בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה?

Tsachi01

משתמש ותיק
הצטרף ב
8/12/20
הודעות
154
דירוג
251
למה הם לא עושים שיעורי בית לפני? אני פשוט לא מצליח להבין..
למה חייל משוחרר לוקח את כל חסכונות הצבא שלו.. 45 אלף שקל! ומבלי להניד עפעף נותן את הכל למישהו שמערבב אותו במילים יפות ? אולי גם אני יציל כלב בלייב וככה אנשים יקנו כל מה שיש לי להציע?
כל כך הרבה נורות אדומות היו שם.. כמו שהם מראיינים בקמפיין שלהם לקוחות חברה במשרד *שלהם*, היושבים ל*ידם* על איך הרויחו, 15 אלף תשואה ב*חודש אחד* על *30 אלף* שהשקיעו, אמיתי? מבלי שהשקעתי שקל בחיי אני יכול להריח מקילומטרים שזה פישי.

אני פשוט לא מצליח להבין איך בשנת 2021 עם כל הידע והמידע המצויין שנגיש לכולנו היום באינטרנט כמו בבלוג של הסולידית על השקעות, איך עדיין נופלים אנשים תמימים על מוכרי אבקת פיות..
וגם אם לא היינו חיים בעידן האינטרנט.. קצת קומן סנס ואינטואציה בריאה היה אמור למנוע מהם ליפול מלהשקיע בדברים כאלה.
אני מצטער, אבל פשוט קשה לי להרגיש אמפתיה לקורבנות..להפך, אני כועס על הקורבנות. כועס על הנאיביות המטורפת הזו.
אני דווקא שמח שלמדו על בשרם בגיל צעיר, לפני שהקימו משפחה , נכסים וילדים. כי אני יודע שתמימים כאלה היו נופלים על משהו אחר בסופו של דבר. אז עדיף שזה קרה להם מוקדם.

אין כסף קל
אין כסף קל
אין כסף קל
נקודה
 

adamshalev

מודרטור
הצטרף ב
24/1/15
הודעות
10,741
דירוג
19,857
הבאת כדוגמא חייל משוחרר.
בצבא הוא בטוח לא קיבל השכלה כלכלית, ובבית ספר?
במקום להקדיש מקצוע אחד על כלכלה מעשית, מה לומדים? תנך מכיתה פאקינג א? לבתר את כוונת המשורר ״למה הוא התכוון בהכניסני תחת כנפיך״? שינון בעל פה של תאריכים של מאורעות שאף בן אדם לא זוכר בעל פה ואפשר למצוא בשבריר שניה אם אי פעם נצתרך (ולא נצתרך)?
הבעיה מתחילה שם.
כמו כל דבר האחריות היא גם על ההורים, אבל ההורים בעצמם לא מושלמים - מערכת החינוך קיימת בשביל להביא את כולם לבסיס התחלתי כלשהו של ידע אבל מזניחים לחלוטין כישוריי חיים.
 

בת העמק

משתמש בכיר
הצטרף ב
22/12/15
הודעות
7,067
דירוג
11,188
למה הם לא עושים שיעורי בית לפני? אני פשוט לא מצליח להבין..
יש אחוז קטן באוכלוסיה שיש לו העדפה להימורים וכסף מהיר. אפשר למצוא את חלקם גם בפורום שלנו.
מן הסתם רובם צעירים שטרם חטפו כאפה מההתנהלות הזאת אבל יש גם מבוגרים יותר שפשוט נוטים להאמין לאנשים אחרים שעושים עליהם רושם.
החבר'ה של אמוזה פנו לשוק הנכון מבחינתם - צעירים שמתלהבים מכוכבני רשת.
החבר'ה של קרן הגשמה ואור סיטי פנו לשוק שמתרשם ממצגות ומשרדים מהודרים.
החבר'ה של טסלה וביטקוין פונים לשוק שמתרשם מתחכום הייטקיסטי וחזון של מדע בדיוני.

כשזה מתנפץ, רובם מלקקים בשקט את הפצעים אבל חלקם נעלב כל-כך שיוצא למלחמה דרך בתי המשפט ו/או התקשורת.
כשההימור הצליח - לא יפסיקו להתרברב ויתפסו את עצמם כחכמים במיוחד. החברים/עוקבים שלהם יתחילו להתייחס אליהם כדמות לחיקוי וחלקם יתחיל בעצמו לשווק חלומות לאחרים וכך הגלגל חוזר על עצמו.
 

optimum

משתמש ותיק
הצטרף ב
4/10/20
הודעות
886
דירוג
1,336
אתה חייל משוחרר,
מתלבט בין מכללת ספיר לסמי שמעון,
בין מדעי המדינה להיסטוריה קלאסית,
בעיקר מבואס שאי אפשר לטוס לדרום אמריקה כי קורונה.
ואז "בוא נייצר לך הכנסה פסיבית של 18 אלף בחודש תוך חודשיים"

סך הכל זה סיפור על חבר'ה שאין להם מושג מה הם רוצים לעשות בחיים שלהם, תרבות בעייתית שמהדרת ומצדיקה חוסר לקיחת אחראיות על החיים, וכמה בני *** שיודעים לעשות 1+1=12 מיליון ש"ח
 

mudale222

משתמש בכיר
הצטרף ב
25/1/15
הודעות
1,472
דירוג
1,744
האמת לדעתי יותר עצובה מזה.
זה פחות בגלל תאוות הבצע או חוסר חינוך כלכלי.
יש פשוט נתח סטטיסטי מהאוכלוסייה (וזה נתח לא קטן) ש-או טיפש מדי או בעל אופי לא אסטרטיבי מספיק, שאם קצת שכנוע ועבודה בעיניים יעשה כל דבר ללא קשר להיגיון. לדוג' קרובת משפחה שלי, אשה מאוד חכמה, נפלה לא פעם (בזמנו זה היה יותר מקובל) בנציגים שהיו עוברים מדלת לדלת ודוחפים דברים.
פעם קנתה אנציקלופדיה דיגיטלית באלפי שקלים, פעם איזה אנטי-וירוס וכו'..
זאת האמת העצובה, שהנוכלים למיניהם תמיד יצליחו כי יש פשוט אחוז מסוים מהאנשים שתמיד ייפלו בדברים האלה.
 

__doubleUnderscore__

משתמש ותיק
הצטרף ב
2/8/16
הודעות
57
דירוג
159
הרבה אנשים נופלים בשטויות האלה גם בלי להיות צעירים פעורים, אני מכירה מישהי לא צעירה בכלל, שכמה מאות אלפי שקלים מנכסיה היו מושקעים בחברת EGFE, שלמי מכם שלא מעודכן בעלי החברה זה עתה התגלו כמועלים בכספי המשקיעים וכנראה כל הכסף הלך לפח. אותן שאלות אפשר לשאול גם עליה - איך אנשים שלא עשו אותם אתמול, שכבר יש להם נכסים, שכבר מבינים שצריך להשקיע את הכסף, וכל הידע על השקעות מכל סוג שבעולם קיים בחינם באינטרנט ככה הולכים שולל אחרי בנאדם כריזמטי שמבטיח תשואות חלומיות בלי סיכון... מה, אנשים ב- 2021 עדיין קונים את הקטע הזה של תשואות מובטחות? זה לא מהתקופה שעוד היו שולחים הודעות "אם לא תעביר את זה לכל אנשי הקשר הכלב שלך יחטוף סרטן האיידס" ?
אז זהו שלא
ובעקבות כמה שיחות שהיו לי בהקשר למעילה הזו - האישה הזו פשוט מפחדת. לא לימדו אותה על השקעות, היא לא מבינה בזה, מבחינתה (והיא ממש לא היחידה) שוק ההון זה משהו בין רולטה לבין מסך מלא מספרים סטייל המטריקס ו-"זה לא בשבילי", היא לא רוצה ללמוד כי "לך תדע, אולי אני אבין לא נכון". אז עדיף לתת למישהו אחר "מישהו שמבין בזה" להתעסק עם הדברים האלה, בדיוק כמו שהולכים לכל מומחה אחר כשצריך מישהו בעל מומחיות. כמה הסברתי שגם כשהולכים לרופא מומחה עדיין אפשר לבוא לשיחה עם קצת יותר ידע ולא להיות לגמרי קלולס ורק לקבל הוראות ולבצע... לא עזר. הראיתי את תיק ההשקעות הפשוט-עד-כדי-זלזול שעשיתי עבור הילדים - לא השתכנעה. התנדבתי להסביר על מה שהיא רוצה, הייתי מוכנה אפילו ללמוד על ביטקוין ולהסביר על זה - היא לא מוכנה לשמוע, זה מפחיד אותה, השקעות זה למומחים.

נו, מה אפשר לעשות? רק לחנך את הקטנים ולשים עין על הגדולים (והממש גדולים) שלא ילחצו על לינקים שהם לא מכירים, לא ישלחו לאף אחד שום קוד ולא יילכו שולל אחרי הבטחות חסרות כיסוי עם סכומים אדירים של כסף
 

בת העמק

משתמש בכיר
הצטרף ב
22/12/15
הודעות
7,067
דירוג
11,188
פעם קנתה אנציקלופדיה דיגיטלית באלפי שקלים, פעם איזה אנטי-וירוס וכו'..
זה פיתוי מסוג אחר, לקנות ולבזבז כסף. אני לא בטוחה שמדובר על אותם מאפיינים פרט לכך שבשניהם מעורב סוג של אמון בלתי מסויג בדברים שאנשים אחרים אומרים.
 

בת העמק

משתמש בכיר
הצטרף ב
22/12/15
הודעות
7,067
דירוג
11,188
רק לחנך את הקטנים ולשים עין על הגדולים (והממש גדולים) שלא ילחצו על לינקים שהם לא מכירים
נכון, ובסוף לשחרר שליטה... אחריות אישית היא משהו שאנשים לא אוהבים לקחת אבל אין ברירה, ואם לא- אז לקחת אחריות על הטעויות של עצמם (גם את זה אנשים לא אוהבים). אבל בשרשור אחר יש טענה שאין לנו בחירה אז אולי גם אין לנו בעצם אחריות?
 

האזרח הקטן

משתמש בכיר
הצטרף ב
5/3/21
הודעות
1,398
דירוג
1,301
אני חושב שזה מתחיל בזה שאותן חברות בעייתיות מפרסמות את עצמן בפלטפורמות שנחשבות מכובדות, לעיתים קרובות בכסות של כתבה עיתונאית.
אדם צופה בפרסומת בטלוויזיה או בפייסבוק, מחפש בגוגל את השם של אותה חברה ומוצא שלל כתבות באתרי הכלכלה הגדולים, שמספרים איך החברה הזו גדלה והביאה תשואות כאלו ואחרות. אז האדם הלא מתוחכם לרוב לא מתעמק בלהבין מודל כלכלי ואומר לעצמו "אם אפילו ג...ס או ד.-מ... מספרים שהחברה הזו מרוויחה והמשקיעים מרוצים, סימן שזו לא הונאה". כמובן שזו אחריות של אותו אדם לברר היכן הוא שם כספו, הנקודה היא שמאוד קל להפיל אפילו אנשים משכילים בכל מיני השקעות והבטחות שווא.
 

optimum

משתמש ותיק
הצטרף ב
4/10/20
הודעות
886
דירוג
1,336
האישה הזו פשוט מפחדת. לא לימדו אותה על השקעות, היא לא מבינה בזה, מבחינתה (והיא ממש לא היחידה) שוק ההון זה משהו בין רולטה לבין מסך מלא מספרים סטייל המטריקס ו-"זה לא בשבילי"
מכיר את התופעה הזאת מהורי, אבל זה ממש לא המצב אצל צעירים בני 20 וקצת שנופלים לתרמיות כאלה.
מספיק לראות כמה כסף מגלגלות המכללות ל"לימודי שוק ההון" בשביל להבין שהם לא מונעים מתוך פחד מהשקעות אלא מתוך תאוות בצע, ותכל'ס גם רצון אמיתי ללמוד איך עובד שוק ההון (הם פשוט לא יודעים את מי לשאול)
 

Libertad

משתמש ותיק
הצטרף ב
11/11/20
הודעות
718
דירוג
579
עוד פרספקטיבה:
למה כשמישהו מגיע למוסך עם חריקות בלמים מחליפים לו את המנוע?
למה כשלמישהו נשרף גוף חימום בדוד מחליפים לו את כולו?

כי לא כולם מבינים בהכל, גם אתה לא (:
ואנשים נוטים לסמוך על אנשים אחרים.

אחד הדברים שסקאמרים אוהבים זה אנשים שחושבים שהם חסינים מרמאויות.

אגב הסיבה שהכל ברמה כל כך נמוכה היא מכוונת, רוצים לסנן אנשים עם ידע פיננסי כמוך, כי אתה גם לא שווה להם כסף ואתה גם תקצר את הזמן שבו יגלו שהם סקאם במידה ותהיה מודע למה שקורה ותחליט לדווח.
 

ExeAction

משתמש ותיק
הצטרף ב
19/10/20
הודעות
147
דירוג
95
"עדיף" לחיילים משוחררים שיעברו עוקץ כשהם נטולי מחויבויות וילמדו מזה, מאשר בתקופה יותר מאוחרת, כאשר יש משפחה לכלכל ואולי יותר כסף זמין.

בכל מקרה אני עדיין נתקל במודעות פייסבוק בסגנון "חברה בינלאומית מחפשת חברה צעירים שרוצים להרוויח 2000-4000 מהאינטרנט"

כבר שנים שהשטות הזאת תופסת ואכן אין גבול לטמטום האנושי
 

ההוא

משתמש ותיק
הצטרף ב
1/11/19
הודעות
400
דירוג
851
התשובה מתחום הפסיכולוגיה. מפנה לניסוי הקונפורמיות של אש. המון אנשים נוטים לזרום עם מה שהם שומעים, אפילו כשברור לגמרי שמדובר בשגיאה. על זה מלבישים עוד טריקים: למשל להגיד שיש אנשים שמקנאים ולכן ינסו להניא אתכם מלהשתתף במיזם, אז תתנתקו מהם, הם "אנשים מדכאים". למרבה הצער, ככה באמת הפסיכולוגיה של חלקנו עובדת. כתות, פירמידות, הונאות, כולם משתמשים באותן שיטות.
 

משה

משתמש ותיק
הצטרף ב
27/1/15
הודעות
869
דירוג
1,536
זה שהמידע מופיע באינטרנט לא אומר שאנשים מבינים אותו.

מידע =! ידע

כן, המידע נגיש (הודות לסולידית ולאנשים רבים וטובים ברחבי הרשת) אבל רוב האנשים לא משקיעים כמה חודשים של קריאה כדי להבין איך שוק ההון עובד.
לאנשים כאלו שוק ההון נתפס כ:
משהו בין רולטה לבין מסך מלא מספרים סטייל המטריקס

אם אין סיכוי שתבין בזה משהו ומקורות "אמינים" ממליצים על ההשקעה הזו אז למה לא ללכת על המלצות שנשמעות אמינות?

בקיצור, שילוב של בורות (אני מאשים בעיקר את מערכת החינוך), תאוות בצע ואמון מוגזם בהבטחות של תשואה דמיונית.
 

__doubleUnderscore__

משתמש ותיק
הצטרף ב
2/8/16
הודעות
57
דירוג
159
אם אין סיכוי שתבין בזה משהו ומקורות "אמינים" ממליצים על ההשקעה הזו אז למה לא ללכת על המלצות שנשמעות אמינות?
למה אין סיכוי שהיא תבין? היא לא סתומה, בוודאי שיש סיכוי שהיא תבין, אבל היא לא מעוניינת ללמוד - גם כי היא לא רוצה לבחון את ההבנה שלה וגם כי היא חוששת לקחת אחריות על התוצאות. ברור כשמגיע בנאדם שמדבר בהרבה ביטחון על דברים שאתה לא מבין בהם כלום וטוען לניסים ונפלאות זה יכול לעשות עליך הרבה רושם, ועדיין - זה בנאדם שמדבר על עצמו - זו לא המלצה אמינה, וזו סיבה אחת מיני רבות לא ללכת על זה. מן הסתם אם היא הייתה מתייעצת איתי לפני שהיא שמה אצלו את כל הכסף שלה אז היינו היום במקום אחר...

אני חושבת שמבין הסיבות שציינת "אמון מוגזם" זו הסיבה הכי משמעותית לנפילות אצל המבוגרים ו"תאוות בצע" הכי משמעותית אצל הצעירים. בורות היא, כלל הנראה ולמרבה הצער, נחלת הכלל
 

Shaz

משתמש בכיר
הצטרף ב
10/6/18
הודעות
4,907
דירוג
1,828
רדיפת בצע עד כדי עיוורון
 

AlexNOSAM

משתמש בכיר
הצטרף ב
7/4/15
הודעות
1,473
דירוג
1,875
מתוך ״הזאב מוול סטריט״:
JORDAN
Six cents a share? Who buys this crap?
DWAYNE
Schmucks mostly. Mailmen, plumbers, people thinking they can get rich quick. They answer our ads, Popular Mechanics, Hustler.
במילים אחרות, התחתית של החברה, נאמר בעדינות. ״הפריפריה החברתית״...

אנשים העלו פה שזה אולי חיילים משוחררים שלא יודעים יותר טוב מזה... אבל סלחו לי, ראיתי בני נוער יותר חכמים מזה שלא היו נופלים בפח. זה עניין אישיותי, לא של ניסיון. אלה האנשים שבשבילם על בקבוקי שמפו יש הוראות שימוש.
 

האזרח הקטן

משתמש בכיר
הצטרף ב
5/3/21
הודעות
1,398
דירוג
1,301
אנשים שבשבילם על בקבוקי שמפו יש הוראות שימוש.
אלו דווקא האנשים שלעולם לא יקראו הוראות שימוש של שום דבר, וכשהם מרכיבים כוננית של איקאה ייצא להם שרפרף.
 

משה

משתמש ותיק
הצטרף ב
27/1/15
הודעות
869
דירוג
1,536
למה אין סיכוי שהיא תבין?

אתקן את מה שאמרתי: אם היא מרגישה שאין סיכוי שהיא תבין היא תתרחק מזה.

כסף הוא נושא טעון רגשית ומסובך. לרוב האנשים המונחים בתחום נשמעים כמו סינית והחשש שלהם מהתחום מובן.
 
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 3
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
B החזר הוצאות עבודה מהבית לשכיר בעקבות הקורונה מיסים 1
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 3
S שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
A [אנומליה בשווקים בעקבות ציוץ של אילון מאסק] שוק ההון 111
מ האם בעקבות הקורונה יש שינוי במדיניות המשכנאות מצד הבנקים? נדל"ן 28
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
Yoss טופס 867 שגוי בעקבות העברת ניירות ערך דרך הבנק צרכנות פיננסית 3
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
N אפליקציה חלופית לזיהוי תקלות ברכב בעקבות סגירת אנג'י צרכנות פיננסית 7
R הימנעות ממלכודות מס בעקבות משבר הקורונה שוק ההון 1
M [תהיות בעקבות משבר הקורונה] אוף טופיק 63
noa877 האם בעקבות הירידות בשווקים והמשיכה של מבוטחים - בתי ההשקעות מוכרים בהפסד? שוק ההון 32
N מדד המחירים לצרכן בעקבות הקורונה צרכנות פיננסית 12
D בחירת קרן השתלמות וקופת גמל בעקבות כניסה לקבע שוק ההון 8
S שאלה בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב-סין שוק ההון 49
D שינוי אסטרטגי בתיק ההשקעות בעקבות כניסת BlackRock לארץ שוק ההון 4
L קורס מנעולנות, האם יש לנשים מקום? בעקבות פרסומות בפייסבוק אוף טופיק 15
G מינוף שנוצר בעקבות המשכנתא שוק ההון 65
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
Cleo אסיפת בעלי אג"ח בעקבות פירוק שוק ההון 10
ש מס רווח הון בעקבות ירידת הדולר שוק ההון 16
C האם לדעתכם בעקבות חוק פנסיה לעצמאים, האג"ח והמניות יעלו? שוק ההון 2
Y בעקבות קריאה: מספר שאלות בסיסיות על קרנות נאמנות שוק ההון 7
אריאלT שיתוף בעקבות המאורעות האחרונים שוק ההון 3
גרהם בעקבות הפוסט על בחירת מניות שוק ההון 13
ר פסמיות בעקבות קריאת פוסטים ביומני מסע אשיים יומני מסע אישיים 124
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O מספר שאלות בעקבות הפוסט האחרון של הסולידית. שוק ההון 8
P זיפזופ בעקבות שינוי דמי ניהול שוק ההון 5
D קרנות כספיות בעקבות הורדת הריבית שוק ההון 2
ד קורס המסחר העצמאי של אקסלנס טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 0
ש האם פנסיה וקופת גמל הוא רכוש משותף של בני הזוג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 12
GoldenFace תיק מפוזר ופאסיבי והעברות של ניירות ערך/השקעות שוק ההון 0
J השקעה לטווח של 7 שנים שוק ההון 12
T האם כאזרח אני זכאי לסיוע של רואה חשבון ממשלתי בענייני מס? מיסים 6
ע ניצול אופטימלי של הכנסות מנדל"ן אמריקאי צרכנות פיננסית 17
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
ב קיזוז הפסד הון של השקעה אלטרנטיבית בIRA מיסים 4
ש מעקב אחרי ETF של ishares ב- google sheet אוף טופיק 7
R מיצוי מחיר של דירה (יש דבר כזה?) נדל"ן 40

נושאים דומים

למעלה