• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

5 דברים שאני כבר לא בטוחה לגביהם

זה פשוט לא יעבוד, אתה מדבר מתמימות, השוק החופשי ידרוס הכל בדרך לרווח.

התעלמת מכל מה שכתבתי לך ונתפסת לטפל לדעתי.
להגיד שזה פשוט לא יעבוד, בלי שניסית, זה לא חכם, בלשון המעטה.

ובשוק חופשי הרווח הוא מינימלי, כי יש תחרות שמציעה את אותו שירות ולוקחת רווח קטן יותר. השוק החופשי פותר את בעיית ה"דריסה" שאתה מציג, בעוד שהמערכת הנוכחית דורסת באמת כי היא מונופול. ביטוח לאומי זה גוף מנופח שאוסף לעצמו את כל הרווחים כי אין לו תחרות.

באופן מאוד פשוט ולוגי, היות ולא כל בני האדם נולדו שווים, צריך מנגנון שיהוו רשת ביטחון לאילו שלא שפר עליהם מזלם, אני לא מדבר על זה שצריך להכניס איזה ערך של שיווין ארטילאי, ממש לא, אלא רשת הצלה ואין כרגע גורם שמסוגל פרקטית לעשות את זה למעט המדינה, עם כל הסירבול שבה
אין גורם כי אסור לגורם אחר להתחרות בביטוח לאומי!! מה לא ברור בעובדה הזאת?

בחברה אנושית אמיתית האנשים הם באמת אנשים. לא ברור מאיפה העמדה שלך שהגישה האנושית לא מתאימה לחברה אנושית.
ואיך אתה יכול לכתוב שהעמדה שלי לגיטימית ובאותה נשימה שהיא לא אנושית.
האנושות במשך רוב ההיסטוריה האנושית לא התנהלה במסגרת מדינת רווחה וזכותך לרצות לחזור לשם. הרוב המכריע לא רוצה בכך, ובצדק לדעתי.
ומה שאני מציע זה מנגנוני רווחה לא מונופוליסטים. אם היינו יכולים לבחור בגוף מתחרה לביטוח לאומי, מבטיח לך שכולם היו עוברים אליו. הבעיה היא שאסור להתחרות בביטוח לאומי, ואסור להתחרות בגופי הפנסיה.
כנ"ל.
אלו רעיונות יפים בתיאוריה. מדינת הרווחה המודרנית רוצה להבטיח לחלשים בחברה יותר מאשר ניתן להם בימים בהם הם היו תלויים בטוב ליבם של בעלי האחוזה.
אבל לזה נועד המנגנון הדמוקרטי - אם תשכנע מספיק חברי כנסת שביטול מנגנוני הרווחה והעברת הנושא לחמלת ההמונים זה רעיון טוב, אז כך יקרה. בינתיים הרעיון זוכה, במקרה הטוב, לתמיכה של מספר חד ספרתי של חברי כנסת בישראל ואחוזים דומים בעולם.

והערה כללית: חלק לא מבוטל מטיפול הרווחה אינו נעשה דרך ביטוח לאומי, אלא ברמה המקומית, מה שמקרב את הטיפול לקהילה כפי שאתה מציע.

נערך לאחרונה ב:
לגבי ה-אלהורות

וברצינות...
שיהיה במזל.
אין פסול בלשנות דעה.

האנושות במשך רוב ההיסטוריה האנושית לא התנהלה במסגרת מדינת רווחה וזכותך לרצות חזור לשם. הרוב המכריע לא רוצה בכך, ובצדק לדעתי.

כנ"ל.
אלו רעיונות יפים בתיאוריה. מדינת הרווחה המודרנית רוצה להבטיח לחלשים בחברה יותר מאשר ניתן להם בימים בהם הם היו תלויים בטוב ליבם של בעלי האחוזה.
אבל לזה נועד המנגנון הדמוקרטי - אם תשכנע מספיק חברי כנסת שביטול מנגנוני הרווחה והעברת הנושא לטוב ליבם של ההמונים זה רעיון טוב, אז כך יקרה. בינתיים הרעיון זוכה, במקרה הטוב, לתמיכה של מספר חד ספרתי של חברי כנסת בישראל ואחוזים דומים בעולם.

והערה כללית: חלק לא מבוטל מטיפול הרווחה אינו נעשה דרך ביטוח לאומי, אלא ברמה המקומית, מה שמקרב את הטיפול לקהילה כפי שאתה מציע.

מדינת הרווחה היא שקר. האנושות גם היום לא מתנהלת עם מדינת רווחה. אם אתה לא מאמין, תעשה סיבוב בתל אביב ותראה כמו הומלסים מסוממים קופצים עליך בשביל כמה שקלים. ואנשים פה ממש מנסים להגן על המצב הקיים, שמאפשר את הסבל הזה.

ולחברי הכנסת יש אינטרס כספי לא לאפשר לרווחה אמיתית, כי אז הם מאבדים את המונופול שלהם. זה נכון לכל מונופול, שלא משתלם לו לפתור לך את הבעיה, כי אז הצורך בו יאבד. המונופול לא מחפש להיכנס לתחרות.

מה שאני עושה פה זה מנסה לשכנע את האנשים שקוראים את הפוסט, כי להם יש סיכוי לעשות שינוי. השינוי לא יגיע מהכנסת. בחיים.

מדינת הרווחה היא שקר. האנושות גם היום לא מתנהלת עם מדינת רווחה. אם אתה לא מאמין, תעשה סיבוב בתל אביב ותראה כמו הומלסים מסוממים קופצים עליך בשביל כמה שקלים. ואנשים פה ממש מנסים להגן על המצב הקיים, שמאפשר את הסבל הזה.
מי מפריע לטייקונים לחלץ את המסכנים האלו ממצבם?
אדרבה, שיתכבדו אלו שמשלמים היום פרומיל מהכנסתם לביטוח לאומי וישלימו את ההפרש במתן מענקים למסוממים בדרום תל אביב.
ולחברי הכנסת יש אינטרס כספי לא לאפשר לרווחה אמיתית, כי אז הם מאבדים את המונופול שלהם. זה נכון לכל מונופול, שלא משתלם לו לפתור לך את הבעיה, כי אז הצורך בו יאבד. המונופול לא מחפש להיכנס לתחרות.

מה שאני עושה פה זה מנסה לשכנע את האנשים שקוראים את הפוסט, כי להם יש סיכוי לעשות שינוי. השינוי לא יגיע מהכנסת. בחיים.
איבדתי אותך. אם הרעיון מעולה, יימצאו חברי כנסת שיתמכו בו כדי להבחר שוב.
שים לב שגם המפלגות שמייצגות את אלו שמשלמים לביטוח לאומי הרבה יותר מאשר מקבלים ממנו לא תומכות בביטול מנגנוני הרווחה, אלא להיפך, בהגדלתם, בניגוד לאינטרס הכספי המיידי של בוחריהם.
אבל ברמה העקרונית, אני מסכים עם הקריאה שלך להמונים לשנות ממנהגם ולהתחיל לתרום לעניים. הלוואי וכך יקרה.

מי מפריע לטייקונים לחלץ את המסכנים האלו ממצבם?
אדרבה, שיתכבדו אלו שמשלמים היום פרומיל מהכנסתם לביטוח לאומי וישלימו את ההפרש במתן מענקים למסוממים בדרום תל אביב.

איבדתי אותך. אם הרעיון מעולה, יימצאו חברי כנסת שיתמכו בו כדי להבחר שוב.
שים לב שגם המפלגות שמייצגות את אלו שמשלמים לביטוח לאומי הרבה יותר מאשר מקבלים ממנו לא תומכות בביטול מנגנוני הרווחה, אלא להיפך, בהגדלתם, בניגוד לאינטרס הכספי המיידי של בוחריהם.
אבל ברמה העקרונית, אני מסכים עם הקריאה שלך להמונים לשנות ממנהגם ולהתחיל לתרום לעניים. הלוואי וכך יקרה.

הטייקונים בחיים לא יתרמו, בגלל זה הם בוחרים להיות טייקונים.
ואלה שמוכנים לתרום הם אלה שלא נשאר להם גרוש בסוף החודש, כי הטייקונים והממשלה לקחו להם הכל. אנשים בקושי סוגרים את החודש, ונמצאים בחובות.
ההיסטוריה מוכיחה לנו שהמחיה של כולם גדלה כשלאנשים יש יותר כסף לעצמם. תחשוב שאם היו זורקים עליך מליון דולר, כמה קל היה לך לתרום אלפי שקלים לארגוני צדקה. אז אם היו מפסיקים לקחת מאנשים את ההכנסה שנותרה להם דרך מיסוי אגרסיבי, אז היה יותר כסף לעזור לנזקקים, ויותר מוכנות.
מה שבטוח, טייקונים לא הולכים לפתור את הבעיה, אז אין פה באמת מה להפסיד בליצור שינוי. המצב הקיים לא עובד, ושוב, לא רואה סיבה להמשיך להגן עליו.

בנוגע למפלגות ש"מייצגות" אנשים - יותר נכון להגיד שהן מייצגות דבר אחד או שניים שהבוחר מעוניין בו, וגם זה נעשה רק בתקופת הבחירות. בפועל לא נעשים מעשים להוריד את יוקר המחיה, לדוגמא.
אנשים מצביעים מתוך חוסר אונים. אם הם היו רואים אפשרות טובה יותר (אהמ, ביטקוין, אהמ) אז אולי הם היו בוחרים נכון יותר עם הזמן והכסף שלהם.

הטייקונים בחיים לא יתרמו, בגלל זה הם בוחרים להיות טייקונים.
תחשוב שאם היו זורקים עליך מליון דולר, כמה קל היה לך לתרום אלפי שקלים לארגוני צדקה.
את החלק הזה לא הבנתי.
אם היו זורקים עלי מליון דולר, למה שלא אתנהג כמו טייקון (או סתם כמו מי שמרוויח היום מליון דולר בשנה) ואשמור את הכל לעצמי?
יש עדות אמפירית לכך שכאשר אנשים עולים במעמד הכלכלי בחדות ו/או מתחילים לשלם הרבה פחות מס הם מתחילים לתרום אלפי שקלים לארגוני צדקה?
נשאלת קודם ולא ענית - אתה מכיר מקום בעולם בו היום או בעבר התיאוריה שלך הוכיחה את עצמה? אני שואל ברמת המדינה של מליוני אנשים, לא ברמת המשפחה או הקהילה.

באופן מאוד פשוט ולוגי, היות ולא כל בני האדם נולדו שווים, צריך מנגנון שיהוו רשת ביטחון לאילו שלא שפר עליהם מזלם, אני לא מדבר על זה שצריך להכניס איזה ערך של שיווין ארטילאי, ממש לא, אלא רשת הצלה ואין כרגע גורם שמסוגל פרקטית לעשות את זה למעט המדינה, עם כל הסירבול שבה
רק חסר לב לא יסכים עם הטיעונים שלך, ואין לי טענה כנגד רשת ביטחון למי שלא שפר עליו מזלו.
הבעיה היא ביישום , במדינה כמו ישראל (ובטח גם באחרות) , הבזבוז מגיע לרמות הזויות.
אנחנו מוציאים מיליארדי שקלים כל שנה על כלום ושום דבר , עסקנות ושחיתות ותשלום כפול ומשולש על כל דבר.
בנוסף חוקים פופוליסטיים שמעכבים את המגזר העיסקי ואת הצמיחה במשק.
לפעמים נדמה שיהיה עדיף עם פחות מיסים ופחות תנאים סוציאלים.

להגיד שזה פשוט לא יעבוד, בלי שניסית, זה לא חכם, בלשון המעטה.

ובשוק חופשי הרווח הוא מינימלי, כי יש תחרות שמציעה את אותו שירות ולוקחת רווח קטן יותר. השוק החופשי פותר את בעיית ה"דריסה" שאתה מציג, בעוד שהמערכת הנוכחית דורסת באמת כי היא מונופול. ביטוח לאומי זה גוף מנופח שאוסף לעצמו את כל הרווחים כי אין לו תחרות.
במוצרים ציבוריים אי אפשר ליצור תחרות יעילה.
אין טעם להקים כמה חברות חשמל ולתת להן להתחרות על הלקוח כי כמה תשתיות על אותו תא שטח זה לא נורמלי.
כנ"ל ביטוח לאומי . במי בדיוק אתה רוצה שהוא יתחרה?

את החלק הזה לא הבנתי.
אם היו זורקים עלי מליון דולר, למה שלא אתנהג כמו טייקון (או סתם כמו מי שמרוויח היום מליון דולר בשנה) ואשמור את הכל לעצמי?
יש עדות אמפירית לכך שכאשר אנשים עולים במעמד הכלכלי בחדות ו/או מתחילים לשלם הרבה פחות מס הם מתחילים לתרום אלפי שקלים לארגוני צדקה?
נשאלת קודם ולא ענית - אתה מכיר מקום בעולם בו היום או בעבר התיאוריה שלך הוכיחה את עצמה? אני שואל ברמת המדינה של מליוני אנשים, לא ברמת המשפחה או הקהילה.
כי רוב האנשים לא מתנהגים כמו טייקונים חזירים כשנופל עליהם כסף. רוצה הוכחה? תראה לדוגמא את הטיפים במסעדות. אף אחד לא מחייב אנשים לשים טיפ, והרוב בכל זאת שמים טיפ. אנחנו מוציאים כסף על טיפ כי לרוב זה הדבר הנכון לעשות. במיוחד כשיש לזה אספקט חברתי. אז תחשוב על רשת הצלה חברתית, שמי שלא משלם ייחשב כמו מישהו שלא שם טיפ במסעדה... לאפקט החברתי יש השפעה חזקה על ההתנהגות.

וכן יש המון עדויות אמפיריות לכך שעמידות כלכלית מאפשרת לכל הטוב הנוסף להישפך לכלל האוכלוסיה. אבל לא בא לי לחפש בשבילך בגוגל, אם באמת מעניין אותך אתה מוזמן לעשות מאמץ. בינתיים אתה מקדש את השיטה האלימה שפועלת בארץ, אז אולי במחשבה שניה אתה כן תרצה להיות טייקון חסר לב. במקום לבקש הוכחות ששינוי יעבוד, תוכיח לי אתה שהשיטה הנוכחית עובדת.

וברמת המדינה בחיים לא תמצא הוכחה הרי מדינה היא ממשלה וממשלה היא ארגון מונופליסטי שלא מחפש לתרום לאף אחד.

במוצרים ציבוריים אי אפשר ליצור תחרות יעילה.
אין טעם להקים כמה חברות חשמל ולתת להן להתחרות על הלקוח כי כמה תשתיות על אותו תא שטח זה לא נורמלי.
כנ"ל ביטוח לאומי . במי בדיוק אתה רוצה שהוא יתחרה?
איך השוות תשתית חשמל להעברה פשוטה של כסף בין גופים? תהיה בריא

כיף ומעניין לקרוא. תודה.

דעתי שחשוב להמשיך לחשוב ולבדוק את עצמך, זה טוב להשתנות עם הזמן ולא להתקע במקום מתוך עקשנות.

5) אלהורות - עצם הרעיון של להיות נגד להביא ילדים תמיד היה בעייתי, וכמובן מצביע על בעיה שיותר קשורה לנפש. אני בעצמי גם חסר ילדים אבל אני עושה את זה מתוך נוחות, ולא מתוך התנגדות לכך שאנשים יביאו ילדים. אני עדיין משחק עם אחיינים ונהנה לא לגדל אותם לחלוטין, אלא רק לשחק איתם מדי פעם. יש פה מקום לבחירה חופשית ואישית, וזה לא דבר שנכון בכלל לפתח אידיאולגיה לגביו. אני גם נגד הלחץ להביא ילדים שקיים בחברה הישראלית/יהודית. הבחירה צריכה להיות מאוד אישית וחופשית, ורגשית.
אחרי המחיקה הנ"ל הוצאת לי את המילים מהפה.

באופן כללי שינוי דעות או סדרי עדיפויות הוא לפעמים כורח המציאות.
לדוגמא אני התחלתי מלהצביע לביבי, עברתי לליברמן ובבחירות האחרונות התדרדרתי ללפיד;)

נערך לאחרונה ב:
ואיך מחליטים למי מהגופים נותנים את הכסף להעביר?
או מאיזה גוף לקבל?
תן לשוק החופשי להחליט - מה שהכי משתלם.
ניתן כסף לגוף הכי מועיל והכי יעיל, עם הכי הרבה הצלחה והכי הרבה שקיפות לאיפה שהכסף הולך ולניצול המקסימלי שלו, עם הכי פחות בזבזנות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
liranviper דברים שאני לא מבין על קרן נאמנות / ETF שוק ההון 5
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
סול למה לקנות דברים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 55
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
Et1 דברים שמצאתי ליד הפח אוף טופיק 10
I זכרון דברים נדל"ן 1
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
ק רכישת דירה ראשונה להשקעה, דברים שחייבים לדעת? נדל"ן 1
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
B דברים שלמדתי השבוע על מיסוי נדל"ן וחשוב לדעת(וחבל שלא ידעתי קודם) נדל"ן 18
S דברים שלא העזתי לשאול - מורה נבוכים אוף טופיק 17
unrealx דברים שצריך לחתום עליהם כדי לעבור ל- IRA שוק ההון 0
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
מ מותר לארגון להכריח חברים בו לשלם על דברים שהוא כופה עליהם לצרוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
amidar קצת שחרור קיטור, דברים הזויים, ופקס חינם :) אוף טופיק 30
yossik ממשלה חדשה - שני דברים שמדאיגים אותי. אוף טופיק 28
י תשקיף של קרן מחקה - מספר דברים מוזרים... שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
A נניח שאני קונה קרן מחקה מנוטרלת מט"ח: שוק ההון 10
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה מה ההפקדה המקסימלית שאני יכול לעשות כעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה