• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד

Meni Adam

משתמש רגיל
דירוג
446
היי

אני עובד הייטק ובזמן האחרון בעבודה התעסקתי בזמני הפנוי על הטמעת מערכת חדשה שלפי דעתי יכלה לעזור בסביבת העבודה שלנו.
המנהלים אהבו את זה והודיעו לי חלוקת המשרה שלי ל50% בעבודה הקודמת ו50% שיושקע בהטמעה מלאה של המערכת החדשה.
אציין שמדובר במשרה שהוא קידום ביחס העבודה הנוכחית. בחברות אחרות יש משרה מיוחדת עבור המערכת הזו.
ההודעה על השינוי נאמר לכולם אתמול , והשינוי הוא באופן מידיי.
מה שלא נאמר, זאת השיחה איתי לגבי שינוי התנאים והעלאת שכר.
אני מטבעי לא יודע להתמקח ואפילו מתבייש להיכנס לשיחות האלה ועם חוסר ביטחון עצמי.
כדי לא לדחות את העניין אני מתכוון להיכנס למנהל ולדבר איתו על זה היום.
אשמח לשמוע ממכם המלצות לאיך לפתוח את השיחה איך להעלות את הנושא וטיפים.

תודה חברים

לגישתי: תביע את שמחתך על כך שהמנהל ויתר המנהלים מרוצים ממך ומהיוזמה שגילית באימוץ והטמעת המערכת החדשה (בעצם "תזכיר" לו שהוא חושב שאתה עובד מעולה), תדגיש את התרומה של המערכת הזו לחברה וליעילות שלה (ובכך גם את התרומה *שלך* לחברה), תגיד במפורש שאתה רואה בתפקיד החדש קידום ושאתה שמח על האחריות הנוספת שניתנה שלך, ותסיים בכך שלדעתך תפקיד כזה ואחריות כזו צריכים להיות מלווים גם בשיפור תנאי השכר.

כדי לא לדחות את העניין אני מתכוון להיכנס למנהל ולדבר איתו על זה היום.
אשמח לשמוע ממכם המלצות לאיך לפתוח את השיחה איך להעלות את הנושא וטיפים.
צריך גם לבדוק מי האדם שיושב מולך, האם הוא שומר דיסטנס או יותר חברותי בתור מנהל, האם הוא זה שבאמת מחליט החלטות כאלו
תציין את רצונך בראש יציב, תשמור על קשר עין, תוודא שהמסרים שלך "מחלחלים"
אם השיחה הולכת לכוון שלא רצית, תחזיר אותה ע"י עמידה על שלך וציון העובדה שבאת למשא ומתן על השכר
אם זה מנהל שיודע כמה אתה טוב, אין צורך לציין בפניו יתר על המידה, משהו בסגנון "אתה יודע מה הכישורים שלי" עדיף
אם זה מנהל שבקושי מתראה עם העובדים ביום יום, תן לו מנות מתפוקתך עם דגש על כמה הם משפיעים על השורה התחתונה, הגדרה כמו "חברותי" לא מעניינת מנהלים כאלו
תזכור שאתה לא בא "לבקש" וגם אל תתחנן או תציג פתח לניפנוף, תהיה רגוע ויציב, הכל בסדר, מנהל הוא גם בנאדם שעבר את הטקסים הללו, זה לא חדש לו

איך עלי להגיב?
תהפוך שולחן, תתחיל בזריקת מסכים...לא. סתאם , אל תעשה זאת
תכתוב מכתב רשמי ובו אתה מפרט את רצונך להעלאה ותתן אותו למעסיק, תבטא את רצונך לתשובה תוך 7-14 ימים, אפשר יהיה להשתמש בסירוב הזה כי הוא יהיה מגובה בהסבר "למה לא"
המכתב ישמש אותך בעתיד במידה ותרצה להתפטר בדין מפוטר

אשמח לשמוע ממכם המלצות
תתחיל בלציין את כל המעלות והדברים הטובים שאתה עושה.
תמשיך בלציין שההטמעה הזו חשובה בטווח הארוך ועשויה להועיל לכולם.
תסיים בזה שלאור כל זאת, אתה מצפה שיהיה גם תגמול כספי על העבודה הטובה שאתה עושה.

כפי שנאמר למעלה, להבין האם המנהל הישיר שלך קובע את התנאים. ברור לי שלפי הנוהל אמורים קודם לפנות למנהל הישיר אבל בדרך כלל הוא לא קובע בכלל לבד שינוים כאלה בתנאים.

תודה @עש לילה
במידה ואשמע סירוב איך עלי להגיב?
זה יכול לקרות. זה מעצבן.
הייתי מנסה לשמור על קור רוח. להתפקס. מנסה להסביר את הטיעונים בצורה טיפה שונה , בפעם שניה. מוסיף נתונים נוספים. מה שאני תורם ומוסיף לחברה , הייתי מסביר בלי להראות מצחיק , שאני חושב שמגיע לי שינוי בתנאים.
הייתי אומר ומבקש מהצד השני לשקול ולבדוק לעומק את מה שאני אומר, ושאני "בטוח שתוכל/י לבדוק את זה".
אשמח להערות מאנשים אחרים על הדרך שהייתי פועל.

אגב, אני לא יודע אם הדיון כאן, או שיש שרשור אחר. אני יודע שיש חברות שבצורה מסודרת, מעלים את תנאי השכר כל שנה - לפעמים כתוב בחוזה ולפעמים לא. יש חברות שאין דבר כזה והכל מתנהל כמו "שוק" - ללכת לבקש , בכלל לא כל שנה זה קורה, לפעמים זה מצליח לפעמים לא. לפעמים קוראים לעובד לדיון שכר אבל לא לכל העובדים אלא כאלה "כאילו" בולטים. לפעמים אנשים עוברים שנים ללא שינוי בשכר. כי ביישנים , כי הרווח בחברה לא עולה כל הזמן, או כל מיני תירוצים. כל מה שאני אומר זה מניסיון שלי או של אנשים קרובים.
דעתי האישית היא שחייב להיות עליה עקבית במשכורת כמו שיש אינפלציה וצרכים של העובד שגדלים עם הזמן. אני יודע שיש העאלת משכורת לפעמים קטנה יחסית מאוד אבל כל שנה (מסודר) ויש מצד שני סגנון "שוק" ושם יכול להיות העאלה שכר גדולה יותר שהיא שקולה להגדלות קטנות של כמה שנים.
אשמח להתייחסות או שתעבירו את זה לשרשור כללי יותר

כאלטרנטיבה לפיצוץ במקרה של סירוב - אפשר גם לומר שגם אם התשובה כרגע שלילית, שתשמח לחזור ולקיים דיון בעוד X זמן כדי לבחון ביחד כמה המערכת תרמה לחברה וכנגזרת לשקול מחדש את נושא ההעלאה.

הגישה שאני הכי מתחברת אליה היא להגיע עם רשימה מוכנה ומספרים. יש כאן שיעורי בית לעשות
תבוא ותגיד שהמערכת החדשה שאתה עובד עליה ומטמיע חוסכת לחברה X שעות ומוסיפה לארגון עוד X כסף בחודש.
בעתיד לאחר שההטמעה תושלם המערכת צפויה לחסוך לחברה עוד X כסף בהוצאות ועוד Y כסף בהכנסות נוספות לחברה. כך לאחר שנה, שנתיים שלוש וכדומה.

עכשיו כשאתה בא עם המספרים והחישובים האלה ומראה את התרומה הכספית שלך לחברה קשה יותר להגיד לך לא.
תגיד משהו בסגנון של אני מספק כאן הרבה מאוד ערך ואני יודע שעבור הקידום הזה אני גם זכאי להעלאה. חשבתי על משהו בסגנון של X אחוזים מתוך ההכנסה הצפויה מהמערכת.

אם בטעות אומרים לך לא, תשאל מה הם מצפים לראות כדי שכן תקבל את ההעלאה. תדאג לקבל את זה בכתב (תשלח סיכום של הפגישה במייל לאחר מכן). תדאג להגיע למה שהם מצפים אליו ואז לחזור אחרי כמה חודשים ולדרוש שוב

תודה חברים על התגובות והטיפים החשובים מאוד.
פחות משעה מאז פתיחת הפוסט וכבר 10 תגובות . לא פחות ממדהים.

בנוגע לדברים שעלו בתגובות:
אכן השיחה הולך להתנהל מול מי שמחליט על השכר ושבתפקיד החדש אני מדווח אליו.
אעשה סדר לפני הפגישה כדי לבוא עם מספרים ואחוזים מדויקים.

חוסכת לחברה X שעות ומוסיפה לארגון עוד X כסף בחודש
צפויה לחסוך לחברה עוד X כסף בהוצאות ועוד Y כסף בהכנסות נוספות לחברה
מאיפה לעובד שהוא לא סמנכ"ל יש ידע על הדברים האלה?
הוא מכיר הוצאות? הוא מכיר תמחורים? תמחור של עובדים או שעות?

פחות משעה מאז פתיחת הפוסט וכבר 10 תגובות . לא פחות ממדהים.
בהחלט מדהים כמה אנשים פה גולשים בפורום בזמן העבודה. ואתה עוד מבקש מהם עצות קריירה :>

בהצלחה ותעדכן איך הלך.

אני חושב אחרת.
עוד אל תבקש. לא על היום הראשון.
תטמיע את המערכת, תמשיך להוכיח את הערך המוסף שאתה יוצר לחברה. רק כעבור זמן מה (חודשיים? שלושה?) תבוא עם יותר קבלות לבקש תוספת.
אגב, אולי יקדימו אותך ויזמו את השיחה מטעמם.

אני חושב אחרת.
עוד אל תבקש. לא על היום הראשון.
תטמיע את המערכת, תמשיך להוכיח את הערך המוסף שאתה יוצר לחברה. רק כעבור זמן מה (חודשיים? שלושה?) תבוא עם יותר קבלות לבקש תוספת.
אגב, אולי יקדימו אותך ויזמו את השיחה מטעמם.
+1 מעניין גם

כבר יש לו קבלות. קידמו אותו כדי שימשיך לעבוד על הנושא. הברזל חם, לא רואה סיבה לא להכות בו עכשיו. לך תדע אם הוא לא יתקרר בעוד כמה חודשים...

כבר יש לו קבלות. קידמו אותו כדי שימשיך לעבוד על הנושא. הברזל חם, לא רואה סיבה לא להכות בו עכשיו. לך תדע אם הוא לא יתקרר בעוד כמה חודשים...
גם נכון.
זה מאוד תלוי מצב ואינטואיטיבי. אנחנו לא יכולים להבין מרחוק את מכלול השיקולים.
ככה מהבטן ומהמותן, כתבי את שכתבתי וגם לאסטרטגיה זו יש יתרונות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ל איך וכמה לבקש בהעלאת שכר? התפתחות אישית 13
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
L לבקש העלאה בשכר - התפתחות אישית 69
O כיצד לבקש העלאה בשכר? הלכתי לאיבוד אוף טופיק 9
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
D כמה שכר לבקש? פוסטים מאיכות נמוכה 13
4 איך לבקש שכירות מדודה שלי אוף טופיק 64
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
ב מותר לבקש פה המלצה ליועץ? שוק ההון 18
לא חשוב שמות האם אפשר לבקש הסבר מעמיק בנוגע למכפיל יעילות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
A זקיפות השתלמות ותגמולים - האם אפשר לבקש כתוספת לברוטו והאם כדאי? צרכנות פיננסית 19
liranviper לבקש החזר מס? מיסים 33
G איזה חיסכון פנסיוני לבקש בעבודה? צרכנות פיננסית 1
Rio אני שכיר ופתחתי עסק - אני יכול לבקש מהמעסיק לשלם לי כעסק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 123
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Tsachi01 העלאת תמונות לאתר אוף טופיק 26
א העלאת ריבית בארה"ביום רביעי פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן חירום ומשכנתא - העלאת ריבית צרכנות פיננסית 1
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
stamEhad מה צפוי לקרות לקרן מחקה אג"ח ממשלת ישראל במקרה של העלאת ריבית? שוק ההון 4
S העלאת הנושא הכלכלי במהלך הקשר אוף טופיק 37
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
חתול לילה העלאת מס רווחי הון מיסים 76
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
A העלאת דמי ניהול קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 12
ר העלאת דמי ניהול בקרנות ישראליות שוק ההון 8
yanosh34 העלאת דמי ניהול במוצר פנסיוני לפני תום תקופת ההנחה צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה