• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבקש החזר מס?

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,803
היי,

אני דיי בטוח שמגיע לי החזר מס שכן הייתה תקופה שלא עבדתי, וגם מעבר עבודה שבו הייתה עלייה משמעותית בשכר.

האם לדעתכם כדאי במקרה כזה לבקש החזר מס, או לדחות את זה בכמה שנים?
אני שואל משום שלהבנתי אם מגיע החזר, מקבלים אותו עם ריבית של 4% + הצמדה. נשמע כמו אחלה אג"ח מדינה :)

בלי קשר,
אני אשמח לקבל המלצות לנותן שירות שמתמחה בעניין.

תודה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אני השתמשתי כבר מספר שנים בשירות בשם supertax.co.il - הבדיקה חינם, ומהשנה גם הפקת הדוח למס הכנסה חינם (זה היה בתשלום בשנים קודמות). למלא, להדפיס ולהגיש עם המסמכים המצורפים הנדרשים. השירות מצהיר על כך שהוא מתאים למי שאינו חייב להגיש דוח למס הכנסה.
וכן - התייחסנו לזה שיכולה להיות תועלת בדחיית החזר המס (יש לזה לינקים בפוסט הסיכום הזה, תחת "תיאום מס מאוחר ככל הניתן ... ").

תודה. אתה מרוצה מהם? האם באופן אישי היית דוחה את ההגשה אילו היית יודע שמגיע לך החזר?

הבדיקה חינם, ומהשנה גם הפקת הדוח למס הכנסה חינם
ממה הם מרוויחים? O_o

אתה מרוצה מהם?
כן, השתמשתי בהם להגיש החזרי מס כמה שנים ברצף. ספציפית השנה כנראה אשתמש ברו"ח, גם אני כי אני לא פטור מהגשת דוח השנה וגם כי יש לי איזה תרחיש מיסויי שאינו מכוסה ע"י התבנית הסטנדרטית אצלם. מניח שאחזור להשתמש בהם בשנים הבאות.

האם באופן אישי היית דוחה את ההגשה אילו היית יודע שמגיע לך החזר?
עקרונית כן, אבל תעבור על השרשורים הרלוונטיים שקישרתי, יש שם כל מיני שיקולים/הסתייגויות.

ממה הם מרוויחים?
אני גם תוהה לגבי השינוי הזה (זה היה בתשלום בשנים קודמות). התובנה היחידה בעניין שיש לי זה דף הדרושים באתר שלהם.

תמיד אעדיף את הכסף בכיס שלי ולא בכיסו של אחר, במיוחד שההחזר אינו מובטח.
בנוסף זה עוד "מטלה" שתישב לי על הראש, מעדיף לסמן V על מטלות כדי שאוכל לנוח כמו שאני אוהב לעשות.

אוקיי, סיבות של טעם אישי שאין ממש דרך לשפוט אותן, תודה :)

ממה הם מרוויחים? O_o
אני גם תוהה לגבי השינוי הזה (זה היה בתשלום בשנים קודמות). התובנה היחידה בעניין שיש לי זה דף הדרושים באתר שלהם.

רמזים נוספים, מתוך תנאי השירות באתר:
הנך מסכים/ה לכך שסופר טקס תשלח אליך הודעות בדוא"ל (לרבות פרסומים בדבר מבצעים, הודעות שיווקיות וכד'), אלא אם כן תבקש/י מסופר טקס במפורש שלא לשלוח אליך הודעות מסוג זה, והכל בכפוף לכל דין. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, משלוח הודעות דואר אלקטרוני עשוי להתבצע בעת ביצוע עסקה ועל מנת לאשר את פרטי הרכישה.
הנך מסכים/ה לכך, כי סופר טקס תמסור את כתובת הדוא"ל שסופקה על ידך לצדדים שלישיים הקשורים לסופר טקס.
אנו עשויים ליידע אותך אודות שירותים אחרים של חברת סופר טקס. בעת שימוש בשירותינו ייתכן ויוצעו לך שירותים נוספים אחרים, תכונות, מוצרים, יישומים, קהילות מקוונות או מבצעים שיסופקו על-ידי סופר טקס, מעת לעת.
אנו עשויים ליידע אותך אודות מוצרי או שירותי צד שלישי. ייתכן ויוצעו על ידי סופר טקס מוצרים או שירותים נוספים המסופקים על-ידי צד שלישי שאינם קשורים לחברת סופר טקס, או שהשירותים הניתנים באתר עשויים להכיל קישורים לאתרי אינטרנט של צדדים שלישיים.

ומתוך מדיניות שמירת הפרטיות:
סופר טקס אוספת מידע ושומרת אותו במאגריה. מידע הנאסף על-ידה מהמשתמשים באתר שהינו בעל אופי אישי כגון שם, כתובת, דרכי ההתקשרות עמך או כתובת הדואר האלקטרוני שלך או פרטי כרטיס האשראי שברשותך או כל מידע אחר שהתבקש ו/או הנדרש לצורך רכישת שירות, נאסף רק כאשר המבקר/המשתמש באתר בוחר לספק מידע אישי כאמור, מרצונו החופשי או כאשר המידע דרוש לשם מתן השירות שסופר טקס מספקת למבקר/משתמש באתר, או לשם בירור פרטים ו/או מידע נוסף על-פי בקשתו של המבקר/המשתמש לפני כניסתו או אם סופר טקס עורכת סקר מקוון על בסיס התנדבותי.

כל מידע שיימסר על ידי המבקרים באמצעות האתר לסופר טקס, לרבות במסגרת הרישום לקבלת שירותים באמצעות האתר ו/או בעת בקשה לקבלת מידע ו/או הצעות על מוצרים ו/או שירותים של סופר טקס, יימסר מרצונו החופשי של המבקר ויהווה הסכמה ברורה מצדו לסופר טקס ו/או למי מטעמה להשתמש בפרטים שמסר, בכפוף להוראות כל דין, לרבות הסכמה שתימסר לקבל דברי דואר בין בדואר רגיל, בין בדואר אלקטרוני ובין בכל דרך אחרת וכן הסכמה מצדו למשלוח תכנים שיווקיים באמצעות פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית, מסרון (SMS)ובכל אופן אחר, וזאת בכפוף לכל דין (לרבות, בין היתר, להוראות תיקון מס' 40 של חוק התקשורת (בזק ושידורים), התשס"ח-2008).

המידע שסופר טקס אוספת מהמבקרים באתר מיועדת למתן שירות ולטיפול שוטף בשירותים שרכשו המבקרים וכן ליצירת קשר בהזמנה להציע מוצרים או שירותים מטעם סופר טקס, לדיוור ישיר...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
@גילגמש ממה שראיתי - לא. הם מאפשרים לך להזין את הפרטים מטפסי 867 שמייצרים בתי השקעות/בנקים בארץ על רווח/הפסד וניכויי מס במקור, אבל עבור ברוקר זר צריך למלא טפסים אחרים (שאני פחות מכיר).

אני שואל משום שלהבנתי אם מגיע החזר, מקבלים אותו עם ריבית של 4% + הצמדה. נשמע כמו אחלה אג"ח מדינה :)
כולם חושבים ככה. בפועל הריבית, שהיא אחת הגבוהות במשק, היא מרגע הבקשה ועד שאתה מקבל את הכסף. אני הייתי מבקשת את ההחזר מהר, ומשקיעה אותו מהר.

לא מייעצת, לא ממליצה.

תמיד כדאי לאמת את הכל עם רוא"ח.

@שרון הכל קבוע בחוק. עפ'י סעיף 160 לפקודת מס הכנסה, כאשר שולם מס ביתר הריבית +מדד הינן מיום שנסתיימה שנת המס שבה שולם המס ביתר, או מיום תשלום אותו מס ביתר, לפי המאוחר מביניהן. כבר הגשתי בעבר בקשות להחזרי מס, מדובר ב-4%+מדד מתום השנה שעבורה ביקשתי את ההחזרים.

מאוד מעניין. גם לי מגיעה איזו עשירייה פלוס של החזרים
מצד שני נראה לי מסוכן לחכות 7 שנים, חוקים יכולים להשתנות, וככל שמחכים יותר זמן הסיכוי לזה גדל (נראהלי :P)

היי,

גם לי לפי בדיקה, ככל הנראה מגיעים החזרי מס.

אני חושב ששווה להגיש עכשיו ולא לחכות בשביל "להרוויח" את הכמה אחוזים וזאת משום שנכון שכרגע החוק מאפשר להגיש בקשה של עד 7 שנים אחורה, אבל החוק כמו שכולנו יודעים הוא דבר גמיש ודינמי...

עריכה: הנה המדריך של מס הכנסה לקבלת ההחזר:
https://taxes.gov.il/IncomeTax/documents/guides/מדריך להגשת בקשה החזר מס.pdf

(לאנשים שאוהבים לעשות דברים בצורה עצמאית, למרות שאם יש חבר רו"ח כדאי להיעזר)

נערך לאחרונה ב:
מאוד מעניין. גם לי מגיעה איזו עשירייה פלוס של החזרים
מצד שני נראה לי מסוכן לחכות 7 שנים, חוקים יכולים להשתנות, וככל שמחכים יותר זמן הסיכוי לזה גדל (נראהלי :P)
+1
חוקים לא רק יכולים להשתנות אלא משתנים ולפעמים לרעה, לא רק חוקים אלא גם *הנחיות* של דרג כזה או אחר (סלינגר צריכה לעביר חוקים בשביל להתעלל במוסדיים וחברות הביטוח או שמספיק לה *תקנות* :))
לדוגמה, מי שתרם למוסד עם אישור לסעיף 46 מגיש בקשה, מצטרף את הקבלות ומקבל החזר, בעבר הסכימו לקבל 'נאמן למקור' במקרה שהמקור אבד, בשלב מסוים רשות המיסים החליטה שאין יותר החזרים ללא קבלה מקורית בלבד, בנוסף התחילו לדרוש הצהרות על גבי הקבלה שהתרומה ניתנה בפועל וללא תמורה וכד' החל מאז המוסד התאים את נוסח הקבלה וכו' אך מי שהגיש את הבקשה לאחר כמה שנים היה צריך להגיע פיזית למס הכנסה ולהתווכח שיאשרו לו את ההחזר באופן חריג אם בכלל.
כמו כן סיפר לי מישהו (עצמאי) שהגיש בקשה להחזר וביקשו ממנו דף בנק של התקופה בגינה ההחזר כהוכחה שהתרומה יצאה מחשבונו, הופיעה בדף בנק תנועה חריגה בסך כמה K והם דרשו הסברים מה זה, בשלב מסוים הוא החליט שירפה ולא צריך את ההחזר אבל הפקיד שומה רדף אחריו שיספק הסברים, אז הוא היה צריך להתחיל לחפור עד שמצא את החשבונית של אותה עסקה, לו היה מגיש את הבקשה מוקדם יותר היה זוכר מהעסקה ומוצא את האסמכתאות ביתר קלות.

נערך לאחרונה ב:
מצטער שאני מקפיץ.
supertax חדל לעבוד ונראה שהוא נעלם.
האם יש למישהו הצעות למשהו דומה? (חינמי?)
תודה

תמיד אעדיף את הכסף בכיס שלי ולא בכיסו של אחר, במיוחד שההחזר אינו מובטח.
חוקים לא רק יכולים להשתנות אלא משתנים ולפעמים לרעה, לא רק חוקים אלא גם *הנחיות* של דרג כזה או אחר (סלינגר צריכה לעביר חוקים בשביל להתעלל במוסדיים וחברות הביטוח או שמספיק לה *תקנות* :))
עדיין חושבים ככה?
גם אם ישנו את החוק (נגיד מ-6 שנים ל-3 שנים), לא יתנו הזדמנות למי שנמצא על התפר?

בפועל הריבית, שהיא אחת הגבוהות במשק, היא מרגע הבקשה ועד שאתה מקבל את הכסף
זה לא נשמע לי נכון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ל איך וכמה לבקש בהעלאת שכר? התפתחות אישית 13
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
L לבקש העלאה בשכר - התפתחות אישית 69
O כיצד לבקש העלאה בשכר? הלכתי לאיבוד אוף טופיק 9
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
D כמה שכר לבקש? פוסטים מאיכות נמוכה 13
4 איך לבקש שכירות מדודה שלי אוף טופיק 64
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
ב מותר לבקש פה המלצה ליועץ? שוק ההון 18
לא חשוב שמות האם אפשר לבקש הסבר מעמיק בנוגע למכפיל יעילות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
A זקיפות השתלמות ותגמולים - האם אפשר לבקש כתוספת לברוטו והאם כדאי? צרכנות פיננסית 19
G איזה חיסכון פנסיוני לבקש בעבודה? צרכנות פיננסית 1
Rio אני שכיר ופתחתי עסק - אני יכול לבקש מהמעסיק לשלם לי כעסק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
M החזר לפנסיונרים על רווחי הון מיסים 1
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
Max Hyper החזר מס לאדם שנפטר מיסים 7
D החזר מס ל-IRS כ-dual status alien מיסים 7
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0