• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבקש העלאה בשכר -

האם לגיטמי לבקש העלאה לפני שהשלמת שנה

• לגיטימי אבל עדיף שלא

הצבעות: 6 28.6%
  • לגיטימי

הצבעות: 15 71.4%
  • לא לגיטמי

הצבעות: 0 0.0%

• סך הכל מצביעים
    21

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
שלום, אני רוצה לבקש העלאה בשכר. אני עוד לא עובד שנה אבל לא בא לי לחכות את העוד כמה חודשים ואני שווה את זה לדעתי. אני רוצה לבקש העלאה גבוהה יחסית של 20-30%. הוכחתי את עצמי בתפקיד.

האם לגיטימי לבקש העלאה?

שאלה נוספת במידה והחלטתי להפרד ממקום העבודה הנוכחי ולמצוא משרה אחרת, אני מעדיף להשלים שנה במקום הנוכחי וזה יקרה בערך בינואר. מתי לגיטימי להתחיל להתראיין בלי לבזבז למראיינים זמן? האם לגיטמי להתראיין בידיעה שאני רוצה להתחיל רק עוד 3 חודשים? האם הצעה על סכום של 20-30% יותר תעזור לי לקבל משהו דומה או כמעט דומה פה? (אפילו 15%)?

אציין שאני מקבל פידבקים מאוד טובים על העבודה שלי ועובד המון שעות נוספות גלובליות.

באיזה תפקיד אתה? עם איזה ותק?

עד כמה אתה קריטי לפרויקט? ארגון?

אציין שאני מקבל פידבקים מאוד טובים על העבודה שלי ועובד המון שעות נוספות גלובליות.
אתה יכול להיות עובד עם פידבק מצוין שעובד הרבה, אבל בפונקציה שקל מאוד להחליף, עם השפעה מועטה על הפרויקט.

שים את עצמך רגע בנעלי המעסיק, למה לו לתת לך העלאה כל כך גדולה?

סביר שהתשובה תהיה: אין לו סיבה. כנראה שלא יקרה שום דבר חמור אם עובד צעיר, בוותק של פחות משנה בחברה יעזוב.

מסקנה מתבקשת: אתה תבקש, כי מה אכפת לך, יגידו לך לא, כי מה אכפת למעסיק. תהיה לך קצת אי נעימות ותשאר שם עד הזמן שתכננת לעזוב בכל מקרה.

מה אתה עובד?
השכר שאתה מקבל היום ביחס למה שאתה עובד שווה?
והשאלה העיקרית האם הבוס שלך צריך אותך? ושווה לו לעלות?
מי נותן לך את הפידבקים הבוס?

שווה לבקש עכשיו. במקרה הגרוע ביותר יחמיאו לך (אם אכן מגיע לך) ויבטיחו לך שיתגמלו אותך בסוף השנה.
שים לב שברוב החברות הגדולות ההעלאות מתבצעות בצורה מרוכזת כל שנה בלי שום קשר לוותק שלך בחברה.
לגבי חיפוש מקום עבודה חדש, לדעתי מומלץ 2-3 חודשים לפני העזיבה כדי שתוכל לתת לתהליך החיפוש מספיק זמן וגם תאפשר הודעה מסודרת וזמן מספיק לחפיפה מרגע ההודעה על העזיבה.
באופן כללי הדרך המהירה ביותר להעלאה בשכר היא עזיבה. הקליטה שלך היא במשבצת שכר מסוימת ואם אתה מעוניין בהעלאה משמעותית זה לרוב ידרוש גם קבלת תפקיד עם אחריות רחבה יותר.

לא בא לי לחכות את העוד כמה חודשים ואני שווה את זה לדעתי
"אני שווה את זה" זה מאוד סובייקטיבי, הסבר בבקשה למה?
האם אתה טוב יותר מהעובדים האחרים?
האם מקום העבודה השקיע בך להתאמתך לתפקיד?
מה הוותק הכולל שלך בשוק העבודה ובעיקר בתפקיד שלך בחברה?
הארכיון לא שוכח, לפני זמן מה כתבת על עצמך באחד מהפוסטים:
אני מכיר בזה שאני אדם מוכשר אבל גם עצלן, ובטוח לא הכי מבריק שיש. ובסוף אני אישית לא אוכל ליצור את המוצר של עצמי מא׳ ועד ת׳
לכן, אני מציע לך להמתין לסוף שנה לשיחת הערכה שנתית עם המנהל.

בכול אופן, בהצלחה!

נקבת בגובה העלאה הרצוייה או שהשארת את זה למעסיק להחליט?
היחסים ביני לבין המנהל שלי הם בעייתים, אנחנו מאוד פתוחים.. ממה שהוא אמר לא הוא ולא הHR עודכנו על העלאות צפויות בסוף השנה, וממילא אמר שזה לא יפה לבקש לפני סוף של שנה. חלק מהבקשה שלי הייתה, אומנם לא מנוסחת לגמרי כך אבל ממילא אני עושה בערך 27 שעות בשבוע משרה חלקית פלוס 10-15 שעות נוספות בממוצע.. אז פשוט לעלות באחוז משרה ואולי קצת בשעות.. אני מפחד מזה קצת כי הלימודים חשובים לי אבל אני חייב לפרנס את עצמי..

כששאלתי אם בנוסף להעלאת המשרה יהיה לגיטימי לבקש העלאה בסוף השנה הוא לא ממש ידע מה להגיד ואמר שהם לא יודעים מה המדיניות של העלאה שיתנו להם.

הוא הסכים איתי שכנראה בחוץ אוכל לקבל יותר(10-15% לא הרבה יותר) אבל בנטו זה הפרש זניח..

מה גם שאין כמעט משרות של משרה לא 100% (הלימודים מחייבים אותי להתחיל פעמיים בשבוע בסביבות הצהריים את יום העבודה ואני מוכן להשלים בלילות ושבתות)

נקבת בגובה העלאה הרצוייה או שהשארת את זה למעסיק להחליט?
"אני שווה את זה" זה מאוד סובייקטיבי, הסבר בבקשה למה?
האם אתה טוב יותר מהעובדים האחרים?
האם מקום העבודה השקיע בך להתאמתך לתפקיד?
מה הוותק הכולל שלך בשוק העבודה ובעיקר בתפקיד שלך בחברה?
הארכיון לא שוכח, לפני זמן מה כתבת על עצמך באחד מהפוסטים:

לכן, אני מציע לך להמתין לסוף שנה לשיחת הערכה שנתית עם המנהל.

בכול אופן, בהצלחה!
מה אתה עובד?
השכר שאתה מקבל היום ביחס למה שאתה עובד שווה?
והשאלה העיקרית האם הבוס שלך צריך אותך? ושווה לו לעלות?
מי נותן לך את הפידבקים הבוס?
באיזה תפקיד אתה? עם איזה ותק?

עד כמה אתה קריטי לפרויקט? ארגון?

אתה יכול להיות עובד עם פידבק מצוין שעובד הרבה, אבל בפונקציה שקל מאוד להחליף, עם השפעה מועטה על הפרויקט.
טוב.. ממה שאני מבין כרגע. המצב הוא כזה.

אני מחכה שיגמרו החגים לדבר איתם, אבל ככל הנראה לא יעלו לי . לדעתי המצב בשוק מאוד משפיע על יכולת המיקוח שלי , בנוסף לאחוזי המשרה החלקיים.

אני בודק אופציה להחליף משרה, מחכה שתעבור שנה להבשלת חלק מהאופציות כי אני כן מאמין בחברה במידה ,(אבל בסוף שום דבר לא וודאי). חושב להשאר אבל לא יודע אם ולכמה זמן. בגלל שאני יחסית mid level אני חושב ששנה בניסיון שלי שווה כמה אלפי שח, ולכן מצד אחד זה מציק לי שלא מעלים ומצד שני אני כן אוהב הרבה דברים אחרים(גמישות, ההפך מmicromanaging , הרבה מאוד חופש, סיכוי קטן להתקדם בחברה( לא ממש רלוונטי עד שלא אהיה במשרה מלאה, ולא יקרה ב12 חודשים הקרובים אפילו 18 לכן אני בספק אם ארצה להשאר בחברה הזאת עוד שנה וחצי ואז עוד שנה וחצי שנתיים בתפקיד נוסף )

זה ממש לגיטמי.
אני אחרי שראיתי מה אני עושה בחברה וכמה ערך הבאתי, ביקשתי 50% אחרי כחצי שנה (גם התחלתי עם שכר קצת מעליב).

זה ממש לגיטמי.
אני אחרי שראיתי מה אני עושה בחברה וכמה ערך הבאתי, ביקשתי 50% אחרי כחצי שנה (גם התחלתי עם שכר קצת מעליב).
וקיבלת ? אם כן איזה סג חברה/תפקיד ? הייטק א אחר ?

נערך לאחרונה ב:
כן. הייתי בתפקיד מפתח ואפשרתי עסקה של 10 מיליון+.
לכל אדם יש תחליף, אם הייתי עוזב העולם לא היה קורס אבל זה היה עושה להם הרבה כאב.

