• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

5 דברים שאני כבר לא בטוחה לגביהם

את לא חושבת שרוב האנשים לא באמת זקוקים לטעימה מהקצוות המנוגדים בשביל להשכיל ולראות את עוצמת דרך האמצע של אריסטו?
חיי באופן אישי כוללים היכרויות עם אנשים כאלו. מצד אחד לא מתיימרים להיות פאקינג הסולידית, ומצד שני הם לא מהסוג הזה שנוסע כל חצי שנה לחו"ל
לא עשיתי סקר ואין לי מושג לגבי רוב אנשים ערטילאי. לגבי מכריי בני גילי - רובם גרים בביתם לאחר שסיימו משכנתא ועכשיו חלקם מפנים את הכסף לשיפוצים והרחבות (השד יודע למה) וחלקם נוסע לחו"ל לא מעט (וגם לצימרים בארץ ומסז' שבועי/חודשי זה חובה ועוד כל מיני). מעטים מהם יודעים מה זה תיק השקעות בבורסה ורובם מסתפקים בדירה ובקרן הפנסיה (שאין להם מושג במה היא מושקעת). אלה ממכריי שהתעשרו, פנו להשקיע בנדל"ן בארץ ובחו"ל.
לדעתי יש חלק רחב מאוד בדור ה-X שאינו מפקיר את חסכונותיו, עבורם עמל שנים רבות, ועם זאת נהנה מהחיים
מי זה דור ה-X?
הילדים שלי קיבלו חינוך פיננסי ממני והם חוסכים ומשקיעים. הילדים של מכריי לא נמצאים שם בכלל (אני מדברת על רווקים גילאי 25-32) ואני יודעת כי שאלתי אותם על זה.
רובם לומדים (וקופצים לחו"ל בחופשות) או עובדים (וקופצים לחו"ל בחופשות) ויוצאים לבלות בלי סוף ומזמינים וולט בלי חשבון. לא רק שאין להם תיק השקעות, גם אין להם קרן פנסיה (או שנפתחה להם קרוב לגיל 30) ואין להם חסכונות בבנק והם משלימים מההורים על ימין ועל שמאל והם שבירים מאד.
מעטים עוד יותר האנשים מהקצה הצרכניסטי ששמעו על הרעיונות בבסיסו של אורח החיים החסכני ולא ביטלו אותם בבוז.
אני חושבת שאם ארצה לתרגם את המושג "אמצע" למשהו פרקטי יותר - מדובר על האיזון בין האני העתידי לאני הנוכחי. וגם בין אני העתידי הזקן לעתידי בעוד 5-10-15 שנה. אני יכולה להעיד על עצמי שהרבה מדי שנים לא הקדשתי תשומת לב לאני בהווה ורק דאגתי לעתיד. מאד ממליצה לא להיות במקום הזה.

לגבי ארבע הראשונים, זה היה מאוד מתבקש ולדעתי די מזמן.

אני לא שופט אם זה טוב או רע. העיקר שהיא קיבלה את ההחלטה הנכונה עבור עצמה, כל עוד אפשר. היה לי מעניין דווקא מאוד שהיא פירטה קצת על הרקע מאיפה ההחלטה הזו הגיעה - שזה קשור לאמה שהפכה לסיעודית. אני יכול לראות בעיני רוחי איך זה ישפיע על בנאדם עמוקות.
אני תוהה גם אם יש קשר בין אל-הורות לקשר טוב עם ההורים.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שזה תלוי מה לדעתך תפקידו של הזיכרון במוח שלך.
תלוי בהקשר - זכרון של חוויות אמור לעודד אותי, ולאו דווקא לתת לי אינפורמציה מדוייקת.
אבל האמת שאצלי בד"כ נשמרים בזכרון גם הרגעים הקשים בחופשות. החוויה בכללותה עדיין זכורה לי כמשהו טוב, לא רק בגלל שגם נהניתי, אלא בגלל שאחרי שעברתי את רגעי הסבל, תחושת המסוגלות שלי התחזקה.

