• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחילת מסעו של עתודאי

מתחיל בגיל 18

משתמש רגיל
דירוג
70
ראיתי וקראתי הרבה יומני מסע של אנשים והחלטתי ליצור אחד משלי, משהו שאוכל להסתכל עליו בעתיד ולצחוק ובנוסף לקבל עצות מאנשים עם יותר ניסיון ממני.
אז שלום, קוראים לי אייל ואני בן 18, מגיל קטן המוח שלי מתוכנת ל"איך להשיג כסף" איך לחסוך וכו'. אף פעם לא אהבתי לאכול בחוץ ותמיד אמרתי לעצמי "למה לעבוד שעה בשביל לבזבז הכול על תוך חמש דקות". בגימשום מה לא מצאתי עוד אנשים שחושבים ככה עד שנחשפתי לפורום הזה. אז תודה ל @הסולידית שגרמת לי לחשוב שאני לא מוזר.

אז קצת עלי,

פיתוח אישי
מסלול בצבא
כמו שהכותרת כבר מגלה אני עתודאי להנדסת חשמל בבן גוריון, אחסוך לכם זמן בכך שאגיד שאני יודע שמסלול העתודה הוא לא המסלול הכי רווחי, אני כבר שקלתי וחישבתי את היתרונות והחסרונות שבמסלול ובחרתי להמשיך בוא ואין צורך להמשיך להראות לי את הפאקים בו. מה שכן, הממוצע שלי כרגע הוא קצת מעל 90 ונפתחה לי אפשרות (שלא בטוח שתתאפשר, יש ראיונות וכו') לעבור למסלול פסגות מעתודה רגילה.
קצת על המסלול
יתרונות
- מבטיחים שיבוץ טוב
- מלגות בסך 5000 מדי שנה
- "יותר יוקרתי"
- קרוב יותר לבית (אני גר בצפון)
חסרונות
- אצטרך לעבור לטכניון לעזוב את החברים שרכשתי ולסביבה שהתרגלתי.
- המסלול הוא דו חוגי עם פיזיקה, מצד אחד בפן הלימודי אני לא מאמין שיהיה לי קשה. אבל לימודי פיסיקה אינטנסיביים פחות
מעניינים אותי (יותר מתמטיקה) למרות שהפיסיקה עצמה כן. (קשה להסביר את המצב).

לימודים אקדמיים
מגיל קטן רציתי ללמוד מתמטיקה טהורה, מכוון שאהבתי גם לתכנן ולפתור בעיות לקחתי תואר הנדסי. לפני הכניסה לתואר היה לי דילמה אם לבחור בתואר דו חוגי עם מתמטיקה. ומעצת המשפחה בחרתי להתחיל בתואר רגיל ולהוסיף בעתיד, ואני חושב שאולי העתיד הגיע.
עכשיו המון אנשים ממליצים לי לא לעשות את זה, שזה סתם התאבדות ולא יהיה לזה משמעות בעתיד. שזה יוריד לי את הממוצע ועדיף ממוצע גבוה מתואר כפול ועוד ועוד הפחדות. אני יודע שיש פה הרבה מהנדסים ואנשי קריירה, אשמח לעצות.

בפן הפיננסי:

הכנסות

2000 מהמשפחה
100-300 סבתות וכו'.
הוצאות
1000 דירה כולל מים ארנונה והכל
200 אוכל
200 נסיעות (אחרי הרבה חפירות לצבא יכול להיות שאקבל החזרים)

כרגע יש לי בערך 80 אלף ש"ח מתוכם
30 אלף מושקעים בבנקים 5 (נכנסתי ב1600 אז אתן לזה להמשיך לעלות)
5 אלף למחיה ומקרי חירום
10 אלף בחסכון של המדינה.
35 אלף היו מושקעים בחברות תעופה (מכרתי אחרי גזירת רווח יפה) ועכשיו מתלבט אם להשקיע במדדים או לנסות "לחפש את המכה" שוב.

המטרה שלי היא לנסות להגיע למספיק הון בכדי לקנות דירה ולהשכיר אותה בזמן השירות (6 שנים של הגדלת הון נטו).
כרגע אין לי הכנסות חוץ מעזרה מההורים, יש לי התלבטות ואשמח לעצות.

חשבתי על כמה דברים:
1) להמשיך במצב הנוכחי (להורים אין בעיה לעזור). מצד אחד זה הפתרון הקל, ואפשר לתרץ אותו ע"י מאה דרכים כמו "יהיה יותר זמן ללמוד", "יעזור לשמור על ממוצע גבוה" וכו'. אבל בפועל אני מרגיש שיש לי מלא זמן פנוי ואני שונא לבזבז זמן. (יש לציין שאין בעיה להורים לעזור, וגם אם אעבוד הם ימשיכו להביא כסף).
2) להמשיך לעשות שיעורים פרטיים, שהייתי בתיכון ולפני הצבא הייתי עושה שיעורים פרטיים לילדים (כסף לא רע בערך 75 לשעה אבל קשה למצוא אנשים מחדש עכשיו). מה שכן אם אגרום לאנשים להיות תלויים בי בשיעורים פרטיים זה יוכל לשמש לטובתי שאכנס לצבא ואוכל להרוויח כסף מהצד.
3) מציאת עבודת סטודנט, קראתי פה בפורום והרבה ממליצים לנסות למצוא עבודת סטודנט כמה שיותר מהר בכדי למצוא ניסיון. הממוצע שלי כרגע הוא +90 ואני לא יודע כמה זה ראלי למצוא עבודת סטודנט אחרי סמסטר ראשון, אם כן איך עושים זאת? אף פעם לא באמת עבדתי במשהו רשמי. תמיד עבדתי בדברים מזדמנים. איך אני ניגש לזה? איך אני יוצר קורות חיים? מה אכתוב שם הרי לא עברתי כמעט כלום בחיים? אני בסך הכל בן 18 לא יעדיפו להביא אנשים יותר "בוגרים"?

קצת מטרות לעתיד הקרוב
לחפור מספיק לצה"ל בכדי לקבל סבסוד של נסיעות.
להוציא את הכסף מהחיסכון של המדינה ולהשקיע אותו.
ללמוד על המיסוי בישראל בשביל לנצל אותו בעתיד (אשמח להמלצות על ספרים).
לפתוח linkedin ולהתחיל לתחזק אותו (?)
לחפש מלגות שלא דורשות לוקחות זמן לשנה הבאה.
להגיע להחלטות לאפשרויות שפרסמתי.

אשמח לעצות, תודה ויום טוב.

נערך לאחרונה ב:
תחפש קורס מתמטיקה מהפקולטה למתמטיקה ותראה אם מעניין אותך
כבר טעמת קצת מהאקדמיה והבנת את הכיוון אני לא רואה טעם למשוך את ההחלטה. תמיד אפשר להתחרט אחר כך.
ללמוד משהו שצעניין אותך כשיש לך זמן פנוי לעשות את זה לדעתי priceless.
@eyalyakir

ממוצע טוב זה אכן חשוב.
מצד שני, אחרי 7 שנות שירות שתלך לחפש עבודה, אף אחד לא יסתכל אם סיימת תואר ראשון עם 90, או עם 94. זה לא מאוד משנה לדעתי, ככה שעדיף ללמוד משהו שהוא קצת יותר קשה אם זה מעניין אותך.

המטרה שלי היא לנסות להגיע למספיק הון בכדי לקנות דירה ולהשכיר אותה בזמן השירות (6 שנים של הגדלת הון נטו).
אף על פי שמדובר במקרים שונים, תקרא את הפוסט הבא, יש הרבה סיכונים בקניית דירה. זה יכול להיות מפתה, אבל זעזוע קל שבקלים והמצב ייסתבך (שוב, עיין בפוסט). ייתכן שזה סיכון ששווה ליטול, במידה וגידרת את עתידך שלא תהיה תלוי בהכנסות מהשכירות בזמן הצבא, שבו ההכנסה שלך מועטה מאוד. וחודשים ספורים ללא מציאת דיירים, יכול להפוך לטרגדיה כלכלית
לחפש מלגות שלא דורשות לוקחות זמן לשנה הבאה.
יש את מלגת עתידים חודשית, ומלגת משרד החינוך שדי קל לעתודאים להשיג לפי דעתי, בהצלחה עם זה. אפשר גם להשיג משהו לסמסטר ב.

35 אלף היו מושקעים בחברות תעופה (מכרתי אחרי גזירת רווח יפה) ועכשיו מתלבט אם להשקיע במדדים או לנסות "לחפש את המכה" שוב.
זה נראה כמו חלק גדול מההון שלך, אם אתה רוצה לקחת סיכון הייתי מחליט על לא יותר מ-10-15% בידיעה שאתה מוכן להפסיד חצי מזה לפחות.
בכל מקרה זה נראה שההכנסות שלך יציבות שהרי אינן תלויות בך, וההוצאות גם קבועות אז אולי אפשרי עד 30% אבל שים לב שהפסד כסף, בהתחשב במצב הבועתי היום שלא ניתן לשער מתי הכול ייתפוצץ, שבמידה ותפסיד כסף, גם תפסיד את הסכום שהשקעת וגם ״הפסד פוטנציאלי״ של מה שיכלת לעשות במידה והמדד ייעלה

אף על פי שמדובר במקרים שונים, תקרא את הפוסט הבא, יש הרבה סיכונים בקניית דירה. זה יכול להיות מפתה, אבל זעזוע קל שבקלים והמצב ייסתבך (שוב, עיין בפוסט). ייתכן שזה סיכון ששווה ליטול, במידה וגידרת את עתידך שלא תהיה תלוי בהכנסות מהשכירות בזמן הצבא, שבו ההכנסה שלך מועטה מאוד. וחודשים ספורים ללא מציאת דיירים, יכול להפוך לטרגדיה כלכלית

יש את מלגת עתידים חודשית, ומלגת משרד החינוך שדי קל לעתודאים להשיג לפי דעתי, בהצלחה עם זה. אפשר גם להשיג משהו לסמסטר ב.

זה נראה כמו חלק גדול מההון שלך, אם אתה רוצה לקחת סיכון הייתי מחליט על לא יותר מ-10-15% בידיעה שאתה מוכן להפסיד חצי מזה לפחות.
בכל מקרה זה נראה שההכנסות שלך יציבות שהרי אינן תלויות בך, וההוצאות גם קבועות אז אולי אפשרי עד 30% אבל שים לב שהפסד כסף, בהתחשב במצב הבועתי היום שלא ניתן לשער מתי הכול ייתפוצץ, שבמידה ותפסיד כסף, גם תפסיד את הסכום שהשקעת וגם ״הפסד פוטנציאלי״ של מה שיכלת לעשות במידה והמדד ייעלה
אני מודע לסיכונים בקניית דירה, כרגע זה אך ורק מטרה. אני מאמין שיקח לי לפחות שלוש שנים להשיג את הכסף הנדרש. וכשנגיע לגשר נחצה אותו.
לגבי ההשקעה בבנקים 5. אני אכן מודע למצב, עוד כסף לא אכניס אך אתן לזה לתפוח עוד קצת מתוך אמונה שהשוק יחזור לעצמו ובפרט הבנקים.
כרגע מחפש מה לעשות עם שארית הכסף בהתחשב בעבודה שהכל בעננים.

אם אתה חושב שתצליח לשמור על מעל 85 ממוצע, לך תלמד בפסגות, זה עדיף.
הצבא לא נותן שיבוצים טובים לרוב לסתם הנדסת חשמל.
אם נסתכל על העתודאים למינהם, בוגרי תוכניות כמו תלפיות ופסגות (ולפעמים גם חבצלות) מקבלים שיבוצים טובים יותר.
המקום בו תשובץ ומה שאתה תעשה בצבא, כולל האנשים שיהיו מסביבך, ישפיעו על העתיד שלך הרבה יותר מהמקום בו אתה עושה את התואר.
תעשה לעצמך טובה, תעבור, זה שווה את זה.

*כמי שהיה ביחידה טכנולוגית ואחכ בהייטק, זה לא כזה משנה אם עבדת לפני או לא. מה שיותר משנה זה לאן תגיע בצבא.

הכנסות מהצד זה גם חשוב, אבל תוכל לעשות את זה יותר בקלות תוך כדי צבא מאשר עכשיו (זה לא אומר שאתה צריך להפסיק לחשוב על זה או לדאוג לזה, פשוט לתת לזה priority קצת יותר נמוך במקרה של התנגשות עם קביעת המסלול הנוכחי). גם התפיסה שלך של "מה זה הרבה כסף" תשתנה. כשתרוויח משכורת של 40000 ומעלה תבין שזה לא כזה משנה אם הרווחת עוד 2000 כל חודש מנסיון למקסם רווח עכשיו או לא. היכולת שלך להרוויח עוד כסף מצד תעלה משמעותית אחרכך, עדיף שתשקיע בזה.

לטווח ארוך (=כשתשתחרר), השיבוץ במקום הנכון יכול להוביל אותך להקמת סטארטאפ/הצטרפות לאחת החברות הגדולות שמשלמת הרבה.

לפי זה שיש לך ממוצע גבוה כרגע, יחד עם זמן פנוי, זה אומר לי שאתה כנראה מסוגל, לך על זה.

לגבי הצד החברתי, זה יכול להיות גם יתרון. תוכל להרחיב את מעגל החברים שלך עם מי שתכיר בחיפה, כל זה בנוסף לאנשי הדרום האהובים עליך :)

בהצלחה!

עדכון רבעוני נכון ל 5.3:
טוב אז עברנו סמסטר, ובזמן הזה עשיתי לא מעט.
בפן הלימודי - נשאר אותו דבר , לצערי לא התחלתי לקחת קורסים במטמתיקה , הפחידו אותי שזה סמסטר קשה אז דחיתי את זה לסמסטר הבא.
בפן הכלכלי - התחלתי לעשות שיעורים פרטיים, כרגע יש לי 3 ילדים מה שמייצר בערך 800 שקל בחודש (חודש קודם לדוגמא היה בגרויות אז זה היה באזור 1600).
מתלבט אם לפרסם עוד או להנות קצת מהזמן הפנוי.
לגבי התיק - סה"כ 105 אלף , נע 2 לפה 2 לשם.
40 בנקים 5
קצת מעל 10 VXUS
30 vti
18 amd
שאר בדולרים
מתלבט אולי להעביר את הקרנות לעוקבות שקל - הדולר רק ממשיך ליפול, אמשיך לחקור בנושא.

הגשתי בקשות למגלות שונות, כרגע מחקה לתשובה.

מטרות לרבעון :
להמשיך לחפור לצהל על החזרי נסיעות
לשמור על ממוצע גבוה
למצוא עוד ילדים לעשות להם שיעורים
למצוא איפה לזרוק את הדולרים
להתחיל לקחת קורסים במטמתיקה

זה לא מאוד משנה לדעתי, ככה שעדיף ללמוד משהו שהוא קצת יותר קשה אם זה מעניין אותך.
זה לא "קצת יותר קשה" - תואר כפול פיזיקה+הנדסה הוא קשה יותר במידה משמעותית מאוד. בודדים במחזור מסיימים את המסלול הזה.

מצד שני זה מאוד נכון:
המקום בו תשובץ ומה שאתה תעשה בצבא, כולל האנשים שיהיו מסביבך, ישפיעו על העתיד שלך הרבה יותר מהמקום בו אתה עושה את התואר.
לסטודנט רגיל לדעתי התואר הכפול לא שווה את המאמץ. אבל בשביל עתודאי יכול להיות שכן בגלל איך שהצבע קובע שיבוצים.

אז עבר שלושה חודשים, ורציתי לשתף ולקבל קצת עצות.
אז קצת עדכונים על הרבעון האחרון,
תיק השקעות :
למזלי קיבלתי סכום לא מבוטל של כסף (50k) במהלך התקופה, וכמובן שישר הכנסתי אותה לתיק. כרגע התיק עומד על קצת יותר מ160k שמפוזרים כך
Amd 22k
Vti 53k
Vxux 25k
בנקים 5 42k
20k מזומן דולרי.
במהלך התקופה האלה קראו לי כמה מקרים שמראים עד כמה עקרונות בשוק מונעים הפסדים.
* כשהתפנה לי כסף (20k) חיפשתי חברה שאני מאמין שתעלה, חברה שיש לה יתרון. אחרי הרבה מחקר מצאתי שאינבדיה והמתחרה שלה amd הם חברות שאני מעוניין להשקיע בהם. היה לי 20k מזומן ולא הקשבתי לחוק הכי חשוב, פיצול סיכונים. מכוון שהקמצנתי על 20 שקל עמלת קנייה במקום לקנות ב10 אלף amd ובעשר אינבידיה קניתי רק amd (קניה ב78 למנייה). כמובן שהשוק זה השוק ויומיים אחרי שקניתי המניה ירדה ל72, מזה לא התרגשתי, חוויתי ירידות יותר תלולות מה שכן באותו זמן אינבידיה עלתה כמעט 10%!. הייתי מבואס, אפילו בקורונה שהפסדתי 10 אחוז ביום לא הייתה לי את ההרגשה הזאת, זה לא היה הכסף זה היה הפספוס, הרגשה כזאת של ״חקרתי,החלטתי ובגלל 20 שקל הימרתי וההימור לא הצליח״. כמובן שאת amd לא מכרתי, כי לא מוכרים במה שמאמינים והיום ברווח של 15 אחוז בעוד שאינבידיה עלתה מעל 60.
* חבר טוב מהתואר קנה meme stock והיה מופסד די הרבה, מעל מה שהוא יכול להרשות לעצמו. היה יום שבו המנייה עלתה בפתאומיות והוא שאל אותי מה דעתי, הצעתי לו למכור ואחרי שהחליט מכר. אין לציין שיומיים אחרי זה המניה עלתה ב400 אחוז והבחור ״הפסיד״ מעל 200 אלף שח (הפסיד במונח של לא הרוויח). כמובן שהוא יודע שאי אפשר היה לדעת, אבל מאותו יום כל מה שהוא מחפש זה את ההתעשרות המהירה, להכפיל את הכסף ביום, ואני קצת מפחד עליו.

עכשיו קצת מבחינת לימודית,
הבנתי עד כמה קשה זה לשמור על ממוצע 96, קשה עד בלתי אפשרי, טעות אחת במבחן ויורד הממוצע, זה הגיע למצב שאני מתבאס על ציון של 93 בקורס של ממוצע 56. החלטתי להוריד קצת קצב, ולשחרר. בנוסף הבנתי עד כמה אני שונא פיזיקה טהורה, כמה זה משעמם וחסר הגיון. מכך החלטתי שאשאר בתואר רגיל ולא אעבור לפסגות. אם זאת הקשבתי לכמה הצעות ולקחתי קורסים מתמטים, אין להגיד שנהנה מכל רגע. כרגע הממוצע שלי עומד על קצת מעל 92, והיד עוד נטויה (מועד ב׳ אחרון עוד שבועיים)

לגברי המטרות שקבעתי לעצמי, מימשתי לא מעט.
# קיבלתי מלגה על סך 5 אלף ועל כמה עוד לא קיבלתי תשובות
# הגעתי למצב שתלמידים שלי ממליצים עלי, ויש לי לא מעט תלמידים. מצליח בכיף להגיע למצב של 1500 שקל בחודש ללא מאמץ כלל (85 לשעה). יכול עם מאמץ להגיע ל4-5 אלף. אבל מעדיף לקחת את זה בקל ולהנות מהזמן ולא רק לעבוד. הגעתי למצב שאני מלמד אנשים קורסים שלמדתי לפני חודשיים - דרך מעולה לזכור הגדרות בסיסיות באינפי :)

קצת התלבטויות שאשמח לעצה לגביהם
# שוקל האם לחפש עבודת סטודנט אולי התעשיה הביטחונית, לא בשביל הכסף אלה בשביל הרזומה, אולי ימשכו אותי לשם שיגיע הזמן להתגייס, אולי זה יתן לי העדפות בשיבוצים?
# לקחתי קורס קיץ בכדי לא להתנוון לחלוטין בקיץ, האם יש דברים שכדאי לי ללמוד שיתנו לי כלים שימושיים? (לא מתמטיקה אלה משהו פרקטי)

אז כאן נגמר הסמסטר/רבעון שלי, איך טס מהר! תודה אם קראתם עד לפה ;)

תודה על העדכון.

אז עבר שלושה חודשים, ורציתי לשתף ולקבל קצת עצות.
אז קצת עדכונים על הרבעון האחרון,
תיק השקעות :
למזלי קיבלתי סכום לא מבוטל של כסף (50k) במהלך התקופה, וכמובן שישר הכנסתי אותה לתיק. כרגע התיק עומד על קצת יותר מ160k שמפוזרים כך
Amd 22k
Vti 53k
Vxux 25k
בנקים 5 42k
20k מזומן דולרי.
במהלך התקופה האלה קראו לי כמה מקרים שמראים עד כמה עקרונות בשוק מונעים הפסדים.
* כשהתפנה לי כסף (20k) חיפשתי חברה שאני מאמין שתעלה, חברה שיש לה יתרון. אחרי הרבה מחקר מצאתי שאינבדיה והמתחרה שלה amd הם חברות שאני מעוניין להשקיע בהם. היה לי 20k מזומן ולא הקשבתי לחוק הכי חשוב, פיצול סיכונים. מכוון שהקמצנתי על 20 שקל עמלת קנייה במקום לקנות ב10 אלף amd ובעשר אינבידיה קניתי רק amd (קניה ב78 למנייה). כמובן שהשוק זה השוק ויומיים אחרי שקניתי המניה ירדה ל72, מזה לא התרגשתי, חוויתי ירידות יותר תלולות מה שכן באותו זמן אינבידיה עלתה כמעט 10%!. הייתי מבואס, אפילו בקורונה שהפסדתי 10 אחוז ביום לא הייתה לי את ההרגשה הזאת, זה לא היה הכסף זה היה הפספוס, הרגשה כזאת של ״חקרתי,החלטתי ובגלל 20 שקל הימרתי וההימור לא הצליח״. כמובן שאת amd לא מכרתי, כי לא מוכרים במה שמאמינים והיום ברווח של 15 אחוז בעוד שאינבידיה עלתה מעל 60.
* חבר טוב מהתואר קנה meme stock והיה מופסד די הרבה, מעל מה שהוא יכול להרשות לעצמו. היה יום שבו המנייה עלתה בפתאומיות והוא שאל אותי מה דעתי, הצעתי לו למכור ואחרי שהחליט מכר. אין לציין שיומיים אחרי זה המניה עלתה ב400 אחוז והבחור ״הפסיד״ מעל 200 אלף שח (הפסיד במונח של לא הרוויח). כמובן שהוא יודע שאי אפשר היה לדעת, אבל מאותו יום כל מה שהוא מחפש זה את ההתעשרות המהירה, להכפיל את הכסף ביום, ואני קצת מפחד עליו.

עכשיו קצת מבחינת לימודית,
הבנתי עד כמה קשה זה לשמור על ממוצע 96, קשה עד בלתי אפשרי, טעות אחת במבחן ויורד הממוצע, זה הגיע למצב שאני מתבאס על ציון של 93 בקורס של ממוצע 56. החלטתי להוריד קצת קצב, ולשחרר. בנוסף הבנתי עד כמה אני שונא פיזיקה טהורה, כמה זה משעמם וחסר הגיון. מכך החלטתי שאשאר בתואר רגיל ולא אעבור לפסגות. אם זאת הקשבתי לכמה הצעות ולקחתי קורסים מתמטים, אין להגיד שנהנה מכל רגע. כרגע הממוצע שלי עומד על קצת מעל 92, והיד עוד נטויה (מועד ב׳ אחרון עוד שבועיים)

לגברי המטרות שקבעתי לעצמי, מימשתי לא מעט.
# קיבלתי מלגה על סך 5 אלף ועל כמה עוד לא קיבלתי תשובות
# הגעתי למצב שתלמידים שלי ממליצים עלי, ויש לי לא מעט תלמידים. מצליח בכיף להגיע למצב של 1500 שקל בחודש ללא מאמץ כלל (85 לשעה). יכול עם מאמץ להגיע ל4-5 אלף. אבל מעדיף לקחת את זה בקל ולהנות מהזמן ולא רק לעבוד. הגעתי למצב שאני מלמד אנשים קורסים שלמדתי לפני חודשיים - דרך מעולה לזכור הגדרות בסיסיות באינפי :)

קצת התלבטויות שאשמח לעצה לגביהם
# שוקל האם לחפש עבודת סטודנט אולי התעשיה הביטחונית, לא בשביל הכסף אלה בשביל הרזומה, אולי ימשכו אותי לשם שיגיע הזמן להתגייס, אולי זה יתן לי העדפות בשיבוצים?
# לקחתי קורס קיץ בכדי לא להתנוון לחלוטין בקיץ, האם יש דברים שכדאי לי ללמוד שיתנו לי כלים שימושיים? (לא מתמטיקה אלה משהו פרקטי)

אז כאן נגמר הסמסטר/רבעון שלי, איך טס מהר! תודה אם קראתם עד לפה ;)

היתרון העיקרי (יחיד) של פסגות הוא שהם מבטיחים לך שיבוץ טוב. בעתודה רגילה אפשר ליפול יותר בקלות למקום בינוני, זה פחות סיכון עם ממוצע גבוה אבל עדיין עלול לקרות אם יש יום רע בראיונות.

לגבי לעבוד בתעשיה בטחונית אני לא מכיר שזה עזר מאוד לחבר'ה שלמדו איתי אבל אולי יש סיפורים שזה מועיל. לרוב זה מעט תקנים ולא בהכרח במחלקה שתעבוד בה (ממה שמכיר זה יותר תקני פיזיקאים).

מכיר בוגר עתודה בהנדסת חשמל ששובץ שנה וחצי בגדוד בצפון והיה אחראי על הקשר. התפקיד השני גם לא שוס אבל עדיף מהראשון.
אולי שווה לנשוך שפתיים בקורסים המשעממים אם יש לך היכולת ולהגיע לפסגות.
אל תבנה על ממוצע, צרכי הצבא/קומבינות לאלה שמתחרים איתך על תפקידים, קודמים לממוצע שלך.

ממליץ לך לנסות להגיע לאחד מהיחידות הטכנולוגיות של מודיעין בראיונות שלך(81/8200/שבכ/מוסד). לא יודע איך זה בשאר היחידות הטכנולוגיות של צה"ל אבל היחידות הטכנולוגיות של חיל המודיעין פנטסטיות.
שיהיה בהצלחה

יש לי חבר שרצה ללכת לפסגות ולא קיבלו אותו לשם. הבן אדם אחד הבחורים הכי מוכשרים שהכרתי בחיי, והסיבה שלא קיבלו אותו לפסגות - כבר היה לו 70% מהתואר הראשון לפני סוף כיתה יב.
לא ידעו איך לאכול את זה שם. אז הוא הלך לעתודה רגילה, עשה תואר שני, וקיבל את השיבוץ הכי טוב שהיה במחזור שלו. יותר מכל בוגרי פסגות.
נשמע שאתה בן אדם מוכשר, תמשיך לשמור על ממוצע גבוה ויהיה בסדר.

אם אתה כבר עושה שיעורים פרטיים, ממליץ לך לשקול להעביר מרתונים לסטודנטים, זה בד"כ באזור ה10-12 שעות לקבוצה של 10-15 תלמידים, ממש לקראת המבחנים, ומקבלים על זה הרבה יותר מעח שיעורים פרטיים.

אחסוך לכם זמן בכך שאגיד שאני יודע שמסלול העתודה הוא לא המסלול הכי רווחי,
מהיכרות קרובה, היתרון העיקרי של מסלול העתודה בעיני הוא בכך שהוא כופה עליך ללמוד לחיות היטב על מעט כסף בגיל יחסית מבוגר במהלך שנות החובה

חבר טוב מהתואר קנה meme stock והיה מופסד די הרבה, מעל מה שהוא יכול להרשות לעצמו. היה יום שבו המנייה עלתה בפתאומיות והוא שאל אותי מה דעתי, הצעתי לו למכור ואחרי שהחליט מכר. אין לציין שיומיים אחרי זה המניה עלתה ב400 אחוז והבחור ״הפסיד״ מעל 200 אלף שח (הפסיד במונח של לא הרוויח). כמובן שהוא יודע שאי אפשר היה לדעת, אבל מאותו יום כל מה שהוא מחפש זה את ההתעשרות המהירה, להכפיל את הכסף ביום, ואני קצת מפחד עליו.
הבעיה היא שגם אם המניה לא הייתה קופצת הוא לא היה לומד את הלקח הנכון.
הוא היה ממשיך לחפש את המכה הבאה עד שהיה מאבד את כספו.
עכשיו המצב יותר גרוע, הוא בטוח שהוא גאון ורק "בגללך" הוא לא התעשר.

יש לקחים שחייבים ללמוד דרך הרגליים והכיס.

עתודאי שנכנס לשירות באוקטובר כאן :'(
עוקב, בהצלחה

ממליץ לך לנסות להגיע לאחד מהיחידות הטכנולוגיות של מודיעין בראיונות שלך(81/8200/שבכ/מוסד). לא יודע איך זה בשאר היחידות הטכנולוגיות של צה"ל אבל היחידות הטכנולוגיות של חיל המודיעין פנטסטיות.
שיהיה בהצלחה
יש לך טיפים/רעיונות איך להגיע למקומות האלה? האם אני צריך לכוון לשם מעכשיו או רק ברעיונות?
יש לי חבר שרצה ללכת לפסגות ולא קיבלו אותו לשם. הבן אדם אחד הבחורים הכי מוכשרים שהכרתי בחיי, והסיבה שלא קיבלו אותו לפסגות - כבר היה לו 70% מהתואר הראשון לפני סוף כיתה יב.
לא ידעו איך לאכול את זה שם. אז הוא הלך לעתודה רגילה, עשה תואר שני, וקיבל את השיבוץ הכי טוב שהיה במחזור שלו. יותר מכל בוגרי פסגות.
נשמע שאתה בן אדם מוכשר, תמשיך לשמור על ממוצע גבוה ויהיה בסדר.
אתה יודע מה הוא עשה בשביל זה, או שפשוט הלך לראיונות וקיבל את התפקיד?
עתודאי שנכנס לשירות באוקטובר כאן :'(
עוקב, בהצלחה
תודה :) אעדכן ברבעון הבא
אם אתה כבר עושה שיעורים פרטיים, ממליץ לך לשקול להעביר מרתונים לסטודנטים, זה בד"כ באזור ה10-12 שעות לקבוצה של 10-15 תלמידים, ממש לקראת המבחנים, ומקבלים על זה הרבה יותר מעח שיעורים פרטיים.
חשבתי על זה אבל לזה מרגיש לי קצת מוזר, לא עם החומר או להעביר את השיעור, אלה להעביר לקבוצה של 15 אנשים בני 25...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
מ מועד תחילת חישוב תשואה בפוליסת חסכון שוק ההון 0
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
T תחילת השקעה בקרנות אמריקאיות בברוקר ישראלי מועבר לIB בהמשך שוק ההון 8
T תחילת הדרך שוק ההון 6
O תחילת מסע קצת שונה יומני מסע אישיים 11
M תחילת דרכי כמשקיע שוק ההון 17
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
avi90 תחילת הדרך יומני מסע אישיים 9
W שאלות לפני תחילת השקעה שוק ההון 4
L תחילת דרכי כמשקיע מן המניין שוק ההון 9
L תחילת דרך בהשקעה כספי שוק ההון 15
משה תחילת עבודה חדשה - מה המשימות הביורוקרטיות שקריטי לסגור? צרכנות פיננסית 18
S תחילת פעילות- S&P500 זה טוב? זה רע? וגם קצת על קרן השלמות שוק ההון 38
W תחילת מסע,בן 34 ,50000 חובות יומני מסע אישיים 52
ETL סוף\תחילת שנה שוק ההון 14
A תחילת המסע שלי... יומני מסע אישיים 43
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
ע מסעו של העתודאי יומני מסע אישיים 85
N מסעו של נועם (שזה אני) יומני מסע אישיים 2
הסולידית מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת? אוף טופיק 68
Waler מסעו של נורמן אל עבר החופש יומני מסע אישיים 81
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה