• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להגיע לעצמאות כלכלית?

האם אני באמת יכול לצאת לעצמאות כלכלית עוד למשל 7-10 שנים?
אתה בכיוון הנכון. מחזק את ידיך. תדאג לחסוך את המקסימום כל חודש ולשים הכל במסלולים מנייתיים זולים- כפי שכתוב בתורה שלנו מאת @הסולידית .
בגילך או קצת מבוגר יותר כבר חלמתי על פרישה עוד לפני שהיתה הסולידית והתכנית שלי היתה לפרוש בגיל 30-32 בערך לפי התכנית שלך. בפועל פרשתי ב46 עם פנסיה תקציבית אבל כל השנים האמנתי שלא אגיע לפנסיה ופעלתי כאילו לא תהיה כזו. בקיצר, אל תתן לאנשים להוריד לך על קטנות.
אתה בכיוון הנכון.

ביומן מסע שלי אני מדבר על תכנית "פרישה חלקית". אולי הרעיון הזה יעניין אותך:

דירה למגורים היא לא ההשקעה הכלכלית הכי משתלמת, במיוחד בהשוואה לשוק ההון למשל. המטרה שלה היא לספק תחושת ביטחון, לא תשואה.

בהשקעות אנחנו תמיד מדברים על סיכונים מחושבים, על סיבולת אישית לסיכון וכו'. דירה למגורים היא נכס מאוד דפנסיבי בעל תשואה נמוכה, שנותן לך ביטחון שיש לך בית בו לא תהייה נתון לגחמות של בעל בית שיקפיץ מחירים, יגיד לך מה מותר או אסור לתלות על הקיר, יגיד אם מותר או אסור חיית מחמד ובזמן שהדירה תתיישן ותתבלה דמי השכירות ימשיכו לעלות.

כשחיפשתי דירה לקניה ראיתי דירה שבה גרו שתי שוכרות מבוגרות מעל גיל 80. בעל הבית החליט למכור משיקולים שלו, ושתי הזקנות שגרו שם במשך עשורים נאלצו במצב הזה להתחיל לחפש דירה בחוץ ולהתחרות עם שאר הזוגות הצעירים בשוק...... או לעבור לעיר אחרת, זולה יותר, רחוקה יותר, בה הן אינן יודעות להתמצא ולא מכירות אף אחד באזור.

לדעתי המחיר של דירה למגורים שווה את הביטחון שיהיו יחסית מעט דברים שיעקרו או יזיזו אותך מהבית כל כמה שנים ובמיוחד בעת זקנה.

לדעתי המחיר של דירה למגורים שווה את הביטחון שיהיו יחסית מעט דברים שיעקרו או יזיזו אותך מהבית כל כמה שנים ובמיוחד בעת זקנה.
כדאי לקחת בחשבון שמה שאמרת רלוונטי רק למי שכבר סגר את המשכנתה. עבור אלו שיש להם משכנתה שחונקת אותם כלכלית "תחושת הביטחון" המדומה הזו יכולה מהר מאוד להוביל לקטסטרופה.

עבור אלו שיש להם משכנתה שחונקת אותם כלכלית "תחושת הביטחון" המדומה הזו יכולה מהר מאוד להוביל לקטסטרופה.
פה אנחנו חוזרים לנושא של ניהול סיכונים. משכנתא לא חייבת להיות חונקת בדיוק כפי שתיק השקעות לא חייב להיות תנודתי ומסוכן.

פה אנחנו חוזרים לנושא של ניהול סיכונים. משכנתא לא חייבת להיות חונקת בדיוק כפי שתיק השקעות לא חייב להיות תנודתי ומסוכן.
אני מסכים בעיקרון,
פשוט האנשים שרוכשים דירה למגורים בדרך כלל פועלים בחיפזון מתוך לחץ חברתי והפחדות של התקשורת, ולא מתוך ניהול סיכונים מחושב.
לכן כדאי להיזהר לפני שאומרים "בעלות על דירה = ביטחון". זה נכון רק אם עושים את זה חכם.

כשחיפשתי דירה לקניה ראיתי דירה שבה גרו שתי שוכרות מבוגרות מעל גיל 80. בעל הבית החליט למכור משיקולים שלו, ושתי הזקנות שגרו שם במשך עשורים נאלצו במצב הזה להתחיל לחפש דירה בחוץ ולהתחרות עם שאר הזוגות הצעירים בשוק...... או לעבור לעיר אחרת, זולה יותר, רחוקה יותר, בה הן אינן יודעות להתמצא ולא מכירות אף אחד באזור.
עצוב, גם שהמוכר היה מוכן למכור למישהו שיוציא אותן מהדירה, וגם שקיים אדם כזה.
מקווה שבסוף מכרו אותה למשקיע שנתן להן להישאר

בחור צעיר, אתה מרוויח ממש יפה אבל אם אתה לא אוהב את מה שאתה עושה עד כדי שאתה סובל כל יום ולא בא לך ללכת לעבודה אז אין טעם לחכות. תתחיל לחפש עבודה שמתאימה לך כי אתה לא מזוכיסט והחיים לא נועדו כדי שנסבול. בטוח שאם תחפש תוכל למצוא עבודה שמתאימה לך גם מבחינת השכר כי בסוף החודש הרי יש לך הוצאות.

דיברתי על דירה לא בתור מטרה, אין לי את הדחף הזה שיש בישראל להיות בעלים של דירה. אבל אם אני עובר לדירה, במקום לזרוק את השכירות כל חודש לפח, לא עדיף לשלם את השכירות הזאת למשכנתא ותוך כדי להמשיך להפריש למניות?
אני שואל ולא קובע.
האופציה הראשונה:
אתה שם את כל הכסף שיש לך עכשיו על קניית דירה, פלוס עוד סכום כסף כל חודש שהולך למשכנתא, ולריבית של המשכנתא, ככה ל30 שנה.
האופציה השניה:
אתה ממשיך לגור בשכירות (או אצל ההורים כמו שכתבת), וכל הכסף הנוכחי והכסף שהיה אמור ללכת למשכנתא ולריבית של המשכנתא הולך לSP500.
עוד 30 שנה אתה מוכר הכל וקונה את אותה הדירה. (שעלתה או ירדה במחיר כלשהו).

זה מה שאתה שואל. יש פה מספר גדול של משתנים, ואתה בעצם שואל אותנו מה מ2 האופציות יניב לך יותר כסף.
כמו שאתה יכול להבין, אין לנו תשובות לכל המשתנים אז אין לנו איך להמליץ לך מה לעשות.

מה שכן, אתה לא הבן אדם היחיד במרכז שמרוויח טוב. יש עוד מאות או יותר אנשים במצב שלך בדיוק שגם שוקלים בדיוק את אותו הדבר. עקב כך, המחירים עולים והאופציה הראשונה היא לא משתלמת ב100% אלא אם כן אתה מצליח להשיג משתנים מועדפים. (חלק מהם יכול להיות מחיר דירה טוב, ריבית משכנתא טובה וכו' וכו').

משתנה מועדף אחד שאני מכיר מחברים במצב דומה לשלך, הוא עזרה מההורים של מאות אלפי שקלים למטרה של קניית דירה (ולא בדרך אחרת).

ואם נגיד לך ש"כן אתה צודק בחישוב שלך" האם זה ישנה משהו בהתנהלות שלך בשנים הקרובות? :)
כל עוד יש לך מטרה ותכנית לך על זה. החיים הם דינמים ואף אחד לא יודע להגיד נה יקרה אפילו בעוד חצי שנה. כל עוד אתה יכול לחסוך ולהשקיע - לך על זה. בעוד 10 שנים תראה אתה יכול לפרוש ואם לא תשנה תכניות

אשמח לעצות והכוונה, תודה רבה.
בשנים הקרובות עד שתגיע לסכום שאתה חושב שיספיק לך, אתה גם יכול להגדיל את המשכורת, להתקדם בסולם הדרגות אם לעבור לחברה שמחלקת מניות שיש לך עליהם דחיית מס עד המכירה. (שתוכל למכור כשתהיה לך עבודה עם שכר נמוך יותר).

23k בנטו כמה זה בברוטו?
זה סכום מאוד מכובד בגיל שלך (בן 24?)
הוא מתכנת כנראה. כן, אנשים מרוויחים סכומים כאלה וגם יותר בדרגות הmid-level אפילו בכל מיני חברות.

תעשה מחשבון ברוטו לנטו באינטרנט ותראה בדיוק כמה זה בברוטו. לפי מה שאני עושה זה קצת פחות מ40k
יש משכורות כאלה בהייטק?
חחח מה אני עושה בעבודה שלי?

להערכתי 20k בכיס מספיק למשפחה עם 3 ילדים,
לפחות מי מה שאנ רואה מסביבי (אצל קרובי משפחה שחיים לא רעה כולל חופשות בחול)

אז 30 זה כבר הרבה הרבה יותר
אם אתה מוציא 20 וחוסך 10 כל חודש זה יותר נחמד ממי שמרוויח 20 ומוציא 20 :) אף פעם אין כזה דבר מספיק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
F מה צריך ללמוד כדי להגיע לעצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S ערבי חברה - חשוב להגיע? אוף טופיק 4
F לדעתכם הביטקוין יוכל להגיע לסכומי עתק בעתיד ? אוף טופיק 1
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
ח להגיע למעמד שכר גבוה בעולם הפיננסי התפתחות אישית 5
ר באלו מוצרים פיננסים אפשר להגיע לחוב שעולה על ההשקעה? שוק ההון 15
M משכנתא:האם הבנק יתן להגיע להחזר חודשי של 40% ואף יותר מההכנסה החודשית הפנויה? נדל"ן 19
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
י ש לי אוסף של ביטוח מנהלים וקופות אחרות. אני רוצה להגיע למצב אופטימלי של ניהול אישי / IRA במדדים, אב צרכנות פיננסית 6
Body Solid בשנת 2037 גיל הפרישה עשוי להגיע ל-72 לגברים ו-70 לנשים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 63
C האם בישראל לא ניתן להגיע לחסכון בדמי ניהול ללא פעולות בשטח? שוק ההון 13
R האם ניתן להגיע לפרישה מוקדמת וגם ליהנות מהדרך? יומני מסע אישיים 52
Y האם יש דרך מלאכותית כלשהי להגיע לחיוב מינימום באשראי צרכנות פיננסית 10
K איך כדאי להגיע ל- STRASBOURG ? אוף טופיק 11
CarpeDiem האם אנחנו מתחילים להגיע למצב שבו אג״ח ממשלתי עדיף על דירה? נדל"ן 6
M איך אצליח להגיע לפרישה מוקדמת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
הסולידית איך "להגיע" לנשים צעירות (16-20)? אוף טופיק 105
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
י התלבטות ביישום תיק ההשקעות שלי לעצמאות כלכלית שוק ההון 21
צ יציאה לעצמאות התפתחות אישית 2
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
I הקרבות בדרך לעצמאות כלכלית אוף טופיק 4
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ימבו סדר במוצרים פנסיונים | עצמאי בדרך לעצמאות כלכלית שוק ההון 13
אל ניניו הדרך שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 73
S כמה שנים נותרו לכם לפרישה? (לעצמאות כלכלית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
noamovich בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 18
חסכונית חסכונית בדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 76
ayeletavr מכשולים בדרך לעצמאות כלכלית - הרהורים פילוסופיים לקראת שבת יומני מסע אישיים 178
oz1987 מגיעים לעצמאות כלכלית - המומחים ממליצים צרכנות פיננסית 22
לא חשוב שמות מהן הסכומים שאמורים להיות בידינו כשאנו פוצחים במסע לעצמאות כלכלית? יומני מסע אישיים 8
נ מפת חום לעצמאות כלכלית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
B הגעתם לעצמאות כלכלית, מה הלאה? התפתחות אישית 12
O משיכת כספי הפנסיה בזמן היציאה לעצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
M הגעתי לעצמאות כלכלית. מה עושים עכשיו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 116
מתכנת עדכון אישי: שלב שני בדרך המובילה לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 34
D יעד לעצמאות יומני מסע אישיים 52
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15
הסולידית "99 טיפים לעצמאות כלכלית" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
rina מבלבול לבהירות ועד לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 61
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
צ מחייל בודד לעצמאות כלכלית - אי שם בגיל 50 יומני מסע אישיים 16

נושאים דומים