אז הנה, כל הספקנים והצדקנים יצאו מהחורים. יש! הסולידית חזרה בה מעקרונותיה ולכן הם לא נכונים! אנחנו! צדקנו! כל הזמן!
תמיד אמרנו שצריך לבזבז
לצאת לטיול הגדול של שנה שנתיים אחרי הצבא
להתחתן בשופוני ולהעמיד 2-3-4-6 צאצאים שכל אחד מהם צריך חדר פרטי משלו
ולצאת לחופשות אינסופיות בחו"ל
ואם כבר נשאר משהו מהמשכורת או קרן השתלמות IRA אז נשקיע במניות א או ב ג' להם עשינו ניתוח מעמיק ו- הי, הרווחנו 100% ממניית טסלה ב- 3 חודשים!
עובדה, אפילו @הסולידית הפכה צרכניסטית!
אז חברים, תרגיעו. הבחורה עבדה וחסכה ויש ברשותה (לפי דבריה) חיסכון צבור של 40 שנות מחייה ותיק גדול מכדי לקרוס אז המצב שלה בודאי מאפשר לה לראות את הדברים איך שהיא רוצה. זאת בניגוד לאנשים שטובעים בחובות או בהתחייבויות או צעירים שרק מתחילים את דרכם.
אז לכל המאוכזבים, הסולידית לא "עובדת" בבלוג וגם לא מתפרנסת ממנו (לפי עדותה באחד הפוסטים). היא תוכל להמשיך לתפעל אותו אם תבחר בכך גם אם לא יכנס לכאן ולו גולש אחד.
זה בעיני אחד הדברים המהותיים שחופש כלכלי מאפשר וגם מייצג.
ורק לסיום, כולי תקווה שהסולידית לא חזרה בה מעניין המקלחות הקרות. בדיוק היום העזתי לעשות את זה בהשראתה.
איך הגעת ל 40 שנות מחיה? אני באמת שואל, אני עוקב אחריה בהדיקות ואני לא זוכר פוסט שאומר משהו בסגנון.. באמת תוהה, כי מעניין הדבר הראשון שחשבתי עליו שהיא אמרה שהיא לא אלהורית יותר זה האם התיק שלה בנוי להחלטה כזאת קיצונית, כי ילדים מעלים את יוקר המחיה בצורה מאוד קיצונית להבנתי.

ילדים מעלים את יוקר המחיה בצורה מאוד קיצונית להבנתי.
מניסיון אתה אומר? מניסיוני שלי גידלנו את הילדים עם סד"ג של 15K ש"ח בחודש והיום אנחנו זוג עם סד"ג של 12K.
מעניין הדבר הראשון שחשבתי עליו שהיא אמרה שהיא לא אלהורית יותר זה האם התיק שלה בנוי להחלטה כזאת קיצונית
התיק שלה היה אמור לספק את מחייתה בלבד. ברור שצריך לעשות שינויים כאשר התנאים משתנים וזה לאו דווקא בהקשר של ילדים. זוכר את הפוסט שבו כתבה שאם היא תצטרך לעבוד קצת (בתקופה שהתיק ירד באופן רציני) - אין לה בעיה לעבוד זמנית במקדונלדס? זו בדיוק הגמישות המחשבתית שמאפשרת לשנות ולהשתנות בלי פחד.

מניסיון אתה אומר? מניסיוני שלי גידלנו את הילדים עם סד"ג של 15K ש"ח בחודש והיום אנחנו זוג עם סד"ג של 12K.

התיק שלה היה אמור לספק את מחייתה בלבד. ברור שצריך לעשות שינויים כאשר התנאים משתנים וזה לאו דווקא בהקשר של ילדים. זוכר את הפוסט שבו כתבה שאם היא תצטרך לעבוד קצת (בתקופה שהתיק ירד באופן רציני) - אין לה בעיה לעבוד זמנית במקדונלדס? זו בדיוק הגמישות המחשבתית שמאפשרת לשנות ולהשתנות בלי פחד.
לא מנסיון אבל מהסתכלות מסביבי . אם את רוצה לפתוח אותך בתור מקרה לדוגמא אני ממש אשמח, קודם כל ההבדל בין 12 ל 15 הוא לא קטן
2. כמה מתוך ההוצאות שלך היום נובעות מזה שיש לכם ילדים? צורך ברכב? נסיעות? חדרים פנוים בבית שהיו של הילדים? אוכל שנותנים להם? ויש עוד הרבה כאלה לא משוכנע שה12 שאת מדברת עליו הוא ממש רק זוג, אבל שוב לא מכיר אותך אישית ולא יודע בדיוק מה הסיפור שלך ושל בן/בת זוגך אבל רוב הזוגות עדיין מוציאים כסף על הילדים גם אחרי שהם גדלו, רק מתוך עניין לא בכוונה לפגוע.

איך הגעת ל 40 שנות מחיה?
זה כתוב באחד הפוסטים שלה חזרתי על רובם בזמן הריצה בחדר כושר. לגבי גדילת התיק- היא ענתה כאן בפורום כששאלו אותה מדוע קנתה מניות דיבידנד.
ילדים מעלים את יוקר המחיה בצורה מאוד קיצונית להבנתי.
אתה אומר מידיעה?
חבר, ברגע שיש הורה פנוי לגידול הילד (לצורך העניין גם סבא וסבתא נחשב) אז אין לך הוצאות טיפול שהן ההוצאות המאסיביות.
שאר ההוצאות הן מינוריות:
אוכל- מניקים עד גיל שנתיים,
בגדים- מעבירים ממשפחה/ שכנים יד שנייה, זה ממילא רק ל-2-3 חודשים
עריסה- 3 חודשים- משאילים מיד שרה.
מיטה+ עגלה: קונים בחצי מחיר יש מציאות במצב מעולה ביד 2/ אגורה.
גם על זה יש מלא שרשורים ופוסטים כאן בפורום.
בנוסף, היא ציינה שבתקציב שלה יש מקום לקיצוצים אם צריך. אז בנהחה שהורה טרי יוצא הרבה פחות לטיולים ומסעדות, יש לך את ההפרש.
לא נראה לי שצריך לדאוג לה.

האם יש הורה פנוי הוא די גדול, רוב החברים שלי שעם ילדים משלמים על מסגרות, והמון כסף

זה כתוב באחד הפוסטים שלה חזרתי על רובם בזמן הריצה בחדר כושר. לגבי גדילת התיק- היא ענתה כאן בפורום כששאלו אותה מדוע קנתה מניות דיבידנד.

אתה אומר מידיעה?
חבר, ברגע שיש הורה פנוי לגידול הילד (לצורך העניין גם סבא וסבתא נחשב) אז אין לך הוצאות טיפול שהן ההוצאות המאסיביות.
שאר ההוצאות הן מינוריות:
אוכל- מניקים עד גיל שנתיים,
בגדים- מעבירים ממשפחה/ שכנים יד שנייה, זה ממילא רק ל-2-3 חודשים
עריסה- 3 חודשים- משאילים מיד שרה.
מיטה+ עגלה: קונים בחצי מחיר יש מציאות במצב מעולה ביד 2/ אגורה.
גם על זה יש מלא שרשורים ופוסטים כאן בפורום.
בנוסף, היא ציינה שבתקציב שלה יש מקום לקיצוצים אם צריך. אז בנהחה שהורה טרי יוצא הרבה פחות לטיולים ומסעדות, יש לך את ההפרש.
לא נראה לי שצריך לדאוג לה.
בהנחה שאפילו אצל הסולידית ילד בן שנתיים עוד לא יגיע לעצמאות כלכלית, יש עוד כמה שנים לפרנס אותו וזה לא סיפור זול. הפער גדול בהרבה מקיצוץ במסעדות וטיולים (בפרט שגם ילדים יוצאים לטיולים ומסעדות).

כי ילדים מעלים את יוקר המחיה בצורה מאוד קיצונית להבנתי.
ילדים מעלים את יוקר המחיה לאנשים שחושבים שטיסה לחול כל חצי שנה היא חובה וסופש בלי יציאה למסעדה זה סופש בלי זמן איכות זוגי, ושבילוי לגיטימי זה ללכת לקניון לבזבז כסף.
לשאר האוכלוסיה לא מעלים בהרבה.
תן קפיצה לבני ברק תראה איך מסתדרים מצויין ואפילו מצליחים לחתן ולקנות דירה.

@גרהם , רציתי לענות לך אבל @efrat ענתה לך הרבה יותר יפה ממני. רק אוסיף, שלא צריך להרחיק עד בני ברק. ראה את הפוסטים ויומן המסע של @מוריה .
כמו שאני רואה את הדברים היום, הפרמטר הכי משמעותי בגידול ילדים הוא זמן פנוי. זה גם גוזר קשב גבוה יותר שיש לך אליהם. הרבה הרבה מההוצאות ה"הכרחיות" נובעות מזה שההורים לחוצים זקוקים בעצמם לזמן פנוי ולכן נדרשים לקנות חוויות. אני משערת שעבור אנשים כמו הסולידית זה לא יהיה תקף.

מניסיוני שלי גידלנו את הילדים עם סד"ג של 15K ש"ח בחודש והיום אנחנו זוג עם סד"ג של 12K.
השאלה היא כמה הוצאתם כזוג, בלי ילדים, *לפני* שהיו לכם ילדים?
ֿתני לי לנחש שזה היה פחות מ-12K…

ראה את הפוסטים ויומן המסע של @מוריה .
וגם כאן השאלה כמה @מוריה הוציאה לפני שנולדו לה הילדים. לא כמה היא מוציאה כמשפחה מול משפחה (לא סולידית) אחרת.

