• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן?

יודל'ה

משתמש רשום
דירוג
1
שלום אנשים. הייטק קריירה לימודים.

אני חדש בפורום וסליחה שהנושא נחרש והשאלה כבר נשאלה על ידי אחרים, אבל עדיין לא מרגיש שקיבלתי מענה מספיק לנתונים שלי. נהנה לגלות את הפורום ומעריך את האנשים כאן. מנסה את מזלי לחפש לעצמי עצה לדרך שתהיה טובה לי.

התחלות חדשות. איזה כיף.

אני רוצה ללמוד תכנות, ולהיכנס להייטק. אין לי רקע בתחום בינתיים(זה משתנה מהר מאד ברגעים אלו) (בן 29 חרדי(חוזר בתשובה) נשוי +5 הייתי אברך כמה שנים. כרגע די עני 0 נכסים קצת חובות, מכניס בדיוק כמה שמוציא 0 לחיסכון. אם מעניין מישהו)

אני רוצה ליצור לעצמי מסלול לעבודה שמרוויחים בה הרבה כסף, אבל במשהו שיהיה מתאים ליכולותי וכישוריי.

יש לי נתונים טובים מאד בגרות 5 מתמטיקה 5 אנגלית 5 פיזיקה. ממוצע 98. אני נחשב חכם ויש לי ראש מאד אנליטי.

בנוסף, יש לי משמעת עצמית גבוהה(מאד) ויכולת למידה טובה מתובלת בסקרנות, התלהבות ואומץ(ללמוד נושאים לא מוכרים).

כרגע התחלתי כמה קורסים בקורסרה וקמפוס IL(חלק כבר סיימתי) ומאד נהנה.

שאלה ראשונה, אני מסתכל על טבלאות שכר וגם בפייסבוק של וידויי שכר. יש שם משכורות שנראות לי דמיוניות לחלוטין. האם זה הגיוני שתוך 5 שנים אני ארוויח מעל 30K בחודש?

והשאלה העיקרית - איזה מסלול כדאי?

• תואר(כנראה בפתוחה, ראה להלן) – מצד אחד זה כביכול הכי נחשב, אך מצד שני זה נראה לי בזבוז זמן לא נורמלי. הרבה שנים של השקעה בשביל להוציא בסוף מתכנת עמוס בתיאוריה עם ניסיון דל ביותר. אבל.. אולי בסוף זה ייתן לי אפשרות לעבוד בעבודות שמרוויחים בהם יותר ואולי גם יותר מעניינות.
  • קורס של כמה חודשים שבסופו אצא לשוק העבודה. –תכל'ס, ממוקד, ובסוף יש להם אינטרס להשים אותך.
  • לימוד עצמי מבוסס פרויקטים כך שיש לי מה להציג כשאחפש עבודה.
יש לי מגבלה אחת, מכל מיני סיבות צריך להכניס תוך כדי 12 אלף לחודש, לכן דבר ראשון מצאתי עבודה באבטחה(משרת דחליל) שמאפשרת לי ללמוד בלי הפרעות בכלל(12 שעות של שקט פשוט תענוג..:), כך שאין לי בעיה עם זה, אבל זה מגביל אותי לקורסים מקוונים.

עניין נוסף, אני מאד ביישן וממש גרוע בראיונות עבודה. אולי זה שיקול לא ללמוד לבד שאז צריך כביכול להציג את עצמך עם ביטחון עצמי, ואולי אם אהיה במסגרת של קורס ואנשים ידעו שאני טוב בעצם אוכל לדלג על הצורך להוכיח את עצמי לאנשים זרים. מצד שני אם אני בא עם פרויקטים יפים לא צריך לדבר בכלל.. רק להציג מה שעשיתי.

ולסיום מי ששרד עד כאן, איזה פורומים טובים יש שאני יכול לקבל עוד קצת הבנה שתעזור לי בהתלבטות בענייני הייטק וקריירה?

סליחה על האריכות, תודה לכל מי שקרא, ועוד יותר תודה לכל מי שיחלוק איתי עצה מניסיונו או מחכמתו, מבטיח לקחת הכל בערבון מוגבל...

אני חדש בפורום
ברוך הבא.

כרגע די עני 0 נכסים קצת חובות, מכניס בדיוק כמה שמוציא 0 לחיסכון
הייתי מקדיש לזה יותר משורה בפוסט. זו התנהלות כלכלית מסוכנת, שעשויה בטווח הארוך לאכול כל שקל חדש שנכנס. טפל בזה.

אני רוצה ליצור לעצמי מסלול לעבודה שמרוויחים בה הרבה כסף
זו מטרה? או שזה אמצעי למטרה אחרת?

שאלה ראשונה, אני מסתכל על טבלאות שכר וגם בפייסבוק של וידויי שכר. יש שם משכורות שנראות לי דמיוניות לחלוטין. האם זה הגיוני שתוך 5 שנים אני ארוויח מעל 30K בחודש
טבלאות שכר ווידויי שכר זו דרך טובה לבלבל אותך עם הטפל. מטרתם לגרום לך להרגיש שאתה מפספס דשאים ירוקים אצל השכנים.

העיקר הוא לא מה אחרים מרוויחים אלא מה היתרון היחסי שלך שיכול למקסם את השכר שלך.

לגבי העתיד - כדור הבדולח מקולקל, אף אחד לא יודע מה יהיו המשכורות בשום תחום בעוד חמש שנים. לגבי ההווה - שכר של מתכנת מתחיל עם מעט ניסיון היום אכן מתחיל באיזור 30 אלף לחודש.
השאלה העיקרית - איזה מסלול כדאי
אתה צריך נייר רק בשביל להשיג את העבודה הראשונה. אחר כך, הניסיון מדבר. לאור המגבלה שלך שצריך לפרנס משפחה, ולאור העובדה שאתה בן 29, ושהרקע שלך חסר ניסיון מהצבא או ממקום אחר, הייתי פוסל את אפשרות הלימוד העצמי. המציאות תנצח אותך בסבירות גבוהה.

מכאן נובע שנותר להתלבט בין לימודים אקדמיים לקורס. יש מעט קורסים טובים שבסוף גם עוזרים בהשמה. זו חלופה סבירה אם אתה מכיר מקומות טובים, דנו על זה כבר בפורום, תחפש קצת.

החלופה של לימודים אקדמיים בתוחלת תשתלם יותר מבחינת הכלים שתקבל, אבל העלות האלטרנטיבית שלה בשמיים.
מה שלא העלית בפוסט כאופציה ואני שואל אם שקלת, ואם זה מסתדר עם העבודה זה לימודי ערב למשל במכללה למנהל.
הקונצנזוס הוא שזו מכללה טובה למדי, ויש להם תוכנית לאנשים שכבר מועסקים.
אם תהיה טוב, יש סיכוי שתמצא משרת סטודנט בפיתוח בשנה ב' ואז גם תשיג ניסיון רלוונטי, וגם תוכל להחליף את המשרה באבטחה.
חישוב מפית - 100 שקל לשעה, 8 שעות ביום, כפול 20 יום בחודש = 16 אלף.
עניין נוסף, אני מאד ביישן וממש גרוע בראיונות עבודה. אולי זה שיקול לא ללמוד לבד שאז צריך כביכול להציג את עצמך עם ביטחון עצמי, ואולי אם אהיה במסגרת של קורס ואנשים ידעו שאני טוב בעצם אוכל לדלג על הצורך להוכיח את עצמי לאנשים זרים. מצד שני אם אני בא עם פרויקטים יפים לא צריך לדבר בכלל.. רק להציג מה שעשיתי
ממש לא. זו נקודה עקרונית. אם לא תשפר את הנקודה הזו, בסבירות גבוהה לא תמצא עבודה, וגם אם תמצא, יהיה לך קשה מאוד בעבודה.
אין מתכנת שלא צריך להציג את העבודה שלו לאחרים, להסביר אותה ובאופן כללי להוכיח את עצמו לאנשים זרים. חלק מהכלים שמקבלים בתואר אמור לעזור בנקודה הזו, אבל תהיה חייב עבודה עצמית על זה. זה חיוני.
איזה פורומים טובים יש שאני יכול לקבל עוד קצת הבנה שתעזור לי בהתלבטות בענייני הייטק וקריירה
אל תבזבז זמן על פורומים. תמצא מנטור או עמותה שעוזרת לחרדים להכנס להייטק ותתחיל לעבוד על שיוף היכולות המקצועיות. עבודה קשה עם עצמך בליווי מישהו מקצועי מהתחום תביא אותך רחוק.

בהצלחה רבה!

עשית פסיכומטרי?
תקבע מטרות ברורות ותעמוד בהן תוך כדי התחשבות במצב שלך.
אתה רוצה לעבוד בהייטק בגלל השכר גרידא או כי אתה באמת מתחבר לתחום?

תודה רבה! ממש השקעת בי בתשובה מפורטת.
הייתי מקדיש לזה יותר משורה בפוסט. זו התנהלות כלכלית מסוכנת, שעשויה בטווח הארוך לאכול כל שקל חדש שנכנס. טפל בזה.
כל כך נכון. אני מנסה לטפל בזה.. זו אחת מהדרכים
זו מטרה? או שזה אמצעי למטרה אחרת?
(כמעט כל דבר הוא אמצעי למשהו אחר.. )
המטרה היא לעבוד בעבודה שמצד אחד מרוויחים בה הרבה ומצד שני אני אהנה בה והיא מתאימה לכישוריי. הייטק נראה לי נכנס לקטגוריה
טבלאות שכר ווידויי שכר זו דרך טובה לבלבל אותך עם הטפל. מטרתם לגרום לך להרגיש שאתה מפספס דשאים ירוקים אצל השכנים.

העיקר הוא לא מה אחרים מרוויחים אלא מה היתרון היחסי שלך שיכול למקסם את השכר שלך.

לגבי העתיד - כדור הבדולח מקולקל, אף אחד לא יודע מה יהיו המשכורות בשום תחום בעוד חמש שנים. לגבי ההווה - שכר של מתכנת מתחיל עם מעט ניסיון היום אכן מתחיל באיזור 30 אלף לחודש.
אני בהלם מהסכום הזה.. זה כל כך מנותק מעולם עבודת השכירים הרגיל..
אתה צריך נייר רק בשביל להשיג את העבודה הראשונה. אחר כך, הניסיון מדבר. לאור המגבלה שלך שצריך לפרנס משפחה, ולאור העובדה שאתה בן 29, ושהרקע שלך חסר ניסיון מהצבא או ממקום אחר, הייתי פוסל את אפשרות הלימוד העצמי. המציאות תנצח אותך בסבירות גבוהה.
לא בטוח שהמציאות תנצח אותי.. אני ממש לא מתחום הסבירות.. יש לי יכולת התמדה לא רגילה. ההתלבטות היא מצד הפיזור. כי התחלתי ככה לגשש וללמוד לפני חודשיים ואני רואה שאני לא ממוקד, כרגע זה בסדר כי זו ההחלטה שקיבלתי בתור התחלה לגשש לרוחב. למדתי כמות יפה של קורסים בחודשיים האלו: ביוטיוב של טכניון-
1.אינפי 1 של צנזור. לא קשור ישירות לתכנות רק כי זה סיקרן אותי בטירוף מה לומדים שם. היה ממש מעניין והוא ממש מלמד מדהים. בחצי הראשון של הקורס הקפדתי להצליח לעשות בעצמי את כל ההוכחות אחרי זה הפסקתי
2.מבוא למחשב בשפת מטלב של ראובן בר יהודה. קורס מדהים כל כך ברור ומוסבר הרגשתי שאני לומד המון והקפדתי גם לעשות את התרגילים בoctave.
3.ארגון המחשב ומערכות הפעלה של עופר שטריכמן. גם מלמד מעולה. למדתי המון, למרות שהרבה מאד לא הבנתי, אבל החלטתי לשמוע את כל ההרצאות אחת ליום, למרות שלא מבין הרבה הרגשתי שזה מוסיף לי המון
אחרי זה גיליתי את קמפוס il -
1. מבוא לתכנות חזותי של דוד הראל. לעניות דעתי קורס גרוע, מרוח ומועבר בצורה משעממת. הכרחתי את עצמי לסיים אותו ולעשות את כל התרגילים. למדתי מזה כמה קונספטים בתכנות כללי וכמובן גם את הרעיון של תכנות חזותי
2. nand to tetris - שמעון שוקן ונועם ניסן. קורס מדהים ממש נהנה מכל רגע כרגע עובד על פרויקט 5(מתוך 6) בקורס. כיף חיים.
בקורסרה:
1. מבוא לתכנות בג'אווה של סטנפורד - קורס סביר. מרצה קצת משמים אבל החומר בסיסי וחשוב כולל תרגילי תכנות וזה ממש מקדם אותי. כרגע בשבוע 3.
2. משין לירנינג של סטנפורד - קורס מעולה עם מרצה תותח ותרגילים מועילים. ממש קשה. כל התקדמות זו שבירת שיניים בשבילי ולמידה של המון דברים חדשים, אבל אני ממשיך בנחישות כרגע בשבוע 6 מתוך 11.
באדקס
1. מבוא לתכנות מונחה עצמים. קורס טוב מועבר בצורה טובה. כרגע בשבוע 3.
בנוסף גם לוקח זמן כרגע לשוטטות גם בויקיפדיה(לא כל כך מועיל.. יותר מידי הקדמות צריך בשביל להבין משהו) גם ביוטיוב(מאד מועיל לדברים נקודתיים) ובפורומים, משחק קצת בשפות שונות פייתון C++ מנסה דברים ולומד הרבה, הורדתי למשל אפליקציה גרסהופר של גוגל כמעט סיימתי את כל תרגילי התכנות שם.

מכאן נובע שנותר להתלבט בין לימודים אקדמיים לקורס. יש מעט קורסים טובים שבסוף גם עוזרים בהשמה. זו חלופה סבירה אם אתה מכיר מקומות טובים, דנו על זה כבר בפורום, תחפש קצת.

החלופה של לימודים אקדמיים בתוחלת תשתלם יותר מבחינת הכלים שתקבל, אבל העלות האלטרנטיבית שלה בשמיים.
האם באמת בלימודים אקדמיים מקבלים כלים יותר טובים? יש לי הרגשה שמשקיעים הרבה לא בתכל'ס, ובקורס ממוקד יוצאים מתכנתים יותר טובים. האם אני טועה? זו שאלה ממש חשובה לי.
מה שלא העלית בפוסט כאופציה ואני שואל אם שקלת, ואם זה מסתדר עם העבודה זה לימודי ערב למשל במכללה למנהל.
האמת שלא הייתי רוצה דבר כזה שידרוש ממני לא להיות כל היום בבית בכלל. לא הייתי רוצה להוציא את הלימודים משעות העבודה. חשוב לי להיות עם הילדים והאישה בערב. אם כבר תואר למה לא בפתוחה?
הקונצנזוס הוא שזו מכללה טובה למדי, ויש להם תוכנית לאנשים שכבר מועסקים.
אם תהיה טוב, יש סיכוי שתמצא משרת סטודנט בפיתוח בשנה ב' ואז גם תשיג ניסיון רלוונטי, וגם תוכל להחליף את המשרה באבטחה.
אדם לא יכול לדעת כלום מה יהיה איתו, ומה יקרה לו. מצד שני בהסתמכות על ניסיון העבר, כנראה שאהיה טוב. בכיתה נתונה(בכולל, בישיבה, בתיכון) אני בדרך כלל אהיה מהשלושה הכי טובים אם לא הכי טוב. משיגים כבר בשנה ב' משרת סטודנט? נשמע יותר מידי טוב מלהיות אמיתי.
חישוב מפית - 100 שקל לשעה, 8 שעות ביום, כפול 20 יום בחודש = 16 אלף.
באמת?! למשרת סטודנט? אני בשוק מהסכומים פה..
ממש לא. זו נקודה עקרונית. אם לא תשפר את הנקודה הזו, בסבירות גבוהה לא תמצא עבודה, וגם אם תמצא, יהיה לך קשה מאוד בעבודה.
אין מתכנת שלא צריך להציג את העבודה שלו לאחרים, להסביר אותה ובאופן כללי להוכיח את עצמו לאנשים זרים. חלק מהכלים שמקבלים בתואר אמור לעזור בנקודה הזו, אבל תהיה חייב עבודה עצמית על זה. זה חיוני.
תודה. אני מתחיל טיפול אצל מישהו מקווה שיהיה לזה תוצאות טובות.
אל תבזבז זמן על פורומים. תמצא מנטור או עמותה שעוזרת לחרדים להכנס להייטק ותתחיל לעבוד על שיוף היכולות המקצועיות. עבודה קשה עם עצמך בליווי מישהו מקצועי מהתחום תביא אותך רחוק.
נשמע עצה טובה. איפה מוצאים מנטור כזה?
בהצלחה רבה!
שוב תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
בתור בוגר - בשום אופן לא תואר של הפתוחה. את כל האנרגיה שלך תשרוף על דברים לא רלוונטיים. לא תשאר אנרגיה לדברים שכן יקדמו אותך.

מתחבר מאד להמלצה שמישהו כתב קודם - תמצא איזה עמותה שמקדמת חרדים, תצור קשרים, תלמד נושא שמעניין אותך , רצוי בקבוצה. אפילו עם עוד חבר או שניים. לא צריך לספר לך כמה חברותא חשובה ללימוד נכון?

בשוק התעסוקה מחפשים ידע חם, עדכני, כל מה שלא מלמדים בפתוחה. על הדרך תלך לראיונות עבודה, תפול, תקום, תשפשף את הבטחון העצמי, תפיק לקחים. גם את זה לא תלמד באוניברסיטה.

עם ראש ריאלי, חריף, ומוטיבציה גבוהה תוך פחות מ5 שנים אתה עלול חלילה להרויח גם יותר מ30 אלף . בהצלחה

עשית פסיכומטרי?
תודה רבה על התשובה.

לא עשיתי. עשיתי עכשיו סימולציה של הקורס פסיכומטרי בקמפוס il קיבלתי 740. נראה לי עם תירגול ולמידת אסטרטגיות אני גם יכול להגיע ל800, זה לא נראה קשה כל כך. השאלה למה לעשות? אם אצטרך אעשה. כרגע לא צריך
תקבע מטרות ברורות ותעמוד בהן תוך כדי התחשבות במצב שלך.
100% מסכים.
אתה רוצה לעבוד בהייטק בגלל השכר גרידא או כי אתה באמת מתחבר לתחום?
אני מתחבר להרבה דברים. גם להייטק, הבחירה בהייטק היא בגלל השכר.

תודה רבה על השובה!
בתור בוגר - בשום אופן לא תואר של הפתוחה. את כל האנרגיה שלך תשרוף על דברים לא רלוונטיים. לא תשאר אנרגיה לדברים שכן יקדמו אותך.
מעניין מאד מה שאתה אומר. אתה בוגר הפתוחה ועובד היום בהייטק?
מתחבר מאד להמלצה שמישהו כתב קודם - תמצא איזה עמותה שמקדמת חרדים,
נשמע שזה באמת הדבר הנכון לעשות.
תצור קשרים, תלמד נושא שמעניין אותך , רצוי בקבוצה. אפילו עם עוד חבר או שניים. לא צריך לספר לך כמה חברותא חשובה ללימוד נכון?
זה קצת קשה אני מוגבל קצת בזמן במיקום, ובאופי שלי הביישן והמתבודד. אולי איזו קהילה וירטואלית זה יותר הגיוני.
בשוק התעסוקה מחפשים ידע חם, עדכני, כל מה שלא מלמדים בפתוחה. על הדרך תלך לראיונות עבודה, תפול, תקום, תשפשף את הבטחון העצמי, תפיק לקחים. גם את זה לא תלמד באוניברסיטה.

עם ראש ריאלי, חריף, ומוטיבציה גבוהה תוך פחות מ5 שנים אתה עלול חלילה להרויח גם יותר מ30 אלף . בהצלחה
וואו תודה.

אני מכיר כמה אנשים שהתחילו תואר בפתוחה ותוך כדי התחילו לעבוד במשרות סטודנט וכשסיימו את התואר (או אפילו לפני כן, כולל כאלו שבכלל לא סיימו אותו) עברו למשרה מלאה, כך שזה בהחלט אפשרי.

@יודל'ה
איתי בעבודה (הייטק) כבר פגשתי כמה אנשים ונשים חרדיות שעובדים במשרה מלאה ועושים תואר מדמ''ח בפתוחה במקביל.
אף אחד לא מתעניין האם ומתי הם יסיימו והם משייטים לאיטם על עבר התואר.
לפי מה שהם מספרים, משלבי הקבלה לעבודה ועד שהוכיחו כמה ערך הם מביאים איתם לארגון, בהחלט שאלו ווידאו איתם שהם עושים ומצליחים להתקדם בתואר, היום כבר לא אכפת לאף אחד..

עשיתי עכשיו סימולציה של הקורס פסיכומטרי בקמפוס il קיבלתי 740. נראה לי עם תירגול ולמידת אסטרטגיות אני גם יכול להגיע ל800, זה לא נראה קשה כל כך.
מת
רד מהעץ... זה פורום אנונימי והתבטאויות תלושות מהמציאות כמו אלה לא יגדילו לך כלום...

@יודל'ה
איתי בעבודה (הייטק) כבר פגשתי כמה אנשים ונשים חרדיות שעובדים במשרה מלאה ועושים תואר מדמ''ח בפתוחה במקביל.
אף אחד לא מתעניין האם ומתי הם יסיימו והם משייטים לאיטם על עבר התואר.
לפי מה שהם מספרים, משלבי הקבלה לעבודה ועד שהוכיחו כמה ערך הם מביאים איתם לארגון, בהחלט שאלו ווידאו איתם שהם עושים ומצליחים להתקדם בתואר, היום כבר לא אכפת לאף אחד..
להמשך הקריירה שלהם, כדאי שיהיה להם תואר כי התחום תחרותי, בתחרות יש מנצחים ויש מפסידים :)

אגב לא בא להקטין ממך פותח האשכול, למה אתה חושב ש 100 במתמטיקה פיזיקה ומחשבים בתיכון זה תעודה לכך שיש לך ראש? אני לא חושב שזה אומר משהו, בכלל. הבגרויות ברמה סופר נמוכה ורמת החשיבה שם נמוכה עד לא קיימת

באופן אישי אני קיבלתי מאה בכל הבגרויות האלה ללא מאמץ, באמת ללא מאמץ מרוב שזה קל ואני בכלל לא מחשיב את עצמי לבחור כזה חכם כמו שאתה מחשיב את עצמך, אז לפני שזה יתפוצץ לך בפרצוף בתואר כדאי שתבוא מנקודה צנועה יותר ותנסה לעלות משם

בוא נגיד ש 100 בכל הבגרויות ואפילו הצטיינות נשיא בתואר זה רחוק שנות אור מלקבל 800 בפסיכומטרי או אפילו באזור של זה(מה גם שזה סקילים שונים) אבל זה דיון אחר

סתם כהערת אגב, בכל מוסד על רמה כמעט כל האנשים שמתחילים שנה א יש להם 100 בבגרויות האלה כנראה ללא יותר מדי מאמץ או בכלל ללא מאמץ ופסיכומטרי מאוד גבוה ועדיין רבים מהם נושרים מהתואר(מכיר סיפורים באופן אישי)

נערך לאחרונה ב:
אני סיימתי 2 תארים בפתוחה תוך כדי עבודה. אכן נדרש יכולת התמדה ומשמעת עצמית גבוהה, נראה שיש לך את זה.
במקרה שלך בהתחשב במצב המשפחתי, הגיל ויחס עלות תועלת שניתן לקבל נראה לי שהכי מתאים הוא ללכת על בוטקמפ שמבטיח השמה.אצלי בצוות יש בחור שעשה מסלול כזה והוא בסדר גמור.
אם אני לא טועה הבוטקמפ זה בשעות היום אז יכול להיות בעיה מבחינתך כי לא תוכל להתפרנס....
היתרון הוא שזה נראה לי מסלול קצר, נראה לי חצי שנה..אולי תוכל לגייס כסף ממשפחה, עמותה , מלגה שיעזרו לך להתממן בזמן הזה.
יתרון נוסף של הקורס הוא שתוכל לדעת מהר מאוד אם מתאים לך המקצוע הזה.

להמשך הקריירה שלהם, כדאי שיהיה להם תואר כי התחום תחרותי, בתחרות יש מנצחים ויש מפסידים :)
מסכים לחלוטין! אני רק אומר שאם אתה באמת יודע להיות טוב ולהביא ערך, אפשר אפילו לפרוס את התואר ל 4-5 שנים, וזה מוריד את מפלס הלחץ כי אתה כבר במסלול פיתוח הקריירה, הממוצע לא מעניין, ואתה מסוגל לפרנס את המשפחה במקביל..

תודה רבה על השובה!

מעניין מאד מה שאתה אומר. אתה בוגר הפתוחה ועובד היום בהייטק?

נשמע שזה באמת הדבר הנכון לעשות.

זה קצת קשה אני מוגבל קצת בזמן במיקום, ובאופי שלי הביישן והמתבודד. אולי איזו קהילה וירטואלית זה יותר הגיוני.

וואו תודה.
כן בוגר הפתוחה.

יש לי כמה חברים שלמדו תארים ״לא קשורים״ (משפטים, כלכלה) במכללות הגרועות ביותר בארץ...
אחרי התואר הם למדו לתכנת לבד, דרך קורסים והתחילו בעבודות יותר קטנות. בחלוף 3-4 שנים - כולם הגיעו למדרגה של 30 אלף+

כמו שכתבתי - אני לא בטוח שללמוד לבד זה כזה קל. צריך מסגרת, צריך חברותא. אולי איזה עמותה שדוחפת חרדים להייטק.

אתה יכול להירשם לקורס או שניים בפתוחה כדי להראות למעסיקים שהנה ״אני סטודנט למדעי המחשב״
אבל — תזכור שאם אתה משקיע שם את האנרגיה במקום בקידום אמיתי בתחום ולימוד ידע רלוונטי אתה שורף שנים יקרות *ועובד על עצמך*.

נערך לאחרונה ב:
יש שם משכורות שנראות לי דמיוניות לחלוטין.
זה לא מדומיין בכלל. יש מאות אלפי אנשים שמרוויחים ככה רק בתעשיית ההייטק עצמה.
האם זה הגיוני שתוך 5 שנים אני ארוויח מעל 30K בחודש?
חד-משמעית כן.
תואר(כנראה בפתוחה, ראה להלן) – מצד אחד זה כביכול הכי נחשב, אך מצד שני זה נראה לי בזבוז זמן לא נורמלי. הרבה שנים של השקעה בשביל להוציא בסוף מתכנת עמוס בתיאוריה עם ניסיון דל ביותר. אבל.. אולי בסוף זה ייתן לי אפשרות לעבוד בעבודות שמרוויחים בהם יותר ואולי גם יותר מעניינות.
דווקא בגלל שאתה כל כך חזק במתמטיקה ואנגלית (לא מובן מאליו למגזר שלך) - לך על תואר.
ממה שאני רואה בתעשייה, הבעיה הכי גדולה שיש בהשתלבות חרדים היא חוסר הנכונות הדגנרטי לעבור דרך האקדמיה. כן, לא פחות.
גם חילוני שאין לו תואר והוא לא יודע אנגלית לא יצליח לחדור לתחום. לך לעומת זאת, דווקא יש מוח לא רע בין שתי האוזניים. הייתי מנצל אותו לזה. וגם הגיל שלך עדיין מעולה בשביל להתחיל תואר.

כמו שהתעשייה נראית ב-2021, אין לבוגרי הקורסים מה לחפש מבחינת משרות. וגם לא לאוטודידקטים.
בדרך כלל כל אלה ש-״למדו בעצמם״ זה לא אנשים שבאו לזה באמצע החיים. אלא כאלה שהתעסקו בעולם המחשוב מילדות וצברו את הידע הזה מנעוריהם.

אבל אל תתבלבל, הייתי ממליץ תואר לכל אחד כמעט. לא רק אישית לך. אני באמת חושב שזו הדרך הכי טובה להיכנס לתחום.

כמו שהתעשייה נראית ב-2021, אין לבוגרי הקורסים מה לחפש מבחינת משרות. וגם לא לאוטודידקטים.
בדרך כלל כל אלה ש-״למדו בעצמם״ זה לא אנשים שבאו לזה באמצע החיים. אלא כאלה שהתעסקו בעולם המחשוב מילדות וצברו את הידע הזה מנעוריהם.
זה לא נכון . ראה דוגמאות שנתתי קודם. אחד למד את התחום רק בשנות ה30 המאוחרות ועכשיו לקראת 40 קיבל משרה ראשונה של 30 אלף. אנשים שאני מכיר אישית.
אבל אל תתבלבל, הייתי ממליץ תואר לכל אחד כמעט. לא רק אישית לך. אני באמת חושב שזו הדרך הכי טובה להיכנס לתחום.
אז מה הטעם בהמלצה גורפת חסרת טעם הבחנה ואבחנה? כבר עדיף לא לכתוב כלום.
האם אין הבדל בין חרדי כבן 30 עם 5 ילדים לנער עתודאי חילוני בן 18 שגר עם ההורים?
האם המטרות זהות?
אין החלטה גרועה יותר מתואר, במצבים רבים בחיים, ובפרט לפותח הפוסט.

נערך לאחרונה ב:
זה לא נכון . ראה דוגמאות שנתתי קודם. אחד למד את התחום רק בשנות ה30 המאוחרות ועכשיו לקראת 40 קיבל משרה ראשונה של 30 אלף. אנשים שאני מכיר אישית.
התעשיה הזאת היום נואשת כל כך לכוח אדם, עד שבימינו כבר מספיק להראות בקיאות בלוח הכפל כדי להישתלב בה.
אבל זה לא פוסל את הטענה של אלכס, שאני מאוד מסכים איתה.

לא כל חברות ההייטק נולדו שוות. יש בתעשיה הזאת חברות איכותיות וחברות זבל.
ובאופן שמאוד מזכיר השקעה באג"ח קונצרני, הסיכון שהחברה תפשוט את הרגל מחר בבוקר ותשאיר אותך ללא מקצוע וללא ניסיון משמעותי וללא יכולת למצוא עבודה אחרת בתחום, מגולם בשכר שאתה מקבל ממנה.

כדי להגיע לחברות האיכותיות - צריך תואר. אין קיצורי דרך.

הטעות שלך היא שאתה מסתכל על זה כקיצור דרך.
אבל אלה שני נתיבים נפרדים שבשניהם אתה עובד קשה מאד - אין פה קיצורי דרך.
אם תחפש קיצורי דרך - אכן תפלט ברגע שהשוק יתקרר.

האקדמיה היא נתיב אחד. לימוד מיושן במוסד מיושן, כאשר רוב החומר כלל אינו רלוונטי.
הנתיב הזה כן רלוונטי למי שהוא בן 18 וחלום חייו הוא מדעי המחשב. להגיע לטופ של הטופ של המשרות, באקדמיה או בתעשיה.
מי שיבחר בנתיב הזה בגילאי ה-30 ילמד גם פיזיקה על הדרך, חינם אין כסף -
הוא יבין שהאנרגיה היא מוגבלת וכבר לא כמו פעם, והוא ניתב אותה למקום הלא נכון.

יש נתיב שני, שגם בו צריך לעבוד קשה כאמור. הוא ממש לא קיצור דרך. הוא פשוט נתיב אחר. נתיב שיפתח אותך יותר כאדם עצמאי ולא יגרום לך לבלות את 5 השנים הבאות בלרדוף אחרי ציונים ולעשות מועדי ב'. נתיב מחובר לקרקע ולתעשיה שבו השמיים הם הגבול.

הטעות שלך היא שאתה מסתכל על זה כקיצור דרך.
אבל אלה שני נתיבים נפרדים שבשניהם אתה עובד קשה מאד - אין פה קיצורי דרך.
אם תחפש קיצורי דרך - אכן תפלט ברגע שהשוק יתקרר.

האקדמיה היא נתיב אחד. לימוד מיושן במוסד מיושן, כאשר רוב החומר כלל אינו רלוונטי.
הנתיב הזה כן רלוונטי למי שהוא בן 18 וחלום חייו הוא מדעי המחשב. להגיע לטופ של הטופ של המשרות, באקדמיה או בתעשיה.
מי שיבחר בנתיב הזה בגילאי ה-30 ילמד גם פיזיקה על הדרך, חינם אין כסף -
הוא יבין שהאנרגיה היא מוגבלת וכבר לא כמו פעם, והוא ניתב אותה למקום הלא נכון.

יש נתיב שני, שגם בו צריך לעבוד קשה כאמור. הוא ממש לא קיצור דרך. הוא פשוט נתיב אחר. נתיב שיפתח אותך יותר כאדם עצמאי ולא יגרום לך לבלות את 5 השנים הבאות בלרדוף אחרי ציונים ולעשות מועדי ב'. נתיב מחובר לקרקע ולתעשיה שבו השמיים הם הגבול.
כל המידע בעולם זמין לכולם באינטרנט.
אין באמת צורך לשלם עשרות אלפי ש"ח למוסד אקדמי כלשהו בשביל לקבל ידע חדש.
בזאת אתה צודק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 414
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה