• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם!

טלי88

משתמש רשום
דירוג
2
היי חברים,

לאחרונה אני וגיסי " מתווכחים " הרבה על - איך מגיעים לפרישה מוקדמת.

והדעות סביבנו מגוונות , אז חלק אומרים רק בעזרת עבודה מסודרת והתקדמות תמידית בתפקיד (ובשכר).
ואחרים אומרים - זה החוש השישי - החוש העסקי שבעזרתו עושים יש מאין ויוצרים עוד הכנסות פאסיביות.

ואז נכנס הוויכוח על איך משקיעים ללא הון התחלתי - ואולי פרישה מוקדמת מבוססת בעיקר על תקבולים מההורים ...

אז הינה השאלה מופנית אליכם :

מי שרוצה ומוכן לתת מימד נוסף ולספר איך הוא הגיע לפרישה מוקדמת אם בעזרת הון ראשוני שקיבל מהוריו, בעזרת עבודה כשכיר בתפקידים מכניסים, אולי זה החוש השישי של עולם העסקים שגרם לו לעשות את העסקאות הנכונות בזמן הנכון ואשמח לשמוע באילו עסקאות מדובר וכדומה.

תרגישו חופשי לשתף אותי כאן.

תודה רבה

יום-מקסים!
טלי

בעזרת הון ראשוני שקיבל מהוריו
בעיקרון, כל עניין ההשקעות נסוב סביב ריבית דריבית, וככל שמשקיעים כסף יותר מוקדם הוא יפיק רווחים גבוהים יותר.
זה לא ממש משנה מה מקור הכסף.
גם מי שקיבל את הכסף בירושה/מתנה בגיל מוקדם זה דורש ממנו הרבה בגרות לייעד את הכסף לפרישה מוקדמת ולא חיי הוללות של 2-3 שנים.
בעזרת עבודה כשכיר בתפקידים מכניסים, אולי זה החוש השישי של עולם העסקים שגרם לו לעשות את העסקאות הנכונות בזמן הנכון ואשמח לשמוע באילו עסקאות מדובר וכדומה.
אף פעם לא תשמעי על שכיר שהגיע למיליונים תוך 3 שנים ועל בעלי עסק כן.

מי שרוצה ומוכן לתת מימד נוסף ולספר איך הוא הגיע לפרישה מוקדמת אם בעזרת הון ראשוני שקיבל מהוריו, בעזרת עבודה כשכיר בתפקידים מכניסים, אולי זה החוש השישי של עולם העסקים שגרם לו לעשות את העסקאות הנכונות בזמן הנכון ואשמח לשמוע באילו עסקאות מדובר וכדומה.
לא ניסיון אישי, אלא מפגש בתדירות גבוהה במסגרת עבודתי עם אנשים מהסוג שאת מחפשת - יזמים בתחומים שונים, בעלי מקצועות חופשיים, שכירים בדרגות בכירות, יורשים, פושעים ואנשים שקיבלו מתנה מהמדינה (לרוב נדל"ן).
אגב, רובם לא מממשים את האופציה לפרוש.
לא פגשתי אנשים שטוענים שיש להם חוש שישי לעסקים, אלא כאלו שעבדו מאד קשה, לקחו סיכונים גדולים, יודעים לנהל עובדים, מו"מ וכד' ונהנו מהרבה מזל.. חלקם מאד מוכשרים בתחום הידע שקשור לעסק שהקימו (מאפיין יותר יזמי הייטק ופחות בתעשייה מסורתית).

אף פעם לא תשמעי על שכיר שהגיע למיליונים תוך 3 שנים ועל בעלי עסק כן.
מסכים בעקרון, אם כי בימי הבועה היו לא מעט סיפורים על קבוצת חברים שהתחילו בסטרטאפים שנראו להם דומים מאד - ובכל זאת אחד התעשר תוך זמן קצר והאחרים מצאו עצמם בלי עבודה או ממשיכים לדשדש (הכל יחסי) עם שכר של מהנדס מתחיל.

ואז נכנס הוויכוח על איך משקיעים ללא הון התחלתי - ואולי פרישה מוקדמת מבוססת בעיקר על תקבולים מההורים ...
ככלל הייתי נמנע מלערב פרישה מוקדמת על חשבון ההורים, בדרך כלל (לתפיסתי) עדיף שלא לערב משפחה וכסף (אלא אם כן כולם מבינים את ההשלכות של כך וגם אז לקחת זאת בערבון מוגבל).

לגבי איך להשקיע ללא הון התחלתי או קצת ליצור הכנסה ללא הון התחלתי, כל עסק וכל השקעה דורשת הון התחלתי. זה אולי לא בצורת מזומן, אבל זה בהחלט יכול להיות בצורת זמן או מאמץ פיזי או חשיבה ומחקר מעמיק.
לדוגמא: העסק הראשון שאני הקמתי בחיי היה בגיל 21, וזה היה איסוף גזם משדות חקלאים. חקלאים נוטים להשליך שאריות של גזם בשדה, הייתי יוצר קשר עם חקלאים ובתמורה לתשלום סמלי הייתי מפנה להם את הגזם (הייתי משתמש ברכב שלי לצורך כך).
לאח"כ הייתי יוצר חבילות של גזם ומוכר אותם לבתים שפועלים על הסקה או למכינות קדם צבאיות שעושות טיולי שטח.
זו הייתה עבודה לסופ"ש שהייתי עושה, במקביל לעבודתי\שירותי הצבאי בתקופה זו.

היי חברים,

לאחרונה אני וגיסי " מתווכחים " הרבה על - איך מגיעים לפרישה מוקדמת.

והדעות סביבנו מגוונות , אז חלק אומרים רק בעזרת עבודה מסודרת והתקדמות תמידית בתפקיד (ובשכר).
ואחרים אומרים - זה החוש השישי - החוש העסקי שבעזרתו עושים יש מאין ויוצרים עוד הכנסות פאסיביות.

אז הינה השאלה מופנית אליכם :

תרגישו חופשי לשתף אותי כאן.

תודה רבה

יום-מקסים!
טלי

ממש נחמד שבאתר של הסולידית אף אחד לא מדבר על צמצום הוצאות ...

שיטה מאד פשוטה היא:
1 ) לצמצם הוצאות למינימום, ולחסוך כסף בפרק זמן של מספר שנים
2) להשקיע החסכונות בעסק קטן (או מניה קטנה וספקולטיבית) - צל"ש או טר"ש קלסי.
3) אם נכשלים חוזרים לשלב 1.

חייבים לדעת להתכלב כי יש סיכוי לא רע בשלב 2 להפסיד את הכל, ואז לפחות לא נופלים מגבוה :)

ממש נחמד שבאתר של הסולידית אף אחד לא מדבר על צמצום הוצאות ...

שיטה מאד פשוטה היא:
1 ) לצמצם הוצאות למינימום, ולחסוך כסף בפרק זמן של מספר שנים
2) להשקיע החסכונות בעסק קטן (או מניה קטנה וספקולטיבית) - צל"ש או טר"ש קלסי.
3) אם נכשלים חוזרים לשלב 1.

חייבים לדעת להתכלב כי יש סיכוי לא רע בשלב 2 להפסיד את הכל, ואז לפחות לא נופלים מגבוה :)

נשמע מבטיח:
1 - להתכלב כמה שנים טובות ולהגיע לרמת חיים מינימלית.
2 - לחסוך מספיק עד שיהיו לי גרושים עד יום מותי בלי לעבוד.
3 - לפרוש ולחיות באותה רמת חיים סגפנית

אני לא מאמין בעולם הבא וחושב שצריך גם להנות מהדרך וגם לתכנן לימים קשים. האמת היא היכן שהוא באמצע.
* זאת רק דעתי האישית בלבד
**לא מייעץ
***המציג אינו רופא

