• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך וכמה לבקש בהעלאת שכר?

ליאו

משתמש סולידי
דירוג
15
התחלתי לפני חצי שנה לעבוד במשרה מלאה בסטארטאפ בתחום של אבטחת מידע. החברה מאוד קטנה, בתחילת הדרך. בגלל שאני סטודנט ואין לי ניסיון, הסכמתי לשכר מאוד נמוך יחסית להגדרת תפקיד (מהנדס / חוקר סייבר) של 9 לחודש. הממוצע ההתחלתי של חוקרים בתחום הוא 24, ושל מפתחי פייתון הוא 18.

חצי שנה בתפקיד אני יודע שהרשמתי מאוד את המנהלים שלי ועזרתי מאוד לחברה, והחלטתי שנכון לבקש העלאה.

עכשיו, בהתחשב במשכורות ממוצעות בתחום, וכשלוקחים בחשבון את זה שהחברה עדיין בתחילת הדרך, חשבתי כן לבקש העלאה משמעותית, אבל עדיין להישאר מתחת לממוצע ההתחלתי. נניח לעלות ל 15.

מה אתם חושבים?

החברה מאוד קטנה, בתחילת הדרך
כמה קטנה? חוץ מהמייסד וממך, כמה עוד עובדים?
כמה תחילת הדרך?

דעתי האישית בלבד...

השכר נקבע ברגע שהתחלת לפי הנתונים שלך - בלי תואר. בלי נסיון.
כשאתה מסתכל על "ממוצע התחלתי", זה או של עובדים עם תואר ו/או/ נסיון.
א. האם אתה צריך את העלאה? או שרק כי אתה לא רוצה לצאת "פראייר"?
ב. האם שמעת עובדים מסביבך שמדברים על העלאה?
ג. עם חצי שנת נסיון לא באמת תוכל ללכת לחפש במקום אחר בתנאים טובים יותר (אתה בכל זאת על משרת סטודנט)
וכרגע מלחמה (עדיין)

אתה יכול לנסות לחפש בחוץ ולראות אם חוזרים אלייך ואם כן, איזה שכר מוכנים לתת לך.
לפני שאתה ניגש למנהלים ומתחיל לדרוש מהם שכר שגבוה ב - 66% מהשכר שהסכמת לו לפני חצי שנה.

פשוט מנסיון ב-קורפורייטים שלא מוכנים להקפיץ לאנשים שכר ואז רק בהחלפת חברה אתה באמת מדבר על קפיצות של מ - 9 ל - 15.

נ.ב.
לא בטוח כמה מקובל לדרוש העלאה לפני שנה בתפקיד.
או כמה סטודנטים בלי נסיון יקלטו בהמשך כי "היה לנו סטודנט שאחרי חצי שנה השתן עלה לו לראש ורצה שכר של ראש צוות?"
יכול להיות ששמעת שגייסה כספים לאחרונה והשווי קפץ ואתה רוצה גם חלק מהשווי?

תשיג הצעת שכר קונקרטית ביד ואז תבין את מחוא התמונה. מה אתה עשוי לגלות בדרך:
- המקפצה הבאה שלך היא לא כזו גבוהה
- מקומות אחרים מתנהלים אחרת ולא בהכרח זה מועיל לך בתחילת הדרך
- ישנם מפוטרים רבים וטובים, מנוסים ממך שיכולים להתפשר.

כמה קטנה? חוץ מהמייסד וממך, כמה עוד עובדים?
כמה תחילת הדרך?

דעתי האישית בלבד...

השכר נקבע ברגע שהתחלת לפי הנתונים שלך - בלי תואר. בלי נסיון.
כשאתה מסתכל על "ממוצע התחלתי", זה או של עובדים עם תואר ו/או/ נסיון.
א. האם אתה צריך את העלאה? או שרק כי אתה לא רוצה לצאת "פראייר"?
ב. האם שמעת עובדים מסביבך שמדברים על העלאה?
ג. עם חצי שנת נסיון לא באמת תוכל ללכת לחפש במקום אחר בתנאים טובים יותר (אתה בכל זאת על משרת סטודנט)
וכרגע מלחמה (עדיין)

אתה יכול לנסות לחפש בחוץ ולראות אם חוזרים אלייך ואם כן, איזה שכר מוכנים לתת לך.
לפני שאתה ניגש למנהלים ומתחיל לדרוש מהם שכר שגבוה ב - 66% מהשכר שהסכמת לו לפני חצי שנה.

פשוט מנסיון ב-קורפורייטים שלא מוכנים להקפיץ לאנשים שכר ואז רק בהחלפת חברה אתה באמת מדבר על קפיצות של מ - 9 ל - 15.

נ.ב.
לא בטוח כמה מקובל לדרוש העלאה לפני שנה בתפקיד.
או כמה סטודנטים בלי נסיון יקלטו בהמשך כי "היה לנו סטודנט שאחרי חצי שנה השתן עלה לו לראש ורצה שכר של ראש צוות?"
יכול להיות ששמעת שגייסה כספים לאחרונה והשווי קפץ ואתה רוצה גם חלק מהשווי?
לא, הממוצע ההתחלתי הוא של עובדים עם תואר וללא ניסיון. אני לא כל כך מבין את השאלה האם אני צריך העלאה. אני לא עובד להנאתי, אני עובד בשביל להשתכר, ואם אני מרוויח 50% פחות מהממוצע ההתחלתי בשוק, מה אני עושה פה?

חוץ מזה, כמו שאמרתי, אני במשרה מלאה, לא במשרת סטודנט. ואני מתנצל, אבל 15 זה לא שכר של ראש צוות. זה שכר של מישהו שעושה QA, ואני עושה דברים קצת יותר מורכבים.

תשיג הצעת שכר קונקרטית ביד ואז תבין את מחוא התמונה. מה אתה עשוי לגלות בדרך:
- המקפצה הבאה שלך היא לא כזו גבוהה
- מקומות אחרים מתנהלים אחרת ולא בהכרח זה מועיל לך בתחילת הדרך
- ישנם מפוטרים רבים וטובים, מנוסים ממך שיכולים להתפשר.
אני אופתע מאוד לגלות שיש אנשים בעלי ניסיון בסייבר שמוכנים להתפשר על שכר של מלצר.

אתה תתפלא מה המשכורת של מלצר(תלוי מיקום ורמת הסועדים).
כשאתה נכנס על 9, אתה מתחרה במי שמבקש 9.
כשאתה מבקש 15 (וכדאי להתכונן לכך שגם אם יסכימו, ינסו להוריד) אתה מתחרה גם במי שמבקש 17.

מעבר לכך (שוב לדעתי האישית) לקפוץ אחרי חצי שנה, זה מהיר מידי.

אני הייתי כבר מעכשיו מתחיל להכין טיעונים של דברים ששיפרת והיית חלק אינטגרלי (שיהיה לך כבר הסבר למנהלים על תרומתך האדירה לחברה) מהם לשיחת העלאת שכר הקרובה. (אם הם לא מסכימים לתת כסף כי הם טוענים שאין מספיק מזומנים אז הייתי מנסה לצאת עם משהו ביד כמו equity (/אופציות) או הטבות כאלו ואחרות בשביל לראות אם זה סתם הסברים באוויר או שהם באמת מעריכים)

אני כן חושב ש9 זה שכר נמוך גם למישהו בלי ניסיון, אבל הרעיון זה שברגע שיהיה לך כמה שנות ניסיון (אפילו 1-2) אתה תקפוץ הרבה יותר מהר בשכר. אתה יכול לנסות להתראיין במקומות אחרים ולראות כמה אתה שווה, אבל זו אסטרטגיה מסוכנת כי זה מראה שאתה קופץ מהר בין עבודות (אתה אולי יכול להסביר להם שזו התמחות זמנית, אבל אני חושב שלא רואים את זה בעין יפה בקוח של מעבר אחרי חצי שנה). התקופה כרגע זו תקופה של ריבית גבוהה ומיתון בהייטק. יתכן מאוד גם שהסטארטאפ גם מאוד לחוץ במזומנים כי הם לא מצליחים לגייס הון (כל כמה ימים אנחנו שומעים על עוד סטארטאפ שנסגר).

התחלתי לפני חצי שנה לעבוד במשרה מלאה בסטארטאפ בתחום של אבטחת מידע. החברה מאוד קטנה, בתחילת הדרך. בגלל שאני סטודנט ואין לי ניסיון, הסכמתי לשכר מאוד נמוך יחסית להגדרת תפקיד (מהנדס / חוקר סייבר) של 9 לחודש. הממוצע ההתחלתי של חוקרים בתחום הוא 24, ושל מפתחי פייתון הוא 18.

חצי שנה בתפקיד אני יודע שהרשמתי מאוד את המנהלים שלי ועזרתי מאוד לחברה, והחלטתי שנכון לבקש העלאה.

עכשיו, בהתחשב במשכורות ממוצעות בתחום, וכשלוקחים בחשבון את זה שהחברה עדיין בתחילת הדרך, חשבתי כן לבקש העלאה משמעותית, אבל עדיין להישאר מתחת לממוצע ההתחלתי. נניח לעלות ל 15.

מה אתם חושבים?
תבקש. מה אתה יכול להפסיד?
יפטרו אותך כי אתה אוהב כסף?

לא הייתי ממהר לבקש העלאה לאחר חצי שנה (ואני עם נסיון של 24 שנה), בטח במצב היום, אלא אם אתה מוכן גם לעזוב/לחפש מקום יותר טוב. כן הייתי מבקש (ומצפה ל) העלאה לאחר שנה בתפקיד. הייתי מדבר עם מי שצריך חודשיים לפני שאני שנה שם, כי להכין אותם.
מצד שני כל מקרה לגופו. אם אתה חושב שהם לא יכולים להסתדר בלעדיך, אז תפאדל.

בנוסף, בנאדם ללא נסיון שעזב לאחר חצי שנה לא יראה טוב, לדעתי. אבל עם שנתיים נסיון יותר דלתות תפתחנה בפניך.

אני מעסיק עובדים, ואלמנט חשוב נוסף שלא הוזכר פה הוא האם לחברה יש מאיפה לשלם... אם אתם לא מרוויחים כסף, מאיפה תבוא ההעלאה?
לא מזמן איבדתי עובדת מצוינת, עם 5 שנות ניסיון שעברה לחברה אחרת שהציעה 20 אחוז יותר, פשוט לא היה לנו מאיפה לשלם לה יותר...

חצי שנה זה מוקדם מדי לבקש העלאה.
ד״א משהו ששמתי לב אליו אצל חסרי ניסיון זה להעריך יתר על המידה את העבודה שהם עושים, גם אני הייתי ככה פעם.
קשה לי להאמין שאחרי חצי שנה בלבד תוכל להציג למנהל שלך פרוייקטים שעשית ששינו מהותית משהו.
אתה צריך לבוא ממקום של כוח לבקש העלאה ולהיות בטוח שאם אומרים לך לא אתה הולך לעבוד במקום אחר.

אם החברה קיבלה השקעה, גם 3 חודשים* זה לא מעט מדי זמן לבקש העלאה משמעותית בשכר שאתה מרוויח (כמובן תוך כדי שיח נכון, הצגת האימפקט שלך, והשוואה לתעשייה). כמובן מתוך הנחה שאתה בן אדם שמודע לעצמו ויודע להגיד שאתה עושה את הנדרש והמצופה ממך (ואת זה אפשר להגיד על עצמך גם כשאתה "חסר ניסיון").
אל תקשיב להודעות למעלה, אם קיבלו אותך לעבודה ואתה שם אחרי חצי שנה הם רצו ועדיין רוצים אותך והם לא יפטרו אותך רק כי ביקשת שכר שיותר מתקרב למה שמגיע לך. מקסימום יגידו לך את האמת שזה מה שהם יכולים לשלם ותוכל לחפש במקביל במקום אחר.

*אני לא מדבר באוויר, עשיתי את זה ועליתי ב25% תוך 3 חודשים בסטארטאפ הראשון שעבדתי בו כי הבנתי שהתפשרתי על מעט מדי.

אם החברה BOOTSTRAP וללא הכנסות הייתי מחכה בדיוק ליום שזה 10 חודשים מתחילת עבודה וקובע שיחה.

נערך לאחרונה ב:
והם לא יפטרו אותך רק כי ביקשת שכר שיותר מתקרב למה שמגיע לך
אולי בטווח הקצר, אבל בטווח הבינוני ארוך שיצטרכו לקצץ מישהו הוא יהיה בראש הרשימה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
נ פיקדון בנקאי- מה וכמה שוק ההון 19
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
S אנגלית בתעשיה וכמה זה נורא? התפתחות אישית 27
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
S תיק השקעות ראשון וכמה שאלות שוק ההון 14
4 חישובי מס ותשואה נטו אג"ח ממשלתי לא צמוד (ישיר ודרך קרנות) וכמה שאלות נוספות שוק ההון 1
4 כמה שאלות לגבי השקעה בזהב דרך ETF (וכמה ספציפיות לגבי ZGLD) שוק ההון 11
ש האם צריך אג"ח וכמה אג"ח? שוק ההון 12
Arrow האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה? אוף טופיק 8
א נעים להכיר וכמה שאלות בסיסיות על אג"ח שוק ההון 5
M תיק ההשקעות שלי (וכמה שאלות) שוק ההון 52
adamshalev עצמאיים - מתי איך וכמה אתם מפקידים לפנסיה? צרכנות פיננסית 6
amidar קביעות רבותיי, קביעות! (וכמה זה שווה היום... באמת...) אוף טופיק 58
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
L לבקש העלאה בשכר - התפתחות אישית 69
O כיצד לבקש העלאה בשכר? הלכתי לאיבוד אוף טופיק 9
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
D כמה שכר לבקש? פוסטים מאיכות נמוכה 13
4 איך לבקש שכירות מדודה שלי אוף טופיק 64
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
ב מותר לבקש פה המלצה ליועץ? שוק ההון 18
לא חשוב שמות האם אפשר לבקש הסבר מעמיק בנוגע למכפיל יעילות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
A זקיפות השתלמות ותגמולים - האם אפשר לבקש כתוספת לברוטו והאם כדאי? צרכנות פיננסית 19
liranviper לבקש החזר מס? מיסים 33
G איזה חיסכון פנסיוני לבקש בעבודה? צרכנות פיננסית 1
Rio אני שכיר ופתחתי עסק - אני יכול לבקש מהמעסיק לשלם לי כעסק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
ביולוג ירושלמי מבקש עזרה בהעלאת שיר של גבריאל בלחסן ל- YouTube. אוף טופיק 11

נושאים דומים

Back
למעלה