• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים, למה בעצם הרוב לא עוסקים בזה?

אני רק רוצה להוסיף, בסוף בכל תחום יש הרבה כסף, אבל זה אף פעם לא העניין.
בשביל להצליח (אני מדבר על עצמאי) צריך הרבה עבודה מאוד קשה, ורצוי גם מזל (סיעתא דשמייא).
מאוד לא פשוט וקשה להקים עסק, לשרוד את ההתחלה הקשה, להתגבר על אתגרים ועוד כהנה וכהנה.
אז זה לא באמת משנה אם אינסטלטור, גנן, גגן, מתקין מזגנים ומה לא. תחרות תמיד יש, גם כסף.
בהצלחה.

לא יודע אם שרברבים וצבעים אבל יש ביקוש במקצעות שדורשים תעודה ורישיון כמו רתכות חשמל ומכנואות לדוגמא.
מתוך כתבה של ווינט :
"כל מעסיק שני בישראל נתקל בבעיה באיוש משרות בעובדים מקצועיים, והבעיה חמורה יותר בארגונים גדולים. העובדים שהכי קשה למצוא: חשמלאים, מכונאים, מהנדסי חשמל ואנשי בקרת איכות. בעלי רב בריח: "לתעשייה בארץ חסרים עשרות אלפי עובדים"

ברור שחסר עובדים טובים לתעשייה בארץ. תקרא את התגובות בכתבות האלו ותבין למה.

אנשים מתלוננים על משכורות נמוכות, שעות ארוכות(משמרות, 12 שעות, במקומות מסויימים לפעמים יותר) עבודה בעמידה הרבה שעות, חוסר אפשרות להתקדם, יחס לא טוב.

וכמובן העבודות לעיתים מסוכנות מאוד. אני רואה איך המכונאי אחזקה עובד אצלנו , בתוך מכונות עובדות, שנייה אחת שהוא לא שם לב , זה תאונה.

ולפי מה שהבנתי בארה"ב זה לא כך - שם תמיד מכבים מכונה אם זה מסכן אותך - פשוט פה בארץ אין תרבות של בטיחות בכלל .

מעניין איך זה בחשמל דרך אגב.

אנשים מתלוננים על משכורות נמוכות, שעות ארוכות(משמרות, 12 שעות, במקומות מסויימים לפעמים יותר) עבודה בעמידה הרבה שעות, חוסר אפשרות להתקדם, יחס לא טוב.

נשמע לי כמו אכלו לי שתו לי קלאסי.
לא קראתי את התגובות אבל זה לא מפתיע אותי, אני מודע לזה שיש המון אנשים שעובדים בתעשייה בתנאים לא תנאים.
מנגד, יצא לי במסגרת התפקיד להסתובב בהמון מפעלים וראיתי איך הם נלחמים ועושים הכל כדי לשמר בעלי מקצוע טובים במפעל.
בחזרה לתגובות הקודמות בשרשור,שכר ותנאי העסקה משתנים מאדם לאדם, תלוי בהרבה מאוד משתנים.

שנתיים מאז כתבתי את הפוסט.
אני יכול לומר בביטחון מלא שמצבי הכלכלי הוא מצויין!
כיום המשכורתש לי כבר עומדת על 12 אלף נטו.
בשנה האחרונה חסכתי 60 אלף שקל וסך הכל חיסכון מצטבר של 130 אלף שקל.
אני עובד כחשמלאי אחזקת מכונות תעשייתיות, אחד התפקידים הכי מבוקשים במשק עם שכר שעלה מאוד בשנים האחרונות. (יש כאלה שמגיעים ל18 אלף נטו)
עיקר התפקיד הוא לפקח על תפקודן של מכונות ייצור ובמקרה של תקלה חשמלית אני אמור לפתור אותה (יש גם תקלות מכניות שבהן עוסקים מכונאים).
יש לי הסעות, ארוחת בוקר וארוחת צהריים, קרן השתלמות, משכורת 13, ביגוד, נופש פעמיים בשנה, קופונים לכל מיני רשתות, ואפילו שירותי כביסה.
אני מאוד אוהב את העבודה שלי, פרט לעובדה שאני נאלץ לקום ב5 בבוקר, אבל זה תפקיד מהנה ומאתגר ומבחינתי אני בהחלט רואה את עצמי נשאר שם עד הפנסיה.

מתוך שרשור כאן בפורום, שמעתי על משכורות ותנאים דומים מחשמלאים בתעשייה.

אני ארחיב קצת
אני מעסיק טכנאים בעבודות אלקטרו מכניות

הם מקבלים שכר נטו שנע בין 9000-12000 בסיס
לפני שעות נוספות
לחלקם יש רכב צמוד(אני מגלם)
לכולם יש תנאים פנסיונים מלאים
אוכל כנגד קבלות עד 50 שקל ליום עבודה
בגדי עבודה
טלפון
יש לנו בחברה מכונת כביסה לעובדים ועוד כל מי הטבות

ויש להם ראש שקט

מי שרוצה לעבוד קשה יותר ובלחץ גדול יותר יכול להיות עצמאי אם הוא מתאים
זה לא מתאים לכל אחד

רתכי צנרת מרוויחים לא מעט כסף (מעל ל100 שקל לשעה)
יש כסף בעבודה יותר מאשר אתם חושבים או מודעים

אני ארחיב קצת
אני מעסיק טכנאים בעבודות אלקטרו מכניות

הם מקבלים שכר נטו שנע בין 9000-12000 בסיס
לפני שעות נוספות
לחלקם יש רכב צמוד(אני מגלם)
... ויש להם ראש שקט

נשמע מצויין.אני חושב ללמוד הנדסאי וזה עודד אותי. תודה על התגובה, צדיק נסתר.

בעברי(לפני הרבה שנים) הייתי איש טכני בחיל האוויר. והתרשמתי שיש להם מערכת הכשרה שיכולה לקחת כמעט כל אחד, ולהפוך אותו לטכנאי מועיל.

אז אוקיי, לגבי המצב באזרחות היום, יש חלק מהעובדים בתחום שעושים משכורות יפות. יש חלק שממש לא, יש גם חלק מההנדסאים שלא מוצאים עבודה(אני זוכר כתבה בYNET שאמרה שרק חצי מההנדסאים עובדים במקצוע).

מאיפה נובע הפער ? מה הם הגורמים המבדלים ? על מה צריך להשקיע יותר בתור מישהו שנכנס לתחום ?

נערך לאחרונה ב:
אני לומדת משפטים. אם אתה חושב שבעבודת כפיים אתה תעשה יותר כסף ממי שיש לו תואר במיוחד כמו שלי, עם אפשרות לעסוק בו בעתיד אחר כך במשרד פרטי, או להיכנס לכל מיני מוסדות - אתה טועה.
לעולם תואר יתן יותר אפשרויות. מתנצלת אם זה נשמע שחצני. אבל זה המצב.
לעולם תואר יהיה שווה יותר ולעולם תואר יעניק לך אפשרויות פרנסה טובות יותר.
אני מסייגת מלבד מקצועות כמו מדעי הדשא וכולי. משפטים, הייטק וכאלה. הנדסה. שם יש כסף טוב.
אצלי אני לא מתחברת למתמטיקה, אז אני לומדת תואר שהוא סוג של מפתח עבורי ללא מעט מקומות.
שכר טרחה יכול להגיע בקלות לעשרות אלפי שקלים, ובהמשך אפילו לסכומים כפולים מזה.

אל תעשה את זה לעצמך לדעתי. כל עוד אתה בחור צעיר ומסוגל ללמוד ויש לך ראש על הכתפיים. היום עוזרים למי שרוצה ללמוד - רק תנסה!

אני לומדת משפטים. אם אתה חושב שבעבודת כפיים אתה תעשה יותר כסף ממי שיש לו תואר במיוחד כמו שלי,
מצד אחד, טוב שאת חושבת כך כי זה יעזור לך ללמוד ברצינות ולהפוך את זה לקריירה. מצד שני, תואר במשפטים לא מבטיח לך הרבה כסף ובמיוחד כשיש הצפה של בעלי תואר המתחרים על אותו שוק לא גדול. בסופו של דבר זה לא משנה מה המקצוע/תואר אלא היכולת האישית למנף את זה לפרנסה טובה.

הגישה שלי, שגם אם באמצע הלימודים אמצא עבודה באיזה מקום ממשלתי, ומשם אצליח להתברג לאט לאט.
גם אם ישר לי יתרת לימודים של עוד מספר שנים. אני לפחות בדרך לבנות את עצמי.
במקצוע כפיים או בעבודת כפיים יותר נכון, איפה תתברג? אולי תגדיל את מאגר הלקוחות שלך.
אבל איך תתברג? הנה בתקופה כמו עכשיו, קורונה. מבאס לעבור מבית לבית (עובד כפיים שנותן שירות ללקוחות) לכי תדעי אצל מי אתה מבקר? (מבחינה בריאותית)
בעבודה עם תואר, לרוב (לא תמיד) אתה במשרד / עובד מהבית. מזגן. תנאים. יש גם ההילה שאי אפשר לזלזל בה. הכבוד.
מה לעשות לחלק זה חשוב, לחלק אחר זה לא חשוב.
גם ההילה והכבוד של המקצוע זה משהו להתגאות בו. אז אנחנו עריכת דין מוצף. אבל זה תואר כללי בימינו בגלל ההצפה.
אפשר להגיע איתו למשרדי ממשלה, לעיריות, לגופים, לכל מקום כמעט. וגם הוא בין התארים הקלים אם מבצעים את מה שצריך לבצע.
אני אגזים (קצת) ואומר שכמעט ולא צריך להשקיע במשפטים יותר מדי. רק לעשות את המטלות קריאה, הגשת עבודות ומבחנים, וחצי הדרך אם לא יותר, כבר עברה.
כמובן הכל אחרת כשמגיעים למבחני הלשכה.
אבל, לא כל אחד רוצה גם לעשות בסוף את מבחני הלשכה. זה גם משהו שצריך להתייחס אליו.

גם ההילה והכבוד של המקצוע זה משהו להתגאות בו
יפתיע אותך שאני יותר מתלהבת מבעלי מקצוע פיזי? ואין לי הרבה כבוד למקצוע עריכת דין? ועל אף זאת, יש עו"ד אחת שאני מעריצה שלה מתוך כמה וכמה שאני מכירה ואין לי מילה אחרת לתאר את עבודתם פרט לשרלטנות (שילוב של עצלנות מוחית, עצלנות תיפקודית, זחיחות וצורך עז לקפוץ לחו"ל לעיתים קרובות מדי על חשבון הטיפול המהיר בלקוחותיהם).
בעבודה עם תואר, לרוב (לא תמיד) אתה במשרד / עובד מהבית. מזגן. תנאים.
יש כאלה שזה נראה להם שיא הפינוק ויש כאלה (כמו בעלי) שזה נראה להם כמו בית כלא. אבל טוב שאתה מתכווננת למה שטוב ונכון לך.
במקצוע כפיים או בעבודת כפיים יותר נכון, איפה תתברג? אולי תגדיל את מאגר הלקוחות שלך.
מה זאת אומרת להתברג? זאת שאיפה של מישהו? אם אתה מגדיל את מאגר הלקוחות שלך, אתה מתפרנס היטב ועל זה השרשור מדבר, לא?

איפה תתברג?
בעל עסק הוא לא בורג, הוא מברג.
זו חשיבה שונה לגמרי, מציע לך להתנסות פעם ביוזמה כלשהי שטומנת בחובה סיכון, מבטיח לך שלעולם לא תדברי ככה על אף בעל עסק.

ולעולם תואר יעניק לך אפשרויות פרנסה טובות יותר.
יש אנשים עם תואר 2 שמצבם הכלכלי לא טוב כמו אנשים ללא תארים כך שזה לא תמיד המצב.. אבל הזכרת משרדים ממשלתיים- שם זה באמת יכול להיות שמספיק שיש לך תואר ודופק אתה תרוויח משכורות עתק.

יש גם ההילה שאי אפשר לזלזל בה. הכבוד.
אני מבין מאיפה הגישה הזאת מגיעה, אבל אותי חינכו שעם כבוד לא הולכים למכולת.
באופן אישי, מעדיף את מה שגורם למנהלת הסניף בנק שלי לעמוד דום כל פעם שמתקשרים אליה (וזה לא בהכרח התואר האקדמי שלי).
בתקופה כמו עכשיו, קורונה.
בתקופה כמו עכשיו, בעלי עסקים יצרניים עושים הון תועפות (השוק הסיני סגור למחצה, וכולם רבים על ספקים מקומיים\אירופאיים\אמריקאיים).
אני אשמע קצת ציני, אבל בעל עסק טוב יודע להגיב לתנאי שוק משתנים.
באמת שאין לך מושג כמה התקופה הזאת עושה טוב לעסקים D:

כמובן שיש סיכונים בכל מקצוע (פיזי או משרדי), אבל בסופו של יום הכל נמדד ביכולת להגיב לתנאי שוק משתנים.

אני לומדת משפטים. אם אתה חושב שבעבודת כפיים אתה תעשה יותר כסף ממי שיש לו תואר במיוחד כמו שלי, עם אפשרות לעסוק בו בעתיד אחר כך במשרד פרטי, או להיכנס לכל מיני מוסדות - אתה טועה.
וכמה את חושבת שתרוויחי אם לא תהיי עצמאית/שותפה בכירה במשרד? (כלומר עסק).

לעולם תואר יתן יותר אפשרויות
היום תואר הוא לא מה שהיה. תואר הוא כקליפת השום לעומת ניסיון.

בעבודה עם תואר, לרוב (לא תמיד) אתה במשרד / עובד מהבית. מזגן. תנאים. יש גם ההילה שאי אפשר לזלזל בה. הכבוד.
לעבוד במשרד/מהבית לא מתאים לכל אחד. לגבי הכבוד- גם האדם העשיר/החכם/היפה ביותר לא יזכה לכבוד אם הוא חרא של בן אדם. חוץ מזה- ממי את מחפשת כבוד? מאנשים שאת לא מכירה? תרוויחי את הכבוד מהקרובים אלייך והאנשים המשמעותיים לך.

גם ההילה והכבוד של המקצוע זה משהו להתגאות בו.
לא יודע על איזה כבוד את מדברת. יותר ויותר אנשים מעריכים ומכבדים פחות ופחות את המקצוע

אני אגזים (קצת) ואומר שכמעט ולא צריך להשקיע במשפטים יותר מדי. רק לעשות את המטלות קריאה, הגשת עבודות ומבחנים, וחצי הדרך אם לא יותר, כבר עברה.
כמובן הכל אחרת כשמגיעים למבחני הלשכה
מסכים לחלוטין מלבד בחינות הלשכה. בחינות הלשכה אינן בוחנות ידע, אלא יכולת שינון, ובשנים האחרונות מטרתן להכשיל ע"מ למנוע הצפה ולשמור על פרנסת עורכי הדין הקיימים, לדעתי האישית.

ג"נ.- עו"ד in house בחברת בת פרטית בינלאומית של חברה ציבורית בינלאומית מאוד (מאוד) גדולה, ובכל זאת- מרוויח יותר בהשקעות הנדלן שלי (רק אומר).
לגבי הכבוד- לא מתייחסים אליי אחרת מאשר לעובד אחר (אולי מעריכים יותר את הידע).

עסק טוב עם מאגר לקוחות יציב/שגדל- סיכוי טוב שירוויח בנטו יותר מעו"ד שכיר.

בכל מקרה מאחל לך המון הצלחה, שתתברגי איפה שתרצי ותרוויחי את הכבוד והשכר שאת מצפה להם.

.

אני איהיה טיפה ישיר ברשותך,
את ערבבת בין כמה דברים ובעיקר דיברת על שוק שאת עדיין לא נמצאת בו.
יש הבדל של שמיים וארץ בין מה שמאכלים אותך בזמן הלימודים למה שקורה בפועל בשטח, בכל תחום דרך אגב.
היום כל מחקר/כתבה/סקר שיוצא בקשר לשוק התעסוקה בעתיד מראה שתחום המשפטים נמצא בקצב העילמות בגלל טכנולגיה שנכנסת לשוק,להבדיל מביקוש שיא שעולה כל שנה לאנשי מקצוע, ואת זה אפשר לראות גם במימון ענק של המדינה להכשיר אנשים.
היום יש תוכנות שיכולות להחליף משרד שלם של עורכי דין.
בנוסף לטכנולגיה ,"היוקרה" שאת הזכרת גרם לנהירה עצומה ללמוד את התחום ולהציף את השוק וכמו בכל שוק הדברים עובדים לפי היצע וביקוש,את בעצמך הזכרת את ההצפה שיש אז תיהיה כנה עם עצמך.
אני חושב שהיום, לפי הבדיקות שאני עשיתי, לבעלי מקצוע מכל הקשתות קל למצוא עבודה ביחס לעורך דין.
אני לא מזלזל בשום תואר ולמרות שאני בעל מקצוע אני מאמין שהדרך הנכונה זה כן לעשות תואר, אבל אם כבר משקיעים 4/3 שנים עדייף שהתואר יהיה במשהו פרקטי לשוק של היום כמו מקצועות הנדסת חשמל, תכונה וכו.. כי זה כרטיס להיכנס לעולם ההייטק ולמשכורת שמנות, ושם לדעתי הצנועה נמצא היום ה"יוקרה" שאת דיברת.
תעשי גוגל על המקצוע שאת לומדת ותראי שהמציאות שכתבת הייתה קיימת אולי לפני עשור, היום הדברים השתנו ובעתיד הם עוד יותר ישתנו.
ועוד דבר קטן בקשר ל"הילה", אולי אני לא לבוש בחליפה לעבודה והולך עם מזוודה ביד (למרות שאני מכיר המון טכנאים שלובשים מכופתרות משובצות ביום יום, ונראים ייצוגים כמעט כמו עורכי דין), שאני מגיע למכונה שלא עובדת או תקלת חשמל ומצליח לסדר אותה מתייחסים אלי כמו למשיח, אני חושב ש"יוקרה" ו"הילה" זה בעני המתבונן.

אבל הזכרת משרדים ממשלתיים- שם זה באמת יכול להיות שמספיק שיש לך תואר ודופק אתה תרוויח משכורות עתק

תן לי לחלוק אלייך, היום להיות עובד מדינה זה לא כמו פעם.
אין יותר פנסייה תקציבית וקשה מאוד להשיג קביעות וזה בסופו של דבר היה ההיתרון היחסי של עובד מדינה, היום הכל חוזים איישים של מספר שנים.
התקדמות כעובד מדינה תלוי בהרבה מאוד מזל (תקן פנוי) וצר לי להגיד, גם הרבה מאוד קשרים.

נערך לאחרונה ב:
יש גם חלק מההנדסאים שלא מוצאים עבודה(אני זוכר כתבה בYNET שאמרה שרק חצי מההנדסאים עובדים במקצוע).
להערכתי ומהכרותי יש זילות רצינית של תואר ההנדסאי באתר. קל להתקבל ללימודים ולא מסובך לסיים אותם. זה לרוב לא הופך אותך לבעל מקצוע בסוף התהליך ובכלל לא מבטיח לך עבודה.

לעולם תואר יתן יותר אפשרויות. מתנצלת אם זה נשמע שחצני. אבל זה המצב.
לעולם תואר יהיה שווה יותר ולעולם תואר יעניק לך אפשרויות פרנסה טובות יותר.
אני מסייגת מלבד מקצועות כמו מדעי הדשא וכולי. משפטים, הייטק וכאלה. הנדסה. שם יש כסף טוב.
אצלי אני לא מתחברת למתמטיקה, אז אני לומדת תואר שהוא סוג של מפתח עבורי ללא מעט מקומות.
שכר טרחה יכול להגיע בקלות לעשרות אלפי שקלים, ובהמשך אפילו לסכומים כפולים מזה.

אל תעשה את זה לעצמך לדעתי. כל עוד אתה בחור צעיר ומסוגל ללמוד ויש לך ראש על הכתפיים. היום עוזרים למי שרוצה ללמוד - רק תנסה!
משפטים זה מקצוע משעמם ללמידה שכולל נבירה ושליפת מידע והעיסוק בו כולל בעיקר ריבים וביורוקרטיה... הטכנולוגיה הולכת באמת להעלים את המקצוע ולחתוך בביורוקרטיה והקשקשת המשפטית... ההשג הכי גדול של המערכת המשפטית זה ביצירת ז'רגון שהציבור לא יבין איך מחרטטים אותו... מזכיר את ההבדל בין לקנות קרן מחקה ובין ללכת לברוקר שעובד עליך ומתזמן השקעות...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
סול מה יקרה אם השקל ימחק? שוק ההון 26
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
N האם יש צורך בהגשת דו״ח אם אין חבות מס? מיסים 16
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
ע אם לא השקעות אלטרנטיביות מה כן? השקעות אלטרנטיביות 12
נ ומה אם מאדים כחול? משל על אשמתו של המנהיג פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 13
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
ב אם בלאקרוק תפסיק את מכירת הקרנות שלה בארץ? שוק ההון 9
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
ל איך בודקים אם יש החרגות או הצהרת בריאות בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
B מה קורה אם צ'ק ששולם איתו חשבון בדואר חוזר? אוף טופיק 2
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
ת מה קורה למניות בחברה סינית אם היא נמחקת מהבורסה בארה"ב שוק ההון 10
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9

נושאים דומים

Back
למעלה