תלוי למה את קוראת מוקדמת. כמו שציינו לפניי זמן בתחום ההשקעות הוא המפתח המשמעותי ביותר.
לדעתי כל אדם בר דעת יכול לפרוש עד גיל 50 כאשר על מנת להגיע לשם צריך לתכנן את הפרישה לפחות 20
שנה אחורה. אנשים בעלי הכנסה גבוהה יחסית למשק(כמו רוב חברי הפורום) יכולים להשיג את זה תוך 10-15 שנים
משמע אם מתחילים מוקדם אפשר להגיע לגיל 30-45.
מה שרשום למעלה זה בר השגה ע"י מעט סיכון יחסית שימוש בקרנות מחקות ובעל סיכוי הצלחה גבוהה היסטורית.
ניתן לקצר תהליכים ע"י מינוף או ע"י השקעת ערך לסוגיה אבל אז קיים סיכוי סביר שלא תצליחי לפרוש בכלל.

אופציה שניה הקמת עסקים הוא דרכים להניב הכנסה פסיבית ופה היד נטויה להבנתי קשה מאוד להגיע לעסק
שעובד לחלוטין ללא התערבותך ועל מנת להגיע למצב הזה נדרשים כמה שנים טובות של חריקות שיניים.

להבנתי קשה מאוד להגיע לעסק שעובד לחלוטין ללא התערבותך ועל מנת להגיע למצב הזה נדרשים כמה שנים טובות של חריקות שיניים
1+
אפשר להגיע לכך, אתה רק צריך צוות ניהולי שאתה סומך עליו בעיניים עצומות וספר נהלים כתוב. הבעיה של בעלי עסקים היא לפנות זמן על מנת לכתוב את הספר נהלים, רובם אף פעם לא עושים זאת.
זה כמו שאמרו לנו בצבא בזמנו "נהלים נכתבו בדם", אני מוסיף ואומר "באזרחות - נהלים נכתבו בדם יזע ודמעות של בעלי העסקים"

אפשר גם, וגם וגם. זה לא חייב להיות או זה או זה. אמנם אני עדיין לא בעצמאות כלכלית אבל אני בהחלט בדרך לשם.

התהליך שלי היה כזה:
1. להתחיל בהתייעלות כלכלית להוריד הוצאות מיותרות, להתמקח עם ספקי שירות, להוריד עמלות, לעבור לאוכל בבית במקום בחוץ וכדומה. כשהגענו ל-50% חיסכון מההכנסה והתחילו להצטבר סכומים להשקעה עברתי לשלב השני
2. ללמוד להשקיע. לקחתי קורס בשוק ההון חקרתי, למדתי בניתי אסטרטגיה והשקעתי. אותו הדבר עם נדל"ן. כאן כסף שהגיע מהמשפחה גם עזר (מתנה לחתונה וכדומה)
3. כשנגמר הכסף להשקיע והסכומים שנחסכים כל חודש כבר הוגדר לאיזה השקעה ילכו הגיע הזמן לייצר הכנסה נוספת. עבודה נוספת, מינוף תחביב או הקמת עסק. אני בשלב הזה כרגע של יצירת הכנסות נוספות כדי להגיע מהר יותר לפרישה.

נשמע מבטיח:
1 - להתכלב כמה שנים טובות ולהגיע לרמת חיים מינימלית.
2 - לחסוך מספיק עד שיהיו לי גרושים עד יום מותי בלי לעבוד.
3 - לפרוש ולחיות באותה רמת חיים סגפנית

אני לא מאמין בעולם הבא וחושב שצריך גם להנות מהדרך וגם לתכנן לימים קשים. האמת היא היכן שהוא באמצע.
* זאת רק דעתי האישית בלבד
**לא מייעץ
***המציג אינו רופא

זה לא מה שאני כתבתי ב"אלגוריתם" שלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D פרישה מאוחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
N התיעצות פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ישראלי מצוי קופת גמל - בעת פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
flower פרישה בגיל הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C תשלומים לעוזרת בית (מעל לגיל פרישה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3

נושאים דומים

Back
למעלה