אני לא אומרת שאין אנשים שהתקציב המשפחתי שלהם לא משתנה כאשר נולדים ילדים. מניחה שיש.
אבל האמירה (המזלזלת) כאילו אין לזה שום השפעה על התקציב, ואם יש אז זה רק בגלל אופי בזבזני ושופוני, היא (לדעתי) לא נכונה.

סתם לדוגמא, אם בתור זוג צעיר הסתפקתם בדירה קטנה של חדר שינה אחד וסלון כנראה בתור משפחה עם שנים או שלושה ילדים תעדיפו להגדיל את תקציב הדיור ותעברו למקום מרווח יותר. וזה נכון לתחומים נוספים (כגון חינוך למשל).
אגב, אם אני מחברת מגורים, חינוך וילדים, השנה הנוכחית הייתה מאתגרת במיוחד לאור העובדה שהבית היה גם המשרד של ההורים וגם כיתת הלימוד של הילדים.

@גרהם , רציתי לענות לך אבל @efrat ענתה לך הרבה יותר יפה ממני. רק אוסיף, שלא צריך להרחיק עד בני ברק. ראה את הפוסטים ויומן המסע של @מוריה .
כמו שאני רואה את הדברים היום, הפרמטר הכי משמעותי בגידול ילדים הוא זמן פנוי. זה גם גוזר קשב גבוה יותר שיש לך אליהם. הרבה הרבה מההוצאות ה"הכרחיות" נובעות מזה שההורים לחוצים זקוקים בעצמם לזמן פנוי ולכן נדרשים לקנות חוויות. אני משערת שעבור אנשים כמו הסולידית זה לא יהיה תקף.
אני לא יודע מה ניסיונך או ניסיונה של אפרת בגידול ילדים. אני עונה מהניסיון שלי בלבד שהוא לא במשפחה חרדית בבני ברק.
הכישורים וניסיון החיים שאני מעוניין לתת לילדיי רחוקים למדי ממה שאפשר לראות בבני ברק (לפחות בסטיגמה של בני ברק, אליה התייחסתם. אני בטוח שגם שם יש שוני רב בין המשפחות). גם הסטיגמות שהועלו כאן על "קניית חוויות" לא קשורות להוצאות בגידול הילדים שאני וחבריי מכירים.
למעשה, ככל שעולה גיל הילד, היכולת של ההורה לספק את הצרכים באמצעות זמן הורה בלבד הולכת ופוחתת, כך שהשקעה כספית היא הכרחית.
כבר כתבתי כאן בעבר שאני לא יודע להפיק תנועת נוער, תזמורת או תחרות ג'ודו. אני גם לא מתכוון להסביר לילד מתבגר שעדיף לאכול גלידה בבית ולא עם החברים בגלידריה או שיקנה רק בגדים שיש בחנות יד שניה, כי יד ראשונה זה לבזבזנים.
בכל מקרה, השאלה היא לא עלות אבסולוטית, אלא הגידול בהוצאה בעקבות הבאת הילדים בעולם, ובפן הזה אני חושב שגם בבני ברק בה החינוך ברובו המכריע פרטי, יש עליה גדולה בהוצאות כשגדלה המשפחה. (שוב, לא רלוונטי לחלוטין לחיי).

נערך לאחרונה ב:
שלהם לא משתנה כאשר נולדים ילדים. מניחה שיש.
אבל האמירה (המזלזלת) כאילו אין לזה שום השפעה על התקציב, ואם יש אז זה רק בגלל אופי בזבזני ושופוני, היא (לדעתי) לא נכונה.
+1
לדעתי זו בדיוק ההסתכלות הדיכוטומית על העולם שהסולידית קצת מתנערת ממנה בפוסט.
או שאתה חי כמו החרדים בבני ברק או שאתה חובב שופוני ובזבזן.

הפרמטר הכי משמעותי בגידול ילדים הוא זמן פנוי. זה גם גוזר קשב גבוה יותר שיש לך אליהם.
מסכימה איתך! איכות ההורות שלי השתנתה פלאים כשהתחלתי לעבוד מהבית במקום לחזור מאוחר בערב.

תני לי לנחש שזה היה פחות מ-12K…
בהחלט, כי אז גרנו בקרוון בשכ"ד של 250 ש"ח לחודש אבל זה היה לפני 30 שנה ומעלה. אם היום הייתי מורידה את השכ"ד, ההוצאות שלנו היו בסביבות 9K כזוג.
העניין הוא שיש הרבה דברים שיכולים להקפיץ את הוצאות המחייה, זה לא חייב להיות דווקא ילדים (באמת גידלנו אותם עד גיל 5 בכלום כסף) - מגורים ורכב יקרים, הזמנת אוכל מבחוץ על בסיס יומי, חו"ל על בסיס רבעוני, צימר על בסיס חודשי, קוסמטיקה, ספר, בגדים, נעליים, גאדג'טים... הכל יכול להקפיץ. ילדים אפשר לגדל בלי חוגים, פסטיגלים, יום הולדת מפואר, חוגים רבים וכדומה אבל אפשר גם עם ואז ההוצאות קופצות. בסוף תמיד מגיעה השאלה כמה מההוצאות הן צרכים וכמה מותרות.

בהחלט, כי אז גרנו בקרוון בשכ"ד של 250 ש"ח לחודש אבל זה היה לפני 30 שנה ומעלה. אם היום הייתי מורידה את השכ"ד, ההוצאות שלנו היו בסביבות 9K כזוג.
העניין הוא שיש הרבה דברים שיכולים להקפיץ את הוצאות המחייה, זה לא חייב להיות דווקא ילדים (באמת גידלנו אותם עד גיל 5 בכלום כסף) - מגורים ורכב יקרים, הזמנת אוכל מבחוץ על בסיס יומי, חו"ל על בסיס רבעוני, צימר על בסיס חודשי, קוסמטיקה, ספר, בגדים, נעליים, גאדג'טים... הכל יכול להקפיץ. ילדים אפשר לגדל בלי חוגים, פסטיגלים, יום הולדת מפואר, חוגים רבים וכדומה אבל אפשר גם עם ואז ההוצאות קופצות. בסוף תמיד מגיעה השאלה כמה מההוצאות הן צרכים וכמה מותרות.
ברור שאפשר להוציא המון כסף גם על מבוגרים ולא רק על ילדים.
השאלה היא, בהינתן סגנון החיים של ההורים וסביבת המגורים, עד כמה הצטרפות ילדים למשפחה מעלה את רמת ההוצאות.
נדמה לי שכתבת פעם ששלחת את הילדים שלך לחינוך פרטי, אז אני מניח שבהנתן רמת מחיה של קרוון ב-250 ש"ח, תוספת ההוצאות באחוזים בגין הוצאות החינוך היתה לא קטנה.
כהורה לילדים גדולים, מלבד הוצאות החינוך הגדולות שהן ספציפיות לילדים, גם חלק נכבד מההוצאות האחרות הן לפחות בגובה כפול מאשר הייתי מוציא כזוג.

כי אז גרנו בקרוון בשכ"ד של 250 ש"ח לחודש
מניחה שאחרי שהגיעו ילדים עברתם מהקרוון.
מ.ש.ל...

ילדים אפשר לגדל בלי חוגים, פסטיגלים, יום הולדת מפואר
זה בדיוק הזלזול (המיותר) שדיברתי עליו.
להכניס פסטיבל ומילה כמו "מפואר" בסמיכות ליום הולדת... זה פשוט "איש קש" ונדמה לי שגם לך זה ברור...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
liranviper דברים שאני לא מבין על קרן נאמנות / ETF שוק ההון 5
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
סול למה לקנות דברים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 55
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
Et1 דברים שמצאתי ליד הפח אוף טופיק 10
I זכרון דברים נדל"ן 1
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
ק רכישת דירה ראשונה להשקעה, דברים שחייבים לדעת? נדל"ן 1
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
B דברים שלמדתי השבוע על מיסוי נדל"ן וחשוב לדעת(וחבל שלא ידעתי קודם) נדל"ן 18
S דברים שלא העזתי לשאול - מורה נבוכים אוף טופיק 17
unrealx דברים שצריך לחתום עליהם כדי לעבור ל- IRA שוק ההון 0
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
מ מותר לארגון להכריח חברים בו לשלם על דברים שהוא כופה עליהם לצרוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
amidar קצת שחרור קיטור, דברים הזויים, ופקס חינם :) אוף טופיק 30
yossik ממשלה חדשה - שני דברים שמדאיגים אותי. אוף טופיק 28
י תשקיף של קרן מחקה - מספר דברים מוזרים... שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
A נניח שאני קונה קרן מחקה מנוטרלת מט"ח: שוק ההון 10
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה מה ההפקדה המקסימלית שאני יכול לעשות כעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה