עדיפות על מכללות בקבלה לעבודה היא תנאי הקבלה. המצב שלי הוא שמבחינת פסיכומטרי ובגרויות אני מתקבל גם לטכניון וגם לתל אביב, אבל לומד בפתוחה.
אם תלמד בפתוחה אבל תעבוד במשרת סטודנט בחברה טובה, אז מצבך יהיה מעולה.
הכי חשוב לא לסיים את התואר בלי ניסיון תעסוקתי.
מה אתם ממליצים לעשות כדי שמעסיקים פוטנציאלים לא ידפדפו את הקו"ח שלי על סמך המחשבה המוטעית שלא יכולתי להתקבל לטכניון ושות'?
אם יהיה לך ניסיון מוכח בקורות חיים אז תהיה בטוח שהם לא ידפדפו אותך בגלל שאתה מהפתוחה.
תעשה חיפוש בלינקדין ותראה שבשוק של היום גם בוגרים מהפתוחה משתלבים.

אגב, רק שתדע שמעסיקים מערימים קשיים גם על בוגרי טכניון (וגם כאלה שהם בעלי תואר שני ושלישי) ולפי הבנתי כל הקטע של הראיונות הטכניים בעצם נועד בין היתר לתת לכולם הזדמנות שווה...

אני כרגע לומד מדמ"ח - סמסטר ה' באוניברסיטת בן גוריון.
באתי עם רקע מאוד חזק בתכנות - כזה שאפשר לי לעבוד בתעשיה במשרות Senior. למרות זאת היו מקצועות שהתקשתי בהם, לא רק מבחינת הקושי של החומר, אלא גם מבחינת העומס.
אם כל מה שמעניין אותך זה למצוא עבודה בהייטק, אז מכללה זה מעל ומעבר. יש לי מספיק חברים בוגרי מכללות וחסרי תואר שמצאו עבודות מעולות עם משכורות חלומיות.
אם אתה בעניין של להעשיר את הידע שלך, לילמוד לעומק ולרוחב נושאים שלא בהכרח קשורים ישירות לתכנות אז אוניברסיטה - תקבל מעל ומעבר.
שמעתי מסטודנטים המון את המשפט "למה אנחנו לומדים את זה, בתעשיה לא צריך את זה" ותשובה שלי היא "למה אתה לומד באוניברסיטה? בתעשיה לא צריך את זה".
לשיקולך.
אשמח שתשתף מה הפרופיל של חסרי התואר שמועסקים במשרות נחשקות ובעצם מה הידע שלהם/מה הדרך שהם עברו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בחירת קרן סל להשקעה - הכוונה\עזרה להבין נתוני קרן סל\מחקה בהשקעה סקטוריאלית שוק ההון 4
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
J בחירת חבר בורסה במיטב דש IRA‎‎ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 74
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48

נושאים דומים

Back
למעלה