• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לבקש שכירות מדודה שלי

4461vegeta

משתמש סולידי
דירוג
10
דודה מצד האבא שלי גרה בבית של אמא שלה, אבא שלי מת ויש לי אחוזים בבית וגם לאח שלי. אח שלי דרש את האחוזים ואיין משפטית והיא מצידה אמרה שיקח עורך דין. כששאלה אותי איך אני אגיב אמרתי אני מסתכל מהצד בנתיים
האמת חשבתי על זה והחלטתי שאני רוצה כל חודש שהיא תתן לי שכירות בהתאם לשווי הדירה.
העניין הוא שאני מעדיף לא לאיים ישר עם עורכי דין כדי ולנסות לבקש יפה. העניין הוא שאני לא יודע איך לבקש יפה כי מדובר בנושא רגיש. גם על זה 300 שקל כל חודש חשוב לי שהיא תעביר לי כל חודש 300 שקל אבל לא יודע איך לבקש את זה בצורה כזאת שמכבדת את עצמי ומכבדת אותה מבלי להיות תוקפני, הייתי שמח אם תוכלו לעזור לי לנסח הודעה נורמאלית ככה שהיא לא תפרש את זה בתור מלחמה

דודה מצד האבא שלי גרה בבית של אמא שלה, אבא שלי מת ויש לי אחוזים בבית וגם לאח שלי. אח שלי דרש את האחוזים ואיין משפטית והיא מצידה אמרה שיקח עורך דין. כששאלה אותי איך אני אגיב אמרתי אני מסתכל מהצד בנתיים
האמת חשבתי על זה והחלטתי שאני רוצה כל חודש שהיא תתן לי שכירות בהתאם לשווי הדירה.
העניין הוא שאני מעדיף לא לאיים ישר עם עורכי דין כדי ולנסות לבקש יפה. העניין הוא שאני לא יודע איך לבקש יפה כי מדובר בנושא רגיש. גם על זה 300 שקל כל חודש חשוב לי שהיא תעביר לי כל חודש 300 שקל אבל לא יודע איך לבקש את זה בצורה כזאת שמכבדת את עצמי ומכבדת אותה מבלי להיות תוקפני, הייתי שמח אם תוכלו לעזור לי לנסח הודעה נורמאלית ככה שהיא לא תפרש את זה בתור מלחמה
"חבר טוב אמר על זה פעם, לפעמים כשאתה לא יוצא פראייר, אתה לא יוצא בכלל..." (ארז לב ארי)

תעשה מעצמך מסכן שמאד זקוק לכסף ותגיד שאתה ממש חייב למכור את הדירה בשביל החלק שלך בתמורה, אבל מבין שבינתיים היא גרה שם אז בגלל שהיא משפחה תוכל איכשהו להסתדר בינתיים רק עם השכירות.
וכדאי בהזדמנות לוודא מתי היא יוצאת מהבית אם זה חשוב לך (ועדיף להסכים על שכירות עד 120 שלה והתחייבות שאף אחד לא ייכנס לשם במקומה).

נערך לאחרונה ב:
יש כמה אפשרויות,
הראשונה היא להסביר שלכל אחד מכם 33% מהדירה (הנחתי שאתם שלושה אחים) וכמו שהיא נהנית מדירה כי היא חיה שם, לך יש זכויות בדיוק כמוה ולכן אתה מבקש שתביא לך את החלק שלך בתור שכירות.

אם היא לא מעוניינת, לדעתי להגיש תביעה לפירוק שיתוף כי נראה שהנושא לא ייגמר, היא תעשה בעיות עם השכירות כנראה, ואז היא תצטרך למצוא מאיפה לשלם לך את החלק שלך או שאתה תקנה את החלק שלה או שזה ילך לכונס נכסים (המרבה במחיר יקנה מכם).

אני רוצה שכירות חודשית לא את כל האחוזים

כיף כיף כיף. כסף ומשפחה.
לא הודעה. נושאים רגישים פותרים בשיחה. שיחת טלפון זה good enough. נשמע שהדודה כבר החליטה שמגיעה לה לחיות בדירה כמה שתרצה בלי לפצות, אבל תן לה צ’אנס בשיחה.
מציע מראש להקליט את השיחה, לך תדע מה יאמר ואם תגיעו למשפט זה יכול לעזור. מותר לך להקליט שיחה שאתה צד לה מבלי ליידע את הצד השני.

כיף כיף כיף. כסף ומשפחה.
לא הודעה. נושאים רגישים פותרים בשיחה. שיחת טלפון זה good enough. נשמע שהדודה כבר החליטה שמגיעה לה לחיות בדירה כמה שתרצה בלי לפצות, אבל תן לה צ’אנס בשיחה.
מציע מראש להקליט את השיחה, לך תדע מה יאמר ואם תגיעו למשפט זה יכול לעזור. מותר לך להקליט שיחה שאתה צד לה מבלי ליידע את הצד השני.
מעדיף האמת לכתוב הודעות, כושר הביטוי שלי גבוה בהרבה בכתיבה מאשר בדיבור

ממה שתיארת, נראה שיהיה לך קשה לגרום לה לשלם בהסכמה.
לפני שאתה פונה אליה, תתכונן למצב שבו אתה צריך לבחור בין כסף למשפחה ותחליט על מה משניהם היית מוותר במידה ותיאלץ.

לגבי פנייה אליה, דווקא פנייה בכתב עשויה להידמות בעיניה כמו דרישה משפטית. הייתי מנסה לפני לעשות איתה שיחה בארבע עיניים על כוס קפה, להבין מה הטיעונים שלה, להסביר את הטיעונים שלך אבל לא בדרישה ובאיומים משפטיים אלא בניסוח מנומס, שאתה ואחיך שותפים לנכס ועל כן אתם מבקשים לממש את הנכס להכנסה משכירות. האם הטיעון שלה זה בגלל בעיה כספית? בגלל שלדעתה הנכס גם שלה?

שיחה כזו תיתן לך יותר הבנה אם אפשר להגיע איתה להסכמה לשלם או שזה ידרוש הפעלת הליכים משפטיים וכנראה נתק משפחתי.

היי.
אני יודע שזה קל להגיד מהצד.
אבל לפחות מהצד, זה נראה שלא שווה לך בשביל 300 שקל לריב עם המשפחה שלך.
תחשוב כמה דברים, א. מה אבא שלך היה עושה.
האם הוא היה מוציא את אחותו מהדירה?
כיוון שזאת דירה שאתם מקבלים למעשה ממנו, זה חשוב לכבד את רצונו גם אם הוא רק תיאורטי.
נראה לי שהמטרה שלך היא צדק ולא הכסף. אם זה המצב, אני מציע לך להתבגר ולהבין שאין צדק בעולם הזה.
לרדוף אחרי "צדק" ולבקש מבת משפחה, מדודה שלך, שכירות מדירה שהיא יותר שלה משלכם... מה שאתה יכול להפסיד כאן הרבה יותר גבוה ממה שאתה יכול להרוויח.
אתה רוצה להתנהג בצורה שמכבדת אותך באמת? אל תבקש ממנה כסף.
נכון, היא לא יוצאת הגונה בזה שהיא לא מציעה לכם תשלום. שלא תחשוב שאני לא מבין את זה.
אבל למה לך לרדת לרמה שלה?
שתגור ותאחל לה עד 120, ואז תירשו את הדירה לעצמכם.
במידה ויש לה ילדים (יורשים נוספים) - ניתן לנסות להגיע איתם להסכמה על שכר דירה "עתידי" שיחושב על התקופה שהדודה גרה כעת בבית, ובבו היום כשתלך לעולמה והדירה תימכר אז הסכום הזה יחושב לטובתכם. אבל אז הם יכולים להגיד שאתם אחראים על הדודה שלכם לא פחות משהם אחראים מעל אמא שלהם, ומה אני אגיד לך, הם צודקים. אתם משפחה, תתחילו להתנהג כמו אחת.
אני לא הייתי מבקש שקל גם אם לא הייתי סובל את הדודה.
אם זאת היתה אשתו של דוד זה כבר סיפור אחר לגמרי. אבל דודה? אחותו של אבא שלי? אחת מהיורשות? שתגור ותיבדל לחיים ארוכים מבחינתי.

היי
אומר לך את דעתי בצורה ישירה, לא משנה כיצד תפנה אליה היא תיפגע, לכן אם אתה דורש את המגיע
לך קח זאת בחשבון, אין דרך ליפות את הדברים, מבחינת הדודה מדובר בהרעה של הסטטוס הקיים.

חסר לא מעט נתונים
גיל הדודה?
מצבה המשפחתי?
הבריאותי?
הכלכלי?
כמות היורשים?
צורת החלוקה?
שווי מוערך של הדירה?
מערכת היחסים בתוך המשפחה?
מה הביא את אחיך לשלוח מכתב איום? מצבו הכלכלי?
כמה ישפיע אלייך איבוד הקשר איתה?
כמה ישנה לך את החיים 300 שקל לחודש?
בקיצור תתחיל לשים את הדברים על נייר
לרכז את המחשבות ואז אוכל לנסות לסייע

גילוי נאות: אמא שלי לא דיברה עם אחותה בגלל ריב ירושה יותר מ20 שנה

מעדיף האמת לכתוב הודעות, כושר הביטוי שלי גבוה בהרבה בכתיבה מאשר בדיבור
בתור אחד בדיוק כמוך שכושר הביטוי שלו טוב יותר בהודעות ומעדיף בהודעות - אני אומר לך בוודאות גמורה - בנושאים רגישים וקשים עדיף בשיחה. זה נכון 100% מהפעמים.

חסר לא מעט נתונים
גיל הדודה?
מצבה המשפחתי?
הבריאותי?
הכלכלי?
כמות היורשים?
צורת החלוקה?
שווי מוערך של הדירה?
מערכת היחסים בתוך המשפחה?
מה הביא את אחיך לשלוח מכתב איום? מצבו הכלכלי?
כמה ישפיע אלייך איבוד הקשר איתה?
כמה ישנה לך את החיים 300 שקל לחודש?
בקיצור תתחיל לשים את הדברים על נייר
לרכז את המחשבות ואז אוכל לנסות לסייע

גילוי נאות: אמא שלי לא דיברה עם אחותה בגלל ריב ירושה יותר מ20 שנה
שאלות חשובות.
רק אציין שגם עשירים יודעים להיות קטנוניים בענייני ירושה במידה שלא תיאמן.
סיפר לי אחד מעורכי הדין הבכירים בארץ שהסכסוכים הכי קשים ורווי אמוציות בהם נתקל הם סכסוכי אחים.
אחת הסיבות לכך היא כנראה שזו ההזדמנות להתחשבן על כל משקעי העבר המשפחתיים שמתחילים בילדות.

ראיתי מקרים רבים מידי של משפחה ודירות ירושה.
רק אצלי במשפחה - אחותי עברה לגור בדירה של סבתא. אחרי חודשיים דודה שלנו ביקשה לראות דמי שכירות מהנכס - אז אחותי ויתרה על התענוג.
אנחנו גרנו בשכירות בבית של סבתא (של בת זוגי) - אבל היה ידוע מראש יחס המשפחה לשכירות המדוברת - דודה שלה רצתה להשכיר ואבא שלה הסכים להשכיר רק לבנות שלו, עם חוזה שיהיה ברור מול כל בני המשפחה - שלא מדובר במתנה וכו'.
כמו @צדיק נסתר ראיתי משפחות שלא דיברו בגלל ירושה.

@4461vegeta אני יוצא מנקודת הנחה שמדובר באבא שלך ז"ל ואחותו. חלוקה של 50/50 ועכשיו לך ולאחיך יש 25% כל אחד?
מה השכירות הרלוונטית / מחיר מימוש דירה באותם נתונים באזור? או שזה בכלל בית פרטי?

יש לך ולאחיך (אחוזים) בנכס וזכותכם לממש אותו. אם אין איזשהו הסכם כתוב בין אבא ז"ל לאחותו/ סעיף בירושה - זה שלכם.
רוצה להמשיך לגור פה? BUY ME OUT או שכירות.
ושהכל יהיה מגובה עם חוזה ברור.

דודה שאומרת
שיקח עורך דין
אני לא בטוח שהייתי סומך על תשלום שכירות בזמן.

נ.ב.
אישית הייתי הולך עם אחי, דודה מבוגרת ועם אחיך כנראה שתהיה תקוע ליותר שנים.
אחיך גם יכול לשבור כלים ולמכור את חלקו לאדם חיצוני/ להעמיד למכרז...

נקודה טובה של @c881 בלי לדעת שום דבר על אחיך ודודה שלך, אח יותר קרוב מדודה, ואם אתה צריך לבחור צד ולבחור בין להסתכסך עם האח או עם הדודה עדיף עם הדודה.
מבחינה כלכלית, קח בחשבון שאתה לא מוותר על 300 שח בחודש, אלא על כל התזרים העתידי מהדירה וכל השווי העתידי של הנכס. אין סיבה שתוותר על זה כמו שסביר להניח שלא היית תורם את זה לדודה אם הדירה לא הייתה קיימת.
מנגד, סבירות של 99.9% שהתעקשות בנושא תנכר את הדודה לשארית החיים. משפחה נוטה לא לסלוח ולא לשכוח דברים כאלו עד הקבר (אבא שלי ואחותו לא מדברים כבר 12 שנים בגלל עניין של ירושה).
אם אתם הולכים בכיוון של להתעקש על מה ששלכם הייתי מנצל את ההזדמנות ומוכר את חלקך בדירה כך או אחרת ומוודא שאתה ואחיך לא נשארים שניכם בעלים של הדירה אם אכפת לך מאחיך ואתה רוצה שהוא ישאר בן משפחה שלך גם בעתיד. לא משנה איך אתם עושים את זה, תנתקו את מחסל המשפחות הזה מעצמכם כבר עכשיו.

אולי אתה יכול לבוא לדודה שלך כמפשר בינה לבין אחיך. להגיד לה שאתה לא אוהב לראות איך מסתכסכים ככה במשפחה, ושאתה רוצה לפתור את העניין ככה שכולם יהיו מרוצים.

שכה"ד היה אמור להיות 1200, ואז אתה ואחיך אמורים לקבל 300 כ"א ודודתך "משלמת לעצמה" עוד 600?

אולי תוכל לברר עם דודתך אם היא לא מוכנה לשלם מתוך עקרון, או ש-600 בחודש נראה לה מוגזם. אם זה לא עניין עקרוני, אולי תוכלו להתפשר על המחיר, או להפוך את זה לסוג של אנונה, כשהדודה לא משלמת כלום, אבל אחוז הבעלות שלכם בדירה עולה עם השנים (בהתאם לשכה"ד שהיא חייבת לכם).

@4461vegeta

מכול הסיפור עדיין לא הבנתי מי בעלי הדירה, מה הקשר בין הדירה לדודה ולאמא שלה, האם לאמא שלה יש חלק בדירה?
אוסיף עוד משהו שהתנחלות בדירה ללא חוזה עלול לסבך אותך בעתיד, עם שכ"ד או בלי - חייב להיות מסמך משפטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ל איך וכמה לבקש בהעלאת שכר? התפתחות אישית 13
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
L לבקש העלאה בשכר - התפתחות אישית 69
O כיצד לבקש העלאה בשכר? הלכתי לאיבוד אוף טופיק 9
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
D כמה שכר לבקש? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
ב מותר לבקש פה המלצה ליועץ? שוק ההון 18
לא חשוב שמות האם אפשר לבקש הסבר מעמיק בנוגע למכפיל יעילות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
A זקיפות השתלמות ותגמולים - האם אפשר לבקש כתוספת לברוטו והאם כדאי? צרכנות פיננסית 19
liranviper לבקש החזר מס? מיסים 33
G איזה חיסכון פנסיוני לבקש בעבודה? צרכנות פיננסית 1
Rio אני שכיר ופתחתי עסק - אני יכול לבקש מהמעסיק לשלם לי כעסק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
ב חוזה שכירות לטווח ארוך נדל"ן 76
ז שכירות בזמן מלחמה נדל"ן 7
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
T שכירות - תשלומים רטרו נדל"ן 20
3 הגיוני לא להתמקח על דמי שכירות? נדל"ן 10
A שאלות על שכירות רוכשת נדל"ן 17
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
מ ערבות עבור חוזה שכירות נדל"ן 6
Fitch מה בעצם האחריות שמוטלת על מי שרשום בחוזה שכירות? נדל"ן 16
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
P הכנסות שכירות פטורות - האם משפיעות על חישובי מס אחרים? נדל"ן 12
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
K האם חוזה שכירות חוקי ? נדל"ן 15
ה חוזה שכירות - דגשים נדל"ן 32
ש מסלולי מס על שכירות נדל"ן 10
ה תשלום שכירות במזומן נדל"ן 3
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
M דמי שכירות מנכס בארהב - חייב במס? מיסים 3
N דגשים בחוזה שכירות לדירה שמיועדת למכירה בעתיד נדל"ן 3
unrealx הסכם שכירות - מה לוודא כדי לא להדפק? פוסטים מאיכות נמוכה 10
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
unrealx תשלומי שכירות רק במזומן נדל"ן 28
N שכירות וקניית דירה או קנייה לצורך מגורים נדל"ן 14
N גלגול רווחי שכירות נדל"ן 14
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8

נושאים דומים

Back
למעלה