כן. הייתי בתפקיד מפתח ואפשרתי עסקה של 10 מיליון+.
לכל אדם יש תחליף, אם הייתי עוזב העולם לא היה קורס אבל זה היה עושה להם הרבה כאב.
וואו , מרשים.
איך מאפשרים עסקה של 10+ מיליון שלא היתה קורית בלעדיך ?

הוא הסכים איתי שכנראה בחוץ אוכל לקבל יותר(10-15% לא הרבה יותר) אבל בנטו זה הפרש זניח..
אני יכול רק להמליץ לא לעבור בשביל שינוי לא משמעותי בנטו.
אם השינוי הוא פחות מ-5K בנטו אז חד משמעית אין סיבה לחשוב על מעברים, גם אם זה הרבה באחוזים.
יש סיכון בכל מעבר ואם זה שינוי לא מספיק גדול אז לא הייתי טורח, במיוחד לא בתקופה הנוכחית שהיא לא נחשבת יציבה במיוחד.

אני יכול רק להמליץ לא לעבור בשביל שינוי לא משמעותי בנטו.
אם השינוי הוא פחות מ-5K בנטו אז חד משמעית אין סיבה לחשוב על מעברים, גם אם זה הרבה באחוזים.
יש סיכון בכל מעבר ואם זה שינוי לא מספיק גדול אז לא הייתי טורח, במיוחד לא בתקופה הנוכחית שהיא לא נחשבת יציבה במיוחד.
שים לב שאני במשרה חלקית. אתה לא עובר בשביל פחות מ5 בנטו?? זה הבדל של 10 ברוטו(ממש בערך) לא היית ממליץ למישהו לעבור משכר של 30 לשכר של 36?

לדעתי הוא דיבר על משכורות גבוהות יותר (גאמפא וכאלה) ששם 5 נטו זה באמת יכול להיות גם פחות מ20%
אני מבין, ועדיין לא הבנתי למה קפיצה של 6,000 בברוטו עדיף לפסול. אני לא אומר שכל פעם צריך לעבור בשביל עוד 2000 בברוטו אבל גם לא הייתי פוסל מעברים אם אין בהם 5000 בנטו. בסופו של דבר מעבר מקום גם מביא איתו יתרונות וחסרונות אחרים מעבר לתלוש השכר המיידי.

הטיפ שלי הוא לבחון את התמונה הכוללת: התגמול, הפיתוח המקצועי, האנשים והצוות המנהל, המוצר/התעשייה, גמישות בשעות וכל הפרמטרים שחשובים מאוד או די חשובים ולקבל את המסקנה בשקלול כולל. כך תוכל לסכם לעצמך בזה שאתה נשאר כי זו חבילה כוללת טובה או שלא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O כיצד לבקש העלאה בשכר? הלכתי לאיבוד אוף טופיק 9
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ל איך וכמה לבקש בהעלאת שכר? התפתחות אישית 13
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
D כמה שכר לבקש? פוסטים מאיכות נמוכה 13
4 איך לבקש שכירות מדודה שלי אוף טופיק 64
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
ב מותר לבקש פה המלצה ליועץ? שוק ההון 18
לא חשוב שמות האם אפשר לבקש הסבר מעמיק בנוגע למכפיל יעילות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
A זקיפות השתלמות ותגמולים - האם אפשר לבקש כתוספת לברוטו והאם כדאי? צרכנות פיננסית 19
liranviper לבקש החזר מס? מיסים 33
G איזה חיסכון פנסיוני לבקש בעבודה? צרכנות פיננסית 1
Rio אני שכיר ופתחתי עסק - אני יכול לבקש מהמעסיק לשלם לי כעסק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
ש התלבטות בין העלאה בשכר לבין פתיחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
L משכורת 13 או 7% העלאה בשכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ד איך מבקשים העלאה? התפתחות אישית 8
ס מדרגות מס בשכר משתנה מיסים 7
L הורדה בשכר - רעיונות אוף טופיק 36
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
J העאלה בשכר VS קרן השתלמות . התפתחות אישית 15
S פיצול פיצויים ותגמולים בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B פיצול הפקדות בין קופות בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
S אופטימיזציה בשכר נטו על ידי שווי ארוחות בעבודה אוף טופיק 3
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
מתכנת חישוב פטור משיכת פיצויים כשחל שינוי בשכר/שיעור המשרה צרכנות פיננסית 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
Y שקיפות בשכר - בעד או נגד? אוף טופיק 43

נושאים דומים

Back
למעלה